• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Telefon Almayı Düşünüyorum

BilocanGoklerde

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Nis 2014
Puanı
25
Selamlar, Telefon piyasası resmen dipsiz bir kuyu haline gelmiş. Kafamda bir çok cep telefonu arasında karmaşa yaşamaktayım.
Hepsi bir birine yakın cep telefonları fakat en iyisi hangisidir bulamadım.

Kafama takılan telefonlar şunlar :

LG G3
HTC M9
Asus Zenfone
Sony Xperia Z3

şimdi lg g4 ve sony z4'ün çıkacağına dair haberlar var. üstüne htc m10'un bile haberleri dönüyor. adamlar ekmek çıkarır gibi telefon çıkarıyor. Benimde alacağım telefona 2 bin'i basayım şöyle bi 5-6 sene en az idare etsin istiyorum. Bu telefonlardan birini almalıyım ? yada başka bir telefon önerip benim daha da işin içinden çıkmamam için yardımda buluna bilir misiniz :D

Asus Zenfone'a bulaşma.Belki Zenfone 2 olabilir ama en son tercihin olsun.

Eğer ios kullanırım dersen iPhone 6 al derim.Servis ile sıkıntın olmaz.Diğer firmalar Apple gibi malına pek sahip çıkmıyor.(Yanlış anlaşılma olmasın Apple gibi dedim.)

Eğer iPhone istemiyorsan kesinlikle M9 - Buda olmazsa

Z3 2 gün pil ömrü sunuyor.Tabi kullanımına bağlı olarak bu değişir fakat kamerası ekranı vs mükemmel bir telefon.

şöyle baktığında pillerinin seviyelerinde xperia 2 gün gidiyorsa m9 daha az gidecektir. yanılıyor muyum ? Screenshot by Lightshot

O konu çok karışık.Hem yazılım hemde donanım çok etkiliyor.

Mesela M8'in yeni çıktığı dönemlerde ben G2 aldım normalde M8 alıcaktım fakat G2'nin ekranı daha kaliteli bataryası daha yüksek vs diye almadım fakat öyle değilmiş.M8 G2'den daha çok dayanıyor şarj konusunda.Firmaların yazılımlarıda bunda etken ki Sense şuanda en iyi arayüz.

Hatta bak aralarında bataryası en yüksek Zenfone var ama en çabuk pili biticek olanda o çünkü Asus daha ham ve arayüzü vasat ki bunun dışında Asus telefona kendi uygulamalarını doldurmuşta doldurmuş.

Sana kalmış yani bi telefona 2.800TL vermem dersen Z3 ideal fakat dediğim gibi iPhone 6 tavsiyemdir.Hem yatırım yapmış olursun hemde bi arazası olduğunda kafan rahat olur.Ayrıca bütün telefonları eninde sonunda şarja takıcaksın 1 gün fazla 1 gün eksik.

O konu çok karışık.Hem yazılım hemde donanım çok etkiliyor.

Mesela M8'in yeni çıktığı dönemlerde ben G2 aldım normalde M8 alıcaktım fakat G2'nin ekranı daha kaliteli bataryası daha yüksek vs diye almadım fakat öyle değilmiş.M8 G2'den daha çok dayanıyor şarj konusunda.Firmaların yazılımlarıda bunda etken ki Sense şuanda en iyi arayüz.

Hatta bak aralarında bataryası en yüksek Zenfone var ama en çabuk pili biticek olanda o çünkü Asus daha ham ve arayüzü vasat ki bunun dışında Asus telefona kendi uygulamalarını doldurmuşta doldurmuş.

Sana kalmış yani bi telefona 2.800TL vermem dersen Z3 ideal fakat dediğim gibi iPhone 6 tavsiyemdir.Hem yatırım yapmış olursun hemde bi arazası olduğunda kafan rahat olur.Ayrıca bütün telefonları eninde sonunda şarja takıcaksın 1 gün fazla 1 gün eksik.

ozaman şöyle yapsak daha mantıklı olmaz mı ? z4 ve g4 dünde çıkmasını bekleyeyim o sırada htc m9'un durumunu da takip edeyim. eğer lg ve sony m9 dan daha üst bir pil ömrü vaad etmezse m9 alırım ?

ozaman şöyle yapsak daha mantıklı olmaz mı ? z4 ve g4 dünde çıkmasını bekleyeyim o sırada htc m9'un durumunu da takip edeyim. eğer lg ve sony m9 dan daha üst bir pil ömrü vaad etmezse m9 alırım ?

2 telefonda beklendiği gibi gelmiycek.Bu zamana kadar hangi telefon beklendiği gibi geldi ki ?

