• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

80 cap istek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xTrip
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sırf buyüzden avrupa sunucularında oynuyom artık türk oyuncuların oynadıgı swdende swyi acanlardanda bi cacık olmaz nedeni belli serverlerin sahipleri [ad vermim] zamanında gördük cogunu youtubede cıkar zaten videolar, maxigameyi bekledim okadar insanlar nasıl bi kafasızsa bi guildi takip etti başka yere gitti kuyruk oluyolar. Oyüzden acımıcan aga çekcen 1guildi sağlam arkasından hepsi gelsin 2-3 ay parayı vurup guildi geri çekcen arkasından hepsi gidince swyi kapatıp bidaha açıcan aynı şekil devam S.keni seviyo insanlar

Server sahipleri kadar oyuncularda suçlu bu konularda hatta fazlasıyla suçlu
Yeni oyuncu kitlesi artık güzel olanı değil çıkarı olan yeri seçiyorlar. Nereden küçük bir yardım destek görebilecek ise orada oynuyorlar.
Ve sürü psikolojisi ile hareket ediyorlar a guildi bir yere gider düşman b guildi oraya gider c-d-e guildleri de bunu görüp bizde orada oynamalıyız çok player olacak diye gider
Ama tezgahı kuran oyun sahibi a guildi ve muhtemelen b guidleri. Anlatmak istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Oyuncuya göre oyun sahipleri. Oyun sahiplerine göre playerler 'SIKINTILI'

Dediği gibi

Gereken değer verilmiyor bizim de emeklerimiz çöp oluyor üstüne üstlük yemediğimiz küfür ve hakaret kalmıyor.

Ümit bey doğru diyorsunuzda mesele aslında kendini bilmezlerin bu oyundan anlamayan'ların oynaması.Bunun hakkındada çok şey yazarım buraya ama değmez diye düşünüyorum.Gerçek Silkroad oyuncusu çok azaldı sebebi yeni oyuncuların pvp serverlerde amacını bilmeden oyunu indirip sadece guild masterlerinin arkasından FTW ye yönelmesi. Ya arkadaş bu oyun sadece FTW den oluşmuyorki isroda biz FTW ye aylar sonra giderdik kimse kale derdinde değildi oyun içinde yapılacak o kadar çok şey varki yazık oyun açılıyor bir hafta herkes trader oluyor itemini bilmem nesini tamamlayıp kale savaşınıda yapıp oyunu siliyor.Lafı uzattım kusura bakmayın son olarak artık pvp serverleri bitsin açılacak yeni serverlerde biraz kendine çeki düzen versin zor emek serverleri olsun mesela 3 ay 4 ay yada daha fazla son levele gelmeyelim itemler için 1 sene uğraşalım.Eğer halen bu basit sünepe oyunlar açılmaya devam ederse Silkroad çok yakında tarih oılacak.

Bu kadar sw açılmaya devam ettiği sürece piyasa soğuyacak ve insanlarda sabır kalmayınca dört dörtlük sw de açsan önemsenmeyecek. Evet zor sw olması sro mantığı için güzel birşey. Emek verilerek birşeylerin yapılması. Lakin bunu isteyende sadece oyunu oyun için oynayıp hakkını veren insanlar. Şimdi çoğu hemen olsun hemen yükseleyim istiyor. Ve diğer bir akım ise char kasayım item yapayım satayım para kazanayım bil satayım derdinde. Bunlar oldukça çoğu oyun ölüyor.

Bu kadar sw açılmaya devam ettiği sürece piyasa soğuyacak ve insanlarda sabır kalmayınca dört dörtlük sw de açsan önemsenmeyecek. Evet zor sw olması sro mantığı için güzel birşey. Emek verilerek birşeylerin yapılması. Lakin bunu isteyende sadece oyunu oyun için oynayıp hakkını veren insanlar. Şimdi çoğu hemen olsun hemen yükseleyim istiyor. Ve diğer bir akım ise char kasayım item yapayım satayım para kazanayım bil satayım derdinde. Bunlar oldukça çoğu oyun ölüyor.

