• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Asosyallik?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Lisra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende senin gibiydim kızlarla hic konusamazdım liseye geçtiğimde arkadaslar edindim bilgisayarın yüzüne bakmıyorsun zaten lisede en güzelide Sabahçı değilde öğlenci olmamdı derslerden dolayı sınıfta kaldık atıldık ama lise ortamı bambaşka kardeşim :)

Bak koçum senin geçtiğin yollardan bende zamanında geçtim ve emin ol geçen çok insan tanıyorum etrafımda.

Bunu başarabilmenin tek yolu kendine inanman ve başka şeyleri sevebileceğini ve başarabileceğine kanaat getirmen.

Örneğin ; Bisiklet kullanmayı severmisin ? Yada çalışmayı bir işte ? Para kazanmayı ?

Bunu okudumda gercekten ayni kaderi paylasiyoruz kardesim. İlk okulda surekli kavga etmekten ve bolca kufur etmekten insanlar benimle arkadas olmuyolardi. Mudurler beni atmak icin ugrasiyolardi ama ilkogretim zorunlu oldugu icin bise yapamamislardi. Sonra liseye basladim ve ZSZC (Fire) serveri yuzunden 2 sene ust uste kaldim ve atildim. Tamamen asosyalim sabah 07.00 lara kadar full bilgisayar-telefon takiliyorum. Bilgisayari kapatip telefonu aliyorum. Gidip adam gibi bi kiza selam demeye bile cesaretim yok. Lanet bi insanim ve gercekten nefret ediyorum.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bunu okudumda gercekten ayni kaderi paylasiyoruz kardesim. İlk okulda surekli kavga etmekten ve bolca kufur etmekten insanlar benimle arkadas olmuyolardi. Mudurler beni atmak icin ugrasiyolardi ama ilkogretim zorunlu oldugu icin bise yapamamislardi. Sonra liseye basladim ve ZSZC (Fire) serveri yuzunden 2 sene ust uste kaldim ve atildim. Tamamen asosyalim sabah 07.00 lara kadar full bilgisayar-telefon takiliyorum. Bilgisayari kapatip telefonu aliyorum. Gidip adam gibi bi kiza selam demeye bile cesaretim yok. Lanet bi insanim ve gercekten nefret ediyorum.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
adres ver seni polise şikayet etcem bune lan :D

hiç arkadaşın yokmu yada kuzenin falan akraban falandamı yok al bir 2 akrabanı sağdan soldan 1 2 arkadaşını al dolaş yaşın daha genç baktın olmadı işe gir çalış eline 3 5 kuruş para geçsin lisede ortam yapamam deme liseye geçince herkesle muhabbet kurmaya bak al bi iddia gaztesi topla arkadaşlarını boş derslerde ortak kupon falan yapın dayanışma içinde yada halısaha maçı falan ayarla falan üstüne başına bişey alcağın zaman al bi arkadaşını git işini halledince dolaşırsın piknik organizasyonu düzenle sınıf içinde gibi gibi.

