• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Kasma Problemi?

memtest86 konusunda video işini görür.

Bana kalırsa notebook'un orjinal yazılımını kurman ki Windows 7 ise. Temmuz 29 da Windows 10 a üçretsiz geçiş hakkın var ve windows 10 a geçersin.

İlla format atmak istiyorum diyorsan Windows 8.1 öneririm. Hard disk hızın gayet iyi sorunsuz işini görecektir. Benim kullandığım bu. 8GB flash üzerinden kurulum yaparsın. Güncellemeleri fln sıkıntısız alırsın. Şuan'a kadar hiç sorun yaşamadım. // Windows 10'a kadar işini görür

http://bedavavip.com/2962-windows-81-update-3-16n1-guncell-turkce-2015-nisan-full-indir.html

Win7 64 bit professional kurdum bilgisayar temizken oyuna girmeyi denedim malesef hala aynı ne yapcagımı şaşırdım ya :saw:

Son çare sanırım win8 kurmak olucak ancak Flash Belleğım 8GB maximum alabileceği dosya boyutu 7.45gb bu yolladıgın setupu kuramam diye düşünüyorum.

İslemcinin termal macunu bitmis olabilir ve bundan kaynakli donmalar - kasmalar meydana gelebilir. Ama yok islemci ile alakasi yoksa o halde harddiskte bir problem vardir. Zamaninda benimde basima gelmisti. Son sistem pc silkroadda tipki seninki gibi oluyordu, servise gonderdim ve harddiskte problem oldugunu soyleyip degistirdiler. Ondan sonra hic boyle sorun yasamadim.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İslemcinin termal macunu bitmis olabilir ve bundan kaynakli donmalar - kasmalar meydana gelebilir. Ama yok islemci ile alakasi yoksa o halde harddiskte bir problem vardir. Zamaninda benimde basima gelmisti. Son sistem pc silkroadda tipki seninki gibi oluyordu, servise gonderdim ve harddiskte problem oldugunu soyleyip degistirdiler. Ondan sonra hic boyle sorun yasamadim.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Harddiskle alakalı ne problem olabilirki masada duran laptop :/ işlemciyle alakalı olabilcgini düşünüyorum olay şöyle oluyo. Mesela şehirde sabit duruyorum. Şehirde dolaşınca donma olmuyor. Şehir dışına ve yeni slotlara gittiğimde 2-3 saniyelik donmalar oluyo sürekli ve işlemci ısınmaya başlayınca oluyo fan hızlanıyor ve böyle donmalar oluyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum garantiside bitti.

Çok şükür çözdüm sorunu neler yaptım ben bile hayret ettim :D :D

1) Bilgisayara tam 3 tane driver güncelleyici program yükledim(DriveBooster,DriverEasy,SlimDrivers) 3 tane driver ile bilgisayardaki bütün sürücüleri kurdum.
2) Bilgisayara yararlı programlar indirdim. (Advanced SystemCare8 , Auslogic Booster) Önce güzel bir tarama yaptım. Hataları düzelttim.
3) WebInstaller platform ile netframe work ve visual c++ package programlarını kurdum.
4) Windows update'leri yaptım.
5) Bilgisayar ekran çözünürlüğünü biraz düşürdüm.
6) Oyunun grafiklerini low yaptım.
7) Bilgisayar açıldıktan itibaren çalışan gereksizleri devre dışı bıraktım ve çalışan işlemci çekirdek sayısını 4 yaptım.

Bu şekilde donmalar kesildi. Ancak işlemci cayır cayır çalışıyor en kısa sürede fan almak gerekicek ve yarın işlemciyi tekrar açık temizleyeceğim.(01:38)

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim... :)

Bilgisayarım da sistem özellikler kısmından sistem puanlamayı atladiysaniz sistem derecelendirme puanlama yapmaniz gerekmektedir. Windows 7 de puanlama yapilmadiginda oyunlarda kasmalar ve donmalar meydana geliyor bazen. Bu Windows7 de puanlanma yapmanin zorunlu oldugu gibi laptop ve masaustu pc lerde islemci performansinin biraz daha artmasini sagliyor.

