• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gaming Laptop önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrVice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ACER TRITON 700

bu ürüne rastladim arkadaslar ne düsünüyorsunuz sizce deger mi

daha ucuz gtx1060 modeli de varmis

GTX1060 triton

- - - Güncellendi - - -

mlglfab.png

yaptigim arastirmalar sonucu bunlar arasinda kaldim , @Deepblue anket acamadim konuya acaba olmuyor mu? :)

onun disinda sizce hangisini almaliyim, onerilerinizi bekliyorum. bu arada cevap veren herkese tesekkurler

Son düzenleme:
Predator ile Zephyrus arasında sadece ram farkı var 16 GB ram 500$ Lık bir fark yaratırmı buna bakmak lazım. bence 500$ 16GB Ram için fazla. Predator serisi anakart ve parça seçimlerinde başarılı olmuş baktığım sistem özellikleri ve testlere göre. 1080Q tabi ki tercih etmen gereken grafik kartı olarak görüyorum. Bu listede bütçe fiyat performans olarak baktığımızda zephyrus seçilir.

Predator ile Zephyrus arasında sadece ram farkı var 16 GB ram 500$ Lık bir fark yaratırmı buna bakmak lazım. bence 500$ 16GB Ram için fazla. Predator serisi anakart ve parça seçimlerinde başarılı olmuş baktığım sistem özellikleri ve testlere göre. 1080Q tabi ki tercih etmen gereken grafik kartı olarak görüyorum. Bu listede bütçe fiyat performans olarak baktığımızda zephyrus seçilir.

Dün gece 10 Saat video review benchmark izledim , ve yeni bir masaüstü toplamaya karar verdim, laptop niyetine de bugün ipad pro aldim :D :D

yardimci olan herkese tesekkurler :)
Yeni sistem gelince paylasirim pc konusunda :)

Hedefledigim sistem :

Islemci ´´ Intel i7-8700K 6x 3,70Ghz
Anakart ´´ Asus ROG STRIX Z370i
Ekran Karti ´´ Asus ROG STRIX GTX1080Ti 11GB OC
Ram ´´ 32GB (2x16GB) DDR4 3200Mhz Corsair Vengenance LPX
Hafiza ´´ Samsun 960 PRO 512GB NVME SSD
Sogutucu ´´ be quiet! Dark Rock Pro 3
PSU ´´ Corsair RM750x

Ekran ´´ Asus ROG Swift PG279Q

Mouse ve Mouspad ´´ Logitech G903 + Logitech Powerplay
Klavye ´´ Logitech G Pro
Kulaklik ´´ Logitech G633

Son düzenleme:
Dün gece 10 Saat video review benchmark izledim , ve yeni bir masaüstü toplamaya karar verdim, laptop niyetine de bugün ipad pro aldim :D :D

yardimci olan herkese tesekkurler :)
Yeni sistem gelince paylasirim pc konusunda :)

Hedefledigim sistem :

Islemci ´´ Intel i7-8700K 6x 3,70Ghz
Anakart ´´ Asus ROG STRIX Z370i
Ekran Karti ´´ Asus ROG STRIX GTX1080Ti 11GB OC
Ram ´´ 32GB (2x16GB) DDR4 3200Mhz Corsair Vengenance LPX
Hafiza ´´ Samsun 960 PRO 512GB NVME SSD
Sogutucu ´´ be quiet! Dark Rock Pro 3
PSU ´´ Corsair RM750x

Ekran ´´ Asus ROG Swift PG279Q

Mouse ve Mouspad ´´ Logitech G903 + Logitech Powerplay
Klavye ´´ Logitech G Pro
Kulaklik ´´ Logitech G633

En mantıklısı :) Hayırlı olsun şimdiden :)

güzel bir araştırma yapmışsın, güzel bir raporlama ayrıca. bence bu konu hakkında sen herkesten daha çok biliyorsun ancak biraz kararsız kalmış gibisin. çok düşünmeden aklına gelen ilk bilgisayarı al derim, gönlünde o vardır çünkü.

güzel bir araştırma yapmışsın, güzel bir raporlama ayrıca. bence bu konu hakkında sen herkesten daha çok biliyorsun ancak biraz kararsız kalmış gibisin. çok düşünmeden aklına gelen ilk bilgisayarı al derim, gönlünde o vardır çünkü.

Saol , haklisin :) valla masaustu dusunmeye baslamistim ama laptoplar da cikmiyo aklimdam. Daha zamanim var hayirlisi :D

Asus ROG XG Station 2.

