• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Üniversite Sınavı

İnternette fem konu anlatımlı videolar var. Toplam 60 GB bir tane 1 haftalık pre acc al turbobitten indiyiorsun genelde linki var.
Hemen lys çalışamazsın zaten büyük ihtimal ocak ayının 2. haftasından sonra başlarsın lys'ye yavaştan ilk başta ygs'yi bitirmelisin seni tatmin edicek puanlar alman gerek yoksa direk lys ile başlama. Türkçe dil bölümüne çalışacaksın sadece paragraf sorularını ancak ve ancak soru çözerek anlarsın budur yöntemi.
İnternetten indir fem'i oradan hocayı takip et notlar al. kitabı aç ordanda notlar al konu çalışmış olursun.

Yayın bol kitapçıya gideceksin bakacaksın kurcala ben öyle yapıyorum. bakıyorum zor soru tipi görmediğim varsa alıyorum .. Sanada öneririm.
Makale gazete kitap oku yorumlama yeteneğin gelişsin , geometri matematik çözmeye başla 3 boyutlu düşünebilme yeteneğin gelişsin.. önerebileceğim onlar.
Youtube'de şenol hoca var oda güzel konu anlatır.
YGS- LYS karışık olabilir fakat ygs konuları bellidir.
Senin yerinde olsam elimde kaynak yoksa fazla sıkıntı yapmam , açarım interneti girerim youtubeye veya femin 60 gb videolu anlatımlı konularını indiririm, alırım 3 tane soru bankası başlarım. zaten dershane verecek kaynak kitap..
İkinci el kitap al onlar daha temiz ve ucuz alıyor :D

Bakıcamda çok pahalı ya kitaplar :D 30 tl abi 5 tane alsam 30x5 150 tl filan yapıyor !!

İnternetten teknofem indir 60gb hho'dan geçen sene elendim bu senede elenirim, seneye son senem olacak yine hho olmazsa biraz daha gayret edersem ktü tıp yazıcam
Sayısalsın çok iyi dereslerin bozuk olabilir o fazla önemli değil okul puanın az gelecek o kötü tek. Nasıl çalışmam gerekir dersen bu yaz konuların tamamını bitirmeni öneririm eğer.Olurda hho olursa 3. seneye gerek kalmayacak ama büyük ihtimalle seneye kalıcam tekrar mülakatta elenirim.. Bende birikim var fakat yazın sonuna kadar Türkçe-Sosyal Bilgiler-Matematik-Fen yani sayısal olduğum halde eşit ağırlıkçılarında konularını çalışıcam ilk 3 ay sürekli tekrar konu çalışımı ondan sonra Allah ne verdiyse soru çözümü. Zaten bir süre sonra alışıyorsun günde 400 soru ideal .. Ben bir ara 800 çözüyordum günde.. Tıp için şahsen günde en az 1200 soru çözmem gerektiğinin farkındayım..
Körfezin denemelerine mutlaka yazıl. Sadece 1 sene arkadaş ortamından uzak kal istediğin üniye git.. Sağlıcakla..

30 bin kadar vs yapmadım ama ben kendime günde şu kadar soru diye sınır koymadım açıkcası anladığım kadar soru bana yeterde artardı :) ki benden de sana tavsiye soruyla kendini sınırlama anlayacağın kadar çöz farklı soru tiplerinden çöz bunlar sana kafi ha 4000 tane rasyonel sayı çözmüşsün ha farklı soru tipleriyle beraber toplam 100 soru çözmüşsün arasında hiç fark yok sadece zamanını boşa harcarsın :)

arkadaşım sana gelince bak öyle kitap alıp heveslenme çünkü bazıları üniversite düzenyinde anlatıyor bazıları daha basite indirgeyerek senin anlayacağın yönden sunuyor bilgileri :)

ygs lys hangisi olayına gelince önce ygs yi bitir dershaneye gittiğinde ilk bir iki aydan sonra lys çalışmaya başlarsın çünkü lys den önce ygs var ! ve ortalama %40 etkili :)

30 bin kadar vs yapmadım ama ben kendime günde şu kadar soru diye sınır koymadım açıkcası anladığım kadar soru bana yeterde artardı :) ki benden de sana tavsiye soruyla kendini sınırlama anlayacağın kadar çöz farklı soru tiplerinden çöz bunlar sana kafi ha 4000 tane rasyonel sayı çözmüşsün ha farklı soru tipleriyle beraber toplam 100 soru çözmüşsün arasında hiç fark yok sadece zamanını boşa harcarsın :)

arkadaşım sana gelince bak öyle kitap alıp heveslenme çünkü bazıları üniversite düzenyinde anlatıyor bazıları daha basite indirgeyerek senin anlayacağın yönden sunuyor bilgileri :)

ygs lys hangisi olayına gelince önce ygs yi bitir dershaneye gittiğinde ilk bir iki aydan sonra lys çalışmaya başlarsın çünkü lys den önce ygs var ! ve ortalama %40 etkili :)

Ben düzenli çalışmasını vurguladım, ben kendimde uyguluyorum sınırı yani soru çözerken tabikide yok 101. soru demiyorum ama günde 500 soru çözen ayda 15 bin soru çözüp 7 ay düzenli çalışsa 160 soru için 105 bin soru çözüpte girmek var. Elbet çok iyi sırlama yakalayabilir. Hele ki özel sektöre gireceği için gidipte İtü'den mezun olmak var gidipte celal bayardan mezun olmak var yada atıyorm başka bir üniversiteden,, o manada söyledim tabiki ben yaşadıklarımı anlattım, kendisine pay çıkarırsa yapabilir yoksa sınava hazırlanmadan girerse hayal kırıklığına uğraması kaçınılmaz bir şey
Selametle

Temelin yoksa Sonuç yayınınındı sanırım 0 serisi var işte matematik 0 geometri 0 falan onlarla başla kesinlikle

Kardeşim şimdi ben ygs mi başliyim lysmi ? karar veremedim ya :( ygs önemsemiyor kimes lys başliyim herhalde

mühendis olmak istiyorsan lys üzerinden gideceksin ama ygs ide fazla boşlama.

ders olarak sayısal dersler lazım sana fizik kimya biyoloji lazım mı bılmıyorum ama matematik geometri şart mühendislik istiyorsan

mühendis olmak istiyorsan lys üzerinden gideceksin ama ygs ide fazla boşlama.

ders olarak sayısal dersler lazım sana fizik kimya biyoloji lazım mı bılmıyorum ama matematik geometri şart mühendislik istiyorsan
Öncelikli dersler ;
Fizik , Matematik , Geometri .
--
Bende bu sene sınava girdim ygs 43 net , lys de 20-25 arası net gelicek büyük ihtimalle bir yere gidicem ama ben meslek lisesi okudum mtok tan gidicem öyle bir avantajım var neyse gelelim konumuza ben dershaneye gittim hiç gerek yokmuş en azından okul varken mezun olduğunda gidersen rahat olur ama okul varken olmaz bence :pro onun yerine haftada bir özel ders al matematikten daha verimli olur bence hadi kolay gelsin sana :pro

Geri