Sistem sicakliklarini yeni gordum bu nedenle şu onemli bilgilerimi aktariyim size. Arkaslarimizda bahsettigi gibi;

İslemci 85 -90 derece sicakliga yaklastigi icin 70 derece ustunde kasmalar meydana gelir ve 85 - 90 derece sicakligi buldugunda koruma amacli bilgisayar kendi resetler veya kapatir. Kaliteli bir termal macun ile islemciye terman macun surulmesi gerekmektedir. Termal macun surumu konusunda bir bilginiz yoksa en yakin teknik servis e basvurmaniz yararli olur.

GT-S6102 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
masaustumu bılmıyorm ama laptopsa eger işlemci hızıyla oynayabılıyorsun mesela ben tek car actıgımda ısınıyor laptop ama hızı 70 yapıyorm 8 10 car acıyorm hıc ısınma ses yok

----------

ayrıca donma kasmada yok eskısı gıbı akıcı bır sekılde oynuyorm tabı bu pc ozellıklerınede baglı senın ıslemcı hızın daha dusuktur 70 yaparsan belkı kasabılır 80 yaparsın gibi neyse bilgin olsn diye soyledim :D

Bilgisayarım da sistem özellikler kısmından sistem puanlamayı atladiysaniz sistem derecelendirme puanlama yapmaniz gerekmektedir. Windows 7 de puanlama yapilmadiginda oyunlarda kasmalar ve donmalar meydana geliyor bazen. Bu Windows7 de puanlanma yapmanin zorunlu oldugu gibi laptop ve masaustu pc lerde islemci performansinin biraz daha artmasini sagliyor.

Sistem sicakliklarini yeni gordum bu nedenle şu onemli bilgilerimi aktariyim size. Arkaslarimizda bahsettigi gibi;

İslemci 85 -90 derece sicakliga yaklastigi icin 70 derece ustunde kasmalar meydana gelir ve 85 - 90 derece sicakligi buldugunda koruma amacli bilgisayar kendi resetler veya kapatir. Kaliteli bir termal macun ile islemciye terman macun surulmesi gerekmektedir. Termal macun surumu konusunda bir bilginiz yoksa en yakin teknik servis e basvurmaniz yararli olur.

GT-S6102 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Termal Macun işleminide yarın hallettiricem teknik serviste. Nekadara hallederler bilginiz varmı fiyatı hakkında.

Termal Macun işleminide yarın hallettiricem teknik serviste. Nekadara hallederler bilginiz varmı fiyatı hakkında.

:D bu işler bal tutan parmağını yalar cinsten. 2 3 liraya 1 2 sıkımlık alıp kendin yapsan daha iyi. 15-30 TL arası veya kıl ile daha fazla alırlar. Adam ben açıp uğraşıyorum diyor. bir de parçalarına dikkat et. alma durumu da olabilir.

Ama dediğim gibi windows 7 orjinal sistemini kur ve windows 10 a rezerve et derim. Soğutma da şart. CCleaner ve Advanced SystemCare 8 PCnde yüklü olsun ayarlarını yapda. hizmetlerden bak gereksiz şeyleri kapatırsın. İşlemciyi yorma. Bioslardan da işlemci için soğutma hız vs gibi şeylerini de araştır.

:D bu işler bal tutan parmağını yalar cinsten. 2 3 liraya 1 2 sıkımlık alıp kendin yapsan daha iyi. 15-30 TL arası veya kıl ile daha fazla alırlar. Adam ben açıp uğraşıyorum diyor. bir de parçalarına dikkat et. alma durumu da olabilir.

Ama dediğim gibi windows 7 orjinal sistemini kur ve windows 10 a rezerve et derim. Soğutma da şart. CCleaner ve Advanced SystemCare 8 PCnde yüklü olsun ayarlarını yapda. hizmetlerden bak gereksiz şeyleri kapatırsın. İşlemciyi yorma. Bioslardan da işlemci için soğutma hız vs gibi şeylerini de araştır.

Daha once hic yapmadigim icin zarar vermek istemiyorum

Geri