• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Elektronikten Anlayanlar

Gedikoglu

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Şub 2012
Puanı
35
Bizde bir tane tüplü tv varmış yeni gördüm ve hemen gördüğümdede gittim hemen bir atari aldım tv'yi çatı katına çıkardım atariyi taktım tv'yi açıyom açıyom tık yok cik cik ötüyo.Sonra öğrendimki 808dfi transitör ve 10mf-63v(değişebilirmiş ismi) bozulumuş.Gittim bunlardan aldım 808dfi'yi taktım düğmeye bastım açıldı bende açıldı diye 10mf-63v'yi takmadım 10 dk sonra tekrar eski haline döndü öğrendimki 10mf-63v'yi takmamış gerekmiş.Şimdi tekrar bir 808dfi aldım taktım şimdide 10mf-63v'nin yerini arıyom arıyom bulamıyom elektronikten anlayan arkadaşlar nerden bu illettttt. :(:cry:

Her marka ve şasede değişebiliyor eleman yerleri markadan yola çıkarak devre şemasını incelersen yerini bulabilirsin

Güç katını kontrol de etmeyi unutma :gf:

Makina yanımda olsa yapar eline verirdim :shm:

Her marka ve şasede değişebiliyor eleman yerleri markadan yola çıkarak devre şemasını incelersen yerini bulabilirsin

Güç katını kontrol de etmeyi unutma :gf:

Makina yanımda olsa yapar eline verirdim :shm:

Vallaha hocam hiç anlamıyom. :D
Televizyon profilo.
Bide bu güç katı besleme katı falan ne oluyor anlatabilir misin kısaca?
Bide bu transtör beyz ne oluyor.

----------

Birde şaşeye nasıl bakacam.

tvcide çalıştıgım zamanlar intten buluyoduk şase dökümlerini ama zor oluyodu marka model yazarak arama yapmayı dene yabancı sitelerde daha çok çıkıyodu

Resim atarsan yardımcı olabilirim.

Eğer elektirik bilgin yoksa beceremezsin sen onu uğraşma hiç.

17 yıllık tv ustası olarak sana diyorum ki o tv nin kapağını kapat 30 tl ver tamir ettir. O tv nin arkasında aklını durduracak boyutlarda akım ve voltaj var carptığında nereye fırladığın belli olmaz.

Geri