• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Forumdaki Oyun Bölümleri Yeterli mi?

Forumumuzdaki Oyun Bölümleri Yeterli mi?

• Kullanılan toplam oy
    105
Bazı popüler oyunların konuları olmamalarına rağmen , çoğu rağbet görmeyen oyunların konuları var.Bence bu rağbet görmeyen bölümlerin(Vindictus vs.) yerine daha popüler oyunların(Hearthstone , Dota 2 , H1Z1 , Heroes of Storm , Rocket League vs.) bölümleri açılmalıdır.Bu popüler oyunları belirlemek yeterince kolay , tek yapılması gereken düzenli olarak twitch.tv(adres vermek yasaksa kusura bakmayın uzun süredir forumla alakalı değilim, kuralları pek takip edemedim.) takip etmek.
İyi günler...

Edit: Bir kaç bölüm daha gerekli.

İşte istediğim tam olarak istediğim bu. Bu konuyu açmamdaki amaç oyun piyasasını eskisi gibi çok fazla takip edememem. Bana göre popüler olan ve kendi bildiğim oyun bölümlerini zaten açıyorum ama benim bilmediğim popüler oyunlar vardır diye öneri istedim. Teşekkürler.

Son olarak şunu rica ediyorum, lütfen şunun yerine bunun yerine demeyin. Hiç bir oyunun bölümünü başka bir oyunun bölümünün yerine açmayı, veya eski bölümleri kaldırmayı düşünmüyorum. Her oyuna yetecek kadar bölüm açabilecek kapasitemiz var. Eski bölümlerle veya popüler olmayan bölümlerle bir alıp veremediğimiz yok, sadece ekleme yapmak ve yelpazeyi genişletmek istiyoruz.

Film bölümü varmı biraz gezindimde göremedim. Vizyona girmiş/girecek olan filmler hakkında öneri, bilgilendirme, paylaşım ve filmlerin akıbeti konusunda görüş bildirebileceğimiz bir bölüm açılması gerektiğini düşünüyorum. :)

Son düzenleme:
Film bölümü varmı biraz gezindimde göremedim. Vizyona girmiş/girecek olan filmler hakkında öneri, bilgilendirme, paylaşım ve filmlerin akıbeti konusunda görüş bildirebileceğimiz bir bölüm açılması gerektiğini düşünüyorum. :)
+1

İnsanlar forumları hala takip ediyor, ama forum sadece türkçe olduğundan global olarak insanlar bakamıyor ve bu az kitleye sahip olunduğunu gösteriyor.
Popüler olarak epey bir oyun var.
Örnek olarak payday 2
Ayrıca forumda bir çok kişi konu açıyor ama bunlar muhtemelen sadece bilgi olması amaçlı açılıyor. Bunu nasıl mı anladım?
Açılan konulardan birini yorum yaptım ve uzun bir süre cevap gelmeyince bu şekilde anladım.

Son düzenleme:
Burası film sitesi değil + warez sitesi hiç değil. O nedenle bu tarz bölümler açılmayacaktır. Bu işi çok iyi layıkıyla yapan siteler var onlara yönelebilirsiniz.

Bizim kategorimiz online oyunlardır, mümkün mertebe bu alanın dışına çıkmadan bu alanda ilermek ve gelişmek istiyoruz.

Forumdaki diğer oyun bölümlerine az ilgi olmasının sebebi sitemizin sadece Silkroad alanında tanınması ve ordan devşirilmeye çalışılmasındandır. Sitemizde 3-4 ay önceye kadar diğer oyun bölümleri olmasına karşın içleri bomboştu. Tüm diğer oyun bölümlerindeki konu sayısının toplamı 1000 adeti geçmeyecek kadar vahim bir durumdaydı. Bu kadar az rehber ile kalabalık bir forum beklemek ve diğer bölümlere ilgi beklemek yanlış olur. Burada ilk yapılması gereken diğer oyun bölümlerindeki rehberlerin sayısını arttırmak diğer gerekli olan ise sitenin yavaş yavaş Silkroad etkisinden kurtulup genele yayılması için biraz zaman. Gerekli rehberler ve zamanla site istediğimiz noktaya gelecektir. Bunun için gerekli çalışmalara başladık. İlk hedefimiz öncelikle daha önce forumda bölümü olup içi boş olan bölümleri doldurmak(temelleri sağlamlaştırmak), sonrasında ise yeni ve sitede olmayan tüm oyunları siteye kazandırıp yine içlerini doldurmak. Bu da forumu ileriye taşıyacak adım olacaktır.

Diğer bölümlerdeki rehberler son 3 ay içinde 4-5 kat arttırıldı, eski içi boş olan bölümlerin doldurulması işleminin 3/2 si tamamlandı ve devamı gelecek. Bunların indexlenmesi ve geri dönüşleri zamanla gerçekleşecek elbette. Forum işi sabır, emek ve zaman gerektirir.

