• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Silkroad] E-Pin İle Silk Yüklemek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
E-Pin Nedir:

E-Pin silk yüklemenize yarayan bir çeşit koddur örnek vermek gerekirse cep telefonlarımızda hattımıza kontör yüklemek için kullandığımız kontör kartları örnek verilebilir.

E-Pin silk yüklemenin en güvenli yollarından biridir.Çünkü müşteriye pin kodu verilir ve silkini kendisi yükler

E-Pin iki kısımdan oluşuyor ;

1 -
E-Pin Kodu

2 -
E-Pin Şifresi

Örnek verecek olursak epin şuna benzer ;

E-Pin Kodu :
6XUVJW0OLJEC7H2S
E-Pin Şifresi :
81186057

E-Pin ile silk yüklemek

- Öncelike http://www.joymax.com/silkroad/ sitesine giriyoruz.

- Daha Sonra soldaki menüden char id mizi yani kullanıcı adımızı ve şifremizi yazıp Login'e tıklıyoruz

oi6c11.jpg

- Daha sonra ya soldaki ITEM MALL menüsü altında bulunan veya sitenin sağ üst köşesinde bulunan Silk Charge seçeneğine tıklıyoruz

2ps4o3q.jpg

- Daha sonra aşağıdaki gibi karşımıza çıkacak sayfada "I agree to the Terms of Use" seçeneğini seçip devam ediyoruz

10r2z2t.jpg

- Bu sayfada Electronic E-Pin kısmından Turkey_ERKOM ' u seçiyoruz,

- E-Pin Yazan yere satın almış olduğumuz E-Pin kodumuzu yazıyoruz,

- Serial No alanına E-Pin kodumuzun şifresini yazıyoruz,

- Mail adresi alanına hiç dokunmadan "Next" butonuna tıklıyoruz.

zn9ee1.jpg

- Açılan bu sayfada altta bulunan "Next" butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

154f72b.jpg

- Yükleme işlemi başarılı ise aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşmamız gerekiyor.

212iyci.jpg

- Eğer hata yapmamışsanız Payment Complete gibi bir yazı gelir hata yapmışsanız dönüp aynı işlemleri dikkatlice bir daha tekrarlayın

- Genelde en çok yapılan hatalardan birisi epin kodunu kopyalarken sağında veya solunda birer boşlukla kopyalanması üzerine hata vermesiyle oluşur.

- Epin kodunuzu kopyalarken dikkatlice kopyalayın boşluk almamaya özen gösterin.

yaw bn bı ..... anlamadım yaw bana anlatırmısınız lutfennnn :agla

Bunda anlaşılmıycak ne var ya herşeyi resimde göstermiş zaten :d

Benim birde sorum olucak ben 150 silk alırsam eğer bana 2 tane e-pin mi yolluycaksınız ??
Bi 50 silk için bide 100 silk için ??

Şunları değiştirirsen daha güzel olucak sanki resimler azcık eski :-*
asdf1m.jpg

asdf2i.jpg

asdf3z.jpg

insanımız ortada resimler eski olunca yapamadım edemedim diyenler olacaktır :'(

arkadaşlar eğer elinizde e-pin varsa siz yapmaya başlayın ztn çözeceksiniz bi süre sonra burdan okuyarak tabi bi şey anlamazsınız.1.5 senedir her ay yüklüorum daha bi sorunla karşılaşmadım:D ilk yükleyişimi hatırlıorum da biraz heyecanlanmıştım.ama bi kere yapınca tamamdır :D

Ya of 1 haftadır deniyorum olmadı verdiğiniz pin yada kod yanlış diyor yardım lütfenn

yha benim anlamadığım e-pin kodu ve şifresi nasıl bize ulaşıcak

Sitemizin anasayfasında bulunan hesap numaralarımızdan birine almak istediğin silkin karşılığı olan ücreti yatıracaksın.Daha sonra yine anaysafamızda bulunan canlı destek hattından mesai saatleri içerisinde bize ulaşacaksın sana e-pin kodunu vereceğiz.

bu siteyi yapandan yardımcılardan üyelerden yönetenlerden emek verenlerden yardım edenlerden allah razı olsun bize böyle yardım ediyosunuz başarılarınızın devamını allahtan dileriz:)

Geri