Çok asosyal bir şekilde büyüdüm, büyütüldüm. Hikaye böyle başlıyor

2. veya 3. sınıfta çok iyi bir arkadaş edindim, kardeş gibiydik yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Her aktiviteyi birlikte yapar, her gün birlikte vakit geçirirdik.İlk defa arkadaşlığın ne olduğunu anlamıştım, anlayabilmiştim. Fakat 5. sınıfa geçerken başka şehre taşındılar. İçimde garip bir his vardı. Onlar taşındı başka şehre, neredeyse her gün rüyamda onu görüyordum. Keşke biraz daha zaman olsa da gitmeseler diye üzülüyordum.Ondan sonra başka iyi arkadaşım olmadı. Sonraki sene okuldaki tüm sınıfları karma yaptılar, diğer şube ile birleştik. Ama yine arkadaşlık kuramıyordum konuşuyor ediyordum ama hiç biri onun yerini doldurmuyordu, kendimi sürekli online oyunlara verdim. Okuldan gelir gelmez silkroad açar çar kasardım, çünkü başka yapabilecek hiç bir şeyim yoktu.7. sınıfa geçtim biraz daha sosyal olmuştum, diğer şubeden bir arkadaş ile iyice kaynaştık, Sonunda bir arkadaş daha edinmiştim ama içimde daha da büyüyen bir sosyal fobi olduğunun farkında değildim. O sene okul bitince her şey bitmişti, ben yine asosyal hale geçmiştim.Sabahtan akşama kadar bilgisayar başındaydım.Her gün aynı geçiyordu ve sonunda eylül ayı gelmişti, okul açılıyordu sonunda. 8. sınıfa geçmiştim dershane şarttı hangisine gitsem karar veremedim, sınıftan bir arkadaşın gittiği dershaneye gittim, diğer dershaneye sınıfın tamamı gidiyordu.Diğerini seçmek gibi büyük bir hata yaptım.Dershaneye gittim o kızla konuşmaya çalıştım beceremedim 3 yıldır aynı sınıftayız ama bir selam bile diyemiyordum, çünkü asosyaldim.Dershanede de hiç arkadaş yapamadım,. Canıma tak etti ve sosyalleşmeye karar verdim arkadaşlarla konuşmaya başladım,bunu becermiştim karşı cinsten biriyle konuşmakta hiç zorlanmadım, dershaneye birlikte gittik ve kızdan kanka olmaz düşüncesi kafamdan çıkmıştı, onunla gerçek arkadaş gibiyiz, her şeyi konuşuyoruz fakat bu sosyalleşme adımını başka ortamlarda asla gösteremedim, dershaneye giderken tek avunma sebebim ise kızdan kanka olmaz düşüncesini değiştiren arkadaşımdı, tek konuşabileceğim kişi oydu.Hangi sınıfa gidersem gideyim en köşedeki tek masaya geçer oraya otururdum ders dinler bitirirdim. Çıkışta onunla birlikte evlerimize giderdik. Dershaneye sürekli birlikte gidiyor geliyorduk. Sosyalleştim, her şey çok güzeldi.Fakat zaman çok çabuk geçti sbs zamanı geldi.Sınava girdim çok kötü geçti,Garanti gözü ile baktığım liseyi belki tutturmayacağım.

Şimdi ise dönem bitti, ben eski halime döndüm 7/24 bilgisayar, online oyunlar.Lisede de arkadaşlık kuramayacağım bunu biliyorum. Diğer insanlar ile hiç bir ortak yanım yok. Müzik zevkim farklı, oyun zevkim farklı hiç bir ortak noktada buluşamıyorum, Şuan çok umutsuz bir şekilde bekliyorum. Asla arkadaşlık kuramayacağım ve sırf bu yüzden depresyondayım.

İçimi dökmek istedim.Okuyan okumayan herkese teşekkürü borç bilirim.

Kardeş benimle aynı durumdasın nerdeyse :) kanki olarımmı

----------

Ha bide kızlardan gerçekten kanka olmaz. Doğaya aykırı

benim lisede hiç sorunum yok sınıfta 10 erkek 14 kız var erkeklerin yarısı sro cu yarısı lol cu her gün skypeden yardırıyoz :D tavsiyem skype ile sosyalleşebilirsin sonrada dışarı çıkarsın :D

benim lisede hiç sorunum yok sınıfta 10 erkek 14 kız var erkeklerin yarısı sro cu yarısı lol cu her gün skypeden yardırıyoz :D tavsiyem skype ile sosyalleşebilirsin sonrada dışarı çıkarsın :D
24 kişilik sınıfmı olur :D 30 + olması lazım kabul etmiyorum bunu ben helede lisede

ayrıca liseye gideceksen derslerin iyi değilse kesinlikle meslek lisesine git derim full erkek sosyalleşmene yardımcı olursun ordaki arkadaş ortamı daha farklı :D

Son düzenleme:
bence pcde vakit geçiren biri olarak günde 2-3 saat internet cafeye git maddi olarak biraz sarsar ama illaki ortamı kurarsın

Hocam silkroad'ı bıraktım, DotA tarzı oyunlar oynamaya başladım, başlarda çok oynardım ama bir süre önce sınırladım günde 1-2 saat oynuyorum.

