• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bedelli askerlik icin..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Borçlu olduğunu düşündüğünüz ülkeye gidin ozaman daha ne diyelim :) Parada vermemiş olursunuz.

Borçlu olduğumu hiç bir ülkeye hissetmiyorum ha öyleyse ben İsviçreye borçlu olayım vize pasaport ayarlayabilirseniz gideyim hem borcunuda geri istemezler askerlik diye bişey olmadığı için :P

----------

sözleşmeli er varzaten ama yapmanı tavsiye etmem 12 ay yap gel oraya gidince anlarsın demek istediğimi :)

Genelde memnunlar aslında.Avantajları astek olarak yapman.Diğer askerlerle koğuşta kalmaman işe gidip gelir gibi askerlik yapman çok büyük bi avantaj bence.Tabi rahat bi şehir olursa

Borçlu olduğumu hiç bir ülkeye hissetmiyorum ha öyleyse ben İsviçreye borçlu olayım vize pasaport ayarlayabilirseniz gideyim hem borcunuda geri istemezler askerlik diye bişey olmadığı için :P

----------

Genelde memnunlar aslında.Avantajları astek olarak yapman.Diğer askerlerle koğuşta kalmaman işe gidip gelir gibi askerlik yapman çok büyük bi avantaj bence.Tabi rahat bi şehir olursa

sözleşmeli er diyor sözleşmeli uzman degil :) Sözleşmeli er normal askerlik gibi askersin maaş alıyorsun en fazla onbaşısın ben gelemden önce Okumuştum Nöbetçi Amirlikteydim oraya gelen mesajlara bakıyordum bu tür konuları araştırdım :)

sözleşmeli er diyor sözleşmeli uzman degil :) Sözleşmeli er normal askerlik gibi askersin maaş alıyorsun en fazla onbaşısın ben gelemden önce Okumuştum Nöbetçi Amirlikteydim oraya gelen mesajlara bakıyordum bu tür konuları araştırdım :)

He ben üniversite okuyanları söylemiştim.Çok rahat onlarınki.12 ayı 5 aya tercih ederim.

Ersan bu ülkede ekmek yiyormusun ? Cevabın evet ise 2 ss kuralına göre o askerliği yapacaksın. Yada parayı bayılacaksın. Sana tavsiyem tecavüz kaçınılmaz zevk almasına bak.

Ersan bu ülkede ekmek yiyormusun ? Cevabın evet ise 2 ss kuralına göre o askerliği yapacaksın. Yada parayı bayılacaksın. Sana tavsiyem tecavüz kaçınılmaz zevk almasına bak.
e abi askerliğe tecavüz diyorsunuz sonrada vatani görev diyorsunuz :D ülkenin durumu ortada yani biri çıkıp bedelli yaptı diye ona laf etmem o bedelliyi çıkaran devlete laf ederim

Özgürlük diye birşey varsa ülkede kim ne yaparsa yapsın buna karışamazsın yok borç yok değer vs geçin bunları :) 20 yaşındaki adamı 20 yıldır bir fiil teröristlik yapan adamın karşısına koyarsan çok kayıp yaşarsın çokta böyle tartışma çıkar :)

Ersan yine başlamış bundaki kafa kimsede yok [emoji1]

Bedelliye laf atanların fırsatı olsa kacırmadan yaparlar gibi geliyor bana kısacası zenginin malı zugurdun cenesini yorar hesabı.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bedelli Askerlik İle Askerlik Yapcaklar Bu Sözü Bilir Mİ ? ATATÜRK Müzün Soyledi Soz Var .........

Türk Milleti Hür Yaşamış Ve Hürriyeti Varlığının Yegane Koşulu Olarak Kabul Etmiş Cesur İnsanların Torunlarıdır Bu Millet Hiçbir Zaman Hür Olmadan Yaşamamıştır Yaşayamaz Ve Yaşamıcaktır
Mustafa Kemal Atatürk

şahsi fikrim şudur : zorunlu askerlik, bedelli askerlik saçmalıktır. kimse bu ülkeden ekmek yedi diye 12 ayını gasp edemez etmemeli. zaten tahmini 22-23 yaşlarında insanlar okullardan mezun olup 65 yaşına kadar ülkenin kalkınması için açlık sınırı altında yaşam mücadelesi veriyor üzerine birde vatan millet sakarya nidalarıyla 12 ayını gasp edip birde dağlarda ölmelerini bekleyemez.

