• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu ne demek oluyor ?! Gravity içeri gir! Veya yönetimin bakması lazım.

Ceza nedenlerini ve moderatör arkadaşın gerekçelerinide okudum ve anladığım kadarı ile bir sorun göremedim. Ceza puanı gerektirecek bir durum senin ki.
Bana kalsaydı artık ben cezada vermiyorum ban'da atmıyorum kolay kolay kaybetmekten çok kazanmayı tercih eder oldum bu aralar uygunsuz gördüğüm bir şeyi ortadan kaldırıp yapmamalarını istiyorum . Ehh artık bir çoğunuz artık cocuk değilsiniz bir şey söylendiğinde dikkate alacağınızı düşünüyorum.
Derseniz ki grup halinde bayramlaşma kandilleşme bunlar örf adet değil dini unsur o zaman gereğini yapar bu tarz konularıda yasaklarım ve aile olarak bizi ayakta tutan en büyük geleneğimizi kaybederiz ..
Düşüncelerim bu yönderdir. Mod arkadaşın burada pek kusuru yok gibi. Biraz daha anlayışla yola çıkıp ceza vermektensen ilk olarak uyarmayı tercih ederse görevinde daha başarılı olacağını düşünüyorum.

eğer bu açıklamayı yapıp, konuyu kilitlemese, bize söz hakkı tanısaydı; burada bu tartışma böyle anlamsız uzamazdı. Kendisi sadece konuyu kilitleyerek, kendisine gelecek olumsuz yorumları kendince kapattı.Ben en başında da söyledim; son zamanlar da bu tip olaylar çok oldu; ve benim denk geldiğim olaylarda hep Gravity vardı. Konuda da yazdım; herhangi bir diğer dine laf atma, aşağılama veya islam'a saygısızlık yoktu. Arkadaş bir konuda soru sormuş bende ona cevap verdim. Caner'in dediğine göre de konu 1 gündür açıkmış, fakat konuda cevap yazan herkes ceza puanı almış. Bir nevi tatminlik. Zaten konuyu kilitleyip; yaş olarak kendisi çok büyük gören bir ifade ile ve bir de :) kullanarak (nispet yapar gibi) üyeleri çıldırtacak yorum atması, artık son damla oldu. Şuan sakin ve bu konu hakkında susuyor, yaşanmamış sayıyorum; bunun de tek sebebi; konuya dahil olup, ilgilendiğiniz için (Terk-i Diyar)dir. sadece Gravity aldı kişi ona karşı veya onu %100 haklı gördüğüm için sustuğu sanmasın, ve umarım bu olay onun son olayı olur. Çünkü mesajlar da görüldüğü üzere artık biz üyeler, ara yönetici olan modların bu tutumundan bıktık.

eğer bu açıklamayı yapıp, konuyu kilitlemese, bize söz hakkı tanısaydı; burada bu tartışma böyle anlamsız uzamazdı. Kendisi sadece konuyu kilitleyerek, kendisine gelecek olumsuz yorumları kendince kapattı.Ben en başında da söyledim; son zamanlar da bu tip olaylar çok oldu; ve benim denk geldiğim olaylarda hep Gravity vardı. Konuda da yazdım; herhangi bir diğer dine laf atma, aşağılama veya islam'a saygısızlık yoktu. Arkadaş bir konuda soru sormuş bende ona cevap verdim. Caner'in dediğine göre de konu 1 gündür açıkmış, fakat konuda cevap yazan herkes ceza puanı almış. Bir nevi tatminlik. Zaten konuyu kilitleyip; yaş olarak kendisi çok büyük gören bir ifade ile ve bir de :) kullanarak (nispet yapar gibi) üyeleri çıldırtacak yorum atması, artık son damla oldu. Şuan sakin ve bu konu hakkında susuyor, yaşanmamış sayıyorum; bunun de tek sebebi; konuya dahil olup, ilgilendiğiniz için (Terk-i Diyar)dir. sadece Gravity aldı kişi ona karşı veya onu %100 haklı gördüğüm için sustuğu sanmasın, ve umarım bu olay onun son olayı olur. Çünkü mesajlar da görüldüğü üzere artık biz üyeler, ara yönetici olan modların bu tutumundan bıktık.

