• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

telefon karşılatırması yardımı lazım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DuMaN22
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DuMaN22

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
4
LG G2-Sony Xperia Z1 'i karşılaştırır mısınız,pek telefondan anlamıyorum.Bir de Samsung galaxy s5'in dezavantajları nelerdir? (dikkat ettiğim konular şarj,menü kasmaları,gereksiz ısınma ve sağlamlık)

G2 ve Z1 arasında çok az fark var işlemcileri,ekran çözünürlükleri,ekran boyutları,bataryaları aynı sadece Z1 kamerası daha yüksek birde suya karşı dayanaklı ama Z1 fiyatına g2 nin bir üst modeli G3 alabiliyorsun hemen hemen internette araştırırsan fiyatları,o daha avantajlı olur senin için.

G2, Z1 den daha iyi bir cihazdır. Sebebi G2 nin şarjı daha uzun süre dayanıyor, daha iyi bir işlemcisi var ki bu da hızı etkiler, Z1 e göre daha sağlamdır çünkü arkası plastik düştüğünde sadece ön camının kırılma riski vardır. Z1 in her iki yüzü da camdan olduğu için düştüğünde mutlaka bir yerler zarar görür. Z1 in kamerası daha yüksek olabilir ama öyle aman aman kaliteli foto ve videolar çekemiyor, ayrıca ekranı da çok net ve canlı değil. Z1 bir çok açıdan G2 ye göre geride.

S5'in bana göre tek dezavantajı ise kötü bir tasarımın olması ve nadirende olsa takılma sorunları yaşabileceğin ihtimali ki bu durum her Android telefonda yaşanabilir sadece S5 e özgü birşey değildir. Bunların dışında S5 hem G2 den hem de Z1, Z2 den daha üstün bir cihazdır.

G2 ve Z1 arasında çok az fark var işlemcileri,ekran çözünürlükleri,ekran boyutları,bataryaları aynı sadece Z1 kamerası daha yüksek birde suya karşı dayanaklı ama Z1 fiyatına g2 nin bir üst modeli G3 alabiliyorsun hemen hemen internette araştırırsan fiyatları,o daha avantajlı olur senin için.

Ekran boyutları aynı değil. Z1 in ekranı 5", G2 nin ekranı ise 5.2" tir.

Ekran boyutundan ziyade kullanılan ekran paneli çok önemli. Z1 in ekran paneli TFT LCD dir, G2 nin paneli ise IPS'dir. Buna göre G2 nin ekranı her açıdan daha net ve daha canlı gözükürken Z1 de durum farklı baktığın açıya göre değişiyor. Yanlardan veya biraz eğik bir açıdan bakarsan görüntü çok bozuluyor.

G2 tavsiye ediyorum fiyat olarak daha uygun özellik olarak daha üst seviyede mükemmel bir cihaz.

Peki ben telefonu çok kullanan birisi değilim,demek istediğim telefon elimde günlük 1-2 saat elimde durur toplasan.Bunu göz önüne alarak sorucak olursam S5'in şarj süresi ne kadar gider?

Peki ben telefonu çok kullanan birisi değilim,demek istediğim telefon elimde günlük 1-2 saat elimde durur toplasan.Bunu göz önüne alarak sorucak olursam S5'in şarj süresi ne kadar gider?
1-2 saatlik sürede ne yapacağına bağlı. 1 günü çok rahat geçer tabiiki, zaten sık sık kullansan dahi 1 gün çıkarıyor.

Bu hafta vize haftam olduğu için detaylı araştırma yapamadım.Kafama takılan soru olursa yazarım yine buraya.Cevaplar için teşekkürler :)

Geri