• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2D Android Oyun Yapıyorum - [Block Game] - [10.01.2016] -<|:)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aynı sistemi mayın tarlası oyunu yaparken kullandım hoca çok pis sövdü haberin olsun :)

En azından bunu hoca görmeyecek. :D

----------

Forumu da bırakma bak ulaşamam sana başka türlü :D Sen bu sosyal medyanın birine mutlaka geçiş yapmalısın seninle konuşacaklarım var (biraz projeyle ilgili) forum ortamı pek müsait olmaz olur da olmaz anla işte :)

Ufak detay vereyim buradan, Eğer sen bu projede kararlı olur ilerletmek istersen, bu oyunu steam'a taşı diyorum.

http://steamcommunity.com/greenlight/ Şuradaki bir sürü oyunda 2D 3D bazı oyunlar var steam'a geçen dersin ki ben bundan daha iyi oyun yaparım öyle oyunları bile satışa koyuyorlar burada oylayarak neden senin projen burada yer almasın? :)

Orada saçma sapan çin malı oyunlar felan da var, düşünülebilir ama daha çok erken.

Haklısın ama yavaşlama yaşamayasın?

Şuan güncellediğim sürümde birleştirmeden 5ms'nin altında buluyor, birleştirilmiş sürümü çok fazla vaktimi aldı ki o da 8ms civarında buluyor. Tüm testleri yapıyorum emin adımlarla.

----------

#Update Pre-Alpha(1.2.0)

EKLENENLER
=======================

-Arkaplan resmi artık hareket ediyor.
-Orta tuşa basınca artık dünya üzerinden rastgele yeşil renk blok kümesi seçiliyor. Her basışta rastgele şansla değişiyor.

DÜZELTİLENLER
=======================

-Orta tuşa basınca şekilen blokların daha fazla seçilme sorunu düzeltildi.

Başarılar kardeşim benim kimse arkamda olmadığı için başladığım projeleri hep yarıda bırakıyorum inşallah bunu yaşamazsın çok kötü bir duygu maddi/manevi yardım edebileceğim birşey olursa özelden mesaj atman yeterli bırakma bu işin peşini benim gibi olma :angry:

Bunu bir hortlatayım :D Ne oldu bu oyun meselesi :)

Konuyu açtığım günden beri günde en az 3 saatimi harcıyorum buna akşamları.

Yaptığım şeyleri paylaşmayacağım şuan için.

Eklediklerim ;

-Dünya yaklaşık boyutu 1KB olan JSON dosyaları tarafından yükleniyor. Her dünya ortalama yaklaşık 2KB. (Bu fikri CandyCrush 'dan aldım. Normalde her dünya için 200-1000KB gerekecekti ve oluşturması çok zor olacaktı.)
-Dünyanın çevresini saran kenarlık ekledim. (Bu algoritmayı kendim geliştirdim, yakında paylaşacağım. En zoru buydu çünkü. 2^6 farklı if yapısı açmak zorunda kalırdım ki 1000 satırı geçerdi. Benim ki 80 satır. ^^)
-Blok yok edildiği zaman yenisi spawn oluyor ve düzgün bir şekilde reel düşüş sağlıyor. (F = G(m1m2)/r2 formülüne göre.)

Eklemek istediğim çok şey var fakat biryerde takıldığımda gitmiyor. Yavaş ilerliyor. Yapabileceğim birşey yok. :(

DEMO : (FXAA, Ambient Occlusion gibi şeyler kapalı. Paint ile çizdim bunları. :D O yüzden kötü. Effect vs. hiç birşey yok. Yeni doğmuş gibi. :D

VaM52j.gif

Son düzenleme:

#UPDATE 10.10.2017

Konuyu açarken ben bir şey demiştim. Diğer oyun yapım konuları gibi unutulup gitmeyecek, öyle ya da böyle, inşallah sağ olduğum sürece bitirmeye çalışacağım.

Son post'u attığımdan beridir, bazı günler bakıyorum bazı günlerde bakamıyorum. Genelde akşamları ya da sabah erken kalkarsam birkaç saat oluyor o da. Çok fazla şey ekledim ki buraya yazmak günler sürer. :)

Genel olarak ;

-Seviyeyi üretmek için 100 'lerce değişken ve 10'larca oyun modu ekledim. Hepsi birbirinden orijinal ve daha önce yapılmayan şeyler.
-Gameplay için işaretçi ekledim. Bu da aynı şekilde 6 farklı zorluk seviyesine göre, ve oyunun, oyuncudan edindiği ; oynama kabiliyeti, çözümleme, reflex oranlarına göre otomatik olarak oluşturuluyor.
-Oyuna Menü ekledim. Bu menü biraz orijinal olmadı. 10 'larca farklı oyunun menüsünü kombine ederek en iyi kullanıcı deneyimini çıkarmayı hedefledim. (Maalesef resim yok (; )
-Yeni bir oyun yaparsam, tekrar uğraşmamak için ve neredeyse yapım süresini 100 kat düşürecek, kendi oyun kütüphanemi yazıyorum. Bu kütüphanede, 10'larca servis var.

Bunlar ; Accessibility,Country, Device,Globalization,Graphic,Holiday,IO,Internationalization, Localization,Multilingualization, Network,Notification,Personalization,Settings,UserService,Highscore, GameService,ABTest, SaveGameManager,RewardedVideoManager, ChallengeManager, EventManager,DailyChallengeManager, Verification, Social,Storage,Store, Achievement,Advertising, Analytics,Audio... Ve yapması gerçekten çok zor ve hâlâ kodlaması devam ediyor.

-Konuyu açtığımda, oyunda 10 adet script (.cs) dosyası ve 1000 civarı satır kod mevcuttu. Ve şuan ;

nJM0qg.png

yz5ZW0.png

make match-games great again

Geri