• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sunucu dahil guild amblem fix!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nursis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nursis

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2010
Puanı
760
VİDEO EKLENDİ! LİNKİ:

Oncelikle merhaba arkadaslar 1 hafta kadar once bu konuyu videolu anlatimla beraber anlatacagimi soylemistim fakat bilgisayarim 6 gundur acik oldugu icin HDD yandi :D bana surekli mesaj geliyor konuyu acmam icin bende bekletmemek adina bu konuyu simdilik yazili acikliyorum bilgisayarim gelince videolu anlatimi da konuya ekliyorum. Basliyoruz;

1- Bilgisayarim>Yerel disk C: ye SRO_CREST dosyasini yapistiriyoruz.(SRO_CREST dosyasinin icine bir tane daha SRO_CREST dosyasi olusturarak)

2- Filezella dan yeni bir kullanici olusturuyoruz daha sonra shared folders bolumunden C: ye olusturdugumuz dosyayi seciyoruz.

3- Server.cfg yi aciyoruz ve shardmanager kismindaki ftp:// yolunu su sekilde duzenliyoruz:
ftp://kullanici adi:sifre@ip adresi (tirnak isaretlerine dokunmadan)

4- Daha sonra Media.PK2 den type.txt yi cikartiyoruz. MARKFTPADDR yazmasi lazim suan hatirlamiyorum biliyorsunuzdur zaten basi ftp:// ile basliyor. Orayi server.cfg de kullandigimiz ftp:// yolunun aynisiyla degistiriyoruz.( Kopyala yapistir yapabilirsiniz). Bu yolun altindaki satiri da 'SRO_CREST yapiyoruz ve kaydediyoruz. Daha sonra import edin veya oyuna update yaptirin.

Simdi Guild amblem islemimiz tamamlandi fakat hala beyaz gorunuyor?? Cozumu assagida devam edelim;

1- Denetim Masasindan guvenlik duvarina giriyoruz.

2- Gelismis ayarlara giriyoruz orda gelen ve giden baglantilar var. (Onlarin icinde Filezella ve FTP isimlerinde baglantilar var onlara saf tiklayip 'Enable' satirina 'yes' yapin. Veya start olmasi lazim ezber anlattigim icin boyle soyluyorum gorunce anlarsiniz zaten)

- Eveeet bunlari yaptim peki simdi ne yapmam lazim?? Devam ediyoruz;
Simdi gelismis ayarlar kismindaki hrlen baglantilara sag tikliyoruz ve yeni port eklemeye tikliyoruz. Once ALL PORTS adinda bir baglanti olusturuyoruz ve butun portlar acik olarak isaretliyoruz. (TCP UDP falan yazar zaten ordaki butun hepsini secin.) 1. Portumuz tamam peki simdi ne yapcaz?

2- Tekrar yeni bir port olusturuyoruz ve bunu adi da FTP olacak. Bu sefer sadece TCP portunu isaretliyoruz ve bize altta bir kutucuk aciliyor port no girmemiz icin. Oraya '21' yaziyoruz ve portumuzu olusturuyoruz. Islemimiz bitti artil guild ambleminiz gorunuyor! :)

Arkadaslar anlayamayan olursa konu altina yazsin yardimci olurum suan tamamen hayalimde olani ezberimi anlattim yapamayanlar olursa videolu anlatimimi beklesinler. Telefonla 1 saat yazdim lutfen emege saygi bos yorumlar yapilmazsa sevinirim..

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
Oncelikle merhaba arkadaslar 1 hafta kadar once bu konuyu videolu anlatimla beraber anlatacagimi soylemistim fakat bilgisayarim 6 gundur acik oldugu icin HDD yandi :D bana surekli mesaj geliyor konuyu acmam icin bende bekletmemek adina bu konuyu simdilik yazili acikliyorum bilgisayarim gelince videolu anlatimi da konuya ekliyorum. Basliyoruz;

1- Bilgisayarim>Yerel disk C: ye SRO_CREST dosyasini yapistiriyoruz.(SRO_CREST dosyasinin icine bir tane daha SRO_CREST dosyasi olusturarak)

2- Filezella dan yeni bir kullanici olusturuyoruz daha sonra shared folders bolumunden C: ye olusturdugumuz dosyayi seciyoruz.

3- Server.cfg yi aciyoruz ve shardmanager kismindaki ftp:// yolunu su sekilde duzenliyoruz: ftp://kullanici adi:sifre@ip adresi (tirnak isaretlerine dokunmadan)

4- Daha sonra Media.PK2 den type.txt yi cikartiyoruz. MARKFTPADDR yazmasi lazim suan hatirlamiyorum biliyorsunuzdur zaten basi ftp:// ile basliyor. Orayi server.cfg de kullandigimiz ftp:// yolunun aynisiyla degistiriyoruz.( Kopyala yapistir yapabilirsiniz). Bu yolun altindaki satiri da 'SRO_CREST yapiyoruz ve kaydediyoruz. Daha sonra import edin veya oyuna update yaptirin.

Simdi Guild amblem islemimiz tamamlandi fakat hala beyaz gorunuyor?? Cozumu assagida devam edelim;

2- Gelismis ayarlara giriyoruz orda gelen ve giden baglantilar var. (Onlarin icinde Filezella ve FTP isimlerinde baglantilar var onlara saf tiklayip 'Enable' satirina 'yes' yapin. Veya start olmasi lazim ezber anlattigim icin boyle soyluyorum gorunce anlarsiniz zaten)

Simdi gelismis ayarlar kismindaki hrlen baglantilara sag tikliyoruz ve yeni port eklemeye tikliyoruz. Once ALL PORTS adinda bir baglanti olusturuyoruz ve butun portlar acik olarak isaretliyoruz. (TCP UDP falan yazar zaten ordaki butun hepsini secin.) 1. Portumuz tamam peki simdi ne yapcaz?

