• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu tip bir site tutar mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrardan maxigame deyim. bir site açma düşüncem. google adsense ile para kazanma olayları.

bir webmaster sitesi açmak istiyorum ve bu sitede html, css, php ve js ye ait video dersler olacak kendi çektiğim. hatta şu anda elimde 13 html, 3 css, 1 php video ders mevcut kendi çektiğim. ses kaydı yapılmış videolar. sizce böyle bir site tutar mı? rakipler fazla biliyorum ama sadece web programlamaya yönelmiş güzel bir site oluşturmak istiyorum. yorumlarınızı bekliyorum

r10 webmaster varken çok zor hatta imkansız hale geldi boşa uğraşma daha iyi alternatifler var benimde böyle bir amacım var istersen bi pm at görüşelim

Kendi çektiğin videolar ile güzel bir blog oluşturabilirsin. Elinde domainin varsa reseller hesabımdan ücretsiz hosting sağlayabilirim.

Bence tutmaz senin videoların ne kadar iyi çekildi o konuda fikrim yok fakat piyasada halihazırda gayet uzman bir şekilde bu şekilde video çekip yayınlayanlar var. Eğer başlamak istersen de sana şu tavsiyeyi verebilirim, şu şekilde düşünmelisin; diğerleri varken niye benim videolarımı izlesinler ? Beni onlardan farklı kılan nedir ? Benim onlardan farklı olarak izleyiciye verdiğim faydalı bilgiler var mı ? Bunları kendine sorup cevabını verirsen senin adına daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Başlayacaksan şimdiden kolay gelsin :D

Arcihe varken google neden kuruldu ?

Hayatta ne olacağı hiç belli olmaz.

Bence tutmaz senin videoların ne kadar iyi çekildi o konuda fikrim yok fakat piyasada halihazırda gayet uzman bir şekilde bu şekilde video çekip yayınlayanlar var. Eğer başlamak istersen de sana şu tavsiyeyi verebilirim, şu şekilde düşünmelisin; diğerleri varken niye benim videolarımı izlesinler ? Beni onlardan farklı kılan nedir ? Benim onlardan farklı olarak izleyiciye verdiğim faydalı bilgiler var mı ? Bunları kendine sorup cevabını verirsen senin adına daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Başlayacaksan şimdiden kolay gelsin :D

Bende şöyle cevap vereyim senin bu yazdıgını neden okudum ? farklı bişey vardır diye dimi , diğer izleyenlerde öyle eyer kalitesi yüksek vs anlatımı güzelse bence denemeli kaybedicek pek bişeyide yok 20 tl falan .

[COLOR=#000000 !important]CaptainCoCo [/COLOR]
"Ya sonuna kadar katılıyorum denemelisin arkadaşım.

Bende şöyle cevap vereyim senin bu yazdıgını neden okudum ? farklı bişey vardır diye dimi , diğer izleyenlerde öyle eyer kalitesi yüksek vs anlatımı güzelse bence denemeli kaybedicek pek bişeyide yok 20 tl falan .

Verdiğin cevap saçma bilmem farkında mısın :D Sen bu yorumu neden okudun çünkü 2 satır bir şeyde illaki kayda değer bir şey vardır diye düşündün çünkü psikoloji ve id'in seni buna zorladı :D İzleme olayı bundan farklıdır. İnsan doğası gereği çok izlenene ve en çok talep edilene ve en çok ismi duyulana yönelir ya da diğer bir ihtimal vardır ki bu diğerlerinden farklı olana yönelme dürtüsüdür sana bu şekilde cevap vermek istemezdim ama yaptığın çıkarım olabildiğine saçma geldi o yüzden bu şekilde açıklamayı tercih ettim :D Bir de şunu açıklığa kavuşturalım, ben az önce yazdığımı tekrar edeyim , arkadaşımızın ne tür kalitede videolar kayda aldığını bilmiyorum bu yüzden kendisine başlama da demedim. Arkadaşımızın başlama ihtimaline karşı bir kaç tavsiyede bulundum ve konunun ana başlığı olan sorusuna cevap verdim :D

Verdiğin cevap saçma bilmem farkında mısın :D Sen bu yorumu neden okudun çünkü 2 satır bir şeyde illaki kayda değer bir şey vardır diye düşündün çünkü psikoloji ve id'in seni buna zorladı :D İzleme olayı bundan farklıdır. İnsan doğası gereği çok izlenene ve en çok talep edilene ve en çok ismi duyulana yönelir ya da diğer bir ihtimal vardır ki bu diğerlerinden farklı olana yönelme dürtüsüdür sana bu şekilde cevap vermek istemezdim ama yaptığın çıkarım olabildiğine saçma geldi o yüzden bu şekilde açıklamayı tercih ettim :D Bir de şunu açıklığa kavuşturalım, ben az önce yazdığımı tekrar edeyim , arkadaşımızın ne tür kalitede videolar kayda aldığını bilmiyorum bu yüzden kendisine başlama da demedim. Arkadaşımızın başlama ihtimaline karşı bir kaç tavsiyede bulundum ve konunun ana başlığı olan sorusuna cevap verdim :D

