• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türk ordusu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DaB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Gerek jeopolitik gerek siyasi gerek ekonomik gerekse askeri durumumuz .. Herkezin sandığı gibi düşüşte olan bir ülke değil aksine hızla yükselen bir ülkeyiz :)

Fakat bunu yavaşlatanlar ve geriletmek için uğraşanlar var :)

Emin ol yok biz rahat uyurken sınıra zırhlı kaleler yapılıyor ve bilmediğimiz daha neler var dahada büyüyor ordumuz - ordumuzun gücü
ve Ordu için yapılanlardan haberimiz yok'ki olmamasıda normal gizli tutuluyor ve buda iyi birşey

Emin ol yok biz rahat uyurken sınıra zırhlı kaleler yapılıyor ve bilmediğimiz daha neler var dahada büyüyor ordumuz - ordumuzun gücü
ve Ordu için yapılanlardan haberimiz yok'ki olmamasıda normal gizli tutuluyor ve buda iyi birşey

Tamam haklısın ama ben bunu inkar etmedim geriletmek için uğraşanlar var dedim ! :D

Bordo Berelileri unuttun mu yoksa aldığın yerde yokmuydu :S
Onuda ekle umut , Dünyanın en iyi birimidir Bordo Bereliler :)

717,686' burası, 1000000 bulurdu paralı askerlik cıkmasaydı vatan görevinide para ile satın alır olduk artık

Bordo Berelileri unuttun mu yoksa aldığın yerde yokmuydu :S
Onuda ekle umut , Dünyanın en iyi birimidir Bordo Bereliler :)

Karşı karşıya geçip hiçbir korku olmadan birbirlerine mermi sıkıyorlar. Ve bu taktiği sadece Türk berelileri(Bordo Bereliler) yapıyor. :ent Türkiye'nin en büyük avantajlarından biri bulunduğu konumdur. Doğudan saldırı olursa batı devletleri bizim safımızda yer alır. Batıdan saldırı olursa doğu devletleri bizim safımızda yer alır. :'(

717,686' burası, 1000000 bulurdu paralı askerlik cıkmasaydı vatan görevinide para ile satın alır olduk artık
Vatanını korumaktan vazgeçmiş biri asker olsa ne olacak bir savaş olsa çatışma olsa kaçar veya saklanır .. Öyle askerimiz olup Türklüğümüz lekenecekse varsın olmasın bu kadarı da yeter bize..

Vatanını korumaktan vazgeçmiş biri asker olsa ne olacak bir savaş olsa çatışma olsa kaçar veya saklanır .. Öyle askerimiz olup Türklüğümüz lekenecekse varsın olmasın bu kadarı da yeter bize..

Bedelli askerlik gayet normal bi durum ve her ülkenin bedelli askerliğe ihtiyacı vardır benim görüşümce

Dediğiniz gibi "Ordu" ve "Devlet" üzerinde çok büyük bir sorun var. "Devlet" orduya , "Ordu" devlete mukamele,haddiyet göstermek ve birşeyleri yapma peşindeler. İnsanlar bunları görebiliyo/göremiyo , küçük gözüksede sorunlar bazen aşıyor. Başlangıçda PKK sorunu olmak üzere bu konu hakkında Muhalefet partileri ve İktidar partisi büyük çatışma içerisinde , yapmamız gereken tek şey "elleri sımsıkı durup beklemek" Allahtan niyaz beklemek ve İnsanlara saygılı olmaktır

Anormal bir durum demedim zaten evet normaldir ama üstte dediklerimin gerçekliğini değiştirmez.

He evet orası öyle tabi.Hatta bana kalsa vicdani red olmalıdır.Zaten gönülden askerlik yapmak isteyen adam koşa koşa yine gider.İşi gücü olan askerliğe zaman ayırmanın anlamısz olduğunu düşünen gitmez.Zaten o adam gitsede nefret ederek işini yapıcaktırki haklıdır kimseyi zorla bir yere götürmek mantıklı değildir.Üstelik askerlik yapanları %50 side zaten ne için yapıyorki komutanlarının pazarını düzmeye alışverişini yapmaya.Ben kimseye gidipte hizmet etmek zorunda değilim.Savaş desek eskisi gibi cephe savaşımı var?Gidip dağda anlamsızca karşımdaki adama kurşun sıkmanın ondan kurşun yememin ne gibi bir mantığı varki?

buarada konuya siyasi içerikli postlar atmayınn lütfen

He evet orası öyle tabi.Hatta bana kalsa vicdani red olmalıdır.Zaten gönülden askerlik yapmak isteyen adam koşa koşa yine gider.İşi gücü olan askerliğe zaman ayırmanın anlamısz olduğunu düşünen gitmez.Zaten o adam gitsede nefret ederek işini yapıcaktırki haklıdır kimseyi zorla bir yere götürmek mantıklı değildir.Üstelik askerlik yapanları %50 side zaten ne için yapıyorki komutanlarının pazarını düzmeye alışverişini yapmaya.Ben kimseye gidipte hizmet etmek zorunda değilim.Savaş desek eskisi gibi cephe savaşımı var?Gidip dağda anlamsızca karşımdaki adama kurşun sıkmanın ondan kurşun yememin ne gibi bir mantığı varki?

buarada konuya siyasi içerikli postlar atmayınn lütfen

Ama o dağda ki adam kendi vatanının insanlarına kurşun sıkıyor. Bu durumda bir sorumluluğumuz olamaz mı?

Ama o dağda ki adam kendi vatanının insanlarına kurşun sıkıyor. Bu durumda bir sorumluluğumuz olamaz mı?

Olabilirde bu vatan için ücret karşılığı çalışan askerlerde var onlar ilgilenebilir günahsız mecburiyetten gitmiş,tecrübesiz bir adamın oraya yollanması intihardır

Geri