Haklısın ama bu oyunun amacı belli para kazanmak isroda karakter satıp araba alanları duymadıkmı hepimiz duyduk.Tamam birşekilde oyun içinde item ve karakter satıldığında işte bu serverin sonu diyoruz ve oyun bir kaç güne gerçekten bitiyor.Öncelikle serverin bitiş nedenini bilmek lazım ne sebeple insanlar oyunu bırakıyor.Tabi cevapları duyar gibiyim.
1.Nedeni kale savaşında ya kaleyi alamamak yada kaleyi sen aldıysan rakiplerinin kısması ve oyunu kale alamadıkları için bırakmaları.
2.Neden Oyunda Lag Delay Dc gibi durumların olması buna Bug da dahil.
3.Nedeni GM nin Guild masterleri ile yakınlık derecesinin bariz belli olması (Ben burda kimseyi suçlamıyorum sadece duyduklarımı söylüyorum) Ama son zamanlarda öyle ss ler öyle videolar paylaşıldıki bunun gerçek olduğu kanıtlandı.
Bu verdiğim 3 örnektir sadece sıralanır gider ama Black Pear gibi bir serverin bu gibi hatalar yapmadığını veya böyle gaflete düşmeyeceğini iyi biliyorum zaten ilk açtıkları 80 capde bunu kanıtladılar gayet güzeldi kimsede bu dedikoduları yapmadı zaten şehirde slotlarda adım atacak yer yoktu çok keyf almıştık yeni arkadaşlar edindik ve büyük sayılmasada en azından saygılı bir guild ortamı kurduk.
Çok söze gerek yok kısacası ben halen full emek server peşindeyim basit serverler şaşalı afişler videolar beni cezbetmiyor artık.Güvenilir olsun sorun olmasın kafi.

[MENTION=284536]Resurrection[/MENTION]
Evet haklısınız. Senelerdir bu tarz oyunlar oynuyorum ara versemde. Hepsinde bir eksiklik var doğru. Sahiplerinin umrunda olmayan oyunlar için biz uğraşıyoruz orası da doğru :) Bunca sene sonra sroya başlamak istedim durum ortada. Bende güzel ve güvenilir bir pvp aradım ve inanır mısın ilk bu siteyi gördüm denk geldi ve buradan reklamlara bakmaya başladım. En sonunda moonlight beni cezbetti ve açılışına da 3 gün filan vardı. Hem site ile alakaları olmaları daha da güvenmemi sağladı. Seneler sonra oyunu ne kadar çok özlediğimi anladım. Herşey güzel giderken bir anda insanların çekişmelerini gördükçe üzüldüm. Kimseyi memnun edemezsin. Herkes aynı kafada olsaydı belki. Bana saçma gelen şeyi adam gmlere oyun sahiplerine söve söve istiyordu. İnsanlar bir oyun yapmışlar özene bözene bu böyle demişler. Konulan kanunu değiştirmeye çalışmak gibi birşey bu. Elbet hatalarıda vardır. Ama söylemenin yolu bu değil. Misal ben şu oyun ile ilgili bir sürü planım var yanlış dediğim bir sürü şey var ama bana yanlış gelen millete normal geliyor susuyorum. Örnek vermem gerekirse EU karakterlerini çok seviyorum. Ama gereksiz bir sürü özellikleri var. Şu oyunda da en sevmediğim şey o. Rogue açıyorsun yan skill cleric dagger kullan crossbow kullan. Cleric verme warrior ver 3 farklı şey daha kullan. Ya sınırlama gelmeli bence en azından ama millete de bu güzel geliyor. Ben senelerce şu oyunlara para verdim evet. Ama hiçbir karakterimi satmadım para da almadım. Benim hobim ve zevkim bu. Bana göre oyuncuların ekmek kapısı olması oyunu oyun için oynayanlara zarar. Neyse yazsam 5 sayfadan fazla yazarım çok doluyum unuttuğum da çok şey var. Demem o ki insanların işine gelmeyen şeyler karşı tarafın kusuru oluyor. Keşke elimizden birşey gelse. Üzülmemek elde değil inş daha güzel günlerde birlikte oluruz. Samimi bulduğum bir site ve oyun.

