• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sihirli Küre # Şaşıracaksınız!

Ya Çok Basitmiş Herseferinde 0'daki Sembol Çıkıyor. Bir Sayı Tutuyorsunuz 50 5 yapar 50 - 5 = 45 Adamlar 45 e sıfırdaki sembolü koymuşlar. 45 4+5=9 45-9 = 36 36 ya Bakın 0 daki SEmbol Sürekli Yer Değişikliği Yani Adamlar Hesaplayarak Tabloyu Yapmış . :D

bi açığı var her bildikten sonra semboller başka sayılara geçiyor yani sürekli aynı sayıyı tutun sembolleri dogru biliyor ama baska sembol geliyor ama yinede çözemedim

Tutmaması imkansız işlem hatası yapıyorsunuzdur :)

onlar basamağı ile birler basamağını toplayıp sayıdan çıkarınca sonuç hep 9'un katları olur. 9 18 27 vs. gibi. Bu resimdede 9'un katlarında aynı sembol var. 9 da da yıldız 18 dede yıldız mesela . Sizin tuttuğunuz sayı önemli değil kürede çıkan sembol 9'un katlarındaki sembol.

Yani doğru yapıyorsanız tutmaması imkansız.

Bakın 1 sayı tutun. 90 mesela 90-9 dan 81. ve sürekli 81 dusunun habıre 81 deki sembol çıkıyor. 92 çıkmıyor mesela. cunku 92 cıkacak bi işlem yapmamız mumkun değil.işlem yapılabilecek butun sayılarda aynı sembol var. bakın aynı olan sembollerın sayılarını ezberleyın. tekrar oynayın o sayıların sembollerı yıne aynı olacak (işlem yapılabilenler için.)

Tutmadı diyenlerin yapamadığına eminim.Mesela ilk sırada ne tutarsanız tutun 9 çıkıyo sonuç.

İşi cozdum ılk denememde rakamları tutarken mause'yı ustunde tuttum ve bıldı daha sonra mause'yı hıc haraket ettırmeden tuttum ve kac kere denedıysem bılemedı :D

Siz neyi tutarsanız tutun sonuç 0-9-18-27-36-39-40-45-48-54-63-65-66-72-81-82-90 bunlardan biri çıkar hepsindede aynı şekil var... :)

Biz bunu okulda kağıtlardan yapmıştık 1 saat düşündük ama nasıl diye hep aynı sırada çıkyorlar 1 den 100 e kadar tablo hazırlayın her birine sacma rakamlar harfler sadece 9 18 27 .. aynı sembol koyun inanıyo millet :)

Geri