• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gaming Laptop önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrVice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrVice

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Şub 2011
Puanı
88
Evet günler süren arastirmalar ve youtube review , notebookcheck rakamlari ve kiyaslamalari arkada birakarak secimi daralttim ama hala bir sonuca ulasamadim, son buldugum laptoplar birbirlerine cok yakin ve saglam makinalar , ince , performansi yuksek ve kalitleli ama hala karar vermekte zorlaniyorum. Bir yandan da farkli bir laptop olan Razer Blade 13'' Gözüme takildi, laptop olarak kullanilabiliyor yanina da Masaüstüekran karti takilip Gaming PCYe dönüsüyor , tabi maliyetli ve deger mi emin degilim , burda yardimlariniza ihtiyacim var
iste finale girenler

mlglfab.png

Merhabalar,

Masaüstü bilgisayarimi ve mevcut Macbookumu sattigim icin yeni bilgisayar arayisi icerisine girdim, ve her türlü öneriye ihtiyacim var.
Daha önce MSI ve DELL Alienware Gaming Laptoplarini kullandim ama alisamadim. Su an buldugum iki tane hos laptop var ve cok kararsizim, veya beklemelimiyim 8.Nesil cikar mi?, Razere ekstra masaüstü ekran karti alinabiliyormus ama bununla ilgili cok bir video bulamadim, yardimlarinizi bekliyorum.

vs

Gelen Öneriler

[TABLE="class: grid, width: 500"]
[TR]
[TD]Razer Blade 14 4K[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1060 6GB[/TD]
[TD]512GB N-SSD[/TD]
[TD]14'' 4K IPS XXXHz 315PPI[/TD]
[TD]2KG[/TD]
[TD]~~2700€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Asus ROG Zephyrus[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]24GB RAM[/TD]
[TD]GTX1080Q 8GB[/TD]
[TD]512GB N-SSD[/TD]
[TD]15'' 1080p IPS 120hz 141PPI[/TD]
[TD]2.25KG[/TD]
[TD]~~2800€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]MSI GT75VR 7RE[/TD]
[TD]i7-7820HK[/TD]
[TD]32GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]2x256GB SSD
+1TB HDD[/TD]
[TD]17'' 1080p TN 120hz 127PPI[/TD]
[TD]4.6KG[/TD]
[TD]~~3000€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]OMEN 17 W200NT[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]512GB SSD
+1TB HDD[/TD]
[TD]17'' 1080p IPS 120Hz 127PPI[/TD]
[TD]3.7KG[/TD]
[TD]~~X€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ASUS GL703VM[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]256GB N-SSD
+1TB SSHD[/TD]
[TD]15'' 1080p 120Hz 141PPI[/TD]
[TD]2.5KG[/TD]
[TD]~~X€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Son düzenleme:
Bütcem 2.500 € ; Almanyada yasiyorum , monster almam zor yani

Fiyat da hos :D :D ve cok kalin birsey istemiyorum acikcasi ,fazla kaba geldi. bukadar buyuk bir sey yerine masaustu tercih edilebilir sonucta

Kaba olduğuna bakma firmanın iddiası var oynayamadığınız oyun olur ise geri iade alırız diyorlar

- - - Güncellendi - - -

Sende fazla uçmuşsun :D o paraya ne pcler toplanır hazırı alacağına :D

Gösterdiğin iki linkte asus ile razer var. Oyun için diyorsun birinde gtx1060 diğerinde 1080, sorunun cevabı açık galiba :)

Gösterdiğin iki linkte asus ile razer var. Oyun için diyorsun birinde gtx1060 diğerinde 1080, sorunun cevabı açık galiba :)

gtx1080e gözüm kapali evet diyorum aslinda ama razer daha kaliteli gibi , asus cok ince ve saglam ama razerin de ekrani cok iyi, masaustu ekran olayi da var bilemiyorum

gtx1080e gözüm kapali evet diyorum aslinda ama razer daha kaliteli gibi , asus cok ince ve saglam ama razerin de ekrani cok iyi, masaustu ekran olayi da var bilemiyorum

MSI ekran konusunda bir tık yenilikçi düşük tepsi süresi ve yüksek hertz de akıcı deneyim ile takılırsın. Masaüstü bir sistem toplasan daha iyi

Sen ne yaptın ya :D Bunu alıp hoşnut olmucak yoktur heralde :fire

- - - Güncellendi - - -

Kaba olduğuna bakma firmanın iddiası var oynayamadığınız oyun olur ise geri iade alırız diyorlar