Bu ürün laptoplara harici ekran kartını bağlamanı sağlayan bir aparat.USB portu üzerinden bağlıyorsun.Bu cihazın içi boş tabi ki.Cihazı aldıktan sonra istediğin masaüstü ekran kartını cihaza yerleştirip,eski bilgisayarını bir oyun canavarına çevirebilirsin.Türkiye'de satıı var mı bilmiyorum ama 500-600 $ civarın da.Ortalama 5500-6000 liraya gtx 1080 ti ekran kartını kullanmanı sağlıyor.Ben eski model acer bilgisayarım da bu cihazı kullanıyorum ve şuan piyasa da 8-9 bin tl ye satılan çoğu bilgisayar benim aldığım performasın %50'sini bile veremiyor.Ayrıca laptoplarda alacağın ekran kartı performasının bildiğin bu cihazla içinden geçebilirsin.Sana bu performansı sağlayacak laptopların fiyatı da ortalama 11.000-12.000 tl arasında.Ayrıca ekran kartının değişilebilir olması da ayrı bir güzelliği.Bence trendleri takip edip,çöp bilgisayarlara 6.000-7.000 vermektense 5500 tl civarın da 20.000 tl ye alabileceğin bir oyun deneyimine sahip olabilirsin.

saolasin, aslinda masaustu Icin karar aldimm ama Hala aklimda razer 14 var. Masaustune para bulamiyom :D cok zor is Karar Vermek :D

- - - Güncellendi - - -

Asus ROG XG Station 2.

Bu ürün laptoplara harici ekran kartını bağlamanı sağlayan bir aparat.USB portu üzerinden bağlıyorsun.Bu cihazın içi boş tabi ki.Cihazı aldıktan sonra istediğin masaüstü ekran kartını cihaza yerleştirip,eski bilgisayarını bir oyun canavarına çevirebilirsin.Türkiye'de satıı var mı bilmiyorum ama 500-600 $ civarın da.Ortalama 5500-6000 liraya gtx 1080 ti ekran kartını kullanmanı sağlıyor.Ben eski model acer bilgisayarım da bu cihazı kullanıyorum ve şuan piyasa da 8-9 bin tl ye satılan çoğu bilgisayar benim aldığım performasın %50'sini bile veremiyor.Ayrıca laptoplarda alacağın ekran kartı performasının bildiğin bu cihazla içinden geçebilirsin.Sana bu performansı sağlayacak laptopların fiyatı da ortalama 11.000-12.000 tl arasında.Ayrıca ekran kartının değişilebilir olması da ayrı bir güzelliği.Bence trendleri takip edip,çöp bilgisayarlara 6.000-7.000 vermektense 5500 tl civarın da 20.000 tl ye alabileceğin bir oyun deneyimine sahip olabilirsin.

razer Core v2 de ayni sistem ama gtx1080ti lar diger parcalarin toplamindan daha fazla, birde ekran 770 euro nasil yapacam hic bilmiyom. Piyasa degisik karar vermek cidden zor

saolasin, aslinda masaustu Icin karar aldimm ama Hala aklimda razer 14 var. Masaustune para bulamiyom :D cok zor is Karar Vermek :D

- - - Güncellendi - - -

razer Core v2 de ayni sistem ama gtx1080ti lar diger parcalarin toplamindan daha fazla, birde ekran 770 euro nasil yapacam hic bilmiyom. Piyasa degisik karar vermek cidden zor

Bu sistemin en azından devamlılığı var.Ekran kartını değiştirmek istediğin de bu konuda özgürsün.Teknolojinin çok hızlı geliştiğini düşünürsek laptoplarda malesef bir olay çokta mümkün gözükmüyor. Ama tabi ki masaüstü düşünürsen iş onda değişir.Ben laptop alacaksan diye bunu önerdim ama masaüstü alacaksan ki bence laptopa göre daha mantıklı olur,o zaman sorun yok demektir.

Evet an itibari ile razer blade 14 almis bulunmaktayim. Urun 200 euro indirime girdi ve arkadasim turkiyeden gelip vergi iadesi islemini yapacak benim icin o yuzden baya ucuza geliyor, herkesin onerisi ve yardimlari icin tesekkur ederim, bir unboxing yaparim artik 2gune ins :D :D neden masaustu alicaktin almadin derseniz 1080ti fiyatlari bobrek degerinde olynca caydim tekrardan ve son kararu aldik umarim pisman olmam..

bp moonlighta yetismesi umuduyla :D :D

Evet an itibari ile razer blade 14 almis bulunmaktayim. Urun 200 euro indirime girdi ve arkadasim turkiyeden gelip vergi iadesi islemini yapacak benim icin o yuzden baya ucuza geliyor, herkesin onerisi ve yardimlari icin tesekkur ederim, bir unboxing yaparim artik 2gune ins :D :D neden masaustu alicaktin almadin derseniz 1080ti fiyatlari bobrek degerinde olynca caydim tekrardan ve son kararu aldik umarim pisman olmam..

bp moonlighta yetismesi umuduyla :D :D

hayirli olsun :) o makineyle silkroad oynamak işte hepimizin kaderi bu :D

hayirli olsun :) o makineyle silkroad oynamak işte hepimizin kaderi bu :D
Haha saolasin
aynen ne makinalar vardi ama hep sro oynanir, silkroadin yaninda pubg de iyi gidecek ins , birde dark souls ve final fantasy deneyecem,
asassins creed keyi de ucretsiz verdiler bakalim onu da satip biraz kar yaparim veya pcde denerm artik.. carsamba teslim olcak ins

