• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Beyler :(

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrCaner
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ortak bölümleride okuyabilirsin reis örnek olarak bilgisayar mezunu elektrik elektronik müh mtokda okuyabiliyo istemessen 120 binlerde bilg muhendislikleri oluyo qarşm@Shi Senin gorduklerin mezun öğrenci değil stajyer öğrencidir :) bu sene vericek ilk mezunlarını teknoloji fakülteleri :)Ha canereis sorun olursa facedeyim peklerim xd

Ortak bölümleride okuyabilirsin reis örnek olarak bilgisayar mezunu elektrik elektronik müh mtokda okuyabiliyo istemessen 120 binlerde bilg muhendislikleri oluyo qarşm@Shi Senin gorduklerin mezun öğrenci değil stajyer öğrencidir :) bu sene vericek ilk mezunlarını teknoloji fakülteleri :)Ha canereis sorun olursa facedeyim peklerim xd
ooo eyv reis :D sayısalı becerebilcekmiyiz bide o var konu niye saptı bu kadar :s

Mtok mühendislikler kadar pis yer yok haberin olsun altından kalkabilecek misin o kadar pis işin :D Çünkü mühendisliğin bütün pis işlerini onlar yapıyorlar planlarla işleri yok direk makinenin içindeler yani :D
Yok be mesela makina mühendisliğinde cnc kesme ve bükme makınasını operatörü varken öğrenciye temizletirler mi ? :D kaç milyarlık makınalar ve malzemeyi basan şeylerde(adını bilmiyorum) baya pahalı hassaslar yani en ufak bir yanı bile kırılsa ..ğı yer makina :D

Mühendislik Fakültesi; Burada okuyanlar bilgiyi kağıt üzerinden öğrenirler. Uygulama ise çok fazla yapmazlar. Daha çok kitaplara gömülürler.

Teknoloji (MTOK) Fakültesi; Burada okuyanlar müh. fakültesinde okuyanlar ile aynı dersleri görürler. Eksiklikleri olmaz. Mühendislik Fakültesinden tek farkı teknoloji'de okuyanlar eşşen s.....i görürler :D Çünkü sen hem dersleri göreceksin hemde staj yapacaksın. Fakat teknolojinin avantajı vardır. Bir sorun çıkarsa çözüme en kısa yoldan gitmeyi bilirsin.

Kısacası mühendislik fakültesinde okuyanlar teorik bilgiyi bilirler ancak konu pratik bilgiye gelirse bunu teknolojide okuyan birini görevlendirerek çözerler. Teknoloji fakültesinde okuyanlarsa hem teorik hemde pratik bilgiye sahip olurlar. Mühendis'in emri altında her sorunu çözmeye mahkum olurlar.

Fakat mühendisler firavun gibidir. Teknolojide okuyanlar kendileri ile aynı dereceye, aynı imza yetkisine sahip olduğu halde teknoloji fak. bireylerini köle olarak görürler. :ent

Mühendislik Fak. kazanırsan sağlam maaşın olur ancak iş bulman teknoloji fak. öğrencisine göre zordur. Çünkü sen 4000+ maaşla çalışmak istersin fakat pratik bilgin yoktur. Teknoloji Fak. okuyan birisi seninle aynı işyerine başvurur. 2000+ maaş ister ve pratik bilgisi seninkinden çoktur. Bu durumda düşün işveren hangisini işe alır? :) Tabii bir bölümün müdürü olan mühendisler konunun dışında. Zaten bu müdürlük bölümlerine anca müh. fakültesinde okuyanları getiriyorlar.

-------------------------------

Mühendislik Fak. okuyanlar alınmayın. Sizi kötülemiyorum sadece gerçeği dile getiriyorum. :)

Özeti; Yok özet mözet. Okuyun oğlum uzun muzun demeyin :D

Son düzenleme:
Caner noldu senin kas işi yapabiliyonmu bari?
+LoL'e girmiyon galiba artık, rankedlar yetimmi kalacak

Mühendislik Fakültesi; Burada okuyanlar bilgiyi kağıt üzerinden öğrenirler. Uygulama ise çok fazla yapmazlar. Daha çok kitaplara gömülürler.

Teknoloji (MTOK) Fakültesi; Burada okuyanlar müh. fakültesinde okuyanlar ile aynı dersleri görürler. Eksiklikleri olmaz. Mühendislik Fakültesinden tek farkı teknoloji'de okuyanlar eşşen s.....i görürler :D Çünkü sen hem dersleri göreceksin hemde staj yapacaksın. Fakat teknolojinin avantajı vardır. Bir sorun çıkarsa çözüme en kısa yoldan gitmeyi bilirsin.

