• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bi siteyi şikayet ettim ve böyle bi mail geldi ? Bilişim suçlarından.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -BuqRa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-BuqRa

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Şub 2012
Puanı
2
Kimden: Bilisim Suclari Sube Mudurlugu
Gönderen: bilisim@egm.gov.tr
Konu: Bilisim Suclari (Lisanssız Ürün Satımı)

Sayın: ........ şikayetinizi aldık.
Kullanmış olduğunuz iP numaranız ile Bilişim Şuçlarına yaptığınız şikayet ile ilgili Kurum ve Kuruluşlarca tespit edilmiş olup, bundan sonraki yapacağınız işlemlerin aşağıdaki ilgili Kanunlar kapsamında değerlendirilerek gerekli yasal işlemlere başlanılacağını iletiriz.

Lütfen yazılı dilekceniz ve kimlik fotokopiniz ile Cumhuriyet Başsavcılığına giderek dilekçe veriniz. Dosyanız incelendikten sonra dava açılan tarafa tebligat belgesi yollanacaktır.

Geleneksel Suçların Bilgisayar Yoluyla İşlenmesi
Bilgisayar Yoluyla Dolandırıcılık
TCK 503-507 : Lisans koşullarını suistimal etmek

Bilgisayar Yoluyla Sahtecilik
TCK 316-368 : Sahtecilik Suçları

Kanunla Korunmuş Bir Yazılımın İzinsiz Kullanımı
5846'nolu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK)

Yasadışı Yayınlar
TCK 125-200 : Lisanssız ürün satışı
TCK 480-490 : Hakaret Cürümleri
TCK 426-427 : Dolandırıcılık sahtekarlık

Teknolojinin İlerlermesi ile Ortaya Çıkan Suç Tipleri
Bilgisayar Sistemlerine ve Servislerine Yetkisiz Erişim ve Dinleme
TCK 525 a,b,c ve d "Bilişim Alanında Suçlar Babı"

Lisanssız ürünü piyasada satıyolar diye şikayet ettim böyle bi mail geldi.

sitenin altında Tüm hakları saklıdır ( All rights reserved ) Lisans korumalı yazı yazıyordu.
Bu kanun Türkiye Cumhuriyetinde geçmiyor ama oyun firması californiada oldugu icin şikayet ettim Türkiyeden lisanssız kopya olarak sattıkları icin şikayet ettiğimde böyle bi mail geldi savcılıga belge versem ne olur sizce?

Kimden: Bilisim Suclari Sube Mudurlugu
Gönderen: bilisim@egm.gov.tr
Konu: Bilisim Suclari (Lisanssız Ürün Satımı)

Sayın: ........ şikayetinizi aldık.
Kullanmış olduğunuz iP numaranız ile Bilişim Şuçlarına yaptığınız şikayet ile ilgili Kurum ve Kuruluşlarca tespit edilmiş olup, bundan sonraki yapacağınız işlemlerin aşağıdaki ilgili Kanunlar kapsamında değerlendirilerek gerekli yasal işlemlere başlanılacağını iletiriz.

Lütfen yazılı dilekceniz ve kimlik fotokopiniz ile Cumhuriyet Başsavcılığına giderek dilekçe veriniz. Dosyanız incelendikten sonra dava açılan tarafa tebligat belgesi yollanacaktır.

Geleneksel Suçların Bilgisayar Yoluyla İşlenmesi
Bilgisayar Yoluyla Dolandırıcılık
TCK 503-507 : Lisans koşullarını suistimal etmek

Bilgisayar Yoluyla Sahtecilik
TCK 316-368 : Sahtecilik Suçları

Kanunla Korunmuş Bir Yazılımın İzinsiz Kullanımı
5846'nolu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK)

Yasadışı Yayınlar
TCK 125-200 : Lisanssız ürün satışı
TCK 480-490 : Hakaret Cürümleri
TCK 426-427 : Dolandırıcılık sahtekarlık

Teknolojinin İlerlermesi ile Ortaya Çıkan Suç Tipleri
Bilgisayar Sistemlerine ve Servislerine Yetkisiz Erişim ve Dinleme
TCK 525 a,b,c ve d "Bilişim Alanında Suçlar Babı"

Lisanssız ürünü piyasada satıyolar diye şikayet ettim böyle bi mail geldi.

sitenin altında Tüm hakları saklıdır ( All rights reserved ) Lisans korumalı yazı yazıyordu.
Bu kanun Türkiye Cumhuriyetinde geçmiyor ama oyun firması californiada oldugu icin şikayet ettim Türkiyeden lisanssız kopya olarak sattıkları icin şikayet ettiğimde böyle bi mail geldi savcılıga belge versem ne olur sizce?

Dava açarsın belgelerini verirsen . Para filan alabilirsinde boşuna düşman edinme :D

Dava açarsın belgelerini verirsen . Para filan alabilirsinde boşuna düşman edinme :D

yok haklıyımda hem dolandırdı kredi kartı ile 80tl yolladım bu maili kendisine yollayınca yazılı ihbarname fotosunu atınca 3 katını yolladı paranın 240tl para aldım 80tl karsılıgında bidaha yapamazlarda zaten. biliyo dava açsam 20-30 katını alırdım :D

Geri