• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Kasma Problemi?

PartyCrash

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
18 Ara 2009
Puanı
86
Herkese merhaba. Öncelikle konuyu buraya açma sebebim daha fazla kişi görür diye açtım ve bilgisayarla ilgili bilgi sahibi olanlar bakar diye açtım. Eğer uygunsuzsa gerekli yere taşınırsa sevinirim :)

Sorun: İndirdiğim private serverlede acayip kasmalar meydana geliyor. Bu kasma lag değil bildiğin ekran donup kalıyor 1-2 saniye kendine geliyor. Bu süre bazen dahada çok uzaya biliyo 5-6 saniye gibi. Serverin media.pk2sini indirmiştim sonra full client ile denedim sorun aynı kaldı. Bilgisayar bu arada yeni formatlandı. Ama yerel disk d'de bilgisayarın sürücüleri falan vardı. Her ihtimale karşı bilgisayara virüs taraması yaptım ancak hiçbir sorun çıkmadı. Bu kasmanın sebebi ne bilmiyorum. Daha önceden hiçbir problem yoktu 5 çar açıp bota bırakırdım şimdi 1 çar sıkıntı oldu. Bilgisayar kasmıyor. Bildiğiniz ekran donuyor. Sebep ne bilmiyorum. Bilgisayar özelliklerim ;
0q95mo.png

QAmdBG.png

2gB0ZN.png

l7mg1p.png

Herşey bu arkadaşlar birde. Bilgisayarda DirectX,NetFrame Work 4.5,Microsoft Visual c++ 2010 & 2008 hepsi yüklü. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Not: Bilgisayar Notebook.

Herkese merhaba. Öncelikle konuyu buraya açma sebebim daha fazla kişi görür diye açtım ve bilgisayarla ilgili bilgi sahibi olanlar bakar diye açtım. Eğer uygunsuzsa gerekli yere taşınırsa sevinirim :)

Sorun: İndirdiğim private serverlede acayip kasmalar meydana geliyor. Bu kasma lag değil bildiğin ekran donup kalıyor 1-2 saniye kendine geliyor. Bu süre bazen dahada çok uzaya biliyo 5-6 saniye gibi. Serverin media.pk2sini indirmiştim sonra full client ile denedim sorun aynı kaldı. Bilgisayar bu arada yeni formatlandı. Ama yerel disk d'de bilgisayarın sürücüleri falan vardı. Her ihtimale karşı bilgisayara virüs taraması yaptım ancak hiçbir sorun çıkmadı. Bu kasmanın sebebi ne bilmiyorum. Daha önceden hiçbir problem yoktu 5 çar açıp bota bırakırdım şimdi 1 çar sıkıntı oldu. Bilgisayar kasmıyor. Bildiğiniz ekran donuyor. Sebep ne bilmiyorum. Bilgisayar özelliklerim ;
0q95mo.png

QAmdBG.png

2gB0ZN.png

l7mg1p.png

Herşey bu arkadaşlar birde. Bilgisayarda DirectX,NetFrame Work 4.5,Microsoft Visual c++ 2010 & 2008 hepsi yüklü. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Not: Bilgisayar Notebook.

Sanırım Windows 7 Kullanıyorsun ? Hard disk kaynaklı olabilir. Okuma ve yazla hızlarını test et. HD Tune HDD diye program var onun ile bir dene.

HDD ile hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bilgisayarın bütün güncellemelerini yaptım. Sorun işlemcide olabilir diye düşünüyorum. Fazla mı ısınıyor acaba :/

Core Temp ile ölç. Biosdan Fan speed ayarları vardır onları kontrol et. HDD'den de olabilir. SSD değil diye düşünüyorum. Notebook açık iken herkes pc yi sağa sola veya çok oynatıyorlar. HDD'deki disk zarar görme olasığını var oda okuma ve yazma hızını etkiliyor. sen bir kontrol et.

Core Temp ile ölç. Biosdan Fan speed ayarları vardır onları kontrol et. HDD'den de olabilir. SSD değil diye düşünüyorum. Notebook açık iken herkes pc yi sağa sola veya çok oynatıyorlar. HDD'deki disk zarar görme olasığını var oda okuma ve yazma hızını etkiliyor. sen bir kontrol et.

Söylediğin programı hiç kullanmadım karşıma gelen ekrandan starta bastım hemen doğrudur umarım :)

n7ZqoM.png

----------

3DQ4Gp.png

Buda işemci.

Söylediğin programı hiç kullanmadım karşıma gelen ekrandan starta bastım hemen doğrudur umarım :)

n7ZqoM.png

----------

3DQ4Gp.png

Buda işemci.

