• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sivilceler ve Lekeler.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Beyler, malum ergenlikten dolayı sivilcelenme var. Öncekine oranla sivilcelerde azalma var ama bi değişim yok yani. Önerebileceğiniz yapması kolay bir yöntem varmıdır ?

Yağlı yiyecek yemiceksin okadar yağlı yersen dahada artar ve onun yanında ıslak mendille sil hep ve kesinlikle elinle değme

Birkaç yıl önce gitmiştim doktora.Sabun yada şampuanı suratına sür, 5 ila 10dakika arasında kalsın, yıkama yüzünü.Bu süre sonunda yıkayabilirsin.Bunları hergün yapabilirsin, hatta yüzünü hergün bol bol yıkarsanda sana yardımcı olacaktır.

yağlı yiyecekler yeme elini yüzüne sürme güzel bi sabun al sabah akşam temiz bi şekilde yıka yüzüne buharda tutabilirsin gözenekleri felan temizler bi işe yarar herhalde :D

Birkaç yıl önce gitmiştim doktora.Sabun yada şampuanı suratına sür, 5 ila 10dakika arasında kalsın, yıkama yüzünü.Bu süre sonunda yıkayabilirsin.Bunları hergün yapabilirsin, hatta yüzünü hergün bol bol yıkarsanda sana yardımcı olacaktır.

Şu sabunlama işini, her duş aldığımada yapıyorum sivilcelerde baya bir azalma var belkide onun etkisinden olabilir.

----------

Yağlı yiyecek yemiceksin okadar yağlı yersen dahada artar ve onun yanında ıslak mendille sil hep ve kesinlikle elinle değme
O konuda haklısın, dayanamayıp bazen çekirdek yiyorum 2 saat sonra çıkıyor yine.

2 kez doktoro gittim farklı ilaçlar verdiler fakat sivilcelerim geçmesi için bu ilaçları düzenli 12 ay kullanmam gerekiyor eğer 1 gün kullanma yine çıkıyor bende bıraktım o yüzden .Yağlı yiyeceklerin alakası varmı bilmiyorum yemiyorum çıkıyorum , yiyorum yine çıkıyor :) Fakat sana %100 çözüm için has haci şakir sabunuyla günde en az 2 kere yıka fakat sabunu sürdükten sonra Barışın dediği gibi 5 10 dakka yüzünle beklesin yüzünü kurutuyor.Onlarca yol denedim onları anlatmıyacam hiçbir faydası yok çünkü .

hac%C4%B1+%C5%9Fakir.jpg

2 kez doktoro gittim farklı ilaçlar verdiler fakat sivilcelerim geçmesi için bu ilaçları düzenli 12 ay kullanmam gerekiyor eğer 1 gün kullanma yine çıkıyor bende bıraktım o yüzden .Yağlı yiyeceklerin alakası varmı bilmiyorum yemiyorum çıkıyorum , yiyorum yine çıkıyor :) Fakat sana %100 çözüm için has haci şakir sabunuyla günde en az 2 kere yıka fakat sabunu sürdükten sonra Barışın dediği gibi 5 10 dakka yüzünle beklesin yüzünü kurutuyor.Onlarca yol denedim onları anlatmıyacam hiçbir faydası yok çünkü .

hac%C4%B1+%C5%9Fakir.jpg
Her sabunuda sürmeyin sivilce olanı için sürün diğerleri sivilceleri dağıtabilir :D

hac%C4%B1+%C5%9Fakir.jpg

El sabunu var haci şakir, 5 tanesi 1.5 Tl o olmaz mı :D

Okyanus sabunu,kükürt sabunu gibi ürünlerin iyi geldiğini duydum internetten bakabilirsin.

Sivilcelenmenin de seviyeleri vardır. Hatta bir yerden sonrası hastalıktır. AKNE olarak bilinir. Kişiye göre ileri akneye kadar gidebilir. Kesin tedavisi ilaçla yapılır. Ben de çok sivilceliydim 8ay(aslında 6aydı ama arada 20gün bırakınca süre uzadı) sonra hiçbir şey kalmamıştı. Arkadaşların tabiriyle bebek poposuna dönmüştüm. Ama sendeki sivilceler fazla değilse sabun türevleriyle ilgili öneriler yeter ilaca gerek yok

Geri