Hocam daha bir kıza selam diyemezken nasıl kız arkadaş vs. edinebilirim? Kanka olarak var.3-4 tane kızla çok iyi anlaşıyoruz ama hiç biri benle aynı liseye gitmeyecek. 9 ay dershaneye gittim. Sınıfta herhangi bir kızdan uç istemeye utandım, saat soramadım.

----------

Abi konuyu açtıktan sonra dışarı çıktım ve şimdi eve geldim.Dışarıda baya bi dolaştım ama hiç tanıdık kimseyi göremedim.Aramaya kalksam rehberde de fazla kişi kayıtlı değil. Şu an ağlıyorum desem yeridir

Uç isteyemedim, saat soramadım diyorsun.
Ucunu kendin götür, koluna bir saat tak bak kızlar başlar ''kaç dakika kaldı dersin bitmesine?'' tarzında böyle böyle muhabbetler başlar.

abi sen beni dinlesene şu pcden kalk yahu bizde o zamanları geçirdik lisede bizim lisedede kız yoktu bak işe girdim kızlarla hiç bir sorunum kalmadı yani muhabbet edicenki açılasın

Uç isteyemedim, saat soramadım diyorsun.
Ucunu kendin götür, koluna bir saat tak bak kızlar başlar ''kaç dakika kaldı dersin bitmesine?'' tarzında böyle böyle muhabbetler başlar.

Aynen çok doğru söyledin benim kolumda saat olmasa sınıfda saat getiren yok dakika başı saat soruyo tüm sınıf :D

Çok asosyal bir şekilde büyüdüm, büyütüldüm. Hikaye böyle başlıyor

2. veya 3. sınıfta çok iyi bir arkadaş edindim, kardeş gibiydik yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Her aktiviteyi birlikte yapar, her gün birlikte vakit geçirirdik.İlk defa arkadaşlığın ne olduğunu anlamıştım, anlayabilmiştim. Fakat 5. sınıfa geçerken başka şehre taşındılar. İçimde garip bir his vardı. Onlar taşındı başka şehre, neredeyse her gün rüyamda onu görüyordum. Keşke biraz daha zaman olsa da gitmeseler diye üzülüyordum.Ondan sonra başka iyi arkadaşım olmadı. Sonraki sene okuldaki tüm sınıfları karma yaptılar, diğer şube ile birleştik. Ama yine arkadaşlık kuramıyordum konuşuyor ediyordum ama hiç biri onun yerini doldurmuyordu, kendimi sürekli online oyunlara verdim. Okuldan gelir gelmez silkroad açar çar kasardım, çünkü başka yapabilecek hiç bir şeyim yoktu.7. sınıfa geçtim biraz daha sosyal olmuştum, diğer şubeden bir arkadaş ile iyice kaynaştık, Sonunda bir arkadaş daha edinmiştim ama içimde daha da büyüyen bir sosyal fobi olduğunun farkında değildim. O sene okul bitince her şey bitmişti, ben yine asosyal hale geçmiştim.Sabahtan akşama kadar bilgisayar başındaydım.Her gün aynı geçiyordu ve sonunda eylül ayı gelmişti, okul açılıyordu sonunda. 8. sınıfa geçmiştim dershane şarttı hangisine gitsem karar veremedim, sınıftan bir arkadaşın gittiği dershaneye gittim, diğer dershaneye sınıfın tamamı gidiyordu.Diğerini seçmek gibi büyük bir hata yaptım.Dershaneye gittim o kızla konuşmaya çalıştım beceremedim 3 yıldır aynı sınıftayız ama bir selam bile diyemiyordum, çünkü asosyaldim.Dershanede de hiç arkadaş yapamadım,. Canıma tak etti ve sosyalleşmeye karar verdim arkadaşlarla konuşmaya başladım,bunu becermiştim karşı cinsten biriyle konuşmakta hiç zorlanmadım, dershaneye birlikte gittik ve kızdan kanka olmaz düşüncesi kafamdan çıkmıştı, onunla gerçek arkadaş gibiyiz, her şeyi konuşuyoruz fakat bu sosyalleşme adımını başka ortamlarda asla gösteremedim, dershaneye giderken tek avunma sebebim ise kızdan kanka olmaz düşüncesini değiştiren arkadaşımdı, tek konuşabileceğim kişi oydu.Hangi sınıfa gidersem gideyim en köşedeki tek masaya geçer oraya otururdum ders dinler bitirirdim. Çıkışta onunla birlikte evlerimize giderdik. Dershaneye sürekli birlikte gidiyor geliyorduk. Sosyalleştim, her şey çok güzeldi.Fakat zaman çok çabuk geçti sbs zamanı geldi.Sınava girdim çok kötü geçti,Garanti gözü ile baktığım liseyi belki tutturmayacağım.

