• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Haftalık Bakım Planı 12.07.2017

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhabalar,

Çarşamba günü haftalık bakımla eklenmesi ve yapılması düşünülen değişiklikler aşağıdaki gibidir.

Pazartesiye kadar yeni maddeler eklenebilir veya varolan bazı maddeler çıkarılabilir.

1. Holly Warrior Acc ve Archangel Wing Helm trade sorunu çözülecek.

2. All chat süre sınırı sadece town da geçerli olacak şekilde düzenlenecek. (Town dışındayken 1 kez yere tıklayıp yazmanız gerekli yoksa süre sınırı ister.)

3. Sun itemler çok ama çok düşük bir şans oranı ile droplara eklenecek. (Aylarca kasıp hiç düşmeyebilirde peşin peşin söyleyelim çok düşük bir şans oranı ile eklenecek.)

4. Mevcut sun item alma sisteminde gereken arena coin ve gold coin oranları biraz düşürülecek. (Bu işlem sonucunda sunlar umduğumuzdan kolay alınırsa bu durumda 90 capa geçişte item upgrade sisteminin iptal edilme ihtimali vardır.)

5. Job Temple eklenecek.

6. Uniq rank birincilerine haftalık silk ödülü verme etkinliği aktif edilecek. (Silk oranları henüz belli değil netleşince bilgi verilecek.)

7. Yeni başlayan oyuncuların yaşadığı sıkıntılar nedeni ile pot fiyatlarında biraz düzenleme yapılacak.

8. Hotan npc deki boltlar kaldırılacak.

9. Bandit kalesindeki towerlar düzeltilecek.

10. Eksik bazı avatarlar eklenecek.

...

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

-------------------------------------------------------------------------

Neler Yapıldı Neler Yapılmadı:

Yapılmayanlar:

1. Magic Pop gameserveri crash eden bir bug yüzünden yapılmadı. Düzeltebilirsek haftaya ekleriz.

2. PvP Arena yapılmadı yetişmedi (Yerine Job Arena aktif edildi şimdilik.)

3. All chat süre sınırı dw hariç diğer şehirlerde şehir dışında işlemeyecek DW de ise oyunun kendi orjinal 9 saniye olan kısıtlaması bulunacak.

4. Job rank ödül sistemi yapılmadı suistimal edileceği için.

5. Bandit kalesi towerları düzeltilmedi, bandit kalesi komple kaldırıldı. Oyunda sadece Hotan ve Jangan fw leri olacak.

Yapılanlar:

1. Job temple arena aktif edildi. (Donwhang şehir teleportundan ışınlanabilirsiniz.)

- Job temple uniquelerinde çok düşük bir oranda sun itemler eklenmiştir.
- Job temple çıkış saatleri; (Selket - Neith = 17:00 - 03:00) - (Anubis - Isis = 22:00 - 12:00 )
- Job temple uniquelerine 5-15 arası arena coin ve gold coin eklenmiştir.

2. NPC'deki sun item fiyatları düşürülmüştür, güncel fiyatlar:

- Silahlar: 7500 Gold Coin - 750 Arena Coin
- Shield: 3000 Gold Coin - 350 Arena Coin
- Elbiseler: 2000 Gold Coin - 200 Arena Coin
- Takılar: 4000 Gold Coin - 300 Arena Coin

3. Uniq rank sistemi sıfırlandı 2 haftada bir uniq rank 1. 2. ve 3. cülerine şu ödüller verilecektir:

- 1. ye 2000 Silk
- 2. ye 1000 Silk
- 3. ye 500 Silk

4. Hotandaki boltlar npc den kaldırıldı.

5. Special kervan ratelerinde ufak bir düzenleme yapıldı.

6. Bandit kalesi devre dışı bırakıldı.

7. NPC Pot fiyatları düşürüldü.

8. Chat ban ve hesap ban sistemi aktif edildi (Globalden edilen küfürler için kullanlılacak.)

9. All chat kısmına girişte gösterilecek bp forum sayfası ve bp oyun kuralları linkleri eklendi.

10. Holly Warrior Acc ve Archangel Wing Helm trade sorunu çözüldü.

11. Sun itemler çok düşük bir şans oranı ile mob droplarına eklendi. (oran aşırı düşük lütfen rate arttırımı istemeyiniz arttırılmayacaktır.)

