• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Superonline vs TTNET

Kirbythelast

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
85
yaklaşık 5 gün önce ttneti kapattırıp süperonline geçtim. Süperonline burada ttnet'in alt yapısını kullanıyormuş (Adsl olduğu için). Fakat ttnet'deyken 5 mbps görünce direk kopma yaşayıp, internet hızım 1 yıl boyunca 3 mbps den yukarı çıkmadı. Sebebi alt yapının desteklememesi olarak gösterdiler. fakat şuan superonline kullanıyorum ve aynı alt yapı; internet hızı ortada kopma yok ve en güzeli ping sorunu yok :) (Ttnet'deyken 70 'i görüyordu min 24'dü)

2852735359.png

açıkçası ttnet pişmanlıkmış bunu çok iyi anlamış oldum

Telekomla bazı teknik işlerde bulunduğum için bu hep yaptıkları bir numaradır :D desteklemiyor derler halbuki yalandır
8mbs aldıysan bilki o 5mbs olarak sana gelir sen şikayette bulunmadan hızını 8'e çıkarmazlar son zamanlarda da evlere internet hattı çekmeye üşeniyor ve bunu özel işletmelere yıkıyorlar tabi ekmek parası fakat hak yemekten geri kalmıyorlar.

Birde fiber olsa zevkten 4 köşe olacaksın desene :D

ttnetin sayesinde 1 yildir 6+ hasret kaldik :nse:

----------

Telekomla bazı teknik işlerde bulunduğum için bu hep yaptıkları bir numaradır :D desteklemiyor derler halbuki yalandır
8mbs aldıysan bilki o 5mbs olarak sana gelir sen şikayette bulunmadan hızını 8'e çıkarmazlar son zamanlarda da evlere internet hattı çekmeye üşeniyor ve bunu özel işletmelere yıkıyorlar tabi ekmek parası fakat hak yemekten geri kalmıyorlar.

cok aradim her seferinde hattiniz kaldirmiyor fakat en kisa zamanda duzeltecegiz deyip durdular her daim 3mb. kaldik. Kisacasi bende pek ise yaramadi konusmak:drym:

Ücreti ne kadar.Doping ile 1mbit zor alıyorum 1 haftadır.:saw:

Telefonla arasam 15 dk müzik dinletiyorlar.

doping nedir abi ya :D adamlar bi reklam yaptılar 2 ünili genç koydular doping dopingle dediler hemen geçtiniz sizde :D 1 yıl içinde çoğu yere fiber döşücez dediler bakalım döşesinler direk superonlıne :D

TTNET ten memnun olan bir tek benmi varım lan :D

doping nedir abi ya :D adamlar bi reklam yaptılar 2 ünili genç koydular doping dopingle dediler hemen geçtiniz sizde :D 1 yıl içinde çoğu yere fiber döşücez dediler bakalım döşesinler direk superonlıne :D

ttnet- superonline- dsmart-digiturk- (uydunet pahalı :D) seç arasından birini :D

benimde sözleşmem bitti acaba bendemi geçsem buna kurtulayım şu lanet net ten bıktım kesilmeler ping sorunları ...

Fiber altyapisi su anda var genelde ithal 40gbit serverlar ile beldeler beslenebiliyor fakat fiber koblonun metresi 6-7dolar

Bende ttnet kullanıyorum ama sıkıntı çekmiyorum herkes gibi

Galiba beni duydular hızı yükseltmişler :D
2853036202.png

Galiba TTnet kafasına göre seçtiği kullanıcılara yapıyor bunları. Sadece geçen sene çok sıkıntı çekmiştim. Ama bu seneden beri kotayı aşmadığım sürece 2mb hızda indirme yapıyorum. Kesilme gibi sorunlar olmuyor. Açıkcası TTnet'ten memnunum.

Ttnet söz verdiği 8mbit'i de vermiyor kotaya bakmadan. En fazla 700 ile indiriyorum? O da 5,5 mbit gibi bir şeye denk geliyor. Kesilmeler olmasa ona da laf etmem ama 3 dklık youtube videosu sırasında 2 kere internet gider mi lan ? Birde neymiş Kotalı değilmiş. 50 Gb adil kullanım kotalıymış. O bitince en fazla 3 mbit'e iniyor ama bak. Daha fazla düşürmüyorlar. Orda haklarını yemeyim. Söylediklerini yapıyorlar. 330 kb ile indirme yapabiliyorum. Yıl 2013. 80 lira telefon faturası ödüyoruz. Ama hız 300 kb. ti ti nittin çık mimnınız.

Daha 8 mbit hızın yanından geçemedim en fazla 900 kb ile indiriyorum o da zaten 1 hafta sürüyor geri kalan 3 hafta 20-70 kb arasında gidip geliyorum.Bu yılda kullanıyımda kesin değiştircem TTNET'i.

TTNET Başka Altarnatifim yok benim Yozgat küçük yer bi TTnet var hayır onu geç para vermiyoruz güya 16mbit olacak 8 anca oluyor 16ya çekince net kesiliyor çok saçma bir şey :D Ama genede iyidir İstanbul da olsam süperonline fibernet çektirirdim kesin.

Geri