• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bedelli askerlik icin..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
15 ay askerlik yapıp ufacık cocuklara tecavüz edenler adam yani ? askerlikle adamlığın kıyaslanmaması gerekir :D

15 ay askerlik yapıp ufak çocuklara tecavüz yapan adamları asker diye sayanlarda adam değil zaten. Kendi vatanında, borcun olay birşeyden kaçınıyorsan o zaman adam değilsin işte.

15 ay askerlik yapıp ufak çocuklara tecavüz yapan adamları asker diye sayanlarda adam değil zaten. Kendi vatanında, borcun olay birşeyden kaçınıyorsan o zaman adam değilsin işte.

sayılıyorlar ama askerlikle adamlığı birmi tutuyorsunuz hala anlayacakta değilsiniz neyse :D askerlik vatan borcu sayılıyor devlette sana bu borcu parayla ödemeni sağlıyorsa ortada ödenecek bir borç kalmıyor

sayılıyorlar ama askerlikle adamlığı birmi tutuyorsunuz hala anlayacakta değilsiniz neyse :D askerlik vatan borcu sayılıyor devlette sana bu borcu parayla ödemeni sağlıyorsa ortada ödenecek bir borç kalmıyor

Babanın böyle bir imkanı yoktu ama o gitti paşa paşa yapıp geldi.

askerlik vatan borcudur eyvallah ama askerliğini bedelli şekilde yapan kişilerede adam değildir demeniz yanlış beyler 27-28 yaşına kadar geldikten sonra gidip formaliteden askerlik yapacağına parasını verip yapar daha iyi

faceden bunu paylaşmıştım :)

66922_674689229223288_1362020746_n.jpg

O kadar komikki gülerken yere düştüm.

Bedelliye karşıyım.(Çünkü parası olan askerlikten muaf,olmayan gidip yapıyor) Vicdan-i Redden yana benim görüşlerim.İsteyen gider istemeyen gitmez.Ha o olmazsada elimden geldiği kadar erteleyip bedelli çıktığında bedellimi yaparım.Ayrıca bizim buralarda askerlik yapmayana kız vermezlereröererö diyenede cevabım zaten ne o kafada bi kayınpeder isterim,nede evlenilecek kadın.Düşünsene sevdiğim kız militarist çıkıyor direk soğuma sebebi işte :D

----------

Neyin borcu?Ne gibi bi borcumuz var birkaçtane açıklarmısın?Devlet hastanesi muayene için ücret istiyor,Sağlık paralı,eğitim paralı,ulaşım paralı.Alınan vergiler cabası.Ben zaten borcumu ödüyorum bu vatana eğer borçluysak bile!

----------

Kendi fikrini söylerken kullandığın cümlelere dikkat et, herkesin bir fikri var ama güzel güzel yazıyorlar tartışıyorlar. Abartma

Senin paylaştığın fotoğraf çokmu saygı çerçevesi içerisinde Hakan?

Bedelliye karşıyım.(Çünkü parası olan askerlikten muaf,olmayan gidip yapıyor) Vicdan-i Redden yana benim görüşlerim.İsteyen gider istemeyen gitmez.Ha o olmazsada elimden geldiği kadar erteleyip bedelli çıktığında bedellimi yaparım.Ayrıca bizim buralarda askerlik yapmayana kız vermezlereröererö diyenede cevabım zaten ne o kafada bi kayınpeder isterim,nede evlenilecek kadın.Düşünsene sevdiğim kız militarist çıkıyor direk soğuma sebebi işte :D

----------

Neyin borcu?Ne gibi bi borcumuz var birkaçtane açıklarmısın?Devlet hastanesi muayene için ücret istiyor,Sağlık paralı,eğitim paralı,ulaşım paralı.Alınan vergiler cabası.Ben zaten borcumu ödüyorum bu vatana eğer borçluysak bile!

----------

Borç demişsin.Borcunu bu devlete,hükümete değil,atalarına dedelerine borçlusun.Demek istediğimi ufakta olsa özetledim.

Ustunde yasadigin vatana olan borcun bedeli bicilebiliyormuymus?

----------

Küfür yada argo kullanmadım en azından ersan, yankılanan resmi paylaştım. Borcunu parayla yada birşeyle kapatarak bitmez vatan borcu.

ZA2jn0.jpg

g4jvbQ.jpg

PAŞA PAŞA YAPTIK :D

2.inci Resimdeki Kiyafet "10 KASIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e" ÇELENK BIRAKMAK İÇİN SANCAKTEPE BELEDİYESİNE GİTMİŞTİK :)

Kavga var dediler geldim. Gerçekten kavga mı var yoksa tartışmayı öğrendiniz mi ?
Ersan sen hiç konuşma. :)

Askere gitmeyen adam değil gibi bir tabir yok olmaz tabiri vardır. Askerlik sizin zannetiginiz gibi birşey değil. Askerlik gibi muazzam bir egitim sistemini başka bir yerde asla bulamazsınız. Gitmeyen gidene göre cok şey kaçırır.

Küfür yada argo kullanmadım en azından ersan, yankılanan resmi paylaştım. Borcunu parayla yada birşeyle kapatarak bitmez vatan borcu.
Bende diyorumki hangi borcu???

Kavga var dediler geldim. Gerçekten kavga mı var yoksa tartışmayı öğrendiniz mi ?
Ersan sen hiç konuşma. :)

Abi sen sus dersen susarım :)

Edit: özlemişim sizle tartışmayıda ha ne zamandır sessiz buralar ya

Borç demişsin.Borcunu bu devlete,hükümete değil,atalarına dedelerine borçlusun.Demek istediğimi ufakta olsa özetledim.

yani atalarımıza olan borcu NATO'ya bağlı TSK'de silah eğitimi alarak,patates soyarak,50 kişi aynı odayı paylaşarakmı ödüyoruz?

ZA2jn0.jpg

g4jvbQ.jpg

PAŞA PAŞA YAPTIK :D

2.inci Resimdeki Kiyafet "10 KASIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e" ÇELENK BIRAKMAK İÇİN SANCAKTEPE BELEDİYESİNE GİTMİŞTİK :)

vay inzibat olarakmı yaptın sen askerliği :D Askere gidersem inzibat olmak isterim ya sadece yada köyde jandarma ama paso arabayla dolaşıcan :D

Son düzenleme:

yani atalarımıza olan borcu NATO'ya bağlı TSK'de silah eğitimi alarak,patates soyarak,50 kişi aynı odayı paylaşarakmı ödüyoruz?

Neyin nasıl olduğunu bizde biliyoruz elbette.Senin gibi bakarsak eğer bu olaya en başından başlamamız gerekir.Ülkeden başlamak gerekir ama malesef burası uygun mekan değil.O yüzden uzatmıyorum ben konuyu...

Borçlu olduğunu düşündüğünüz ülkeye gidin ozaman daha ne diyelim :) Parada vermemiş olursunuz.

Bende diyorumki hangi borcu???

Abi sen sus dersen susarım :)

Edit: özlemişim sizle tartışmayıda ha ne zamandır sessiz buralar ya

vay inzibat olarakmı yaptın sen askerliği :D Askere gidersem inzibat olmak isterim ya sadece yada köyde jandarma ama paso arabayla dolaşıcan :D

hayır tankçı olarak yaptım ama inzibat ile aynı takımdaydık özel resmi günlerde Törenlerde Bende Çıkıyordum inzibat ile boy ve fizikten dolayı :D

Geri