• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vadeli Hesap Faiz Oranları

Herşeyi geçte şu videoda söyledikleri bile ne kadar cahil ve bağnaz biri olduğunu gösteriyor. Bu adama inananlara ve peşinden gidenlere yazık, Allah yardımcıları olsun.

"Kadınların kızların okuması aman Yarabbi asla. Hele bluğ çağına gelmiş kızların erkeklerle birlikte okuması kadın kız olmaz fitne."

[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] Çok doğru bir şey söylemişsin Ümit abi. [MENTION=282993]BurakYogun[/MENTION] Bu videoda diyor ki erkekle kadın bir arada eğitim göremez vs tamam güzelde çelişki şuradadır ki Hz. Muhammed (s.a.v) Erkekle Kadın 1'dir eşittir demiştir bu arkadaşın dediği buna ters düşüyor.

@Deepblue Çok doğru bir şey söylemişsin Ümit abi. @BurakYogun Bu videoda diyor ki erkekle kadın bir arada eğitim göremez vs tamam güzelde çelişki şuradadır ki Hz. Muhammed (s.a.v) Erkekle Kadın 1'dir eşittir demiştir bu arkadaşın dediği buna ters düşüyor.
Yaw bir arada olmasından da değilim, onu da kabul edelim imkanları zorlayıp bir arada okumasınlar diyelim. Ama hepten kadının okuması caiz değil diyor, en büyük sıkıntı bu. Niye Kadının hiç bir hakkı yok mu? Sadece cinsel obje mi? Söylenecek çok şey var da gerek yok ya, anlamak istemeyen anlamıyor herşeyi bir kılıfa uyduruyor işine geldiği gibi.

Bi de şu var:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...in_ismini_zikredip_cinsel_organa_ufleyin.html

Adamı araştırdıkça midem bulanıyor, her yerden bir pislik çıkıyor. Ama buna tapanlara göre hepsi iftira :))

Ha ben adamın tüm söyledikleri yanlıştır a'dan z'ye uyudurup konuşuyor demiyorum. Bazı doğru söylediği şeyler var elbette zaten bunu yapmasa bu kadar fanatiği toplayamaz ama araya öyle yanlış şeyler sokuyor ki insanların bilinç altına yerleşiyor direk ve kimse doğruluğunu sorgulama gerekliliği duymuyor diğer söylediği doğru şeyler nedeni ile.

Kimsenin kimseye taptığı yok reyiz. Bence boş konuşma.

Boş konuşan sensin Burak adamın kendi videosu kendi lafları ortada gözünle gördüğüne inanmıyorsan kafana göre konuşuyorsan daha kendini sorgula biraz. Bunları ben bir tarafımdan uydurmadım veya o adamın başına silah dayayıp ben zorla söyletmedim!

Birine bu kadar körü körüne sorgulamadan bağlanmak tapmakla eşdeğerdir, uyanın artık!

Kendine birini örnek alıp nasihatlarını dinleyeceksen düzgün birini seç bari de hak verelim. İslam düşmanı değil Elhamdülillah biz de Müslümanız. Ama gönlüm bu gibi sapık ve cahil zihniyetlerin bu denli prim yapmasına elvermiyor. İslam'ın içine diyorlar resmen ve halen bu adam yerlere göklere sığdırılamıyor, bu nasıl bir körlük bu nasıl bir cehalet ya...

Boş konuşan sensin Burak adamın kendi videosu kendi lafları ortada gözünle gördüğüne inanmıyorsan kafana göre konuşuyorsan daha kendini sorgula biraz. Bunları ben bir tarafımdan uydurmadım veya o adamın başına silah dayayıp ben zorla söyletmedim!

Okay boş benim siz çok dolusunuz görüyoruz halinizi.. ALLAH hepimizi ıslah eylesin. Daha bir şey demiyorum :'(

Okay boş benim siz çok dolusunuz görüyoruz halinizi.. ALLAH hepimizi ıslah eylesin. Daha bir şey demiyorum :'(
Beni biliyormuş gibi boş konuşma, neyimi görüyorsun? Forumda yazdığım bi kaç post dışında gerçek hayatım, kişiliğim davranışlarım hakkında ne biliyorsunda beni biliyormuş gibi konuşuyorsun ?

Ayrıca ben hiç bir zaman dört dörtlük çok bilgili bir Müslüman olduğumu iddia etmedim. Sadece gördüğüm yanlışlara kayıtsız kalamıyor ve müdahale ediyorum. Kabak gibi ortada olan yanlışları görmek için alim olmak gerekmez.

Senin yaptığın tek şey bir soru sorulunca alakasız cevaplar vermek, sana kanıt sunulunca konuyu çarpıtıp başka yerlere çekip hemen yalan, iftira kumpas gibi kılıflara sokmak. Hiç bir zaman doğru düzgün alakalı cevaplar veremiyorsun. Bu Şekilde İslam'a ve Müslümanlığa zarar veriyorsun kardeş, ne kadar bilirsen bil birşeylerin kesinliğinden ne kadar emin olursan ol yine de belki diyip bir daha gözden geçirmeni öneririm. Hiç bir şeye böyle körü körüne bağlanma. İnsanoğlunun yapmadığı, yapamayacağı hiç birşey yoktur!