12. Eksik bazı dressler eklendi.

13. Oyuna genel bakım ve performans ayarları yapıldı.

Aynı sun ratelerinde eternityde sun düşürmüştüm hadi bakalım hayırlısı :d

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

consilgment sistem istiyoruz admin stallarda item armaaktan başımız dönğyor aradığımızı bulamıyoruz, vergisi kaldırılmış consilgment please :)

Oranlar çok düşük olacak endişe edilecek birşey yok.
nasil yani o kadar para harcadik sun drop yok diye moon itemleri kastik ? nasil endise etmiyelim ?
herkez esitti iyi yada kotu simdi az da olsa birilerine cikacak banada cikabilir tabiki fakat o serverdaki esitlik dengeler degisecek..

4. Sun itemler çok ama çok düşük bir şans oranı ile droplara eklenecek. (Aylarca kasıp hiç düşmeyebilirde peşin peşin söyleyelim çok düşük bir şans oranı ile eklenecek.)
Çok ama çok yanlış bir karar.. Oyunda 27 tane bot charı olan adam gördüm ben. Moonlarda sıkıntı yoktu ama aktivite sonucu alınabilecek bir itemi droba eklemek çok yanlış.

[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] abi oyuna giriş yaptıktan sonra start butonu çalışmıyor.

Çok ama çok yanlış bir karar.. Oyunda 27 tane bot charı olan adam gördüm ben. Moonlarda sıkıntı yoktu ama aktivite sonucu alınabilecek bir itemi droba eklemek çok yanlış.

nasil yani o kadar para harcadik sun drop yok diye moon itemleri kastik ? nasil endise etmiyelim ?
herkez esitti iyi yada kotu simdi az da olsa birilerine cikacak banada cikabilir tabiki fakat o serverdaki esitlik dengeler degisecek..

Öncelikle merhaba, şimdi herkes aynı olacak diye bir kaide yok ki, Fazla emekde veren var az emek verende var, ve çok düşük bir ihtimal ile deniyor ayda 1 gibi dikkat ettiniz mi ? Benim yararıma olmamasına rağmen drop u savunuyorum çünkü, Orjinal isro sistemindede bu var. Bu aktivite ile alınmasını da savunuyordum ancak çok uzun bir zaman alacağı için private oyuncuları bu kadar sıkmaya gelemiyor bizzat gördüm. Ayda 1 çıkması demek 27 tane yada 40 tane bot char açan adama düşecek demek de değildir. Şöyle kısa bir örnek vereyim afaki biraz ama şimdi magnum Porsche araba veriyor çubuktan çıkan şifre ile :D Ben 112 tane gönderdim diye millet isyan etsin o zaman :) Aktivite ile alınacağına çok ihtimal vermiyorum bu yüzden drop sistemi daha makul duruyor. Çünkü aktivite ile çok uzun sürecek bir iş. Drop olmasının herkese faydası var. diyelim ki rate 1000 de 1 bu ratedeki bir sistemde bir kişi 1000 tane kesince birinde sun düşürecek demek değildir. 1000 tane herhangi bir noktada spawn olan bir mobdan birinde drop olacak anlamına gelir. Benim kişisel şahsi görüşüm FGW sistemi 80 Cap a uyarlanırsa eğer hem talisman ticari bir yapı kazanır hemde bot ya da proxy kullanıcılarınca elde edilmesi daha zor bir sistem oluşturur. Aktivite uzun açıda iyi bir çözüm gibiydi ama gelin görün ki oyuncular bu kadar zaman harcamayacaklar. Bundan eminim büyük bir toplulukla konuştuktan sonra bu karar vardım. Sun için yapılacak 3 şey var net olarak. Coinlerinin azaltılması ve unique lere eklenmesi, FGW ya da drop. Benim tamamen şahsi, kişisel görüşümdür. Sizin görüşlerinizede saygı duyuyorum ancak her değişkeni düşünüp tekrar yorumlayın lütfen.

İyi oyunlar

Öncelikle merhaba, şimdi herkes aynı olacak diye bir kaide yok ki, Fazla emekde veren var az emek verende var, ve çok düşük bir ihtimal ile deniyor ayda 1 gibi dikkat ettiniz mi ? Benim yararıma olmamasına rağmen drop u savunuyorum çünkü, Orjinal isro sistemindede bu var. Bu aktivite ile alınmasını da savunuyordum ancak çok uzun bir zaman alacağı için private oyuncuları bu kadar sıkmaya gelemiyor bizzat gördüm. Ayda 1 çıkması demek 27 tane yada 40 tane bot char açan adama düşecek demek de değildir. Şöyle kısa bir örnek vereyim afaki biraz ama şimdi magnum Porsche araba veriyor çubuktan çıkan şifre ile :D Ben 112 tane gönderdim diye millet isyan etsin o zaman :) Aktivite ile alınacağına çok ihtimal vermiyorum bu yüzden drop sistemi daha makul duruyor. Çünkü aktivite ile çok uzun sürecek bir iş. Drop olmasının herkese faydası var. diyelim ki rate 1000 de 1 bu ratedeki bir sistemde bir kişi 1000 tane kesince birinde sun düşürecek demek değildir. 1000 tane herhangi bir noktada spawn olan bir mobdan birinde drop olacak anlamına gelir. Benim kişisel şahsi görüşüm FGW sistemi 80 Cap a uyarlanırsa eğer hem talisman ticari bir yapı kazanır hemde bot ya da proxy kullanıcılarınca elde edilmesi daha zor bir sistem oluşturur. Aktivite uzun açıda iyi bir çözüm gibiydi ama gelin görün ki oyuncular bu kadar zaman harcamayacaklar. Bundan eminim büyük bir toplulukla konuştuktan sonra bu karar vardım. Sun için yapılacak 3 şey var net olarak. Coinlerinin azaltılması ve unique lere eklenmesi, FGW ya da drop. Benim tamamen şahsi, kişisel görüşümdür. Sizin görüşlerinizede saygı duyuyorum ancak her değişkeni düşünüp tekrar yorumlayın lütfen.

