• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Videolu Anlatım] alterIW Modern Warfare 2 Dedicated Server Kurma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Exodus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Exodus

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
95
549o7zsw.png

Arkadaşlar cod bölümünü canlandırmak istiyorum, o yüzden sizler için rehberler hazırlıyorum gerçekten güzel bir oyun. :)

Bu rehberimde ise mw2 server kurmayı göstericem, ilk defa sesli video kaydediyorum. Akıcı bir şekilde konuşmaya çalıştım ama yine de nasıl oldu bilemiyorum. :D

15971.png

Gerekli Dosyaları sizler için tek arşivde birleştirdim. Arşivdekiler;

-Main klasörü için gerekli dosyalar,
-Dedicated server için resmi son sürüm,
-aIW Server Config Tool
-Kısayol Hedefi için bir .txt

15971.png

Download

Mediafire | Uploadic

Virustotal

722388ba8f6c11280dff727382b06c5c44d93ac6c2f7a673f2 5a090953a34e17

15971.png

Videolu Anlatım

NOT: Ses sanırım az sesi biraz açmanızı ve hd olarak izlemenizi tavsiye ediyorum.

15971.png

Videoda dediğim mod için gereken kod dediğim yere yapıştırın.

Kod:
[COLOR=#2E8B57]+set fs_game mods/mp_MODİSMİ[/COLOR]

Bu kodu map rotateden sonra boşluk bırakarak yapıştırın ve modu attığınız klasörü "mp_modismi" olarak yapın ve yukarıdaki kodda "mp_MODİSMİ" yerine klasör ismini yazın olacaktır.

15971.png

İşinize yaradıysa bir yorum yeter. Kolay gelsin. :)

Kendi pc'nizden server kurulumunu pek tasvip etmiyorum biz çok denedik ama srun çıkıyor genelde, Server listte gözükmeme , Açıldığı bilgisayardan oynayamama gibi..eakgaming diye bir site var bu işlerle ilgileniyor oradan vps almanız ve kurulumunu oraya yaptırmanız iyi olur ama gerek yok bence kendi serverinizi açmanıza :))

Kendi pc'nizden server kurulumunu pek tasvip etmiyorum biz çok denedik ama srun çıkıyor genelde, Server listte gözükmeme , Açıldığı bilgisayardan oynayamama gibi..eakgaming diye bir site var bu işlerle ilgileniyor oradan vps almanız ve kurulumunu oraya yaptırmanız iyi olur ama gerek yok bence kendi serverinizi açmanıza :))

Ben açıyorum sanırım siz portu 28960 yaptınız o yüzden aynı pcden girilmez. Server listte gözüküyor o port açma ile ilgili sorunsuz 10-15 kişi geliyor servere. :)

Kardesim ilk önce çok teşekkür ederim uzun zamandır arıyordum böyle birşey.Fakat ben genede yapamadım dediğin gibi yaptım ama alteriwnetin sitesinde server gözükmedi birde port açarken bu modemin sitesinde 28960 yazıyoruzya onu 61 li mi yazmamız lazım öyle yaptım ben 61 li aç dediğin için ondan sonra oyuna giremedim ben nerden giricem oyuna o mavi alteriwnet yazılı konsol açık mı durucak hep pc kapalı iken bile server açık kalıcak mı ? bu sorularımı yanıtlarsan çok sevinirim.En önemlisi ben sw yi açtıktan sonra hangi ex den serverıma bağlanıcam.hmmm

Kardesim ilk önce çok teşekkür ederim uzun zamandır arıyordum böyle birşey.Fakat ben genede yapamadım dediğin gibi yaptım ama alteriwnetin sitesinde server gözükmedi birde port açarken bu modemin sitesinde 28960 yazıyoruzya onu 61 li mi yazmamız lazım öyle yaptım ben 61 li aç dediğin için ondan sonra oyuna giremedim ben nerden giricem oyuna o mavi alteriwnet yazılı konsol açık mı durucak hep pc kapalı iken bile server açık kalıcak mı ? bu sorularımı yanıtlarsan çok sevinirim.En önemlisi ben sw yi açtıktan sonra hangi ex den serverıma bağlanıcam.hmmm

Rica ederim. O 28960 yerine 28961 olucak. Sabit ip de almanız şart. Verdiğim sitede zaten mevcut yine de buradan indirerek 28961 portu kontrol edin. Yoksa başkası giremez. Siz pc'nizi kapattığınızda server'da kapanacaktır. Genelde server açanlar vps/vds tercih ediyorlar ve 7/24 olmasını sağlıyorlar. Eğer serveri açtığınız konsol kapanırsa server kapanır. Siz ise oyuna normal girerken girdiğiniz launcher ile gireceksiniz fakat sizde %90 server listte gözükmez. Bu yüzden diğer konsola "connect 192.168.x.x:28961" (tırnak olmadan) x.x yerine o server console dan çıkan ip olucak. Tabi ordaki port vps/vds açarsanız 28960 olur genelde. Umarım yardımcı olmuştur cevabım.

Tesekkürler sw yi açtım fakat bu sefer komutlar sorun oldu tüm komutları nerden bulabilirm acaba birde ben her komut yazmak için oyunu alta mı almam lazım oyundan yazmanın bir yolu yok mu ?bazı arkadaslar mesela oyunda !!sa yazıo admin seklinde yazıyor o sekilde nasıl yapılıyor. bende denedim ama bende işe yaramadı bu komutları sw nin konsola mı yoksa oyuna girdiğim konsolamı yazıcaz.

Tesekkürler sw yi açtım fakat bu sefer komutlar sorun oldu tüm komutları nerden bulabilirm acaba birde ben her komut yazmak için oyunu alta mı almam lazım oyundan yazmanın bir yolu yok mu ?bazı arkadaslar mesela oyunda !!sa yazıo admin seklinde yazıyor o sekilde nasıl yapılıyor. bende denedim ama bende işe yaramadı bu komutları sw nin konsola mı yoksa oyuna girdiğim konsolamı yazıcaz.

Onun için b3 kurmanız lazım o da biraz zahmetli oluyor. Eğer isterseniz rehber hazırlamaya çalışabilirim. Komutlar için : Let me google that for you

Alteriw in devamı four Delta one mis dogrumudur?

Ban yerim ama cevap verirsen sevinirim ben okurum

Alteriw in devamı four Delta one mis dogrumudur?

Ban yerim ama cevap verirsen sevinirim ben okurum

AlterRev'de var FourDeltaOne'da, fakat FourDeltaOne daha fix gözüküyor. Ayrıca alterRev kursanız bile server'larda FourDeltaOne kurmanız için notice geçtiğini göreceksiniz.

Geri