• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TurkNet pişmanlıktır, Bulaşmayın!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nursis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nursis

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2010
Puanı
760
Herkese merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi TurkNet denilen şey saçmalıktır. 1MB bile kullanmadığım internet için bana icra davası açtılar. Ondan önce de kullanmadığım internet için 3 aylık fatura kestiler. Detaylar aşağıdadır;

https://www.sikayetvar.com/turknet/turknet-kullanmadigim-internet-icin-icraya-vermis

Profilime bakarsanız da bu konuyla alakalı geçen sene şikayette zaten bulunmuşum. O konunun linki;

https://www.sikayetvar.com/turknet/turknet-20-gundur-kurulum-yapmiyor-ve-adsl-isigi-yanmiyor

Geçmiş olsun, uzun zaman alsa da çözülmeyecek sorun değil, Tüketici hakem heyeti seni haklı bulacaktır mutlaka.

2 3 senedir farklı adreslere bağlattım, problem yaşamadım. Şanslıyım heralde...

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de 2 farklı adreste 2 ayrı turknet kullanıyorum sorun yaşamadam fiyatına göre gayet güzel bende şanslılardanım galiba :nse:

Ben de Turknetliyim hız düşüklüğü dışında hiç bir problem yok sana denk gelmiş şefim. Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Türknet YAPA altyapısı kullanıyor artık İstanbulun çoğu semtinde bu iyi hoş ama YAPA altyapısının kurulu olduğu santrale yakın değilseniz resmen rezil rüsfa oluyorsunuz ben santral yakınındayım ve 50-40 mbps arasında hız alıyorum Türknet YAPA altyapısının olmadığı veya olup santralin uzak olduğu bir yerde oturuyorsanız Türknet kullanmak için2 defa düşünmek gerekiyor. Türknet'i kullanacaklara ya da kullanmaya niyetli olanlara tavsiyem ilk önce araştırın santral size yakın mı ya da o bölgede YAPA altyapısı mı kullanılıyor yoksa normal ADSL altyapısı mı kullanılıyor bunu iyi araştırmak lazım, sizin olayınıza gelince büyük ihtimal siz haklı çıkacaksınız bu durumda.

Bende zamanında kullananlardanım. İlk başlarda her şeyi çok güzel ahım şahım yaşatıyorlar fakat ilerleyen süreçlerde burnunuzdan fitil fitil getiriyorlar. Zamanında bağımı kopartmak için çok uğraştım. Yakınlarıma da tavsiye etmiyorum bu şirketi.

Uzun zaman türknet kullandım son 2 ayda sürekli kesintiler oluyordu anlıkda değil bir gittiğinde 3-4 gün gelmiyordu en son 2 hafta bekledik tesisatta sıkıntı var dediler komple testisatı değiştirdim hala bir çözüm olmadı iptal ettirdim Turkcell superbox kullanıyorum 20 mgbit download 10mgbit upload 160 tl ödüyorum bir sorun yok bu paketin 10 gbit upload ve download olanıda var 90 tl fiyat tavsiye ederim kabloya vs gerek yok simkart üzerinden 4.5g ile çekiyor interneti telefonun mobil verisi gibi düşünebilirsin. bulunduğum konum en fazla 8 mgbit ads destekliyorbu böyle bir çözüm yaptım fiyat biraz yüksek ama 3 kişi kullanıyoruz aylık 50 tl ye denk geliyor

https://www.speedtest.net/result/8381116586.png

Bende zamanında kullananlardanım. İlk başlarda her şeyi çok güzel ahım şahım yaşatıyorlar fakat ilerleyen süreçlerde burnunuzdan fitil fitil getiriyorlar. Zamanında bağımı kopartmak için çok uğraştım. Yakınlarıma da tavsiye etmiyorum bu şirketi.

Al benden de o kadar, sülük gibi yağışıyorlar. Zor iptal ettirmiştik zamanında biz de.

Al benden de o kadar, sülük gibi yağışıyorlar. Zor iptal ettirmiştik zamanında biz de.
Sorma, zamanında kapattırmak için ceza ödedim. Telefondan faks numarası istiyorum faks yollayacağım iptal için. Adam bana o zaman size şunu önerelim, bunu yapalım, şundan verelim. Kardeşim diyorum iptal etmek istiyorum iptal iptal. Acayip bir şeyler, bulaşmayın. Kendini şanslı görenlere de söylüyorum; bende öyle düşünüyordum, uzun süre böyle gitti ama her şey güzel devam etmiyor.