Asus çitayı yükseltip 4GB Ram koyuruyor LG G4'de hala 3GB ram devam ediyor o yetmezmiş gibi çerçeve inceliği hala aynı ekran 2K hatta 3k olucağı söyleniyor.Z4 desen anca Snapdragon 810 koyarlar biraz düzenleme yaparlar al sana Z4

Kısacası M9 ideal

htc m9 çok hoş bir telefon ve çok sağlam birde İphone 4s 5s (6) Alma :)

Yv0RW2.jpg

HTC RESMİ SİTESİ

Hocam seçenekler arasında z3'üde koymuşsun ben z2 kullanıyorum emin ol neredeyse bütün özellikler aynı kamerası vs.Tek fark z2'nin işlemcisi 2.3 z3'ün 2.5 kamera ve şarjda ufak tefek farklar olabilir.Z3'e gelen bütün güncellemelerin aynısı z2'yede gelicek.Şimdi android 5.0'ı bekliyoruz.Bakalım şarj konusunda seni kesinlikle üzmez ben telefonu yoğun kullanıyorum bütün gün 3g açık sürekşi sosyal medyada takılıyorum oyunlar felan 1 1.5 günü çok rahat çıkarıyor.Kullanıma bağlı tabiikide Ön kamerası biraz sıkıntı selfie konusunda soruların var ise sorabilirsin Sony konusunda.

2 telefonda beklendiği gibi gelmiycek.Bu zamana kadar hangi telefon beklendiği gibi geldi ki ?

Asus çitayı yükseltip 4GB Ram koyuruyor LG G4'de hala 3GB ram devam ediyor o yetmezmiş gibi çerçeve inceliği hala aynı ekran 2K hatta 3k olucağı söyleniyor.Z4 desen anca Snapdragon 810 koyarlar biraz düzenleme yaparlar al sana Z4

Kısacası M9 ideal

iyi güzelde 2k ekran koysa da 2k verimini alman için programlar oyunlar 2k çözünürlkte verim vermesi lazım. Bana kalırsa şuan Full HD ekran da işini görücektir. 2k 4k daha yaygın değil.

Zenfone 5 kullanıcısıyım 2GB ram modeli. 630TL ye sıfır aldım Fiyat/performans açısından çok iyi bir telefon. Fakat sen fiyat da yukarılara bakıyorsan Zenfone 2 veya Zenfone Zoom'u bekle derim.

Zenfone 5 de 720p hd ekran ve 320dpi değere sahip ekran 2GB ram 5 inç ekran vs 630 TL ye GM discovery 1 satıyorlar :D Mantıklı düşünürsek Zenfone 5 daha kaliteli bir ürün. Yazılım konusunda da iyi. Keza Zenfone 2 ve Zenfone zoom 'un kamera teknolojileride Samsungdan 2 tık ilerde. Önemli olan Ram. 5.1 ile Ram kulllanımı daha başarılı olacağından zenfone 2 de 5.0 ile geleceğinden Asus dan şaşma derim : )

iyi güzelde 2k ekran koysa da 2k verimini alman için programlar oyunlar 2k çözünürlkte verim vermesi lazım. Bana kalırsa şuan Full HD ekran da işini görücektir. 2k 4k daha yaygın değil.

Zenfone 5 kullanıcısıyım 2GB ram modeli. 630TL ye sıfır aldım Fiyat/performans açısından çok iyi bir telefon. Fakat sen fiyat da yukarılara bakıyorsan Zenfone 2 veya Zenfone Zoom'u bekle derim.

Zenfone 5 de 720p hd ekran ve 320dpi değere sahip ekran 2GB ram 5 inç ekran vs 630 TL ye GM discovery 1 satıyorlar :D Mantıklı düşünürsek Zenfone 5 daha kaliteli bir ürün. Yazılım konusunda da iyi. Keza Zenfone 2 ve Zenfone zoom 'un kamera teknolojileride Samsungdan 2 tık ilerde. Önemli olan Ram. 5.1 ile Ram kulllanımı daha başarılı olacağından zenfone 2 de 5.0 ile geleceğinden Asus dan şaşma derim : )

Dostum sen beni tersten anlamışsın belli ki :) Ben G4 gereksiz dedim şuanda sızan bilgiler doğrultusunda.Ayrıca 2k-3k ekran dememde ki sebep G3'ün de 2k ekran kullanıyor olup şarj konusunda etken unsurlardan birisi olucağını söyledim.Ayrıca 2k-4k ekranın yaygın olması bişeyi değiştirmez dikkat et ekranın yaygın olması dedim kameranın değil.Sonuçta ekran önemli bir etken ve firmalar yarış içinde bu konuda.

Bende Zenfone 5 kullanıcısıyım aynı zamanda G2 'de kullanıyorum.Asus'da , LG'deki gibi sistemi kendi uygulamaları ile doldurmuşta doldurmuş ve çok fazla ram tüketimine ve yer kullanımına yol açıyor.

Tercih alıcının ben bildiğim şey hakkında yorum yaparım bilmediğim değil.

Dostum sen beni tersten anlamışsın belli ki :) Ben G4 gereksiz dedim şuanda sızan bilgiler doğrultusunda.Ayrıca 2k-3k ekran dememde ki sebep G3'ün de 2k ekran kullanıyor olup şarj konusunda etken unsurlardan birisi olucağını söyledim.Ayrıca 2k-4k ekranın yaygın olması bişeyi değiştirmez dikkat et ekranın yaygın olması dedim kameranın değil.Sonuçta ekran önemli bir etken ve firmalar yarış içinde bu konuda.

