• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dosya isimlendirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LegendM
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LegendM

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Haz 2009
Puanı
69
Merhabalar şimdi şöyle kıl bır problem var

HTML:
      Do Until Label15.Text = ListBox2.Items.Count
            Try
                Dim s As String = ListBox2.Items(Label15.Text).ToString.Substring(ListBox2.SelectedItem.Length - 15)
                Label12.Text = s
            Catch
            End Try

My.Computer.Network.DownloadFile _
        (ListBox2.Items(Label15.Text), _
        TextBox1.Text & "\" & Label12.Text & ".jpg")
            Label15.Text = Label15.Text + 1

Try
                ListBox2.SelectedItem(Label15.Text) = True
            Catch ex As Exception

End Try

Loop
        MsgBox("Tüm dosyalar başarıyla indirildi.", MsgBoxStyle.Information, "")

Kodun tamamı budur.Şimdi sorum şu

Dosyalar indirilmeye başlandığında linkin var olduğu index ile isimlendirilip indiriliyor.Yani 0,1,2,3,4,5 vs vs

Ama ben listbox daki o yazının sonundaki 10 kelimeyi alarak isimlendirilmesini istiyorum

Kod doğru gözüküyor ama inatla 0,1,2,3,4 koyuyor.Varmıdır fikri olan

Anlamadım, tek anladığım yer; "yazının sonundaki 10 kelimeyi alarak isimlendirilmesini istiyorum"
Burda "Split" fonksiyonu ile kesebilirsin, veya "Replace" ile yerine yazabilirsin.

Anlamadım, tek anladığım yer; "yazının sonundaki 10 kelimeyi alarak isimlendirilmesini istiyorum"
Burda "Split" fonksiyonu ile kesebilirsin, veya "Replace" ile yerine yazabilirsin.

Bak şimdi program listbox taki ilk itemi indiriyor

Bende indirirken isim olarak o listbox'taki itemin son 10 hanesini kullansın diyorum

bu işini görür sanırım. dosyayı isimlendirdiğin satıra yazılacak

Mid(ListBox1.SelectedItem.ToString, Val(Len(ListBox1.SelectedItem.ToString)) - 9, Val(Len(ListBox1.SelectedItem.ToString)))

Yav hay geri zekalı kafam

Ben listbox da bişey seçmiyorumki kod o seçili itemin sonunu silsin

Birşey seçmediğim için null veriyo tabi

Neyse herkese teşekkürler

Son düzenleme:
Geri