• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

YGS - LYS için Fem mi Final mi ? ( Mezun grubu)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan quppas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
çünkü feme gidip ortamı kurarsan abilerle torpili kapıyorsun ondan değilmi :(
Arkadaş konu açmış bence fikrimi sundum ben Fem'e gittim gayet memnun kaldım.Cemaatmiş şuymuş buymuş beni ilgilendirmez önemli olan vereceği eğitimin ne kadar verimli olduğu.

Arkadaş konu açmış bence fikrimi sundum ben Fem'e gittim gayet memnun kaldım.Cemaatmiş şuymuş buymuş beni ilgilendirmez önemli olan vereceği eğitimin ne kadar verimli olduğu.

Kesinlikle Feme gitme tek dertleri para . Gittiğime köpekler gibi pişmanım kendi tarikatından öğrenciler ayrıcalıklı kendinle zıt görüşte insanları sallamayan parasına bakan bir dershane ben öğretmenlerle karşı düştüğüm için ygs den sonra bir gün bile gitmedim dershaneye paramı da ödedim. Kısacası kesinlikle gitmeni önermem .

eyvallah sana sözümüz yokda bi yere çağırdıklarında gitmezsen sen o dershaneden asla verim alamazsın :(

Üniversite'ye en çok öğrenci gönderen kurum Fem eğer ortam yapmak istiyorsanda Finale git ama bence Fem'i tercih etmelisin.

Siz daha ygs lysnin nasıl bir sınav olduğunu bilmediğiniz kesin sınavda nerdeyse 20 net yapsan 4 yıllık üniversiteye gidersiniz maksat üniversite kazandırmak olmamalı mezun olduğunda iş sahibi olabilecek bir üniversiteye yollamak. Memlekette şeyini sallasan ikdisat mezununa çarpıcaksın dershane sırf başarılıyım diyebilmek için yeni kayıt velilerin gözünü boyamak için kaç tane öğrencinin ailesini ayartıp üniversiteye yollayor haberin var mı ? He sen de o görüşteysen boşuna konuşmamıza gerek yok.

Kardeşim ben ikisinede gittim burada yazılan yorumların bir çoğuda doğru.

Öncelikle amacının eğitim olduğunu varsayarak söylüyorum ;

Final : Eğitim olarak fena bir dershane değil,ancak relax bir yer, burada dersine konsantre olman neredeyse imkansız.Genelde giden arkadaşların çoğu eğlenmeye geliyor kız yada erkek fark etmez çoğunun amacı bu,çoğununda ailesi varlıklı ders onlar için ikinci planda barajı geçmesi yetiyor özel üniversiteye gidiyor çünkü büyük hayalleri yok ve kibirli kişiler, giydiğine,telefonuna,yaşantına,maddiyatına bakan insana maddiyati kadar değer veren kişiler bu senin dikkatini dağıtıcaktır. {İstisnalar olucaktır}

Fem : Eğitim konusunda Final'den üstün diyemem. Burada fikir birliği yaşamak zorundasın bu doğru onların fikrinde olmazsan resmen acı çekersin. Ancak kimsenin düşüncesi benim umrumda değil beni rahatsız etmez bende onları rahatsız etmem eğitimim önemli dersen yardımcı kitapları şahane,tatillerde bayramlarda kamplar düzenliyor,yurtlarda kalıyorsun ve sadece ders çalıştırıyorlar.Çok başarılı olursan özel sınıfları var daha farklı eğitim verdikleri ben orayı hiç göremedim mesela :)

Ve final dershanesinde saydığım negatif durumlar burada yok dikkatini dersten başka verebileceğin bir durum yok.Kimsenin osuna busuna takılmaz onlarında birer birey,insan olduklarını unutmaz düşüncelerine saygı duyar farklı görüşte bile olsan köprüyü geçene kadar dayanırsan {şahsen ben öyle yaptım} kesinlikle çok daha iyi eğitim alırsın.Sonuçta kimseyi kesmiyorlar,öldürmüyorlar.

Konuyu uzatmayalım arkadaş bize bi soru sormuş fikirlerimizi sunalım Tartışma çıkmasın.

Kardeşim ben ikisinede gittim burada yazılan yorumların bir çoğuda doğru.

Öncelikle amacının eğitim olduğunu varsayarak söylüyorum ;

Final : Eğitim olarak fena bir dershane değil,ancak relax bir yer, burada dersine konsantre olman neredeyse imkansız.Genelde giden arkadaşların çoğu eğlenmeye geliyor kız yada erkek fark etmez çoğunun amacı bu,çoğununda ailesi varlıklı ders onlar için ikinci planda barajı geçmesi yetiyor özel üniversiteye gidiyor çünkü büyük hayalleri yok ve kibirli kişiler, giydiğine,telefonuna,yaşantına,maddiyatına bakan insana maddiyati kadar değer veren kişiler bu senin dikkatini dağıtıcaktır. {İstisnalar olucaktır}

Fem : Eğitim konusunda Final'den üstün diyemem. Burada fikir birliği yaşamak zorundasın bu doğru onların fikrinde olmazsan resmen acı çekersin. Ancak kimsenin düşüncesi benim umrumda değil beni rahatsız etmez bende onları rahatsız etmem eğitimim önemli dersen yardımcı kitapları şahane,tatillerde bayramlarda kamplar düzenliyor,yurtlarda kalıyorsun ve sadece ders çalıştırıyorlar.Çok başarılı olursan özel sınıfları var daha farklı eğitim verdikleri ben orayı hiç göremedim mesela :)

Ve final dershanesinde saydığım negatif durumlar burada yok dikkatini dersten başka verebileceğin bir durum yok.Kimsenin osuna busuna takılmaz onlarında birer birey,insan olduklarını unutmaz düşüncelerine saygı duyar farklı görüşte bile olsan köprüyü geçene kadar dayanırsan {şahsen ben öyle yaptım} kesinlikle çok daha iyi eğitim alırsın.Sonuçta kimseyi kesmiyorlar,öldürmüyorlar.

yurda filan gitmek zorunlu değil dimi ? arkadaşım gitmişti ygsye kadar da bana göre değil o yurt muhabbeti ya

yurda filan gitmek zorunlu değil dimi ? arkadaşım gitmişti ygsye kadar da bana göre değil o yurt muhabbeti ya

Değil,ben sadece 1tanesine katıldım, ama bütün arkadaşların gidiyor, sende zorunlu gibi oluyorsun tek başına çalışacak değilsin.

Dediğim gibi ben sana ikisininde doğrularını yanlışlarını yazdım bu konu hakkında daha söylenicek birşeyde yok aslında karar senin.

Değil,ben sadece 1tanesine katıldım, ama bütün arkadaşların gidiyor, sende zorunlu gibi oluyorsun tek başına çalışacak değilsin.

Dediğim gibi ben sana ikisininde doğrularını yanlışlarını yazdım bu konu hakkında daha söylenicek birşeyde yok aslında karar senin.

teşekkür ederim

----------

arkadaşlar yeri gelmişken bir sorayım ;

Açıköğretimde kontenjansız yerleşebileceğimiz bölümler var mı ?

Final fem fark etmez önemli olan senin çalışma isteğin hangisini istiyorsan ona git ama çalışmayacaksan hiçbirine gitme 2 - 3 bin tl gibi bir dertte almamış olursun başına dershaneye gidiceksen adam gibi oturup çalışacaksın özellikle ygs lysde

hangi dersanye gittiğin pek önemli deil bnce iş sende biter sınav sureci uzun ve bu surecte planlı olman onemli hangi konuları hallettigini ve halletmen gerektigini senin bilmen lazım ve yaptgın neti calısma dogrutusunda sınav haftasına kadar yukseltmen ve asla pes etmemen gerekir. azmin varsa gunde 10 saat calısabilcek femin kampları iş gorur dikkatin dagılmaması adına.

Üniversite'ye en çok öğrenci gönderen kurum Fem eğer ortam yapmak istiyorsanda Finale git ama bence Fem'i tercih etmelisin.

Son mesajları okumadım ama bunu görünce dayanamadım arkadaş :D Geçen sene bende FEM'deydim ve İstanbul Üniversitesini kazandım fakat FEM'in bunda ki katkısı yüzde 10'dur. (Sadece Kaynak Açısından) Üniversiteye en çok öğrenci gönderen FEM olur tabii bizim sınıftaki çoğu cocuğu FATİH ve SÜLEYMAN ŞAH'a yönlendirdiler. (ÇOCUKLARIN SIRALAMASINA BAKMAKSIZIN!) Bence bir eğitim kurumu için çok acınası... ve 2. olarakta en çok öğrencisi olan dersanede FEM. (Bunun nedeni ise ANAFENDEKİ ÖĞRENCİLERE Yüzde Elli Burs Veriyorlar!) Bir zahmet üniversiteye gidende çıksın artık. Bu mesajı sana karşı yazmadım öğrenci arkadaşlarımız bilgilensin yani o istatistiklere bakmayın... + Bir çocuk üniyi kazanmak isterse her imkanda kazanır...

Son mesajları okumadım ama bunu görünce dayanamadım arkadaş :D Geçen sene bende FEM'deydim ve İstanbul Üniversitesini kazandım fakat FEM'in bunda ki katkısı yüzde 10'dur. (Sadece Kaynak Açısından) Üniversiteye en çok öğrenci gönderen FEM olur tabii bizim sınıftaki çoğu cocuğu FATİH ve SÜLEYMAN ŞAH'a yönlendirdiler. (ÇOCUKLARIN SIRALAMASINA BAKMAKSIZIN!) Bence bir eğitim kurumu için çok acınası... ve 2. olarakta en çok öğrencisi olan dersanede FEM. (Bunun nedeni ise ANAFENDEKİ ÖĞRENCİLERE Yüzde Elli Burs Veriyorlar!) Bir zahmet üniversiteye gidende çıksın artık. Bu mesajı sana karşı yazmadım öğrenci arkadaşlarımız bilgilensin yani o istatistiklere bakmayın... + Bir çocuk üniyi kazanmak isterse her imkanda kazanır...
Dediklerinde doğrulur payı var abim tercih yapmak için Fem'den yardım istedi adamlar sadece Fatih Üniversitesini yazmalarını istedi bu açıdan bakarsak doğru.

Dediklerinde doğrulur payı var abim tercih yapmak için Fem'den yardım istedi adamlar sadece Fatih Üniversitesini yazmalarını istedi bu açıdan bakarsak doğru.

ne yazıkki böyle durum :( bende danışman hoca sistemini beğendiğim için gittim 2 kere konuştuk sonra adamı görmedim :D

Neye niyet kime kismet :D
Edit: Galiba yanlis yazdim oruc basima vurdu cok fenayim :D

Geri