• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Vücudumu nasıl geliştirebilirim?

Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
3
Arkadaşlar boyum 1.85 ve 79 kiloyum.Ama kas olmadığı için hantal duruyor.Amacım kas yığını yapmak kesinlikle değil kısa sürede atletik bir görüntüye ulaşmak istiyorum.Neler önerirsiniz?

Öncelikle düzenli olarak şınav, mekik ve barlfiks programı yapmalısın kendine ardından dumbell ile setler halinde kendini fazla zorlamadan çalışmalısın ve tabii ki esneme hareketlerini de unutmamak lazım. Gerekli açıklamarı internette bulabilirsin.

Not: Düzenli beslenme programı kullanmalısın.

Hep aynı konular açılıyor yaz gelince , o yüzden hep aynı cevaplar sonucunda en etkili spor yüzme boyuna yüz yaz gelince.

Aslında daha 15 yaşındayım ve boyum 1.92,93 olsun da öyle mi başlasam diye de düşünmüyor değilim :D

Bu spor işleri genetik , benim trapezlerim 5 ayda cıkarken arkadşaımın 1 buçuk yılda çıkmadı, koş yüz dambıl çalış herkesin bildiği şeyleri yap yni

---------------------------------------

Son düzenleme:
evde dumbell ile ancak kaslarını sertleştirir büyütürsün. fitness salonuna git ilk 3 ay hiçbir gelişme olmaz ardından gelişmeye başlar... tabi yapına göre değişir bende 6 ay sonra gelişim gösterdi..

Vücut geliştirmede çalışma %40 ise beslenme %60'tır. Beslenmene dikkat etmez düzenli beslenmezsen hava basılı balon gibi gezersin.

evde dumbell ile ancak kaslarını sertleştirir büyütürsün. fitness salonuna git ilk 3 ay hiçbir gelişme olmaz ardından gelişmeye başlar... tabi yapına göre değişir bende 6 ay sonra gelişim gösterdi..
gerekli kas bölgelerini çalıştırmak için dumbell ile yapılabilcek birçok hareket mevcut ama salona gitsin gidemezse evde çalışmasındada sakınca yok bence.

Son düzenleme:

gerekli kas bölgelerini çalıştırmak için dumbell ile yapılabilcek birçok hareket mevcut ama salona gitsin gidemezse evde çalışmasındada sakınca yok bence.

:D hocam adam atletik vücud istiyor her gün nakliyat yapsa o şekili alamaz gerekli kas bölgelerini ancak hoca eşliğinde geliştirilebilir. evde yapıcağı çalışma onun hırsına ve azmine kalmış bir şey. tabi bu hırs bir yerden sonra kasların yırtılmasına sebep olur. :) herşey bilgi ve eğitim eşliğinde güzeldir. 3 ay 150tl aylık 50tl ediyo internete ödeyen insan spordan para esirgiyorsa yaptığı bencilliktir. bilgisiz denize girmeyin boğulursunuz. ;)

Son düzenleme:
---------------------------------------

Son düzenleme:
:D hocam adam atletik vücud istiyor her gün nakliyat yapsa o şekili alamaz gerekli kas bölgelerini ancak hoca eşliğinde geliştirilebilir. evde yapıcağı çalışma onun hırsına ve azmine kalmış bir şey. tabi bu hırs bir yerden sonra kasların yırtılmasına sebep olur. :) herşey bilgi ve eğitim eşliğinde güzeldir. 3 ay 150tl aylık 50tl ediyo internete ödeyen insan spordan para esirgiyorsa yaptığı bencilliktir. bilgisiz denize girmeyin boğulursunuz. ;)
nette hazırlanan her program deneyimsiz insanlar tarafından hazırlanmıyor daha önce gittiysen zaten anlarsın programın mantıgını yanlış mı dogrumu ama dediğin gibi öncelik salon salona gidemeyenler evde çalışsın bi zararı olmaz garanti veririm.

Geri