- - - Güncellendi - - -

Evet arkadaslar an itibari ile son ayarlarimi yapiyorum , bilgisayarim geldi ve mükemmel, hep aklimdaydi bu en basindan acikcasi almama cok da sasirmadim, herkese oneririm laptopu . 2700 EUR normal fiyati 2000 EURa geldi bana, vergi iades + 200 euro indirim ve 150 euro da hatali diye indirim aldim amazondan. wifi adaptoru killer 1535 , butun gun boyunca baglanti kurmakta zorlandim , sorunlu bir adaptormus pcden kaynakli degil bende aradim amazonu dedim pc bozuk ama degistimrek istemiyorum adamlar 150 euro iade etti :D :D haftasonu bi 100 daha koparmaya calisicam, adaptoru de intelin 8625 adaptoru ile degistircem :D :D benim tecrubem boyle konuya katilan herkese tesekurrler !

liSrdab.jpg

Haha saolasin
aynen ne makinalar vardi ama hep sro oynanir, silkroadin yaninda pubg de iyi gidecek ins , birde dark souls ve final fantasy deneyecem,
asassins creed keyi de ucretsiz verdiler bakalim onu da satip biraz kar yaparim veya pcde denerm artik.. carsamba teslim olcak ins

- - - Güncellendi - - -

Evet arkadaslar an itibari ile son ayarlarimi yapiyorum , bilgisayarim geldi ve mükemmel, hep aklimdaydi bu en basindan acikcasi almama cok da sasirmadim, herkese oneririm laptopu . 2700 EUR normal fiyati 2000 EURa geldi bana, vergi iades + 200 euro indirim ve 150 euro da hatali diye indirim aldim amazondan. wifi adaptoru killer 1535 , butun gun boyunca baglanti kurmakta zorlandim , sorunlu bir adaptormus pcden kaynakli degil bende aradim amazonu dedim pc bozuk ama degistimrek istemiyorum adamlar 150 euro iade etti :D :D haftasonu bi 100 daha koparmaya calisicam, adaptoru de intelin 8625 adaptoru ile degistircem :D :D benim tecrubem boyle konuya katilan herkese tesekurrler !

liSrdab.jpg
gozun aydın moonlighta da yetisti :D

ekrani bana cok kucuk geldi valla. ben de sana onerdigim 15.6 inchi aldim 20 gundur daha gelemedi. eger aralarinda 1.6 inch fark varsa yandim ben [emoji22]

gozun aydın moonlighta da yetisti :D

ekrani bana cok kucuk geldi valla. ben de sana onerdigim 15.6 inchi aldim 20 gundur daha gelemedi. eger aralarinda 1.6 inch fark varsa yandim ben [emoji22]

ekran cidden cok kucuk , 14 inch boyut olarak 14 inch ama ekran 13 inch boyutunda kenarlari cok kalin, 15 inch ekran sigabilirdi kenarlari ince yapsalarmis , ama goruntu kalitesi efsane . 144hz tn panel monitorden 4k ipsye gecince insanin gozu kamasiyor :D :D dun gece pubg girdim ve guzel oynatti :D cok gurultulu dogal olarak ama belki sene sonuna dogru ekstra ekran ve razer core cekerim yanina :D :D

Nasil gidiyor laptop hayati memnun musun? :D

Benim teslimat sureci cok sancili oldu, gumruge takildi amazon cekemedi vekaletname yazdim falan. Tam 1 ayda elime gecmis oldu. Cihazdan cok memnunum herkese tavsiye edebilirim ancak ekran dogal olarak kucuk geldi, 2x27 inchten sonra alismaya calisiyorum :D

4aQnEq.jpg

Nasil gidiyor laptop hayati memnun musun? :D

Benim teslimat sureci cok sancili oldu, gumruge takildi amazon cekemedi vekaletname yazdim falan. Tam 1 ayda elime gecmis oldu. Cihazdan cok memnunum herkese tavsiye edebilirim ancak ekran dogal olarak kucuk geldi, 2x27 inchten sonra alismaya calisiyorum :D

4aQnEq.jpg

Baya iyi :D :D hayirli olsun :D
Benim baslangic biraz siknitili oldu internet sorunlari vardi killer wireless 1535 yuzunden intel ac 8265 ile degistirdim ama baya sorun yasiyorum buyuk ihtimal 2.4ghz wifiden kaynakli evdeki modem cok kalitesiz :D onun disinda 14 inche alismak sendeki durumla benzer 24den 14e gecince ekrana girmek gerekiyo :D bnm pc cok isiniyordu birde 95leri goruyordu islemci pubg finalffantasy oynarken filan undervoltladim -0.130v su an 80lerde stabil baya memnunum . su internet olayini cozsem benim mukemmel durumda acikcasi :D alet 2000 euroya geldi baya iyi oldu :D belki yil sonunda razer core ve ekran cekerim diye dusunuyorum laptopla oynamak baya zor :D

Geri