• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Araç pert hakkında bir kaç soru

ProofStriker

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Şub 2013
Puanı
18
Merhaba arkadaşlar aracımla bugun 00,48 de kaza yaptım ışıklarda neyseki karşı tarafdada bendede yaralanma ve ölüm yok aracın kaskosu var bu arac perte cıkarmı yoksa yaparlarmı bunu ögrenmek istiyorum aracın resimleri :

Son düzenleme:
Ha ..... güzelim araç ne hale gelmiş geçmiş olsun kardeşim sana zarar gelmemiş.
Eğer kasko varsa aracın bedeli kadar tazminat alırsın.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

Ha ..... güzelim araç ne hale gelmiş geçmiş olsun kardeşim sana zarar gelmemiş.
Eğer kasko varsa aracın bedeli kadar tazminat alırsın.

sağolasın kardeşim boşver yenisi gelir her türlü karşı tarafda ve bende hiç bişey yok ben buna seviniyorum kaskosu var fakat bazıları aracı yaparlar diyo buda beni oldukca zor duruma düşürür kasko bedelini alabilirsem güzel olur.

Bildiğim kadarıyla kasko bedelini almak için arabanın pert kaydı olması gerekir yani kullanılamayacak durumda olunca kaskoyu verirler diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla kasko bedelini almak için arabanın pert kaydı olması gerekir yani kullanılamayacak durumda olunca kaskoyu verirler diye düşünüyorum.

Evet işte bende o yüzdn fotolarını atıp soruyorum acaba bu şekildeki araç perte cıkarmı çıkarsa yeni arac alıcam.

Geçmiş olsun pek bilgim yok ama perte çıkacak gibi görünmedi :)

Senin aracında bir sıkıntı yok, perte çıkmaz. Kasko kaza masrafları için %50 yardım yapar büyük ihtimal ile.

Bu da benim kazamdı. Ben üst yoldan düştüm diğer araç ile kafa kafaya çarpışmıyayım diye. Çift şerit yolda gidiyordum 60-70'le. Karşı şeritten, benim şeride bir araç geçti sollama yapmak için fakat hiç boşluk yoktu. Kafa kafaya çarpışmamıza çok az kala o sağa, ben sola kırdım. Benim solumda alt yol vardı, onun sağında araç vardı. O yırttı ben 3 takla attım. :) Neyse ki sağ sağlim çıktım araçtan.. Dediğim gibi senin aracında bir sıkıntı yok gibi duruyor. Perte çıkma durumu aracın yürüyen aksamının komple hasar görmesi ile oluyor..

ja6Nsbi.jpg

ONXBy1H.jpg

Geçmiş olsun pek bilgim yok ama perte çıkacak gibi görünmedi :)

Sağol kardeşim , neyse birazdan eskişehire götürücez herşey orda netlik kazanıcak.

----------

Senin aracında bir sıkıntı yok, perte çıkmaz. Kasko kaza masrafları için %50 yardım yapar büyük ihtimal ile.

Bu da benim kazamdı. Ben üst yoldan düştüm diğer araç ile kafa kafaya çarpışmıyayım diye. Çift şerit yolda gidiyordum 60-70'le. Karşı şeritten, benim şeride bir araç geçti sollama yapmak için fakat hiç boşluk yoktu. Kafa kafaya çarpışmamıza çok az kala o sağa, ben sola kırdım. Benim solumda alt yol vardı, onun sağında araç vardı. O yırttı ben 3 takla attım. :) Neyse ki sağ sağlim çıktım araçtan.. Dediğim gibi senin aracında bir sıkıntı yok gibi duruyor. Perte çıkma durumu aracın yürüyen aksamının komple hasar görmesi ile oluyor..

ja6Nsbi.jpg

ONXBy1H.jpg

çok çok geçmiş olsun umarım bunlar bize ders olur. eskişehire gidicem herşey orda belli olucak bakalım bazıları 2 hava yastıgı acıldıgı zaman perte cıkar diyo ama bilmiyorum sorayım dedim..

çok çok geçmiş olsun umarım bunlar bize ders olur. eskişehire gidicem herşey orda belli olucak bakalım bazıları 2 hava yastıgı acıldıgı zaman perte cıkar diyo ama bilmiyorum sorayım dedim..
Teşekkür ederim.. Hava yastığı olayını bilmiyorum. :)

Teşekkür ederim.. Hava yastığı olayını bilmiyorum. :)

aracın saşisi falan gitmiş çekiciler pert dediler karşı tarafın aracıda pert sucu bana yıkmıslar karşı tarafın aracındada kasko varmış kaskosu dava açabilir falan diyolar böyle birşey mümkünmü ?

aracın saşisi falan gitmiş çekiciler pert dediler karşı tarafın aracıda pert sucu bana yıkmıslar karşı tarafın aracındada kasko varmış kaskosu dava açabilir falan diyolar böyle birşey mümkünmü ?
Polisler tutanak tuttuysa onlara sor bunu. Haklıyı, haksızı onlar belirliyor. Tutanak seni haksız çıkarırsa kasko firması dava açabilir. Böyle bir hakları var. Aracın "tüm" masraflarını sana ödettirebilirler. Dediğin gibi karış tarafında aracı pert olduysa "0 KM" araç ücretini hazırlamaya başlasan iyi olur.. Fakat sen haklıysan ve onlar seni haksız çıkarmaya çalışıyorsa hiç çekinme karşı dava aç..