Gravity arkadaş hakkında bir kaç şikayet daha almıştım yakın zaman da tüm şikayetleri tek tek inceleyip değerlendirdim ve her hangibir kural ihlalini göremedim. Sorun kuralları tam anlamı ile uygulamasındadır. Aslında biraz daha ılımlı yaklaşsa diğer mod arkadaşlar gibi aradan sivirilmeyecek ama bu sivrilme yanlış anlaşılma olmasın kabahatinden değil kesin net kuralları birazda sen ben yerine siz biz olarak uygulamasından geliyor.

Gravity arkadaş hakkında bir kaç şikayet daha almıştım yakın zaman da tüm şikayetleri tek tek inceleyip değerlendirdim ve her hangibir kural ihlalini göremedim. Sorun kuralları tam anlamı ile uygulamasındadır. Aslında biraz daha ılımlı yaklaşsa diğer mod arkadaşlar gibi aradan sivirilmeyecek ama bu sivrilme yanlış anlaşılma olmasın kabahatinden değil kesin net kuralları birazda sen ben yerine siz biz olarak uygulamasından geliyor.

ben şahsım adıma konuşayım; katılan da olacaktır, katılmayan da; biz ne zamanındaki; off -topic'deki küfür vs kalktı uygulaması gibi rahatlık ne de sıkı yönetim istiyoruz. sadece artık bazı konularda çok aşırıya kaçmadan esneklik istiyoruz. Daha önce dediğim gibi, zamanında illegal site hakkında bir konu açan arkadaşın konusuna herkes fikir yazmıştı ve siz orada bütün mesajları editlemiştiniz. açıkçası o zaman ben ban atılır diye bekliyordum fakat yapılmadı. Sizin biraz esneklik yaptığınız kurallarda mod.ların da aynı şekilde esneklik yapması gerekmez mi ? mesela bu konu olarak; kilitleyip çöpe taşımak veya, konuda uyarıp, din hakkında konuşmayın diye (ki dini kötülememiştik) en azından ondan sonra yapana ceza verilse daha iyi olurdu.

şimdi din ile ilgili soruların sorulması yasak ama din ile ilgili mesajlar yazmak serbestmi onu anlamadım

Arkadaşım bu kadar çıldıran birtek seni gördüm.

Ayrıca konunu çöpe taşıyanda ben değilim ben sadece gerekli ceza puanını verdim.

Hiçbir tatminliğim yok tatmin olucak olsam taraflı ceza verirdim konuya karışan HERKESE ceza verdim

Neden verdiğime gelince bunu sende biliyorsunda ben yine yazıya dökmek istiyorum.

BİR ; Forum kurallarını bas bas bağırıyoruz duyurular yapıyoruz değil mi ? ÖRNEK >> https://www.maxigamerz.com/f224/off-topic-hakkinda-herkes-okusun-217793/

İKİ ; Yasak birşeyi yapıyorsun niye ceza puanı aldım diyorsun.

ÜÇ ; Aldığın ceza puani yalnızca 2 ve 10gün sonra silinicek.

DÖRT ; Anlamanız için daha ne yapmamız lazım duyuru yapıyoruz,konu içlerinde söylüyoruz,ceza puanı veriyoruz daha ne istersin ?

BEŞ ; Bende gerçekten bu tutumdan sıkıldım buranın bir kuralı var kurallara uymak zorundasın demekki sürekli bu durumla karşılaşıyorsan sorun sende demektir.

ALTI ; Bu yazdıklarımı,bir önceki yorumumu , ve topic duyurusunu bir köşene yaz, haklıysan öyle gel.

Arkadaşım bu kadar çıldıran birtek seni gördüm.