bu zorunlu askerlik için düşüncelerim...

bedelli için olan görüşümde şudur ; vicdani redd çıkmalıdır ömrümüzden 12 ayı gasp etmesinler diye üzerine binlerce lira para almaları saçmalık. Askerlik yapmayan '' adam, erkek,insan vb'' şeyler değildir demek hatadır. İstemez ve gitmez bu işi prof. askerler yapar doğrusu budur.

sonuç olarak zorunlu askerlik akıl almaz bir olaydır çağ dışıdır. imkanlarımın doğrultusunda vicdani red çıkmazsa parayı basacak ve gitmeyecek olanlarlandanım. vicdani redd çıkarsa ki çok zor ama onu kullanacağım.

Vaay, tartışma ha. Alırım bi dal. Vicdani ret haktır bence. İstemeyen adamı sen zorla götürsen de zaten sana bir yararı olmayacak o adamın. Boşu boşuna antipatisini üzerine alırsın en fazla.

şahsi fikrim şudur : zorunlu askerlik, bedelli askerlik saçmalıktır. kimse bu ülkeden ekmek yedi diye 12 ayını gasp edemez etmemeli. zaten tahmini 22-23 yaşlarında insanlar okullardan mezun olup 65 yaşına kadar ülkenin kalkınması için açlık sınırı altında yaşam mücadelesi veriyor üzerine birde vatan millet sakarya nidalarıyla 12 ayını gasp edip birde dağlarda ölmelerini bekleyemez.

bu zorunlu askerlik için düşüncelerim...

bedelli için olan görüşümde şudur ; vicdani redd çıkmalıdır ömrümüzden 12 ayı gasp etmesinler diye üzerine binlerce lira para almaları saçmalık. Askerlik yapmayan '' adam, erkek,insan vb'' şeyler değildir demek hatadır. İstemez ve gitmez bu işi prof. askerler yapar doğrusu budur.

sonuç olarak zorunlu askerlik akıl almaz bir olaydır çağ dışıdır. imkanlarımın doğrultusunda vicdani red çıkmazsa parayı basacak ve gitmeyecek olanlarlandanım. vicdani redd çıkarsa ki çok zor ama onu kullanacağım.
şu emekli yaşını hatırlatma yav yine aklıma geldi :D öyle bir yaş koymuşlar ki çalışsan ayrı dert çalışmasan ayrı dert

Vaay, tartışma ha. Alırım bi dal. Vicdani ret haktır bence. İstemeyen adamı sen zorla götürsen de zaten sana bir yararı olmayacak o adamın. Boşu boşuna antipatisini üzerine alırsın en fazla.
emre bildiğim kadarıyla vicdani retle zaten yapmıyorsun askerlik... Sadece o vicdani reddin devlet nezlinde sonuçları oluyormuş çürük raporu gibi

emre bildiğim kadarıyla vicdani retle zaten yapmıyorsun askerlik... Sadece o vicdani reddin devlet nezlinde sonuçları oluyormuş çürük raporu gibi
Vicdani redde herhangi bir rapor olmadan sadece kişi kendi isteği olmadığı için gitmiyor askere.

Yıllarını eğitim alarak geçirmiş gencecik,zıpkın gibi delikanlı adamları 12 ay askere gönderiyorlar.Yıllarını fiil terorist olarak geçiren it heriflerin karşısına bırakıyorlar.Sonra ne istiyorlar? Onlarla savaşlarını.

Oldu canım,başka derdin varmı? Çay,kahve de yapayımmı?

Gözünü sevdiğimin avrupası.Orada askerlik yok ve istiyen maaş alarak görevini yerine getiriyor.Ülkesini koruyor.

Askerlik yapıp yapmamakla adam olunmaz,20 yıl o insan adam değilmiydi? Sokaklarda ne olarak gezdi? O kadar yıl adam sayılmadı da,1 yıl sonramı adam sayılacak?

Bu tür tarışmalar uzayıp,gider.Bana karşı çıkacak olanlarda elbet olucak,buyrun gelin bekliyorum.

Bulgaristanda askerlik kalktığında oradaydım.Ülke gençleri büyük bir sevinçle kutladı.Ama istiyen yinede maaşlı olarak çalışabiliyor ve bizde olduğu gibi ülkenin savaş vb gibi problemleri yok.

Demekki isteyince oluyormuş.

Geri