• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Windows 8 SQL Server Kurulum

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
24m8ba1.jpg

Arkadaşlar Windows 8'e SQL Express Server yüklemenin 2 tane önemli noktası var bunun haricinde geri kalan tüm işlemler Windows 7'deki kurulumun tamamen aynısı.

Dikkat edilecek hususlar şunlar

- .Net FrameWork 3.5 özelliğinin açılması.
- Windows 8 artık sadece bir seviyenin üstündeki SQL Serverleri destekliyor.

Yani artık Windows 8'e SQL 2005 veya SQL 2008 Express edition yükleyemeyeceğiz.

maxicon1.png

Windows 8'in desteklediği SQL Server sürümleri şunlar

-SQL Server 2008 Express SP3 ve üstü.
-SQL Server 2008 R2 Express SP1 ve üstü.
-SQL Server 2012 Express.

Kısaca .Net FrameWork 3.5 özelliği nasıl açılır bahsedeyim sizlere.

Denetim Masası>Programlar >Windows Özelliklerini aç kapat seçeneğine tıklayın gelen pencerede .Net Framework 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir) seçeneğine tıklayarak bu özelliği aktif ediyoruz ve tamam diyip işlemimizi tamamlıyoruz.

hyylw.png

Bundan sonra yapmamız gereken şey klasik SQL Server Kurulum.

maxicon1.png

Bende ne var bilmiyorum. Kurulmuyor. Hizmet açılmıyor. Zorla açtım, değişen birşey yok.

jqnfs.png

Hizmete sağ tıklayıp özelliklere bastım.
Service sekmesinde, binary path'daki dosyayı açtığımda uyumluluk sorunu var dedi.
Windows Server 2008 And R2 yazıyordu.

Ama kurduğum sürüm Express 2012 bir yerde birşey var ama bilmiyorum artık.

@_DeaLyDeviL_ Windows Server 2008 And R2 yazıyor ise yanlış sürümü kurmuş olabilirsin, diyelim sql yi 2008 kurdun managament studioyu 2012 kurdun karışıklık olabilir, tavsiyem kalıntı kalmayacak şekilde silmen sadece 2012 ye ait olan setupları tekrar kurman.

Visual Studio SQL Managament'i kendi kuruyor. Benim Visual Studio'nun kurduğunu kullanmam gerek, ki onun kurduğu 2008 miş. Ben yeni görüyorum. 2012 Express'e uygun olanını nasıl bulabilirim ?

Windows 8 64 Bit gerekli olan sql server hangisi link verirmisin. 2-3 kez kurdum çalışmadı.

----------

Buradan indirmeyecekmiyim ?

Windows 8 64 Bit. hangisi indireceğim ? İlk olanı indirdim olmadı 5. olanda olmadı.

S.Aleyküm Windows 8 kullanıyorumHangi Sql Serveri kullanmam gerekiyor ne yaptıysam Kuramadım düzgün bir Sql server 2008'i Tam link olarak bana yardımcı olurmusunuz..Teşekkürler Şimdiden

Son düzenleme:
valla kardeşim windows8 diye olmuyo sanırım ben w7 kullanıyorum sorunsuz çalışıyor

İmkanım var aslında ama Win7 draveirlerim yok :S

Geri