Ayrıca konunu çöpe taşıyanda ben değilim ben sadece gerekli ceza puanını verdim.

Hiçbir tatminliğim yok tatmin olucak olsam taraflı ceza verirdim konuya karışan HERKESE ceza verdim

Neden verdiğime gelince bunu sende biliyorsunda ben yine yazıya dökmek istiyorum.

BİR ; Forum kurallarını bas bas bağırıyoruz duyurular yapıyoruz değil mi ? ÖRNEK >> https://www.maxigamerz.com/f224/off-topic-hakkinda-herkes-okusun-217793/

İKİ ; Yasak birşeyi yapıyorsun niye ceza puanı aldım diyorsun.

ÜÇ ; Aldığın ceza puani yalnızca 2 ve 10gün sonra silinicek.

DÖRT ; Anlamanız için daha ne yapmamız lazım duyuru yapıyoruz,konu içlerinde söylüyoruz,ceza puanı veriyoruz daha ne istersin ?

BEŞ ; Bende gerçekten bu tutumdan sıkıldım buranın bir kuralı var kurallara uymak zorundasın demekki sürekli bu durumla karşılaşıyorsan sorun sende demektir.

ALTI ; Bu yazdıklarımı,bir önceki yorumumu , ve topic duyurusunu bir köşene yaz, haklıysan öyle gel.

1.forum kurallarında din ile ilgili soru sormak yasak değil, cevap vermek mi yasak ? eğer ikisi de yasaksa konuya geç mudahale etmenden kaynaklı herkes ceza aldı.
2.Yasak bir şey ? Dini mi kötüledim ? başka dinlere camur mu attım ? kuran da yazan şeyi söylemiştim.
3.Ben ceza puanında değilim. bu 2. ceza puanı alışım. Ben son zamanlarda bu olayın sık olmasından rahatsızım.
4. bir önceki mesajımı okursan anlarsın.
5.2 defa ceza aldım, ilk defa (silkroadmax dan bu yana) bir yönetice karşı bu kadar sinir oldum.
6. ben açıklamamı yaptım ve muhattıbım senden sorumlu olan kişilerdir dedim. Çünkü senle pek konuşulmaya gelmiyor. sadece kilit + çöp yapar :) yazarsın.

tamam mıdır ?

Allah tan lucifer ile ilgili konuşunca arada kaynamadık :D bana göre bütün yetkili arkadaşlar görevlerini yerine getiriyor gözden kaçırdıkları yorumlar vsde olabilir oda insan bizde insanız

1.forum kurallarında din ile ilgili soru sormak yasak değil, cevap vermek mi yasak ? eğer ikisi de yasaksa konuya geç mudahale etmenden kaynaklı herkes ceza aldı.
2.Yasak bir şey ? Dini mi kötüledim ? başka dinlere camur mu attım ? kuran da yazan şeyi söylemiştim.
3.Ben ceza puanında değilim. bu 2. ceza puanı alışım. Ben son zamanlarda bu olayın sık olmasından rahatsızım.
4. bir önceki mesajımı okursan anlarsın.
5.2 defa ceza aldım, ilk defa (silkroadmax dan bu yana) bir yönetice karşı bu kadar sinir oldum.
6. ben açıklamamı yaptım ve muhattıbım senden sorumlu olan kişilerdir dedim. Çünkü senle pek konuşulmaya gelmiyor. sadece kilit + çöp yapar :) yazarsın.

tamam mıdır ?

Kardeşim sorun kötülemen iyilemen değil ben orda ayet-i kerime yazan arkadaşada ceza verdim ben tamamen nötr yaklaşıyorum.

Forum kuralları yazılırken kuralları yazan kişi bunu okuyucak olanların kuralları anlıyacağını düşündü ki Din & Siyaset yasak diyerek tek tek din ile ilgili konuşmak,din ile ilgili post atmak,din ile ilgili bunalıma girmek,din ile ilgili arayış sorular ve cevaplar vb diyerek tek tek yazmamış sadece yasak demiş sende bunu anlarsan bir sorun kalmayacak.

