• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Pearl Haftalık Bakım Planı 12.07.2017

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
size başarılar benim bp maceram burda sona erer. bıktım silkle pot almaktan. saçma sapan 100 100 pot alıyoruz isromu burası.

size başarılar benim bp maceram burda sona erer. bıktım silkle pot almaktan. saçma sapan 100 100 pot alıyoruz isromu burası.

Güle güle kardeşim yolun açık olsun. Hekresin her istediği yapılmayınca böyle yapacaksa işimiz vardır. Haklısınız iSRO değil burası bizim kendimize göre kurallarımız var o da bu şekildedir. Zorbalık ve dayatma ile işlem yapmıyoruz.

Merhaba önemli bir konu hakkında bir fikrimi sunacaktım sizlere,

Abi bence oyunda 'TL' ile 'SİLK' satışı olmamalı, niye diye sorarsanız bu oyunda zaten silk resmi olarak yönetim yani oyun tarafından satılıyor.

Herkez oyundaki 'SİLK'lerini satmak istediği zaman bunu 'GOLD'a çevirip rahatlıkla satabilir ha GOLD olarak satmışlar ha SİLK olarak ne fark edicek.

Fakat SİLK olarak satmaları hem oyuna zarar vericek çünkü 'Zaten bu oyunun amacı SİLK satılarak oyunda kalmak.' isterse oyunun ayakta kalması için gereken para daha önceden biriksin bu bence neden değil.

Bence TL ile SİLK satışı kalkmalı.

Diğer nedeni sorarsak bu yüzden biz GOLD satan playerlar GOLD larını satamıyorlar.Oyunu bırakan şahıslar veya SİLK canavarları serverin İLK haftaları öyle bir silk depolamışlarki, Neredeyse Sitenin 3 Te 1 ucuz fiyatına silk satıyorlar biz GOLD satamıyoruz.

Yani konuşmaya kalkarsak bence oyuna çok zarar veriyor SİLK Fiyatları bu nedenle her geçen gün artmakta neden ÇÜNKÜ KİMSE OYUN YÖNETİMİNDEN SİLK ALMIYOR,

Ve gerçekten bu iş boka sarmaya başladı benim açımdan 100 Silk 55 M oldu, ki bazen yeri geliyor parayla bile silk bulamıyoruz.

Söylediklerim sadece bir fikir ve düşüncelerimden ibaret gerisi yönetime ve diğer arkadaşlar kalmış olumlu ve olumsuz yorumlar yapılabilir saygıyla karşılıyorum.

Kimse oyun yönetiminden silk almıyorsa evde mi üretiyorlar sattıkları silki?

Serverin ilk zamanları silk fiyatları çok ucuzdu bu yüzdan herkezde gold olmadığı için TAXİ'ler SİLK ile yapılıyordu sen galiba çok geç başladın oyuna ve bu yüzden tonla silk depolandı.

Oyundan eski gibi silk alınsaydı sence fiyatları 100 Silk 8 M iken 100 Silk 50 M olurmu ?

Yorum yapıyorsun bari yaptığın yorum bişeye benzesin makara amaçlı yazma

Oyun içerisinde ki oyuncu tarafından satılan silk satışını yasaklayamazsın jazgir ayrıca oyun zarar verdiği filanda yok gold yapsın gold'u satsın diyorsun. Neden iki iş yapsın adam ? Silk satan kişi silk'i zaten ümit beyden alıyor ucuza satıyor çünkü bırakıyor oyunu kimse kimseyi zorla tutmuyor bırakacak olan bıraksın gitsin ses etmesin sadece oyunu kötülemesin yeter isteyen istediği yere gidebilir hepi topu 15-20 kişi vardır bu şekilde silk satan. Oyunun çoğunluğu bu işi yapıyormuş gibi konuşmayın sen şuan gold satamıyorsun diye gelip burada oyuncunun silk satmasını engelleyin diyorsun. Kendi çıkarın için başkalarının çıkarlarını engellemeye kalkıyorsun yani olayı tersine çevir adamın yerinde sen olsan senin yerinde de o olsa o zaman da aynı cümleleri kullanırmıydın acaba? Bende yöneticilik yaptım ve bir oyuncuda en sevmediği şey kendisini ilgilendirmeyen konulara sürekli burnunu sokması. Oyuncu bu oyunu oyun olduğu için oynuyor boş vakitlerini değerlendiriyor veya ne için oynuyorsalar oynasınlar bu beni ilgilendirmez. Ama şuda oyuncuyu ilgilendirmez oyun içerisinde ki başka oyuncuların ne yaptıkları sizi ilgilendirmiyor sen oyununu oyna işine bak. Kendi çıkarlarınız için oyun içerisinde ki x kişinin yaptığı şeyleri gelip de burada ümit beye anlatıp şikayet etmeyin. Kendisi zaten görüyor neyin ne olduğu müdahale edileceği zaman ediyor. Ayrıca konuşurken oyun yönetiminden kimse silk almıyor diye tabir kullanılmaz kesin ve net bir dil ile konuşulmaz nesin sen yönetim ekibinden bir üyemi? Nereden biliyorsun silk alınmadığını var sayımlar üzerinden konuşuyorsun o yüzden ben alınmadığını düşünüyorum veya düşünmeye başladım veya alınıyor ise de az alınıyor dersin. Bir halt bilmiyorsunuz ama sanki biliyormuş gibi kesin ve net bir dille konuşup oyuncularında aklını bulandırıyorsunuz. Oyununu oyna arkadaşım sen bırak yönetimin işine karışmayı.