Sorma ya biraz kafa dağıttık gece pcde dolanıyodum öyle yazmışım :D alıntı dışı :D + bide şöyle bişey var bi yer yeni açıldıgında insanlar akın eder başka yerdede aynısı vardır fakat görmek ister değerlendirmek ister uygun gelirsede alır eyer bu arkadaş da müşterisini elinde tutarsa anlatımıyla kaliteli videosuyla bence herşeyi elde edebilir.

Sorma ya biraz kafa dağıttık gece pcde dolanıyodum öyle yazmışım :D alıntı dışı :D + bide şöyle bişey var bi yer yeni açıldıgında insanlar akın eder başka yerdede aynısı vardır fakat görmek ister değerlendirmek ister uygun gelirsede alır eyer bu arkadaş da müşterisini elinde tutarsa anlatımıyla kaliteli videosuyla bence herşeyi elde edebilir.

Aslında tam tersi, insanlar yeni çıkan daha keşfedilmemiş şeylerde kendilerini çeken bir durum olmadıkça ona yönelmezler insanları bir şekilde tatmin edecek bir ayrıcalık gerekir ki bu yine ilk söylediğime çıkıyor :D

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet burada bir sıkıntı doğuyor. rakip sitelerin varlığı r10, seyretogren ve wmaraci gibi siteler çok büyük birer rakip. tutar mı tutmaz mı hiç bilemiyorum ama para kazanacak bir yöntem bulmak zorundayım. öğrenci olmak zor :). başka bir konu da şu anlık aklıma gelmiyor

sadece senin videolar yetmez başkalarıda olacak ki olası durumlarda soruları cevaplayacaklar.

tek benim videolarla yetmez aynen. yorum yazılıp soru sorulduğunda benim cevap veremediğim noktada bana yardımcı olabilecek biri gerekli. bakalım ilk kendı videolarımla bi işe girmek istiyorum. daha sonra yeni kişiler de siteye katılıp büyütülebilir belki

videolar hypercam 2 ile çekildi. html için notepad, css ve php için dreamweaver 8 kullanıyorum anlatımlarda

Son düzenleme:
r10, iyinet, wmaracı tarzında devasa bir veritabanına ve web tasarım bilgisine sahip kullanıcıların bulunduğu webmaster siteleri varken işin zor ancak;

kullanacağın script özgün veya wordpress gibi sağlam bir seo altyapısına sahip olursa, içeriğin tamamen özgün kullanıcıya hitap eden bir içerik olursa google'da yükseliş yakalayabilirsin. google'ın algoritması , webmasterların google için değil, insanlar için içerik girmesini sever. ancak şuanda google ne kadar değiştirsede algoritmasını kandırmak için yüzlerce yöntem var bunun başında backlink geliyor. sen ne kadar özgün içerik girersen gir backlink yok ise sitenin, google'da yükselmesi oldukça zorlaşıyor. ufak tefek seo teknikleriyle siteni desteklersen 6-7 ay içinde gelir yakalayabilirsin.

fatihhayrioğlu nun websitesini bilirsin tamamı özgün css/xhtml derslerin bulunduğu bir blog. tamamen sade ve kullanıcı dostu. bence sende bu bakış açısıyla yönlendirmelisin kendini.

fatihhayrioğlu css konusunda baya iyi konumda. onun yanına pek yaklaşabileceğini sanmıyorum çok ama yine de iyi bir şeyler ortaya koymak istiyorum. ayrıca içimde nedense siteyi kendi kodlama siteği var yani kullanıcının yorum yazacağı bölümleri bile kendim yazmak istiyorum. sizce bu yip şeyler gereklki mi yoksa bunları öğrenmesem de olur mu?