Burada sadece görevimi yapıyorum deselerki bana bundan sonra serbest tabiki karışmıyıcam,deselerki daha sıkı tutun o zamanda kuş uçurmıyıcam.Ancak nasıl bir tutum izleyecekleri tamamen onlara kalmış he serbest bırakılan zamanlarıda görmek değil hele bu tutucu hal sayılıyorken bunlar oluyorsa vay halimize oda ayrı..

Benim burada yüz yüze baktığım insanlar var biz görevimizi yapmıyıcaksak bu rütbeyi niye aldık ? Buradaki rütbem benim onurumdur,burada yapacağım bir yanlış ileride yüz yüze baktığım ınsanlar ile dostluguma ve karekterime olumsuz yansıyacaktır.Bir gün görevimden ayrılırken bile şerefimle ayrılmak isterimki yüz yüze geldiğimde aramızda hoş bir sohbet olsun güzel hatırlanalım. O yüzden biz burda sadece görevimizi yapmıyoruz :)

Ben bu kadar dikkat ederken seninde bu kadar dikkatsizliğin bana göre çok yanlış ancak ben böyle bir konu açıyormuyum,özel mesaj dahi atmıyorum.

Anlıyıp anlamamak sana kalmış sinir olan kadar sevenimizde var bu forumda çok şükür.

Sen üzerine düşeni layıkıyla yap gerisini düşünme :)

Kardeşim sorun kötülemen iyilemen değil ben orda ayet-i kerime yazan arkadaşada ceza verdim ben tamamen nötr yaklaşıyorum.

Forum kuralları yazılırken kuralları yazan kişi bunu okuyucak olanların kuralları anlıyacağını düşündü ki Din & Siyaset yasak diyerek tek tek din ile ilgili konuşmak,din ile ilgili post atmak,din ile ilgili bunalıma girmek,din ile ilgili arayış sorular ve cevaplar vb diyerek tek tek yazmamış sadece yasak demiş sende bunu anlarsan bir sorun kalmayacak.

Burada sadece görevimi yapıyorum deselerki bana bundan sonra serbest tabiki karışmıyıcam,deselerki daha sıkı tutun o zamanda kuş uçurmıyıcam.Ancak nasıl bir tutum izleyecekleri tamamen onlara kalmış he serbest bırakılan zamanlarıda görmek değil hele bu tutucu hal sayılıyorken bunlar oluyorsa vay halimize oda ayrı..

Benim burada yüz yüze baktığım insanlar var biz görevimizi yapmıyıcaksak bu rütbeyi niye aldık ? Buradaki rütbem benim onurumdur,burada yapacağım bir yanlış ileride yüz yüze baktığım ınsanlar ile dostluguma ve karekterime olumsuz yansıyacaktır.Bir gün görevimden ayrılırken bile şerefimle ayrılmak isterimki yüz yüze geldiğimde aramızda hoş bir sohbet olsun güzel hatırlanalım. O yüzden biz burda sadece görevimizi yapmıyoruz :)

Ben bu kadar dikkat ederken seninde bu kadar dikkatsizliğin bana göre çok yanlış ancak ben böyle bir konu açıyormuyum,özel mesaj dahi atmıyorum.

Anlıyıp anlamamak sana kalmış sinir olan kadar sevenimizde var bu forumda çok şükür.

Bu ülkeye senin gibi başkanlar lazım,eğer bir gün aday olursan oyum senin.

üst konudaki yerlere şimdi ben karşılık vereceğim konu uzadıkça uzayacak sonuç yine aynı olacak. Demişsin ki " görevim onurumdur." ne de güzel demişsin de; o konu caner'in söylediğine göre dün açılmış. Peki arkadaşım; dün açılan konuya sen niye daha saat 3 'de müdahale ediyorsun ? madem ediyorsun konu o kadar gitmiş; (benim mesaj yazdığım yere kadar kesinlikle tartışma kötüleme yok, herkes konu hakkında fikrini yazıyor) niye her mesaj yazana o saate ceza kesiyorsun ? ha şunu de tamam; ben ceza kesmeye bayılıyorum; sazanlar oltaya düşsün ben avlayayım diye o kadar geç kapattım de eyvallah diyelim. ama senin ihmalkarlığından, o saate kadar her konuya bakıp forumda online olup, o saate kadar müdahale etmeyip, konu başını almış gitmişken, kilitleyip çöp yapmak varken teker teker herkese neden ceza kesiyorsun ? olayı anlamadın hâlâ. varsın olsun 2. ceza puanım kesilmiş olsun. silkroadmax'dan yana aldığım 2. uyarı. forumun canı saolsun. bu forumda herkes kimin ne olduğunu biliyor. haksız yere biri ban yese veya banlı biri açılsa da forum biliyor kişiler. ama sen o saate kadar görevini yapmayıp, o saatte " arkadaş bu benim görevim siz böyle böyle yapmışsınız bende şimdi konuyu kilitleyip ceza veriyorum" dersen olmaz. burası bir platform. eğer sen insanları boş bırakırsan, yasak olan şeyleri yaptığında müdahale etmezsen, durum buraya kadar gelir.

ayrıca; konuya cevap yazıp direk kilitlemek de ne oluyor anlamadım :) yeni moda mı ? ben yazarım siz dinlersiniz, ama son söz benim. sonuçta ben mod, siz üyesiniz mi ?

sonuç olarak; ben bu forumda görevini sıkı sıkıya yapanlarla da karşılaştım. hiçbiri ile de sorunum olmadı. Ha sen diyorsan ki ben 4x4'lük yapıyorum. o zaman ben sana ne diyeyim, bana susmak düşer :)

ve olay bir puan değil. şuan ki olay son 4 ayda kaç kere yaşandı bence bir düşün derim.

Son düzenleme:
Aldığım ceza puanı benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Fakat konu açılmışken doğru veya yanlış savunmamı yapmak istiyorum. Öncelikle ceza aldığım yorumu hatırlatayım;

Kur'an-i Kerim'de birçok yerde ''cennet'' kelimesi ''bahçe'' anlamına geliyor. Hz. Adem ile Hz. Havva'nın başka yerden dünyaya getirildikleri kesin değildir, tartışılabilir. Ayrıca ayetlerde, İblis'in Hz. Adem ile Hz. Havva'ya vesvese vererek, onları yanlışa götürdüğünü söyler. Müslümanlara müjdelenmiş cennete kötülük (İblis) giremez.

Din ve siyaset ile ilgili konu açmak yorum atmak forum kuralları gereğince yasaktır.

Ben attığım mesajlarımda ve açtığım yada açacağım tüm konularımda görselliğe, yazı düzenine ve forum kurallarına uygun olduğunu kontrol eder, önem veririm. Burada Lisra nickli üyenin din hakkında sormuş olduğu soru ve konunun hala aktif olduğunu görmem beni cevaplandırmaya meyillendirdi. Bu yaptığımı bir hata olarak görmüyorum, çünkü bayramlarda açılan konular ne kadar dini içerik taşıyorsa, benim cevabımda o kadar içerik taşımakta. Gravity moderatörede özel mesajda bildirdiğim gibi,

Forum kuralları gereğince dini içerikli konu ve yorum atmak her ne kadar yasak olsada, Lisra nickli arkadaşın sormuş olduğu soruyu başka türlü cevaplamak mümkün değildir. Bu sebeple dini içerikli yorumların atılmasını beklemeden, bu tür konuların önüne geçilmesini rica ederim.

Ve bunlardan bağımsız olarak, konuların karşı tarafa söz hakkı tanınmadan kapatılmasını hiç hoş bulmuyorum.

şu ana kadar birçok mod dan ban yedim (2008 den itibaren ) bana ban atanların hepsi gitti ben hala burdayım :) zaman herşeyi çözer

Geri