Sanırım değerler. Boşta iken pc. HDD'de sıkıntı yok. Biraz ısınıyor PC sanırım. İntel işlemcileri 70c de kendini kapatırlar. belki ısı nedenli olabilir. hele ki iş yükü altında baya ısınacaktır :D

Sonuç :) ne yapmam gerekiyo fanmı alayım

Sonuç ilk etaplı PC nin altına düzgün bir Fan al. Garantisi bitti ise yapabilirsen içini aç Fan yuvasını temizle. İntel İşlemcileri ısı yönünden biraz nazik olurlar belki ondan yapabilir. Görünürde bir sorun yok gibi. Ekran kartı onboard büyük ihtimal ile işlemci ısınınca sıkıntılar başlar :D Denemen lazım. Soğutup da. SRO_Client'e de arada bak ne kadar Ram yiyor diye.

----------

Sonuç ilk etaplı PC nin altına düzgün bir Fan al. Garantisi bitti ise yapabilirsen içini aç Fan yuvasını temizle. İntel İşlemcileri ısı yönünden biraz nazik olurlar belki ondan yapabilir. Görünürde bir sorun yok gibi. Ekran kartı onboard büyük ihtimal ile işlemci ısınınca sıkıntılar başlar :D Denemen lazım. Soğutup da. SRO_Client'e de arada bak ne kadar Ram yiyor diye.

Kasanın kapağı açık güneşi gören bir odadayım. sadece işlemci fanı çalışıyor. egzoz fln kapalı :) Boşa iken. İşlemci fanıda fakir işi.

QAmjgk.jpg

Garantisi yok fanını temizlemeyi denicem. Bugün fanda alırım bide biostan fan ayarı demiştin şimdi baktım göremedim

örnek olarak kafanda bir şey uyandırır sanırım

Benim biosta öyle seçenek yok çok aradım bulamadım. Fan'ın içini açtım baktım pek bişey yoktu üfledim biraz aradaki tozları hallettim :D Bide laptopun altına telefon kutusunu koydum fan hava alsın diye. Bakalım ne olcak olmazsa gidip bi fan alıcam

----------

İlk baş oyuna girdiğimde sorun yok ama sonradan donmaya başlıyor :(

Benim biosta öyle seçenek yok çok aradım bulamadım. Fan'ın içini açtım baktım pek bişey yoktu üfledim biraz aradaki tozları hallettim :D Bide laptopun altına telefon kutusunu koydum fan hava alsın diye. Bakalım ne olcak olmazsa gidip bi fan alıcam

----------

İlk baş oyuna girdiğimde sorun yok ama sonradan donmaya başlıyor :(

Oyuna girince işlemci sıçaklığına bak kaç oluyor. donmaya başlarken fln bak bakayım ısı kaç derece

EYkZ7g.png

Donmaya başladığı an böyle.

Buda şehirde dururken ;

DMppMy.png

Moobları görünce kasmaya başlayınca donuyor.

Son düzenleme:

Hiçbişey anlamadım sitede :)

Kafam felaket karıştı bilgisayarı komple formatlayıp(yereldisk d dahil) win xp mi kursam. Aklımdaydı uzun zamandır

Dene fakat. Ramleri de bir tara derim. Windows kaynaklı da olabilir fakat. işlemci oyun açık iken fazla değişmiyor. Ram kaynaklı olabilir. ısıdan Ramlerin bellek chiplerin lehimleri kaymış olabilir. test edip bak. eğer ki sorun çıkmaz ise Masterblast ile komple HDD yi temizleyip düzgün bir windows kur

Dene fakat. Ramleri de bir tara derim. Windows kaynaklı da olabilir fakat. işlemci oyun açık iken fazla değişmiyor. Ram kaynaklı olabilir. ısıdan Ramlerin bellek chiplerin lehimleri kaymış olabilir. test edip bak. eğer ki sorun çıkmaz ise Masterblast ile komple HDD yi temizleyip düzgün bir windows kur

Ram'leri tarama hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim nasıl tarıcam? Şuan internetten All In One diye bi windows indirdim flash bellek ile format atıcam. (HomePremium,Starter,Professional,Ultimate gibi) seyler varmıs6 tane hangisini kursam daha iyi olur.

Ram'leri tarama hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim nasıl tarıcam? Şuan internetten All In One diye bi windows indirdim flash bellek ile format atıcam. (HomePremium,Starter,Professional,Ultimate gibi) seyler varmıs6 tane hangisini kursam daha iyi olur.

memtest86 konusunda video işini görür.

Bana kalırsa notebook'un orjinal yazılımını kurman ki Windows 7 ise. Temmuz 29 da Windows 10 a üçretsiz geçiş hakkın var ve windows 10 a geçersin.

İlla format atmak istiyorum diyorsan Windows 8.1 öneririm. Hard disk hızın gayet iyi sorunsuz işini görecektir. Benim kullandığım bu. 8GB flash üzerinden kurulum yaparsın. Güncellemeleri fln sıkıntısız alırsın. Şuan'a kadar hiç sorun yaşamadım. // Windows 10'a kadar işini görür

http://bedavavip.com/2962-windows-81-update-3-16n1-guncell-turkce-2015-nisan-full-indir.html

Geri