• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türkler Neden Dönem Filmi Çekemiyor?

Ümit Abi'nin üye olduğum yıldan beri ilk defa bir konuya bu kadar aktif yorum attığını gördüm :D

film değil çizgi film bile çekemiyorlarrr

Çizgi film çekmek zaten çok kolay bir şey değil :D

----------

Sinema Amerikanın işi. Legendary,Lionsgate,Paramount Pictures,Warner Bros,20th Century Fox,Walt Disney,Ghost House gibi alt yapılar olsa tamam. Veya bunlardan destek alsa sırtı yere gelmez.

Sadece Amerikanlarmı? İyi Kötü Çirkin bir zamanların en iyi filmi (ki bana göre hala öyle) İtalyan yapımı,Bir Kaç Dolar İçin bu da İtalyan,Bir Avuç Dolar bunlarda İtalyan ha ama baş rol oyuncular yine Amerikan yapacak bir şey yok :D

filmi geçtim zaten film yapamıyoruz dizilere bakıyorum hep aşk, arkadaş hiç mi bilim kurgu vb. dizi olmaz milletimiz her seferinde bu dizileri izliyor nasıl desem koyun gibi güdülmeyi seviyorlar sanırım.

Bilim kurgu filmlerini/dizilerini izledin mi hiç? Ümit abinin dediği gibi masraftan kaçınıyorlar. Ve bunun sonucunda bu devirde bile yeşilçam dönemi berbat bilim kurgular çıkıyor. Adam sanki paintten yapmış olayları :pispis

Bu video herşeyi açıklıyor.Aynı cümleleri 10 kere kullanınca 11dk lık bir reklam filmi çıkabiliyor.
KanalD yapımlarından bahsediyorum.
Arka sokaklar dizisindeki ti leri söylemek bile istemiyorum. :D

Geleceğe Döünş serisini bilmeyen yoktur.80'lerde yapılan filmdeki gerçeklikleri şuan hiçbir yönetmenimiz yapamıyor.

Bu dediklerim Fetih1453 için geçerli değil.Çok değerli bir yapımdı.

Son düzenleme:
birde böyle sor kendine türkler hayatında film yapabilmişmi ^^

Türklerden sanatçı olmuyor arkadaş çok denedik olmuyor :D Nerde böyle illegal iş nerde böyle savaş hep biz ordayız :D

Ümit abiye katılmakla beraber bir şey eklemek istiyorum.

Dönem dizisi demek Tarihi bilgi demek. Bizim yönetmenlerimiz hiç açıp kitap okuyor mu?
Okusa da buna önem veriyor mu?

Yönetmenlerimiz dizi/filmin sadece hasılatına bakarak çekmeye bakıyor. Atıyorum içinde entrika olmayan dizi tutmuyor ülkemizde.

Ülkemde ünlü olmak o kadar kolay ki TV çık kıçı başı aç ünlü ol yetenek aranmıyor nasılsa :roll:

Sonra da neden müzik , film yapamıyoruz diye düşünelim.

Ümit abiye katılmakla beraber bir şey eklemek istiyorum.

Dönem dizisi demek Tarihi bilgi demek. Bizim yönetmenlerimiz hiç açıp kitap okuyor mu?
Okusa da buna önem veriyor mu?

Yönetmenlerimiz dizi/filmin sadece hasılatına bakarak çekmeye bakıyor. Atıyorum içinde entrika olmayan dizi tutmuyor ülkemizde.

Kitap okumayla oluyormu? İstediğin kadar tarih bilgin olsun çekim kalitesi olmadıktan sonra tut çöpe at o filmi

Dönem filmi falan olmayabilir ama türklerin en büyük ve güzel yaptığı tek dizi Kurtlar Vadisi Pusu bence.
10.cu yılında halen izlenme rekorları kırıyor.

Dönem filmi falan olmayabilir ama türklerin en büyük ve güzel yaptığı tek dizi Kurtlar Vadisi Pusu bence.
10.cu yılında halen izlenme rekorları kırıyor.

Kurtlar Vadisi Pusumu :O Samanyolunun efektsiz filmlerini tercih ederim :D

----------

Türkiyede yayınlanıp başarılı ve güzel denilebilecek diziler bence ;

Leyla ile Mecnun

Seksenler

Behzat Ç.