İyi oyunlar

Merhaba dostum.
Zaten herkez ayni olsun demiyorum. fazla emek veren ile az emek veren zaten farkli ben genel olaraktan bahsediyorum mesela ben setimi +7 moon yaparim silahima +10 basarim az emek veren adam +5 ile yetinir. ama sonucta herkezde moon item olur. Soyle bir durum var senin soyledigin gibi ayda 1 dusecek ise yine haksizlik 3 bin kisi oynuyor 3 bin kisiden 1 kisiye dusecek diyelim 2999 kisi nin gunahi ne ? ve bu sayi emin ol git gide articak. magnum olayina gelince o cubuktan ben hic halka araba ciktigini gormedim. mutlaka kendilerine veriyorlar uzaktan akraba dayi kizi felan filan. yoksa copten cubuk toplayip 10 bine yakin gonderen arkadasim vardi. ha bu arada bu olayin sunlar ortaya cikmasi ile bircok priv. serverlarin basina gelen olayi soyluyorum. (bize neden dusmuyor adam sun set dizmis hile var hurda var vb globaller + konular olucak forumlarda) ve bu sw i zedeleyecek sun item cikmayan kesim sun item toplayan daha cok para harcayip sun itemleri alan kisilerle sallamaya basliyacak. daha fazla sw i birakan olucak millet silk almayi birakicak. sw sahipleri gelir olmadigi icin kapatmaya kadar gidebilecek. ( bunlar sadece benim fikirlerim)
yanlis anlasilmasin bunlar olan seyler.
kolay gelsin.

Edit : Iyi oyunlar

benim şahsi görüşüm ise
-proxy'nin önüne gecilemeyen serverde sun dropun cok cok zor olması yanlış (şahsen ben bile proxy ip almayı düşünüyordum)

-coin sistemi ise güzel fakat sürekli pc başında olmak gerekiyor savaslara girip coin kasmak için 5 6 yıl önce olsa kesinlikle bu sistem cok güzel olurdu ama serverin bu gün % 30 % 40 ı calısıyor (biliyorum emek server cok zor olacak dendi ve onun için geldik ama bu abartılı)

-fgw sistemi olabilirdi talismanlar'ın satışı kapalı tutularak herkez verdigi emek kadar kral olurdu ve emeginin karşılıgını satmak isteyenlerde talismanları tamamlayıp sun item olarak satardı ( orjinale uymuyacak diyeceksiniz coin sistem zaten orjinal ya)

ve ha zaten benim için fark etmez full sun set silahım olsada ben 100 cap ı veya eu ları bekliyorum set yapmak için o zamana kadar bot Forever
Ek olarak Ümit abiye ALLAH sabır versin :grin

Ya arkadaşım sun drobu getirmeyecegim diye hemen hemen tum guildlerle inatlastin baktın birakiyorlar sonra yapayim diyorsun. COK NET yanlış karardır sebebini size şöyle izah edeyim. Oyunun kendi ekonomisini surekli oynamalar yaparak bozarsaniz emek denilen kavramla da oynamış olursunuz. Insanlar moon itemlere dünya para döktü ve arkasindan çıkıp ben böyle yapiyorum demeniz oyunculariniza yapilan saygisizliktir kimse kusura bakmasin. Ayrica silk duzenlemeniz icin de gecerli. Bir de aslında duzeltmeniz gereken yeni baslayan hemen hemen tum oyuncular npclerin pahaliligindan ve pot parası probleminden dert yanıyor. Bence oyunun dengesiyle oynamak yerine pot paralarını düsürün ki oyuncu kazanın. Kendiniz net bir takvim oluşturun ve açıklayın ki insanlar boşa ne vakit ne de para harcasin.
Oyunun gidişatı 90 cap yakın mıdır sorusunu getiriyor. Ek olarak onu da burdan sormus olayim.
Son olarak - proxy olayını mümkün olduğunca çözücez dediğinizi hatırlıyorum bu proxy çözüm bulmadıkça (mümkün olduğu kadar) drop olayı gerçekten kafanıza sıkmak oluyor. Çünkü oyunda 30-40 char açan insanlar var ( sallamıyorum gerçek bunlar)