Neler Yapıldı Neler Yapılmadı:

Yapılmayanlar:

1. Magic Pop gameserveri crash eden bir bug yüzünden yapılmadı. Düzeltebilirsek haftaya ekleriz.

2. PvP Arena yapılmadı yetişmedi (Yerine Job Arena aktif edildi şimdilik.)

3. All chat süre sınırı dw hariç diğer şehirlerde şehir dışında işlemeyecek DW de ise oyunun kendi orjinal 9 saniye olan kısıtlaması bulunacak.

4. Job rank ödül sistemi yapılmadı suistimal edileceği için.

5. Bandit kalesi towerları düzeltilmedi, bandit kalesi komple kaldırıldı. Oyunda sadece Hotan ve Jangan fw leri olacak.

Yapılanlar:

1. Job temple arena aktif edildi. (Donwhang şehir teleportundan ışınlanabilirsiniz.)

- Job temple uniquelerinde çok düşük bir oranda sun itemler eklenmiştir.
- Job temple çıkış saatleri; (Selket - Neith = 17:00 - 03:00) - (Anubis - Isis = 22:00 - 12:00 )
- Job temple uniquelerine 5-15 arası arena coin ve gold coin eklenmiştir.

2. NPC'deki sun item fiyatları düşürülmüştür, güncel fiyatlar:

- Silahlar: 7500 Gold Coin - 750 Arena Coin
- Shield: 3000 Gold Coin - 350 Arena Coin
- Elbiseler: 2000 Gold Coin - 200 Arena Coin
- Takılar: 4000 Gold Coin - 300 Arena Coin

3. Uniq rank sistemi sıfırlandı 2 haftada bir uniq rank 1. 2. ve 3. cülerine şu ödüller verilecektir:

- 1. ye 2000 Silk
- 2. ye 1000 Silk
- 3. ye 500 Silk

4. Hotandaki boltlar npc den kaldırıldı.

5. Special kervan ratelerinde ufak bir düzenleme yapıldı.

6. Bandit kalesi devre dışı bırakıldı.

7. NPC Pot fiyatları düşürüldü.

8. Chat ban ve hesap ban sistemi aktif edildi (Globalden edilen küfürler için kullanlılacak.)

9. All chat kısmına girişte gösterilecek bp forum sayfası ve bp oyun kuralları linkleri eklendi.

10. Holly Warrior Acc ve Archangel Wing Helm trade sorunu çözüldü.

11. Sun itemler çok düşük bir şans oranı ile mob droplarına eklendi. (oran aşırı düşük lütfen rate arttırımı istemeyiniz arttırılmayacaktır.)