Dediğiniz kategoride o kadar çok kaliteli o kadar kurumsal siteler var ki neden sizin sitenize girsinler.Ayrıca Webmaster kelimesinde aramalarda rakiplerinizden önde olmak için seo ve reklam çalışmasına çoook ciddi rakamlar öderseniz , 1 yıl gibi bir süre sonunda belki istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.Uzakdan hakkeden kolay gibi görünebilir ama bir yerden başladığınız zaman eğer birikiminiz yoksa işin içinden çıkmanız mümkün değil :shm:

aslında site tutmasa bile en azından bu işler nasıl yapılır öğrenmiş olurum. daha önce sadece smf mybb forum kurmuşlupum bir de com.nu sitem vardı :) çok basit olarak yaptığım şeyleri kullanıyodum. tabi com.nu denemek için güzel bir ortam fakat gelecek vaat etmiyor sadece denemeydi. şimdi güzel bir site tasarlayıp bu işlere atılmak hatta para kazanmak istiyorum. daha önce hobiyken şimdi işe dönüşsün istiyorum.

zarar edersem max 20-25tl gibi olur ama en azından işi öğrenmiş olurum diye düşünüyorum.

dostum sen hali hazırda php biliyor musun ? yani sıfırdan kendine bir blog kodlayabilecek kadar veya içerik yönetim sistemi kodlayabilecek kadar biliyor musun, eğer biliyorsan özgün scriptler her zaman google'ın gözünde değerlidir.

google sadece içeriğe bakmaz, elbetteki içerik en önemli kriterdir ancak özgün ve temiz kodlanmış bir scriptte google gözünde değerlidir. çünkü kullanıcılar aradıklarını ne kadar kolay bulabilirse bu google için bir başarı demektir.

yani kodlayabiliyorsan kendin kodla. yalnız sayfaların .php formatında değil htaccess ile .html formatına çevirmelisin.

iişin özeti böyle bir işe girerken sadece kodlama bilgisi yetmez. seo da bilmen gerekir. eğer seo hakkında hiç bilgin yoksa pek yükseliş yakalayamazsın. tabi elinde insanların deliler gibi aradığı ancak hiç bir sitede bulunmayan bilgiler yok ise :)

dostum sen hali hazırda php biliyor musun ? yani sıfırdan kendine bir blog kodlayabilecek kadar veya içerik yönetim sistemi kodlayabilecek kadar biliyor musun, eğer biliyorsan özgün scriptler her zaman google'ın gözünde değerlidir.

google sadece içeriğe bakmaz, elbetteki içerik en önemli kriterdir ancak özgün ve temiz kodlanmış bir scriptte google gözünde değerlidir. çünkü kullanıcılar aradıklarını ne kadar kolay bulabilirse bu google için bir başarı demektir.

yani kodlayabiliyorsan kendin kodla. yalnız sayfaların .php formatında değil htaccess ile .html formatına çevirmelisin.

iişin özeti böyle bir işe girerken sadece kodlama bilgisi yetmez. seo da bilmen gerekir. eğer seo hakkında hiç bilgin yoksa pek yükseliş yakalayamazsın. tabi elinde insanların deliler gibi aradığı ancak hiç bir sitede bulunmayan bilgiler yok ise :)

oo niçin .php dosylarını .html e dönüştürmem gerekiyor usta? zaten php otomatikman html koduymuş gibi göstermiyor mu yazdıklarımızı?

blog yapacak kadar php bilmiyorum. işte o derece ileri düzey öğreneyim mi yoksa bir wp site mi kurayım?

Bu işte kendine güveniyorsan ve içinde istek varsa şansını denemelisin. r10 felan sıralamada tepedeki siteler. Senin amacın ise az çok para kazanmak ve eline para geçmesi için r10 olmana gerek yok. Güncel, özgün, kendine has bir anlatım ve hoş gelen bir site yapısıyla yavaş yavaş yükselebileceğini düşünüyorum.

Bence benden daha iyileri var diye geriye çekilmemelisin.

mesela maxigame'i örnek alalım, vbulletin aslında php bir scripttir yani orjinalinde sayfalar showthread=1231521251.php olarak gösterilir,

sayfalar tarayıcıya html olarak gönderilir tabiki ancak url satırınca .php olarak gösterilir ve google php sayfaları sevmez, onun yerine daha stabil çalışan html sayfalarını sever. bunun sebebi ise php sayfaları url satırında her sayfaya ait kelime barındırmaz belirlenmiş bir değişkeni gösterir ve sayfa içlerini url ile ilişkilendiremez,

her zaman .html uzantılı sayfalar daha faydalıdır, bence sen iyice bir araştırma yaptıktan sonra giriş bu işlere, ama wordpress site açıp en azından hem bildiklerini paylaşabilir hemde deneyim kazanabilirsin, büyük ihtimalle gelir elde edemeyebilirsin o sektörde çünkü gerçekten rakip çok fazla, ancak edindiğin deneyim emin ol paradan öte birşey olacaktır bu konulara ilgin var ise

ok usta o zaman ben bir wp site ile başlayayım. bi yandan kendimi geliştirip bi yandan siteye içerik ekleyeyim

ama maxigame için https://www.maxigamerz.com/index.php şeklinde yazınca site açılıyor. ya da çeşitli online oyun siteleri .php uzantılı. yani hiçbiri .html kullanmamış bu yüzden pek analyamadım. yani google .php leri de üst sıraya getirebiliyor.

Geri