Bende Zenfone 5 kullanıcısıyım aynı zamanda G2 'de kullanıyorum.Asus'da , LG'deki gibi sistemi kendi uygulamaları ile doldurmuşta doldurmuş ve çok fazla ram tüketimine ve yer kullanımına yol açıyor.

Tercih alıcının ben bildiğim şey hakkında yorum yaparım bilmediğim değil.

Asus da kendi uygulamaları fazla yok. android de google'ın çoğunlukla gömdüğü uygulamalar RAM sorunu ortaya çıkartıyor. Bunun için 5.1 güncellemesini beklemek gerek. Bende 630 TL ye Zenfone 5 den başka telefon alınmaz. İlla derse her şey olmuşken tam olsun. Zenfone 2 1000 TL altında fiyat ile gelir büyük ihtimal. Zenfone Zoomda 1200TL çivarı. 3x fiziksel zoom ile gelicek. Kullanmadığım android telefon kalmadı diyebilirim. Windows Phoneda İosda az Ram tüketen işletim sistemleri fakat Android tam terzi : ) Ram yiyor.

Öncelikle telefondan beklentilerin neler, bunlardan hiç bahsetmemişsin. Telefon seçerken beklentiye ve ihtiyaca göre seçilmelidir. Direk marka ve modele göre değil.

LG ye bulaşma bende g3 vardı 32gb satalı 1 ay oluyor 1100TL zararına sattım.
İphone 6 64gb veya 6 plus 16 gb almayı düşünüyorum.

paran varsa iphone al sorunsuz kullan yok dersen sony öneririm hem tasarımlarıda güzel özellikle kasaları iyi yapıyolar

Öncelikle telefondan beklentilerin neler, bunlardan hiç bahsetmemişsin. Telefon seçerken beklentiye ve ihtiyaca göre seçilmelidir. Direk marka ve modele göre değil.

en büyük beklentim sarjının en uzun giden ve batarya ömrünün uzun olan bir markayı bulmak, su geçirmeme özelliği mesala benim için olmasa da olur özelliklerden biri. yani standart bir kullanıcı gibi alacağım telefonun fiyat performans üzerinden konuştuğumuzda en iyisini vermesi.

sony'in mesala fotoğraflara olan sevdası her ne kadar cezbetse de, üzerine takıla bilen aksanlarından bahsedildi satıcılar tarafından ama ilgimi çekmedi. samsung galaxy ace kullanan benim en büyük sıkıntım kasmalar ve sarjdı. bunların en aza inmesi aslında benim için yeterli özellikler ancak bu telefonun çok çabuk ömrünü tüketmesinden dolayı dayanıklı bir alet almak istiyorum. yani nadir de olsa foto çektiğimde iyi randıman almak müzik dinlerken kulaklığıma iyi sesler gelmesi yeterli. şuan ki telefonum bana bunların hiç birini vermiyor. umarım anlata bildim.

en büyük beklentim sarjının en uzun giden ve batarya ömrünün uzun olan bir markayı bulmak, su geçirmeme özelliği mesala benim için olmasa da olur özelliklerden biri. yani standart bir kullanıcı gibi alacağım telefonun fiyat performans üzerinden konuştuğumuzda en iyisini vermesi.

sony'in mesala fotoğraflara olan sevdası her ne kadar cezbetse de, üzerine takıla bilen aksanlarından bahsedildi satıcılar tarafından ama ilgimi çekmedi. samsung galaxy ace kullanan benim en büyük sıkıntım kasmalar ve sarjdı. bunların en aza inmesi aslında benim için yeterli özellikler ancak bu telefonun çok çabuk ömrünü tüketmesinden dolayı dayanıklı bir alet almak istiyorum. yani nadir de olsa foto çektiğimde iyi randıman almak müzik dinlerken kulaklığıma iyi sesler gelmesi yeterli. şuan ki telefonum bana bunların hiç birini vermiyor. umarım anlata bildim.

Batarya süresi en önemli kriter ise o zaman alacağın tek telefon var o da Sony Xperia Z3. Batarya konusunda Z3'e yaklaşabilen bir telefon yok şuan itibari ile.

Batarya süresi en önemli kriter ise o zaman alacağın tek telefon var o da Sony Xperia Z3. Batarya konusunda Z3'e yaklaşabilen bir telefon yok şuan itibari ile.

z2 ve z3 arasında çok çok fark yok gibi gözüküyor. z2 alsam ne kaybım olur z3 e nazaran ? hatta 3.200 gözüküyor pili Screenshot by Lightshot

----------

OPPO N3 veya OPPO R5 bence < bak derim 2 side muhteşem telefon

oppo kullanıyor musun şuan ?

İphone 6 kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Almak isteyene tavsiye ederim.

Geri