12. Eksik bazı dressler eklendi.

13. Oyuna genel bakım ve performans ayarları yapıldı.

Oyun içerisinde ki oyuncu tarafından satılan silk satışını yasaklayamazsın jazgir ayrıca oyun zarar verdiği filanda yok gold yapsın gold'u satsın diyorsun. Neden iki iş yapsın adam ? Silk satan kişi silk'i zaten ümit beyden alıyor ucuza satıyor çünkü bırakıyor oyunu kimse kimseyi zorla tutmuyor bırakacak olan bıraksın gitsin ses etmesin sadece oyunu kötülemesin yeter isteyen istediği yere gidebilir hepi topu 15-20 kişi vardır bu şekilde silk satan. Oyunun çoğunluğu bu işi yapıyormuş gibi konuşmayın sen şuan gold satamıyorsun diye gelip burada oyuncunun silk satmasını engelleyin diyorsun. Kendi çıkarın için başkalarının çıkarlarını engellemeye kalkıyorsun yani olayı tersine çevir adamın yerinde sen olsan senin yerinde de o olsa o zaman da aynı cümleleri kullanırmıydın acaba? Bende yöneticilik yaptım ve bir oyuncuda en sevmediği şey kendisini ilgilendirmeyen konulara sürekli burnunu sokması. Oyuncu bu oyunu oyun olduğu için oynuyor boş vakitlerini değerlendiriyor veya ne için oynuyorsalar oynasınlar bu beni ilgilendirmez. Ama şuda oyuncuyu ilgilendirmez oyun içerisinde ki başka oyuncuların ne yaptıkları sizi ilgilendirmiyor sen oyununu oyna işine bak. Kendi çıkarlarınız için oyun içerisinde ki x kişinin yaptığı şeyleri gelip de burada ümit beye anlatıp şikayet etmeyin. Kendisi zaten görüyor neyin ne olduğu müdahale edileceği zaman ediyor. Ayrıca konuşurken oyun yönetiminden kimse silk almıyor diye tabir kullanılmaz kesin ve net bir dil ile konuşulmaz nesin sen yönetim ekibinden bir üyemi? Nereden biliyorsun silk alınmadığını var sayımlar üzerinden konuşuyorsun o yüzden ben alınmadığını düşünüyorum veya düşünmeye başladım veya alınıyor ise de az alınıyor dersin. Bir halt bilmiyorsunuz ama sanki biliyormuş gibi kesin ve net bir dille konuşup oyuncularında aklını bulandırıyorsunuz. Oyununu oyna arkadaşım sen bırak yönetimin işine karışmayı.

Bak bakalım seni akıllı şey yaptığım yorumumun en altına ne yazmışım ?

Ve ben forumdan MAFIATR ye goldumu sattım benim açımdan sıkıntı yok ben fikrimi söyler geçerim bunu sen veya bir başkası engelleyemez .Sen anca böyle çene yaparsın ben istediğim şeyi buraya yazarım kimseye küfür etmedim kötü bir söz söylemedim senin söylediklerin vız gelir tırıs gider kusura bakma :D

[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] elinize sağlık. Yukarıda bir yorum gördüm fazlası ile makul bence değerlendirmeye alabilirsiniz. Silk satışını TL ile satmayı yasaklayabilirsiniz zira oyun içinde dengesizlik var. Oyuncular silk ticaretini pot için yapıyorlardı neredeyse pot ile silk aynı paraya gelmeye başladı. Farkında değiller ellerinde patlayacak silkler. Piyasa allahu ekber dağlarına çıktı. HP-MP stacki biraz arttırılarak bu sorun çözülebilir.

@Deepblue elinize sağlık. Yukarıda bir yorum gördüm fazlası ile makul bence değerlendirmeye alabilirsiniz. Silk satışını TL ile satmayı yasaklayabilirsiniz zira oyun içinde dengesizlik var. Oyuncular silk ticaretini pot için yapıyorlardı neredeyse pot ile silk aynı paraya gelmeye başladı. Farkında değiller ellerinde patlayacak silkler. Piyasa allahu ekber dağlarına çıktı. HP-MP stacki biraz arttırılarak bu sorun çözülebilir.

Başta serbest bıraktığımızı sonradan yasaklayamayız. Belki 90 capa geçişte yapabiliriz bazı kısıtlamalar.

Karakter/item kilit sistemi de mi yapılamadı acaba?

Güzel güncelleme elinize sağlık

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

başka kişilerede sormadan lag var diye cırlamak ne kadar güzel. önce başkalarına sor onlarda var derse carla. yoksa modemine bak netine bak

arkadaşım illa video mu çekmem lazım dün partyle lorda bile dalamadık 3saniyede bir skill atıyodu siz uyurken görmediyseniz nabalım? ayrıca lag sadece hotanda vardı isterseniz partydeki adamlarada pm atıp sorun. Lagın benim netimden mi yoksa swden mi olduğunu bilmeyecek miyiz. dün gece oynayanlara bir sorun bakalım

- - - Güncellendi - - -

Dexterap ve IronThunder bana inanmıyosanız bu arkadaşlara pm atabilirsiniz dün gece nasıl bi lag vardı anlatsın

- - - Güncellendi - - -

Chat penceresi
BALN4g.jpg

Valla dünden bu yanadır oyunun tamamında dolanıyorum en ufak bir laga dahi dek gelmedim, zaten eğer oyun kaynaklı öyle bir sorun olsa hem forumda hem facebook sayfasında yüzlerce mesaj olurdu.

Yinede tekrardan kontrol edeceğim bir sıkıntı var mı diye, varsa bulur çözeriz eğer bizden kaynaklı bir sorun varsa.

Geri