İşler Güçler

Elveda Rumeli

Kurtlar Vadisi (ilk sezon)

Süper Baba

Hayat Bilgisi (İlk 2 sezon)

Öyle Bir Geçer Zaman Ki (ilk sezon)

diye gider.Ayrıca Elveda Rumeli,Hayat Bilgisi ve Öyle Bir Geçer Zamanki hariç saydığım hiç bir diziyi izlemedim.Türkiyede güzel diziler çekiliyor çekilmesine fakat bölümlerin uzunluğu ve uzatma çabaları diziyi mahvediyor.Malum seneryo kalmıyor hiç.Fakat filmde nolursa olsun başarısızlar :D

Kurtlar Vadisi Pusumu :O Samanyolunun efektsiz filmlerini tercih ederim :D

----------

Türkiyede yayınlanıp başarılı ve güzel denilebilecek diziler bence ;

Leyla ile Mecnun

Seksenler

Behzat Ç.

İşler Güçler

Elveda Rumeli

Kurtlar Vadisi (ilk sezon)

Süper Baba

Hayat Bilgisi (İlk 2 sezon)

Öyle Bir Geçer Zaman Ki (ilk sezon)

diye gider.Ayrıca Elveda Rumeli,Hayat Bilgisi ve Öyle Bir Geçer Zamanki hariç saydığım hiç bir diziyi izlemedim.Türkiyede güzel diziler çekiliyor çekilmesine fakat bölümlerin uzunluğu ve uzatma çabaları diziyi mahvediyor.Malum seneryo kalmıyor hiç.Fakat filmde nolursa olsun başarısızlar :D
aynen abi en azından samanyolunda efekt kullanılmıyor herşey gerçek :D

En başta Türk yapımcı ve yönetmenler "sitcom" kavramını çok yanlış kavradılar. Türkiye'de sitcom adı altında çekilmeye çalışılan tüm diziler hem konu hem de süre açısından hiç bir zaman sitcomla uyuşmadı. Yurt dışından bazı şeyler örnek alınırken daha sağlıklı bir şekilde idrak edilip öyle ortaya bir şeyler konmalı, örnek aldığın şeyin özelliklerini bilmeden kendi kafanda bir şeyler yapmaya çalıştığın zaman doğu-batı sentezi saçma bir şey ortaya çıkıyor.

Bir de senaryo kısmına gelirsek, Türkiye senaryo açısından akıl almaz derecede zengin bir ülke, öyle kaliteli çalışan senaristlerimiz, paha biçilmez senaryolarımız var ama bunları tamamlayacak olan teçhizat yok. Yani para yok. Yurt dışında 2002 yapımı olan bir film hem harcanan para hem elde edilen gelir hem de film kalitesi bakımından Türkiye'de çekilen 2012 yapımı bir filme hala 50 tur bindiriyorsa bir şeyler yanlış demektir. Dar görüşlü yapımcılarımız artık bazı şeylerin gelişmesi için ellerini ceplerine atmalılar.

Son düzenleme:
Ben Türkiye'de 2 tane adam gibi dizi izledim biri Köprü diğeri Leyla ile Mecnun

Türkiye'de bütün dizi,film vs.. ekipleri amatör
Hiç kimse teknik bilmiyor,kafa çalıştırmıyor hadi onu geçtim yeşil perdeler,seslendirmeler veya bilgisayar effectleri hiçbiri yok hani olsa bile google'dan indirip kullanıyorlar başka birşey yapamıyorlar.E, böyle olunca bütün olayları yerinde çekiyorlar tabi kalite düşüyor,ücret artıyor vs..
Senaryo ve oyuncular desen berbat abi resmen berbat adamlar 300bölüm boyunca her bölüm aynı olayları baştan çekiyorlar sadece 1-2tane şeyi değiştiriyorlar

Bu yüzden
Flash tv
Kanal 8
Samanyolu neyinize yetmiyor

Ben Türkiye'de 2 tane adam gibi dizi izledim biri Köprü diğeri Leyla ile Mecnun

Türkiye'de bütün dizi,film vs.. ekipleri amatör
Hiç kimse teknik bilmiyor,kafa çalıştırmıyor hadi onu geçtim yeşil perdeler,seslendirmeler veya bilgisayar effectleri hiçbiri yok hani olsa bile google'dan indirip kullanıyorlar başka birşey yapamıyorlar.E, böyle olunca bütün olayları yerinde çekiyorlar tabi kalite düşüyor,ücret artıyor vs..
Senaryo ve oyuncular desen berbat abi resmen berbat adamlar 300bölüm boyunca her bölüm aynı olayları baştan çekiyorlar sadece 1-2tane şeyi değiştiriyorlar

Bu yüzden
Flash tv
Kanal 8
Samanyolu neyinize yetmiyor

bence seksenlerin hakkını yiyorsun.

Geri