Kısacası mühendislik fakültesinde okuyanlar teorik bilgiyi bilirler ancak konu pratik bilgiye gelirse bunu teknolojide okuyan birini görevlendirerek çözerler. Teknoloji fakültesinde okuyanlarsa hem teorik hemde pratik bilgiye sahip olurlar. Mühendis'in emri altında her sorunu çözmeye mahkum olurlar.

Fakat mühendisler firavun gibidir. Teknolojide okuyanlar kendileri ile aynı dereceye, aynı imza yetkisine sahip olduğu halde teknoloji fak. bireylerini köle olarak görürler. :ent

Mühendislik Fak. kazanırsan sağlam maaşın olur ancak iş bulman teknoloji fak. öğrencisine göre zordur. Çünkü sen 4000+ maaşla çalışmak istersin fakat pratik bilgin yoktur. Teknoloji Fak. okuyan birisi seninle aynı işyerine başvurur. 2000+ maaş ister ve pratik bilgisi seninkinden çoktur. Bu durumda düşün işveren hangisini işe alır? :) Tabii bir bölümün müdürü olan mühendisler konunun dışında. Zaten bu müdürlük bölümlerine anca müh. fakültesinde okuyanları getiriyorlar.

-------------------------------

Mühendislik Fak. okuyanlar alınmayın. Sizi kötülemiyorum sadece gerçeği dile getiriyorum. :)

Özeti; Yok özet mözet. Okuyun oğlum uzun muzun demeyin :D

Kesinlikle, bende staj yapıyordum haziranda adamlar mak. müh. okuyor ama tezgahları açmayı bilmiyorlar daha.
Biz daha liseden mezun olmamamıza rağmen bıraksalar her işi yapabilecek kapasitedeyiz.

Avatar ve konun çok uyumlu olmuş caner kardeş.

Aynen! İnsanların bilinçaltına yerleşmiş yalan yargılar yüzünden teknoloji fakültesi okuyanlar hep mağdur. :ent
Bizim gibi bu işleri temelden görenleri daha çok el üstünde tutmaları gerekiyorken, hep ezilen taraf biz oluyoruz.

Düz lisede okuyan arkadaşlarım diyorlar ki, oğlum teknik lisede okunur mu?
Veya çevremde başka kişiler sorunca zor olmuyor mu teknik lise? diye soruyorlar..

Bilmiyorlar ki istesek iş hayatına 18 yaşında atılıp, millet üniversitede okurken biz hem mesleğimizi yapıp hemde hayatımızı yaşayacağımızı..

Bizim gibi bu işleri temelden görenleri daha çok el üstünde tutmaları gerekiyorken, hep ezilen taraf biz oluyoruz.

Düz lisede okuyan arkadaşlarım diyorlar ki, oğlum teknik lisede okunur mu?
Veya çevremde başka kişiler sorunca zor olmuyor mu teknik lise? diye soruyorlar..

Bilmiyorlar ki istesek iş hayatına 18 yaşında atılıp, millet üniversitede okurken biz hem mesleğimizi yapıp hemde hayatımızı yaşayacağımızı..

Hay ağzını yiyeyim :D Bize laf ediyorlar ama biz iş bulup patronluğa yükselirken onlar daha işkur'un haberini bekleyecekler. :pispis MEB yeni uygulamayla yerleşemeyen düz liselileri Meslek lisesine yerleştirecek. Allahtan biz mezun oldukta öyle geldi bu uygulama. Daha hayatında pense bile tutmamış adam gelip seninle okuyacak. Sabır taşı bile dayanamaz. :)

Hay ağzını yiyeyim :D Bize laf ediyorlar ama biz iş bulup patronluğa yükselirken onlar daha işkur'un haberini bekleyecekler. :pispis MEB yeni uygulamayla yerleşemeyen düz liselileri Meslek lisesine yerleştirecek. Allahtan biz mezun oldukta öyle geldi bu uygulama. Daha hayatında pense bile tutmamış adam gelip seninle okuyacak. Sabır taşı bile dayanamaz. :)
Diyorum ya, adam mühendis daha tezgahı açamıyor. Ulan kumpas nedir onu bile bilmiyor, demir talaşlardan, yağdan pastan kaçıyor gelde buna mühendis de işte. :)

Edit: Ağzımı felan yedirtmem sana başka bi ağız bul kendine. :pispis

hayırlısı. benimde yıllardır sevdigim bi kız var ama açılamıyorum bir türlü :(

olm amacım sevgili değil ? anlamıyormusun lise 4 e kadar ben sınıftan bi kızla konuşmadım bitane vardı onu kızdan saymıyorum yani benim amacım normal kızlarla normal sohbet :D
Cano, senin normal kızlarla normal bir sohbet kuracağına inanmıyorum ne yazık ki.

Türkiye değişiyor deseler belki inanırım ama, senin normal bir kızla normal sohbet etmene inanmam. :D

Geri