Haklısın ama bu oyunun amacı belli para kazanmak isroda karakter satıp araba alanları duymadıkmı hepimiz duyduk.Tamam birşekilde oyun içinde item ve karakter satıldığında işte bu serverin sonu diyoruz ve oyun bir kaç güne gerçekten bitiyor.Öncelikle serverin bitiş nedenini bilmek lazım ne sebeple insanlar oyunu bırakıyor.Tabi cevapları duyar gibiyim.
1.Nedeni kale savaşında ya kaleyi alamamak yada kaleyi sen aldıysan rakiplerinin kısması ve oyunu kale alamadıkları için bırakmaları.
2.Neden Oyunda Lag Delay Dc gibi durumların olması buna Bug da dahil.
3.Nedeni GM nin Guild masterleri ile yakınlık derecesinin bariz belli olması (Ben burda kimseyi suçlamıyorum sadece duyduklarımı söylüyorum) Ama son zamanlarda öyle ss ler öyle videolar paylaşıldıki bunun gerçek olduğu kanıtlandı.
Bu verdiğim 3 örnektir sadece sıralanır gider ama Black Pear gibi bir serverin bu gibi hatalar yapmadığını veya böyle gaflete düşmeyeceğini iyi biliyorum zaten ilk açtıkları 80 capde bunu kanıtladılar gayet güzeldi kimsede bu dedikoduları yapmadı zaten şehirde slotlarda adım atacak yer yoktu çok keyf almıştık yeni arkadaşlar edindik ve büyük sayılmasada en azından saygılı bir guild ortamı kurduk.
Çok söze gerek yok kısacası ben halen full emek server peşindeyim basit serverler şaşalı afişler videolar beni cezbetmiyor artık.Güvenilir olsun sorun olmasın kafi.

Arkadaşım sadece şu dediğine bir söz ekleyeyim ; Kale savaşı Silkroad Online'da haftadan haftaya yapıldığı sürece bu sorunlar böyle gelip, gider. Yahut kökten çözüm ( Fakat bu çok gaddarca ) kale savaşı olduğu vakit bu sorun böyle gelip, gider.

Benim anlamadığım eskiden bu forumun kemik tayfası vardı açtığınız ilk 2 server çok tutulmuştu buda forumun kemik tayfasının gerek yaş olsun ve o zamanda forumda bu kadar çok çocuk trashtalk yapan insan yoktu ne zaman bunlar bu forumda üremeye başladı ozamandır serverlerımmız dikiş tutmuyor ..

Benim anlamadığım eskiden bu forumun kemik tayfası vardı açtığınız ilk 2 server çok tutulmuştu buda forumun kemik tayfasının gerek yaş olsun ve o zamanda forumda bu kadar çok çocuk trashtalk yapan insan yoktu ne zaman bunlar bu forumda üremeye başladı ozamandır serverlerımmız dikiş tutmuyor ..

aynen öyle blackpearl 80cap bitince gerisi gelmedi aç gözler piyasayı aç kapa yaparak bozdu insanlarda hep başka swye geçmeye alıştı artık

Ben şahsen ortada oynan oyunu ( Bilerek veya bilmeyerek yapılan oyunu ) görüp oynamıyorum artık Silkroad Online. Herkes bilinçli olsa hiçbir sıkıntı olmaz ama bu ihtimal olmayacağı için böyle devam, kanser olmaya devam arkadaşlar :D

Ben şahsen ortada oynan oyunu ( Bilerek veya bilmeyerek yapılan oyunu ) görüp oynamıyorum artık Silkroad Online. Herkes bilinçli olsa hiçbir sıkıntı olmaz ama bu ihtimal olmayacağı için böyle devam, kanser olmaya devam arkadaşlar :D

maxigame 1x 1x 1x sun dropsuz acsın oynamayanı ... bende beklemedeyim yükleyip yükleyip siliyom pvpleri :nse:

Kafam rahat böyle, benden uzak olsun bu işler. Daha kararım değişmedi şuan için.

Geri