2- Tekrar yeni bir port olusturuyoruz ve bunu adi da FTP olacak. Bu sefer sadece TCP portunu isaretliyoruz ve bize altta bir kutucuk aciliyor port no girmemiz icin. Oraya '21' yaziyoruz ve portumuzu olusturuyoruz. Islemimiz bitti artil guild ambleminiz gorunuyor! :)

Arkadaslar anlayamayan olursa konu altina yazsin yardimci olurum suan tamamen hayalimde olani ezberimi anlattim yapamayanlar olursa videolu anlatimimi beklesinler. Telefonla 1 saat yazdim lutfen emege saygi bos yorumlar yapilmazsa sevinirim..

Videolu Anlatımı Merakla Bekliyorum :)

Zaten Benim Açtığım Konu Sebebiyle Videolu Anlatımı Yapıcam Demiştin :)

Teşekkürler

Son düzenleme:

3- Server.cfg yi aciyoruz ve shardmanager kismindaki ftp:// yolunu su sekilde duzenliyoruz: ftp://kullanici adi:sifre@ip adresi (tirnak isaretlerine dokunmadan)

Videolu Anlatımın Paylaşılması 1 Hafta Alırmı ? :)

Bilgisayarım geldi kardeşim şimdi çekiyorum.

----------

Al işte videoyu çekerken sunucu bakıma alındı bende şans yokki :( Yarın sunucu firmamla görüşüp videoyu çekmeye devam edeceğim.

Sevincim Kursağımda Kaldı Biliyonmu :(

-------------------
Sesli Anlatım Yaparsan Muhteşem Olur :)

Son düzenleme:
Video icin sabırsızlıkla bekliyorum kardesim. Konun icin cok tesekkur ederim, diger konularda hic porttan morttan bahsetmiyorlardı. Sesli anlatım muhteşem olur aynen :) :'(

----------

Arkadasim ben güvenlik yerine girdim gelen giden yerine bakıyorum ama FTP falan diye hicbisey yazmıyor :) Videonu bekliyorum, ayrıca media yı update seklinde nasıl verildiginide ekliyebilirmisin videonun icine ?
hczjd.jpg

Bilgisayarım geldi kardeşim şimdi çekiyorum.

----------

Al işte videoyu çekerken sunucu bakıma alındı bende şans yokki :( Yarın sunucu firmamla görüşüp videoyu çekmeye devam edeceğim.

Videoyu Çekeceğin Sunucunun Bakıma Alınma Tarihinden 2 Gün Geçti Nursis :)

Ne Zaman Video Hazır Olur Tahminende Olsa Bir Gün Varmı ? :)

Arkadaşlar bildiğiniz kaliteli ekran videosu alma ve ses kaydetme programı varmı? Videoyu çektim ama görüntü kalitesi berbatın berbatı bana bir program önerin onunla çekip atayım.. :S

Arkadaşlar bildiğiniz kaliteli ekran videosu alma ve ses kaydetme programı varmı? Videoyu çektim ama görüntü kalitesi berbatın berbatı bana bir program önerin onunla çekip atayım.. :S

Fraps - kendimde kullanıyorum clean olarak HD kayıt eden bir programdır.

Ses Kayıtta Eder

Kendi Kullandığım Full Sürüm Sınırsız Çekimi Paylaşabilirim Araştırıp Bulamazsan Eğer :)

Fraps - kendimde kullanıyorum clean olarak HD kayıt eden bir programdır.

Ses Kayıtta Eder

Kendi Kullandığım Full Sürüm Sınırsız Çekimi Paylaşabilirim Araştırıp Bulamazsan Eğer :)

Camtasia 1080p değerinde video kayıt yapmaktadır fraps ta bazen ekran kaymaları gerçekleşmektedir fakat camtasia her açıdan daha
kaliteli bir video kayıt programıdır

----------

Ama camtasia 2008r2 de çalışmamaktadır :)

Camtasia 1080p değerinde video kayıt yapmaktadır fraps ta bazen ekran kaymaları gerçekleşmektedir fakat camtasia her açıdan daha
kaliteli bir video kayıt programıdır

----------

Ama camtasia 2008r2 de çalışmamaktadır :)

Yıllardır Fraps Kullanırım 1 Kere Sorun Yaşamadım :)

Kullanım Ayarları Zaten Basit Ve Çok Az 2 Tık İle Sorunsuz Kullanılıyor :)

Neyle Olduğu Önemli Değil Olsunda Şu Video :)

Camtasia ekran görüntüsünü alıyor.Ben r2de kullanarak görüntü almıştım.

Bende video çektim

Ama Camstudio ile çektim camstudio formatı açılmıyor

Malesef hata veriyor Camstudio ile çektiğim video boşuna gitti

Son düzenleme:
Fraps'ı bende yıllardır Silkroad videoları çekerken kullanırım fakat onun çıkış boyutu gerçekten çok yüksek öyleki 50 saniyelik bir video 3GB çıkıyor. Şimdi Camstudio programını deniyorum teşekkürler krmfrnc.

Fraps'ı bende yıllardır Silkroad videoları çekerken kullanırım fakat onun çıkış boyutu gerçekten çok yüksek öyleki 50 saniyelik bir video 3GB çıkıyor. Şimdi Camstudio programını deniyorum teşekkürler krmfrnc.

Deneme 2 dk icin 4 gb cikartti rar ile 30 mb onu gectim video formati desteklenmiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri