• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yağ Eritme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ichy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ichy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
10 Şub 2010
Puanı
296
Arkadaşlar bilirsiniz 15 tatilde başladığım bi diyet felan vardı işte 86 kiloydum şuan 74 civarıyım şimdi göbek sorunu var ama yağ sorunu da var yağı eritme konusunda bi fikri olan var mıdır yapmam gereken hareket vs. var mıdır bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim , hergün 5 km koşu yapıyorum. :)

En iyi formül mekik çekmek günlük 20 30 dan başlayarak hergün sayısını arttırsan karın bölgesindeki yağlar kasa bile dönüşebilir :)

En iyi formül mekik çekmek günlük 20 30 dan başlayarak hergün sayısını arttırsan karın bölgesindeki yağlar kasa bile dönüşebilir :)

200-300 yapabilirim ama artık karın kası göbeği şekillendiriyo :D

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Hersabah aç karnına ılık su ile limonlu su iç gün boyunda 1.5 litre suya limon ekle 2 limon bol bol yürüyüş yap karın egzersiz yap ( Yağ ve şeker tuzdan uzak dur birde )

Ben bu şekilde 90 kilodan 75 Kiloya düştüm göbek yok ettim :)

İnsanity-p90x internetten araştır birde nasıl erittin o kadar diyet listeni yazsana inceleyeylim :D

seviye olarak var
seviye 1 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle normal akşam sadece çorba
seviye 2 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle normal akşam yok
seviye 3 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle elma akşam yok

Hersabah aç karnına ılık su ile limonlu su iç gün boyunda 1.5 litre suya limon ekle 2 limon bol bol yürüyüş yap karın egzersiz yap ( Yağ ve şeker tuzdan uzak dur birde )
Ben bu şekilde 90 kilodan 75 Kiloya düştüm göbek yok ettim :)

sabah kalkınca limonlu su içeyim su içeyim
1.5 litre suya 2 limon sıkıp içeyim 1 günde doğru mudur

----------

koşma tempolu yürü.

neden?

seviye olarak var
seviye 1 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle normal akşam sadece çorba
seviye 2 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle normal akşam yok
seviye 3 : sabah kahvaltı 1-2 dilim ekmek + peynir öğle elma akşam yok

sabah kalkınca limonlu su içeyim su içeyim
1.5 litre suya 2 limon sıkıp içeyim 1 günde doğru mudur

----------

neden?

evet doğru :)

Öncelikle ekmeği listenden tamamen çıkar ekmek yerine lavaç tarzı tandır ürünleri yiyebilirsin.Şeker ve tuz kullanımınıda max düzeyde azalt.Ama kendini kesinlikle aç bırakma,bana göre senin diyet pek sağlıklı değil.Gün içinde sofradan sakın doyarak kalkma ama dediğim gibi açta kalma.Yediğin yiyeceklerin yağsız olmasına dikkat et.Hersabah en az 2yumurta beyazını işter yağsız pişir yada haşlayıp ye.Hergün 5km koşuyorsun vücudun kaslarından yakmaya başlamıştır çoktan.Vücudunu proteinsiz bırakıyorsun,bu yüzden protein tüketiminede dikkat et.Antremanlar öncesinde karbonhidrat almayı unutma.Ve bunlar hep orta dereceli olacak abartma,vücuda alınan fazla karbonhidrat ve protein yağa dönüştürülerek depolanır.Yağı söylemiyorum bile,kesinlikle kullanmıyoruz çünkü.Diyetimizin adı "sıfır yağ diyeti",definasyon dönemindeki sporcular bulk döneminde aldığı kiloları böyle dönüştürür.Fazla düzenli anlatamadım sanırım ama az çok fikir sahibi olabilirsin,kolay gelsin çalışmayı bırakma :)

Arkadaşın dediği gibi koşma tempolu yürü, düzenli mekik ve barlfix çek ayrıca düzenli olarak karın masajı uygula kendine. Yağların eriyecektir. :)

Size bir fıtness hocası olarak zayıflamanın en kolay yolunu söylim

3 beyazdan uzakdurun ( tuz , seker , un ) hatta hızlı zayıflıcam dıyen varas %0 tüketmeli ekmegi bile tuzsuz olmalı

Haftada en az 3 gün fitness yapın ;)

Öncelikle ekmeği listenden tamamen çıkar ekmek yerine lavaç tarzı tandır ürünleri yiyebilirsin.Şeker ve tuz kullanımınıda max düzeyde azalt.Ama kendini kesinlikle aç bırakma,bana göre senin diyet pek sağlıklı değil.Gün içinde sofradan sakın doyarak kalkma ama dediğim gibi açta kalma.Yediğin yiyeceklerin yağsız olmasına dikkat et.Hersabah en az 2yumurta beyazını işter yağsız pişir yada haşlayıp ye.Hergün 5km koşuyorsun vücudun kaslarından yakmaya başlamıştır çoktan.Vücudunu proteinsiz bırakıyorsun,bu yüzden protein tüketiminede dikkat et.Antremanlar öncesinde karbonhidrat almayı unutma.Ve bunlar hep orta dereceli olacak abartma,vücuda alınan fazla karbonhidrat ve protein yağa dönüştürülerek depolanır.Yağı söylemiyorum bile,kesinlikle kullanmıyoruz çünkü.Diyetimizin adı "sıfır yağ diyeti",definasyon dönemindeki sporcular bulk döneminde aldığı kiloları böyle dönüştürür.Fazla düzenli anlatamadım sanırım ama az çok fikir sahibi olabilirsin,kolay gelsin çalışmayı bırakma :)

zaten o diyeti bıraklı oldu baya :D 86 dan 78 felan düşünce bıraktım sporu artırdım verdim
ekmek fazla tüketmiyorum yumurta yiyorum elimden geldiği kadar

----------

Arkadaşın dediği gibi koşma tempolu yürü, düzenli mekik ve barlfix çek ayrıca düzenli olarak karın masajı uygula kendine. Yağların eriyecektir. :)

neden ama tempolu yürüyeyim?

---------------------------------------:)

Son düzenleme:
Vay be emir reis senin neler çektiğini bi ben bilirim :D

Mekik ve şınava devam et kanka :D

Ne kadar hatırlıyorum bilmiyorum ama koşerken hızlıca hareket yaptığın için kaslar aniden kasılıyor ve tam çalışmıyor ama hızlı tempo yürüyüşte kasların daha verimli çalışıyor nedeni bu :)
bahsettiğiniz düzensiz koşma tarzı koşmanın da temposu vardır başlamadan ısınma hareketleri yaparsınız normal yürüyüşte daha fazla kas çalıştırabilirsiniz ayrıca kalp güçlendirici egzersizi var abartmadan da yapılabilir

----------

Vay be emir reis senin neler çektiğini bi ben bilirim :D

Mekik ve şınava devam et kanka :D

sağol kanka :D

Peygamber tavsiyesi veriyim sana :)
1- "insan, karnından daha kötü bir kabı doldurmamıştır Belini doğrultacak birkaç lokma yeterlidir, mutlaka bundan fazla yemesi gerekirse, midesini üçe bölsün: Üçte birini yemek, üçte birini su, üçte birini de nefesi için"
(Mikdam radıyallahu anh Tirmizî)
2-"Deve içişi gibi tek bir içişle su içmeyin, ikişer üçer için içmeye bismillah diyerek başlayın, bitirince elhamdülillah deyin"
(İbn Abbas radıyallahu anh Tirmizî)
3-“Karnınız iyice acıkmadan yemeğe oturmayın; tam doymadan da kalkın" (Bence bu çok önemli)

Bence peygamber efendimizin hayatını araştır yemek adabını araştır çok faydalı bilgiler var :)

Geri