Şimdi ise dönem bitti, ben eski halime döndüm 7/24 bilgisayar, online oyunlar.Lisede de arkadaşlık kuramayacağım bunu biliyorum. Diğer insanlar ile hiç bir ortak yanım yok. Müzik zevkim farklı, oyun zevkim farklı hiç bir ortak noktada buluşamıyorum, Şuan çok umutsuz bir şekilde bekliyorum. Asla arkadaşlık kuramayacağım ve sırf bu yüzden depresyondayım.

İçimi dökmek istedim.Okuyan okumayan herkese teşekkürü borç bilirim.

Aynı şeyleri bende zamanında yaşadım.Ama şu anda atlattım sayılabilir.Bunu kendim başardım ama herkesin kendisi başaracak diye bir şey yok.Sana tavsiyen bir uzmandan yardım alman.Ailende sana en yakın olan kişiye içini dök ve onunla beraber bir psikolog'a git bence... O bu sorununu kökünden çözecektir.Güven bana...

Hocam ben bu sorunu konuşmak istemiyor değilim ama güvenecek birini bulmakta çok zorlanıyorum. karşı cinsten birine anlatırsam daha iyi hissederim diye düşünüyorum ama kızların neredeyse hepsi dedikodu yapıyor. bir sır söylesem 3 saate kalmadan herkes tarafından duyulur. bu nedenden pek güvenemiyorum. Dershanede konuştugum kıza anlatsam desem kız yazın izmir'e gidiyor simdi konuşmak için çağırsam evde değildir.Çok umutsuzum

Lise farklıdır.Benimde liseye kadar pek iyi geçmedi ama arkadaşlar sürekli değişir.Yazın Spora felan git illa tanış olursun birileriyle :d

Dostum öncelikle diyeceğim şu ki bu kadar karamsar olma, lütfen. Kesinlikle ''benim asla arkadaşım olmayacak'' gibi düşüncelere kapılma. Lisede illaki arkadaşların olacak. Gideceğin lisede yeni kişilerle tanışacaksın ve illaki bulunduğun sınıfta seninle kafa dengi olan birisini bulursun. Zamanla en yakın arkadaşın oluverir haberin bile olmaz.

Ben şimdi arkadaşlar istiyorum diyorsanda fuarlara git. Kitap fuarı, oyun fuarı gerçekten arkadaş edinmek için idealdir. Ve ya madem bu kadar bilgisayar bağımlısısın internet üzerinden arkadaşlıklar kur. Yeni forum sitelerine katıl, sosyal paylaşım sitelerinde aktif ol. Senin kafa dengin veya hoşuna gidecek kişiler bulabilirsin. Biraz sohbet kurduktan sonra buluşma falan ayarlarsınız. Yürür gider anlıyacağın :D

Dostum kendimden örnek vericem senin bu dediğin evreleri ben lisede yaşadım hatta bu silkroad denen illet yüzünden 1 sene lisede tekrar yaptım . Öyle bir ortam gelirki lisede öyle bir arkadaşla tanışırsınki hayatın değiştir. Benim değişti . 5 Yıl asosyaldim. Lise 1 de kaldım . 2 sene herşey değişti. Çok iyi bir kızla tanıştım ve gerçekten KARDEŞim dediğim bir kız . O kızdan sonra herşey değişti . Başta hayata bakışım değişti . Sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi . Oynadığım oyun zevksiz oldu zaten sonrasında Silkroad defteri kapandı . Derslerim iyileşti sınıfı geçtim 10 11 geçti son sınıftayım . Pc ile cok aramda kalmadı . Yani dostum bekle lisede herşey değiştir . Kendin ol ama ortama uyum sağla . Hiçbişeyden kaçma çekinme kimse senden daha üstün değil daha doğru arkadaş seç gerisi gelir ;)

Geri