Son düzenleme:
Ya arkadaşım sun drobu getirmeyecegim diye hemen hemen tum guildlerle inatlastin baktın birakiyorlar sonra yapayim diyorsun. COK NET yanlış karardır sebebini size şöyle izah edeyim. Oyunun kendi ekonomisini surekli oynamalar yaparak bozarsaniz emek denilen kavramla da oynamış olursunuz. Insanlar moon itemlere dünya para döktü ve arkasindan çıkıp ben böyle yapiyorum demeniz oyunculariniza yapilan saygisizliktir kimse kusura bakmasin. Ayrica silk duzenlemeniz icin de gecerli. Bir de aslında duzeltmeniz gereken yeni baslayan hemen hemen tum oyuncular npclerin pahaliligindan ve pot parası probleminden dert yanıyor. Bence oyunun dengesiyle oynamak yerine pot paralarını düsürün ki oyuncu kazanın. Kendiniz net bir takvim oluşturun ve açıklayın ki insanlar boşa ne vakit ne de para harcasin.
Oyunun gidişatı 90 cap yakın mıdır sorusunu getiriyor. Ek olarak onu da burdan sormus olayim.
Son olarak - proxy olayını mümkün olduğunca çözücez dediğinizi hatırlıyorum bu proxy çözüm bulmadıkça (mümkün olduğu kadar) drop olayı gerçekten kafanıza sıkmak oluyor. Çünkü oyunda 30-40 char açan insanlar var ( sallamıyorum gerçek bunlar)

30-40 char açan adama düşme olasılığının yüksek olmadığını ve olmayacağının açık ve net garantisini veririm. Yapacağımız sistem çok chara vs bağlı değildir. Uygulamaya girdiğinde zaten göreceksiniz ne demek istediğimi. Önyargılı yaklaşmayın, eğer içime sinmese yapmazdım. Önceden karşı olmamın sebebi bunun içime sinmemesi ve benimde sizin gibi çok char açanın daha üstün konuma geçeceğini düşünmemdendi, ancak buna da bir çözüm ve formül bulduk ve bu sıkıntıyı çözünce eklememek için bir sebep kalmadı.

Yeni başlayanlar için de planlarımız var elbette o konuda endişe etmeyin potlara falan bir ayar çekilecek.

Öncelikle Merhaba..

Benim sizlere tavsiyem şu olur bence 90 ya da 100 cap'ın gelmesi olur. Çünkü neden diye derseniz artık sw nin tekrar kalkınması için bazı kötü niyetliler gider ayak reklam yapıyor.

En azından Cap gelmesi durumunda tekrar herkes kasmaya başlar bu drop durumunda da etkili olur , ve tekrar sw nin canlanması durumu olur, tabi bu bizim fikrimiz.

Öncelikle Merhaba..

Benim sizlere tavsiyem şu olur bence 90 ya da 100 cap'ın gelmesi olur. Çünkü neden diye derseniz artık sw nin tekrar kalkınması için bazı kötü niyetliler gider ayak reklam yapıyor.

En azından Cap gelmesi durumunda tekrar herkes kasmaya başlar bu drop durumunda da etkili olur , ve tekrar sw nin canlanması durumu olur, tabi bu bizim fikrimiz.

90 Cap gelecek ancak şuan değil 2-3 ay sonra tahminen. Serverin kalkınmasına gerek yok, kalkınması gerektiğini düşündüğünüz serverin oyuncu sayısı birçok büyük serverin toplamından daha fazla oyuncuya sahip.

Giderayak pislik çıkaranalar her zaman olacaktır mutlaka, kim neye layıksa o şekilde davranır zaten. İğrençlikler yaparak gidenlerin ardından gram üzüntü duymam, bize adam gibi yıllarca yanımızda duracak destek olacak oyuncular gerekeli.

Daldan dala atlayanlar yarın öbürgün adam akıllı server yok mu bıktık haftalık ve aylık kapanan serverlardan diyecekler. Kendi kazdıkları kuyuya düşecekler.

Valla BİZ her zaman yanınızdayız ne olursa olsun... Bu arada kaleye kayıt yapılmıyor bilgin olsun =)

Geri