Polisler tutanak tuttuysa onlara sor bunu. Haklıyı, haksızı onlar belirliyor. Tutanak seni haksız çıkarırsa kasko firması dava açabilir. Böyle bir hakları var. Aracın "tüm" masraflarını sana ödettirebilirler. Dediğin gibi karış tarafında aracı pert olduysa "0 KM" araç ücretini hazırlamaya başlasan iyi olur.. Fakat sen haklıysan ve onlar seni haksız çıkarmaya çalışıyorsa hiç çekinme karşı dava aç..

O anayoldaydı ya o yüzden suclu ben oluyomuşum kontrollü geçiş var araç süratliymişti frene hiç basmamış ama kornaya bastım duymadı demesini biliyolar kornaya basan birisi frene basmazmı hiç ya

O anayoldaydı ya o yüzden suclu ben oluyomuşum kontrollü geçiş var araç süratliymişti frene hiç basmamış ama kornaya bastım duymadı demesini biliyolar kornaya basan birisi frene basmazmı hiç ya
Kendini haklı buluyorsan savunmalısın. Köşeye çekilip olayları izleme. Olayın başrol oyuncusu sensin zaten, müdahele et gerektiği yerde. ;)

Kaza raporunu o gün tutmadın mı ?
Sen farkında olmadan suçu sana yıkmış olabilirler.
Kaza esnasında sen tali yoldan ana yola çıkarken sana araç çarptı ise kaçarın yok suçlu sensin.Bunu not düşeyim dedim.
Aracın pert olması için şasesinin yerinden oynaması lazım.
Ve kazada sen haksızsan sigorta şirketi sana parayı ödetmeye çalışabilir. Yiyen s,gortacı istersen senin için ayrıntı alabilirm konu hakkında.

Kendini haklı buluyorsan savunmalısın. Köşeye çekilip olayları izleme. Olayın başrol oyuncusu sensin zaten, müdahele et gerektiği yerde. ;)

ya ben hiç bişey hatırlamıyorm ki karşıda adam vardı bekliyodu ben sellektör yaptım o görmedi falan dedi suclu o dedi zaten benm ön komple gidik ön tampon gitti o süratliydi beni geri fırlattı

----------

Kaza raporunu o gün tutmadın mı ?
Sen farkında olmadan suçu sana yıkmış olabilirler.
Kaza esnasında sen tali yoldan ana yola çıkarken sana araç çarptı ise kaçarın yok suçlu sensin.Bunu not düşeyim dedim.
Aracın pert olması için şasesinin yerinden oynaması lazım.
Ve kazada sen haksızsan sigorta şirketi sana parayı ödetmeye çalışabilir. Yiyen s,gortacı istersen senin için ayrıntı alabilirm konu hakkında.

kaza gün 00,48 sularında meydana geldi , evet suçlu benim ya aracın şasesi zaten yerde oynuyo komple gidik yamulmuş , sigortamda var kaskomda alkol yok bilgilendirirse çok makbule geçer.

ya ben hiç bişey hatırlamıyorm ki karşıda adam vardı bekliyodu ben sellektör yaptım o görmedi falan dedi suclu o dedi zaten benm ön komple gidik ön tampon gitti o süratliydi beni geri fırlattı

----------

kaza gün 00,48 sularında meydana geldi , evet suçlu benim ya aracın şasesi zaten yerde oynuyo komple gidik yamulmuş , sigortamda var kaskomda alkol yok bilgilendirirse çok makbule geçer.

Telefonu şimdi kapadım. Haberler iyi.
Eğer alkol gibi illegal işlere karışmış bir şekilde kazaya karışmadıysan.
Karşı tarafın sigorta şirketi önce trafik sigortasında 27 bin lire gibi bir rakam alacak sonra kaskodan gerisini tamamlayacak eğer karşı tarafın kasko yetmezse senden para talep edecekler. Ki sen karşı tarafta kasko var diyorsun.
Aynı şekilde seninde sigorta şirketin aynısını yapacak. Senden para kolay kolay çıkmayacağını söyledi.Trafik sigortası ve kasko yeter dedi tabi bunlar her 2nizde trafik sigortası ve kasko varsa ğer birinden biri yoksa para için sana gelecekler.

Abi üç kağıtçı çok ortalıkta. Olan sigortayı yok gibi gösteriyorlar. Hem sigortadan hemde karşı taraftan para alıyorlar. İnşallah arkadaşa da yapmazlar aynısını..

Kendi sigorta şirketine sorgulatırır.Eğer öle birşey yaparlarsa karşı dava açıp nitelikli dolandırıcılıktan dona almaya kadar iş uzar. Arkadaşın uyanık davranıp söylenenlere değil evraklara itibar etmesi lazım.

Kendi sigorta şirketine sorgulatırır.Eğer öle birşey yaparlarsa karşı dava açıp nitelikli dolandırıcılıktan dona almaya kadar iş uzar. Arkadaşın uyanık davranıp söylenenlere değil evraklara itibar etmesi lazım.

Resmen oh çektim ya :D çok saağolun karşı tarafın kaskosu varmış otoparkdakiler dedi kasko şirketi sen suclu oldugun için parayı senden alabilir falan dedi ben o yüzden sordum öyle birşey varmı diye benim kaskom full . ayrıca karşı tarafında aracı pert aracını yaptırmıcaktır parasını alıcaktır.

Son düzenleme:
Alkollu olmadigin halde kasgo sirketin herturlu kazayi karsilar karsi tarafin suclu olmasi yada olmamasi biseyi degistirmez.bu aracta havayastigi acilmis perte cikabilirde cikmayabilirde servisindeki hasar kayitci arkadaslar ve expertizinlekonus bilgi verirler sana

Geri