Uzun zaman türknet kullandım son 2 ayda sürekli kesintiler oluyordu anlıkda değil bir gittiğinde 3-4 gün gelmiyordu en son 2 hafta bekledik tesisatta sıkıntı var dediler komple testisatı değiştirdim hala bir çözüm olmadı iptal ettirdim Turkcell superbox kullanıyorum 20 mgbit download 10mgbit upload 160 tl ödüyorum bir sorun yok bu paketin 10 gbit upload ve download olanıda var 90 tl fiyat tavsiye ederim kabloya vs gerek yok simkart üzerinden 4.5g ile çekiyor interneti telefonun mobil verisi gibi düşünebilirsin. bulunduğum konum en fazla 8 mgbit ads destekliyorbu böyle bir çözüm yaptım fiyat biraz yüksek ama 3 kişi kullanıyoruz aylık 50 tl ye denk geliyor

https://www.speedtest.net/result/8381116586.png

Parası + Yakınında baz istasyonu olana şiddetle tavsiye ederim. Benim bulunduğum bölgede de alt yapı çok eski idi ancak ADSL 8Mbit alabiliyordum. Superbox aldım gece 150 - 170MBit arası downlod ve 35Mbit upload alabiliyorum, gün içinde yoğun saatlerde ise 100Mbit download ve 25 Mbit upload alabiliyorum. Ping de 15 ile 25 arası değişiyor.

Parası + Yakınında baz istasyonu olana şiddetle tavsiye ederim. Benim bulunduğum bölgede de alt yapı çok eski idi ancak ADSL 8Mbit alabiliyordum. Superbox aldım gece 150 - 170MBit arası downlod ve 35Mbit upload alabiliyorum, gün içinde yoğun saatlerde ise 100Mbit download ve 25 Mbit upload alabiliyorum. Ping de 15 ile 25 arası değişiyor.
herhangi bir kota varmı valla upload ve download hızım 20 mbden yüksek olsun aylık 500 bile vermeye razıyım 64 kbps upload hızıyla sürünüyorum 6-7 senedir eğer kota yoksa baz istasyonu yakın olmasa bile full çekiyorsa bende almak istiyorum.

[TABLE="class: singlehub-rteTable-default, width: 100%"]
[TR]
[TD="align: center"]Superbox 4.5G İnternet[/TD]
[TD="align: center"]4.5G[/TD]
[TD="align: center"]279 TL
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
yazıyor bu upload hızı ve download hızı kaçtır acaba ?

herhangi bir kota varmı valla upload ve download hızım 20 mbden yüksek olsun aylık 500 bile vermeye razıyım 64 kbps upload hızıyla sürünüyorum 6-7 senedir eğer kota yoksa baz istasyonu yakın olmasa bile full çekiyorsa bende almak istiyorum.

[TABLE="class: singlehub-rteTable-default, width: 100%"]
[TR]
[TD="align: center"]Superbox 4.5G İnternet[/TD]
[TD="align: center"]4.5G[/TD]
[TD="align: center"]279 TL[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
yazıyor bu upload hızı ve download hızı kaçtır acaba ?

Kota yok bu pakette, upload ve download hızı baz istasyonunun sana ne kadar yakın olduğuna ve sinyal kuvvetine bağlı değişir. Turkcell hattın varsa telefonundan bak sinyal kalitesi ne durumda, eğer full çekiyorsa sen de benim aldığım değerlere benzer değerler alırsın.

Kota yok bu pakette, upload ve download hızı baz istasyonunun sana ne kadar yakın olduğuna ve sinyal kuvvetine bağlı değişir. Turkcell hattın varsa telefonundan bak sinyal kalitesi ne durumda, eğer full çekiyorsa sen de benim aldığım değerlere benzer değerler alırsın.
telefondan 4.5 g hız testi yaptığımda çıkan hız sonucunu alsam yeterli aynı hız gelir mi turkcell 4.5 g tanımlı cihazımdan yaptığım hız testiyle ? telefonla pc farklılık gösterir mi ? 150 mbps falan en az geliyo çünkü telefondan 4.5 g hız testi speedtest.net sitesinden

Bizde 1 sefer başvuru yaptık adamlarda ilgi alaka 0 hemen iptal etmiştik

şuan superonline vdsl kullanıyorum alt yapım da fiber yok yine vdsl kullanabileceğim F/P internet sağlayıcı önerebilecek var mı ?

telefondan 4.5 g hız testi yaptığımda çıkan hız sonucunu alsam yeterli aynı hız gelir mi turkcell 4.5 g tanımlı cihazımdan yaptığım hız testiyle ? telefonla pc farklılık gösterir mi ? 150 mbps falan en az geliyo çünkü telefondan 4.5 g hız testi speedtest.net sitesinden

Aşağı yukarı aynı çıkar çok fark olmaması lazım.

şuan superonline vdsl kullanıyorum alt yapım da fiber yok yine vdsl kullanabileceğim F/P internet sağlayıcı önerebilecek var mı ?

Kesinti ve yavaşlama sorunu yaşamıyorsan bence hiç bozma rahatını, fiber olmayan yerde VDSL hızından daha yüksek hız alamazsın, ki tek seçenek bizim gibi Superbox alabilirsin o da maliyetli 280 küsüt TL.

Kesinti ve yavaşlama sorunu yaşamıyorsan bence hiç bozma rahatını, fiber olmayan yerde VDSL hızından daha yüksek hız alamazsın, ki tek seçenek bizim gibi Superbox alabilirsin o da maliyetli 280 küsüt TL.
şuan 35MBit internet alıyorum 77 TL ye aynı paket 178 TL :@ bildiğin kazık malesef ki sistemin kölesi olmak istemiyorum.

Geri