Eğer ömrümüz vefa eder ve Allah kısmet ederse bir gün gelecek arama motorlarında hangi oyunu ararsanız arayın üst sıralarda mutlaka MaxiGame de olacaktır.

Burası film sitesi değil + warez sitesi hiç değil. O nedenle bu tarz bölümler açılmayacaktır. Bu işi çok iyi layıkıyla yapan siteler var onlara yönelebilirsiniz.

Bizim kategorimiz online oyunlardır, mümkün mertebe bu alanın dışına çıkmadan bu alanda ilermek ve gelişmek istiyoruz.

Forumdaki diğer oyun bölümlerine az ilgi olmasının sebebi sitemizin sadece Silkroad alanında tanınması ve ordan devşirilmeye çalışılmasındandır. Sitemizde 3-4 ay önceye kadar diğer oyun bölümleri olmasına karşın içleri bomboştu. Tüm diğer oyun bölümlerindeki konu sayısının toplamı 1000 adeti geçmeyecek kadar vahim bir durumdaydı. Bu kadar az rehber ile kalabalık bir forum beklemek ve diğer bölümlere ilgi beklemek yanlış olur. Burada ilk yapılması gereken diğer oyun bölümlerindeki rehberlerin sayısını arttırmak diğer gerekli olan ise sitenin yavaş yavaş Silkroad etkisinden kurtulup genele yayılması için biraz zaman. Gerekli rehberler ve zamanla site istediğimiz noktaya gelecektir. Bunun için gerekli çalışmalara başladık. İlk hedefimiz öncelikle daha önce forumda bölümü olup içi boş olan bölümleri doldurmak(temelleri sağlamlaştırmak), sonrasında ise yeni ve sitede olmayan tüm oyunları siteye kazandırıp yine içlerini doldurmak. Bu da forumu ileriye taşıyacak adım olacaktır.

Diğer bölümlerdeki rehberler son 3 ay içinde 4-5 kat arttırıldı, eski içi boş olan bölümlerin doldurulması işleminin 3/2 si tamamlandı ve devamı gelecek. Bunların indexlenmesi ve geri dönüşleri zamanla gerçekleşecek elbette. Forum işi sabır, emek ve zaman gerektirir.

Eğer ömrümüz vefa eder ve Allah kısmet ederse bir gün gelecek arama motorlarında hangi oyunu ararsanız arayın üst sıralarda mutlaka MaxiGame de olacaktır.

Film sitesi derken yanlış anlaşılmasın.Benim film bölümü olarak kastettiğim şuydu; İnsanların filmler hakkındaki görüşleri replikler capsler vesaire.. Yani film upload edip seyretmek değil.Sonuçta sizinde dediğiniz gibi burası sadece bir silkroad forumu olmadığı gibi, çoğu oyuna-bilgi paylaşımına açık bir forum.Katkıda bulunmak istedim sadece teşekkürler.

Film sitesi derken yanlış anlaşılmasın.Benim film bölümü olarak kastettiğim şuydu; İnsanların filmler hakkındaki görüşleri replikler capsler vesaire.. Yani film upload edip seyretmek değil.Sonuçta sizinde dediğiniz gibi burası sadece bir silkroad forumu olmadığı gibi, çoğu oyuna-bilgi paylaşımına açık bir forum.Katkıda bulunmak istedim sadece teşekkürler.

Off topicte paylaşabilirsiniz o tarz şeyleri, o işe ayrı bir bölüm gerektirecek kadar ilgi yok bu forumda. Daha önce denemeleri yapıldı bölümleri de vardı, ilgisizlikten kaldırıldı hepsi.

Maxigame dışında daha güzel oyun forumu mu var acaba ? :pcorn. Diğer forumlarda hep lolcu veledler geziyor. Hatırlıyorum da bende bu siteyi ilk keşfettiğimde ilk okul 5. sınıfta olmam lazımdı. En azından veled değildik. Yeni nesil neden böyle anlamıyorum ki. :D

Maxigame dışında daha güzel oyun forumu mu var acaba ? :pcorn. Diğer forumlarda hep lolcu veledler geziyor. Hatırlıyorum da bende bu siteyi ilk keşfettiğimde ilk okul 5. sınıfta olmam lazımdı. En azından veled değildik. Yeni nesil neden böyle anlamıyorum ki. :D
kimine göre bizde veleddik öyle düşünme sürekli değişen bir toplum var. :D

Biz sronun veledleriydik o zamanlar :D Abi 10k xD

Forumda online dışında rpg, fps, similasyon vs.. oyunlar içinde bölümler oluşturulmalı kanaatimdeyim.

Geri