- - - Güncellendi - - -

Sende fazla uçmuşsun :D o paraya ne pcler toplanır hazırı alacağına :D

Ya ne pc si toplucan o paraya bizim burda 5 dönüm arazi veriyorlar :D

güçlü bir laptop istiyorsan macbook'a en yakın kasa bu diyebilirim. 1060/1070 kartlı laptoplar özellikle MSIların kasası çok büyük oluyor.

https://urun.n11.com/dizustu-bilgis...V6rXtCh0qDwx1EAYYASABEgLGJPD_BwE&gclsrc=aw.ds
kendim kulanıyorum oldukça iyi. Oyun oynadığım pek söylenemez. Test etmedim fakat fiyat ve özellik olarak diğer markalardan ucuzdur. Aynı özelliklerde ki bilgisayarların 12 bin lira olduğunuda gördüm. Sadece marka farkı var. Sen bilirsin yinede.

islemci ve bir cok ozellik hep ayni goruyorum bende, tek farklari kasa ve ekran oluyor genellikle. Bu bilgisayar da cok hos ama cok buyuk , max 15´ almayi dusunuyorum , yoksa masaustune kayarim tekrar :D :D 17´ hayatimda hic kullanmadim

islemci ve bir cok ozellik hep ayni goruyorum bende, tek farklari kasa ve ekran oluyor genellikle. Bu bilgisayar da cok hos ama cok buyuk , max 15´ almayi dusunuyorum , yoksa masaustune kayarim tekrar :D :D 17´ hayatimda hic kullanmadim

Valla 17.3 4K ekran da bir şeyler izlemesi çok güzel :)

Zephyrustaki gtx 1080 ve incelik hoş ama çok pahalı, bütçen yetişse bile değmez diye düşünüyorum, ayrıca çok çirkin bence. Ben şahsen böyle çirkin bir alet kullanmak istemem. gtx1070 değil de 1080'e ihtiyacın var mı o önemli. O kadar ince + gtx1080 olunca pil ömrü 0 olması da normal :D
Razer'ı marka olarak hiç kullanmadım biraz da önyargıyla bakıyorum açıkçası... Gösterdiğin ürünlerde bir kere touch screen var bence kullanışlı değil bilmiyorum böyle bir şey istiyor musun. Ayrıca panelleri de 60hz gibi gözüküyor benim için direk radar dışı :D

Zephyrustaki gtx 1080 ve incelik hoş ama çok pahalı, bütçen yetişse bile değmez diye düşünüyorum, ayrıca çok çirkin bence. Ben şahsen böyle çirkin bir alet kullanmak istemem. gtx1070 değil de 1080'e ihtiyacın var mı o önemli. O kadar ince + gtx1080 olunca pil ömrü 0 olması da normal :D
Razer'ı marka olarak hiç kullanmadım biraz da önyargıyla bakıyorum açıkçası... Gösterdiğin ürünlerde bir kere touch screen var bence kullanışlı değil bilmiyorum böyle bir şey istiyor musun. Ayrıca panelleri de 60hz gibi gözüküyor benim için direk radar dışı :D

ya acikcasi asus surekli gtx1080 kullandigi icin 1 saat pil omru var, ve kasasi cok garip ondan kararsizim,razer bende hic kullanmadim kulaklik mouse bile logitech almisimdir bu zamana kadar hep o yuzden onda da emin degilim. Alienware kullandim ama onlar da hayvan gibi kabak tasinabilir degil
butcem yetiyor ama soyle bir sorun var laptopda 60hz ile 144hz ekran cok fark yapar mi. ben belli basli oyunlar oynuyorum mesela PUBG son 6 aydir tek oynadigim oyun, 90-100fps ile memnundum ama 144hzde 144fps almadiktan sonra pek anlami olmuyor yanlis degilsem razerin ekrani touchscreen degil de 4k olmasindan dolayi hosuma gitti yoksa touchscreeni kim napacak :D :D ekrana leke olmasin diye ben dokunmam bile :D

- - - Güncellendi - - -

Valla 17.3 4K ekran da bir şeyler izlemesi çok güzel :)

en son yurtta kalirken ben laptopdan izlerdim herseyi , o dogrudur bilirim :) ama simdi tv var ondan pcde cok nadir bise izler oldum . maksat oyun :D

en son masaüstüm bile kücüktü boyutlari ayakabi kutusu kadar flndi Core V1 boyut cok onemli :D

Geri