Abi BurakYogun ile tartışmak bu dünyada yapacağınız en son şey olsun lütfen.Doğru veya yanlış hiç fark etmez onun doğru bulmadığı bir şeyi söylerseniz " ne diyon lan kafir " deyip taşlar.
Nereden çıktı derseniz daha öncede böyle yazılarını gördüm.Uzun lafın kısası değerli olan vaktinizi daha iyi şeylere kullanın vesselam..

Faiz Yiyenler buradaki videoyu izlemeni tavsiye ediyorum. Zira senin yaptığın günahı küçümsemektir. Buda küfürdür.

İnanıyorsa ? Videonun introsu iyiymiş. Sen de çok fazla takıyon kafanı din meselelerine. Uyarını yaptın geç git bence ''anlamayana anlatamazsın'' '' Karşındakine anladığı kadarını anlatabilirsin'' değişterini duymadın sanırım.

Sende mi ALLAH'ın varlığından şüphe duyuyorsun? :eat:İman ediyorsam sıkıntı yok demektir. Şu dinsizliğin adına ateizim bilmem neizim koymayın. Tabi ki öyle diyorum. ALLAH adamın makamına rütbesine mi bakıyor sanıyorsun. :nse:

Allah'ın varlığının kanıtı var diyemez kimse olsa zaten iman olmazdı. İnanan inanıyor inanmayan inanmıyor zaten. Ayrıca daha dinsizle, ateizmin farkını bilmeden konuşuyorsun. Bir kişi tanrıya inanıyor diye dine inanmam zorunda değil ve tabi ki aralarında fark oluyor bunların. Ayrıca aynen Richard Dawkins'ten falan kesin daha zekisindir aynen :D

2-Dinsizleşmişsin sen mübarek
3-Tamam ben özgür diyorum adama zorla seni müslüman edeceğim diye bir dayatma mı yapıyorum uzatmayacağım bu konuda bu post son postum. :whst

Burak 2. madde de kullandığın kelime seni kafir edebilir, bunuda sürekli dinlediğin cübbelide tastik eder. Mubarek sen kimsin ki birine dinsiz, kafir diyebiliyorsun, birinin çıkıp allahın sevdiği kuluyum-kusun demesi bile caiz değilken !! . Bu konu içinde kendi başını yakacaksın bilgin olsun.

Yaw bir arada olmasından da değilim, onu da kabul edelim imkanları zorlayıp bir arada okumasınlar diyelim. Ama hepten kadının okuması caiz değil diyor, en büyük sıkıntı bu. Niye Kadının hiç bir hakkı yok mu? Sadece cinsel obje mi? Söylenecek çok şey var da gerek yok ya, anlamak istemeyen anlamıyor herşeyi bir kılıfa uyduruyor işine geldiği gibi.

Bi de şu var:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...in_ismini_zikredip_cinsel_organa_ufleyin.html

Adamı araştırdıkça midem bulanıyor, her yerden bir pislik çıkıyor. Ama buna tapanlara göre hepsi iftira :))

Ha ben adamın tüm söyledikleri yanlıştır a'dan z'ye uyudurup konuşuyor demiyorum. Bazı doğru söylediği şeyler var elbette zaten bunu yapmasa bu kadar fanatiği toplayamaz ama araya öyle yanlış şeyler sokuyor ki insanların bilinç altına yerleşiyor direk ve kimse doğruluğunu sorgulama gerekliliği duymuyor diğer söylediği doğru şeyler nedeni ile.

Sorsan hanımını erkek doktorun muayene etmesine izin vermiyordur ama karılar kızlar okumasın diye konuşurken ben ne konuşuyorum demiyor. İşte bu video tam da @wien32 kendi düşüncesini katma olayıdır.
Erkekle kadının yan yana gelmesi tehlikedir tabiki eywallah. Olabiliyorsa yapsınlar itirazım olmaz.
1 erkek 1 kadın aynı oda da kapı kapalı bile kalamazlar eywallah .Kalmasınlar itirazımız kesinlikle olmaz.
Kadın kız okuyamaz nedir lan .

Yine bir din konusu yine ben dahil herkes din üstünden ahkam kesiyor ( Özellikle ateist arkadaşların dine saygısızlıkları burak 'ında ben en doğrusunu biliyorum kafası beni çıldırtıyor ) @Deepblue Ümit elim kaşınıyor çekecem yine sıralı ban ( yemini mi bozacam) istersen konuyu çöpe al . Konuda sen varsın diye alamadım bilgin olsun.

Kalsın hacı herkes döksün kurtlarını bakalım ne oluyor :)

Ohoo konu çok uzamış ve farklı yerlere gitmiş, hepsini okumadım ama adam bana son cevabında şunu söylemiş:
"ha ben allah kitap saymıyorum inanmıyorum dersen ben seni itibara alıp muhattap bile olmam"

Birader lütfen al ya. Bu dünyada senin gibi adamlar da olmasa nasıl yaşayacağız, karnımızı nasıl doyuracağız hiç bilmiyorum.

Sen bir "şeyin" büyüklüğünü harflere dökerek bile anlatmaya çalışıyorsan sende teller kopmuş demektir.

Edit: arkadaşın cüppeli hocacı olduğunu yeni fark ettim kafamı seveyim burda kimle konuşuyorum ben ya... tam bir gerizekalıyım. İyi günler beyler.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Geri