• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

windows boot manager

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fumetsu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fumetsu

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 May 2013
Puanı
126
merhaba arkadaşlar bilgisayarım dün çalışıyordu bugün açmaya çalıştıgımda windows logo ekranında dondu bende resetliyim dedim ve başlangıç sistem kurtarma gibi şeyler çıktı vs.
dogru duzgun calıstıramadım en sonunda yenden resetledim logo fln geçti fakat mause gözüktü öle kaldı :hfy:
bende formatlamak için flashı taktım herzamanki gibi (cd room çalışmadıgı için) herzamanki attıgım formatı atmaya çalıştım
c: yi sıfırladım D:yi herzaman yedeklerim ve kurulum yaparken oldugundan oldukça yavaş yüklüyordu yarım saatte attıgım formatı 3-4 saatte %95 gelmişti ve en sonunda hata geldi hatırlamıyorum :D
yenden denedım bu sefer D: kaybolmuştu fakat format atılmıyordu.
yenden resetledıkden sonra bilgisayar açdıgımda şu hata geliyor flashla format atamıyorum

Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.To fix the problem:
1. Insert your Windows installstion disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next."
3. Click "Repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: /Boot/BCD
Info: The Windows Boot Configuration data file does not contain a valid os entry

evet bu hatayı alıyorum sebebi nedir bilen varsa yardmcı olsun

(formatta atamıyorum win7 flash ile 2-3 kez format attım sıkıntı yaşamadım şimdi ise usb sandisk seçtigim halde bu hata ile karşılaşıyorum)

----------

Systemde Optimized Defaults yaptım :D şimdide BOOTMGR Eksik diyor :D :D :D

Bootmgr ile her karşılaşmamda hard diske bağlı kabloyu çıkar ıp tekrar takarım düzelir.

Windows boot manager hatasını yakın bir zamanda bende aldım meğersem dvd im bozukmuş başka dvd alıp formatı atabilmiştim

Aga fişi cıkardım seninki gibi olmadı

LG-P700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

----------

En iyisi sabah servise baktıemak

----------

Aga fişi cıkardım seninki gibi olmadı

----------

En iyisi sabah servise baktırmak

Hard diske bağlı 2 ara kablo olur standart kasalarda onları çıkarıp pc yi aç geldiği son noktada kabloları tak reseti at ben hep böyle yapıyorum işe yarıyor

Bilgisayarın/Laptopun güç kablolarını/pilini çıkart. Hard Disk'i çıkart 1-2 dakika beklet. Ardından düzgün ve "haraket etmeyecek" şekilde geri tak. SATA kablosunu düzgün taktığından emin ol.

7ema5a7y.jpg
su2uhepy.jpg

----------

ebyvazyq.jpg

nemahuna.jpg
evet harddisk fişlerini cıkardım RESTART attım yeniden takıyorum ve sonuc yine bootmgr eksik ^_^

güncel,bilen varsa bios ayarındanmıdır ? yada harddiskdemi sorun ?

Ben bu hatayı aldığımda hep harddisk'te çıkıyordu sorun. Bios'ta ana ve yan diskleri kaydetmediğim için oluyordu bu durum. :ent

Biraz daha acıklarmısın

Sorun çözülmüştür.Harddiske bağlı olan kablo yırtılmış değiştirdim 40 tl :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri