• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gaming Laptop önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrVice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Valla bence 14inç ekrana 4k çözünürlük çook fazla. Ayrıca 1060 ile de pubg'de 4k çözünürlükte kaç fps alırsın bilemedim. 60ı görememe şansın yüksek.
Masaüstünde 1080 ile ben 2k çözürlükte 90 100 alıyorum.

Valla bence 14inç ekrana 4k çözünürlük çook fazla. Ayrıca 1060 ile de pubg'de 4k çözünürlükte kaç fps alırsın bilemedim. 60ı görememe şansın yüksek.
Masaüstünde 1080 ile ben 2k çözürlükte 90 100 alıyorum.

oyunlari 1080p oynicam zaten , 4k oyun icin degil genel anlamda goruntu kaliteli oluyor diye , ayri ekran alip baglarim belki bilemiyorum ama , yeni modeller cikar mi marta dogru acaba 8. nesil degil laptoplar cunku

2k monitörde 1080p oynadığım zaman çirkin gözüküyor. Laptopta da olması mümkün. Ona bir dikkat et...

8. Nesil işlemcili laptoplar çıkmaya başlamış ben gördüm bir kaç tane. Fiyatları uçuk tabii ki. Şimdi 6. Nesil laptop kalmamış neredeyse. Birkaç aya 9. nesil resmen duyurulur, 8. nesil standartlaşmaya başlar laptoplarda... her zamanki olay işte. Bence beklemeye değmez.

8. Nesil'i bekleyebilirsen bekle çekirdek artışı var, GTX 1070 neyse de GTX 1080 li alet alıp 1080P de oyun oynamak saçma olur. 1080P için 1050ti Max 1070, 1070 bile fazla gelebilir. Hedeflemeni Çözünürlük ve ekran kartı olarak yap. farklılıklar onlar zaten.

Tavsiye de bulunabilmek için Almanya piyasasını ve pazarını bilmek lazım, belki Almanca forumlara da bir bakmalısın.

Hemen artistliğini yap zaten eski dost. :)

napak ya :D

Tavsiye ettiğim laptop ama tabi ikinci elini bulursan onu al fiyatı biraz pahalı yoksa taksit öder durursun .d

https://urun.gittigidiyor.com/bilgi...keting*google******&scxid=14489-202905-2357-0

bunun yerine harbi masaüstü gider yanliz :D cok büyük abi

benim masaüstü bundan daha ince :fire

al bendende okadar

- - - Güncellendi - - -

[TABLE="class: grid, width: 500"]
[TR]
[TD]Razer Blade 14 4K[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1060 6GB[/TD]
[TD]512GB N-SSD[/TD]
[TD]14'' 4K IPS XXXHz 315PPI[/TD]
[TD]2KG[/TD]
[TD]~~2700€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Asus ROG Zephyrus[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]24GB RAM[/TD]
[TD]GTX1080Q 8GB[/TD]
[TD]512GB N-SSD[/TD]
[TD]15'' 1080p IPS 120hz 141PPI[/TD]
[TD]2.25KG[/TD]
[TD]~~2800€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]MSI GT75VR 7RE[/TD]
[TD]i7-7820HK[/TD]
[TD]32GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]2x256GB SSD
+1TB HDD[/TD]
[TD]17'' 1080p TN 120hz 127PPI[/TD]
[TD]4.6KG[/TD]
[TD]~~3000€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]OMEN 17 W200NT[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]512GB SSD
+1TB HDD[/TD]
[TD]17'' 1080p IPS 120Hz 127PPI[/TD]
[TD]3.7KG[/TD]
[TD]~~X€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ASUS GL703VM[/TD]
[TD]i7-7700HQ[/TD]
[TD]16GB RAM[/TD]
[TD]GTX1070 8GB[/TD]
[TD]256GB N-SSD
+1TB SSHD[/TD]
[TD]15'' 1080p 120Hz 141PPI[/TD]
[TD]2.5KG[/TD]
[TD]~~X€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

tablo olusturdum en son karari verirken yardimci olsun , ama aklimda fikir olusmaya basladi

MSI GT75VR 7RE Performans ve servis bakımından şiddetle MSI öneririm. Kullanıcısını yarı yolda bırakmaz. Asus için servis konusunda iyi şeyler söyleyemem ayrıca notebookdaki kasa ürün kalitesi pekte iyi değil. ROG serisi tabi ki başka bir konumda ancak Asus ve MSI arasındaysan MSI her zaman tercihin olsun. keza sistem bakımındanda 200€ gibi bir fark olmasına rağmen işlemcisi hem daha iyi hemde 32GB ram e sahip yani diğer cihazla arasındaki farkı bunlarla kapatıp aşıyor bile.

MSI GT75VR 7RE Performans ve servis bakımından şiddetle MSI öneririm. Kullanıcısını yarı yolda bırakmaz. Asus için servis konusunda iyi şeyler söyleyemem ayrıca notebookdaki kasa ürün kalitesi pekte iyi değil. ROG serisi tabi ki başka bir konumda ancak Asus ve MSI arasındaysan MSI her zaman tercihin olsun. keza sistem bakımındanda 200€ gibi bir fark olmasına rağmen işlemcisi hem daha iyi hemde 32GB ram e sahip yani diğer cihazla arasındaki farkı bunlarla kapatıp aşıyor bile.

hos ama cok buyuk abi :D yoksa gozum kapali bu kasayla gidecem ben max 15'' istiyorum ve olabildigi kadar ince hafif :)

Oyun bilgisayarı isteyip eğer hem hafif hemde ekran boyutu küçük istiyorsan aradığını monster-msi da bulamazsın bence

2014'te bir Asus ultrabook aldım ve 1 sene kullandıktan sonra menteşelerinde gevşeme olmaya başladı. Asus'un sitesinden servis talebi oluşturdum UPS kargo kapıya kadar gelip ürünü aldı ve servise götürdü. 1 hafta sonra bana bir zarf geldi. Zarfta ürünün tamir etmeye elverişli olmadığı için para iadesi veya yenisi ile değişimi olacağı yazılıydı. O belgeyi ultrabooku aldığım firmaya ilettim para iadesi mi yoksa ürün değişimi mi istediğimi sordu. Para iadesi istedim param 3 gün içerisinde kredi kartıma iade oldu.

Yani ürünü 1 sene kullandım ve hiç bir sorun yaşamadan çok kolay bir şekilde paramın tamamını iade aldım. Asus servis konusunda 1 numaradır Türkiyede.

MSI ile de bir maceram var. Bu sene başında bir MSI anakart aldım 1 hafta kullandıktan sonra anakart bozuldu. MSI sitesinden ticket attım bana Istanbul'daki yetkisli servisleri olan Servis Point'in telefon numarasını verdiler. Onları aradım, ürünü bize kargolayın dediler. Neyse kargoya gittim ürünü kendim kargoladım. 1 hafta sonra onu da iade aldım.

İade konusunda sorun yok ama Asus'un şu güzelliği var, kargoyu kapınıza kadar yönlendirip sizi 3. taraflar ile muhattap etmiyorlar. MSI'da ise sizi 3. taraflar ile muhattap edip kargo işine de sizi koşturuyorlar. O nedenle tercihim Asus'tur.

2014'te bir Asus ultrabook aldım ve 1 sene kullandıktan sonra menteşelerinde gevşeme olmaya başladı. Asus'un sitesinden servis talebi oluşturdum UPS kargo kapıya kadar gelip ürünü aldı ve servise götürdü. 1 hafta sonra bana bir zarf geldi. Zarfta ürünün tamir etmeye elverişli olmadığı için para iadesi veya yenisi ile değişimi olacağı yazılıydı. O belgeyi ultrabooku aldığım firmaya ilettim para iadesi mi yoksa ürün değişimi mi istediğimi sordu. Para iadesi istedim param 3 gün içerisinde kredi kartıma iade oldu.

Yani ürünü 1 sene kullandım ve hiç bir sorun yaşamadan çok kolay bir şekilde paramın tamamını iade aldım. Asus servis konusunda 1 numaradır Türkiyede.

MSI ile de bir maceram var. Bu sene başında bir MSI anakart aldım 1 hafta kullandıktan sonra anakart bozuldu. MSI sitesinden ticket attım bana Istanbul'daki yetkisli servisleri olan Servis Point'in telefon numarasını verdiler. Onları aradım, ürünü bize kargolayın dediler. Neyse kargoya gittim ürünü kendim kargoladım. 1 hafta sonra onu da iade aldım.

İade konusunda sorun yok ama Asus'un şu güzelliği var, kargoyu kapınıza kadar yönlendirip sizi 3. taraflar ile muhattap etmiyorlar. MSI'da ise sizi 3. taraflar ile muhattap edip kargo işine de sizi koşturuyorlar. O nedenle tercihim Asus'tur.

hos ama cok buyuk abi :D yoksa gozum kapali bu kasayla gidecem ben max 15'' istiyorum ve olabildigi kadar ince hafif :)
Yanlış anlaşılmasın ama yetkili servisliğini yapmaktayım Asus un :D Masaüstü ürünlerinde kesinlikle 1 numara ama notebook tarafında ROG serisi ne kadar iyi olursa olsun güven vermiyor. Keza K555L modelini ele alalım menteşe kırması ile meşhur bir cihazdır. Hatta arama motoruna modeli yazsanız yazım önerisinde menteşe çıkıyor. Malzeme konusunda kalitesiz ve servis konusunda da tecrübe ettiğim kadar bu firmaya yakışmayacak kadar kötü bir servisi var. Servis olarak DELL in üstüne hiçbir firma tanımam keza buna Apple da dahildir. O sana güzellik yapmışlar belliki :D Şöyle bir anektod aktarayim MSI GT75 modeli bir cihaz servisimize geldi, ürünün kurcalanmadık mıncırlanmadık bir yeri kalmamıştı garantisi devam ettiği için servisine gönderdim. Servis sorumlusu ile yaptığım telefon konuşması sonrasında onca müdahaleye rağmen "abi şimdi bunu iade çıkamam çok pahalı bi cihaz yazık olur ama bir daha böyle bir durumda direk bize gönderin" cevabıyla anakartı değiştirdiler. Bunu şu sebeple söylüyorum o an bize/size gelen iyi niyetli birisidir. Ben buna dayanarak servis kalitesinden bahsedemem. Ama Asus Türkiye ile yaşadığım müşterimin yaşadığı bu yüzden servisliğini bırakmama sebep olan bir yapıları var. Sıfır ürün aldığımda bile ASUS'tan refurbish cihaz gönderdiler yani :) Mesele bize olan/yapılan değil genel durumdur. Tabi bu ASUS Türkiye için geçerlidir. Bana kalırsa ORIGIN alınır ama kafan karışmasın diye fazla bulanıklaştırmıyorum :)

Ayrıca büyük olmasının avantajları var, çünkü üzerinde slotlu ekran kartı bulunur gerektiğinde upgrade edebilirsin bile. Bunun yanısıra soğutma sisteminden kaynaklıdır büyüklükleri, sorun yaşamak istemiyorsan bence buna çok fazla takılma gaming notebook üreticileride bunu ister fakat o ısınma sorunu o chipsetin arızalanması kaçınılmaz oluyor. Gaming Notebooklarda soğutma sistemi en önemli faktörlerden biridir. Bunuda göz önünde bulundur.

Düzenleme: Asus un serviste Türkiye'de 1 numara olmasını katiyen kabul edemem :D

https://www.sikayetvar.com/asus kontrol ediniz ümit beycim :)

Son düzenleme:
gelen şikayetlere baksana :)

3Df3lUauR1OJqzZ56EzNYA.png

ebadhbDySFSt2KTdN5X10w.png

18gBsF-tTdywHvxnky5gYQ.png

Türkiye'de teknik servis olmak da zor.

Yanlış anlaşılmasın ama yetkili servisliğini yapmaktayım Asus un :D Masaüstü ürünlerinde kesinlikle 1 numara ama notebook tarafında ROG serisi ne kadar iyi olursa olsun güven vermiyor. Keza K555L modelini ele alalım menteşe kırması ile meşhur bir cihazdır. Hatta arama motoruna modeli yazsanız yazım önerisinde menteşe çıkıyor. Malzeme konusunda kalitesiz ve servis konusunda da tecrübe ettiğim kadar bu firmaya yakışmayacak kadar kötü bir servisi var. Servis olarak DELL in üstüne hiçbir firma tanımam keza buna Apple da dahildir. O sana güzellik yapmışlar belliki :D Şöyle bir anektod aktarayim MSI GT75 modeli bir cihaz servisimize geldi, ürünün kurcalanmadık mıncırlanmadık bir yeri kalmamıştı garantisi devam ettiği için servisine gönderdim. Servis sorumlusu ile yaptığım telefon konuşması sonrasında onca müdahaleye rağmen "abi şimdi bunu iade çıkamam çok pahalı bi cihaz yazık olur ama bir daha böyle bir durumda direk bize gönderin" cevabıyla anakartı değiştirdiler. Bunu şu sebeple söylüyorum o an bize/size gelen iyi niyetli birisidir. Ben buna dayanarak servis kalitesinden bahsedemem. Ama Asus Türkiye ile yaşadığım müşterimin yaşadığı bu yüzden servisliğini bırakmama sebep olan bir yapıları var. Sıfır ürün aldığımda bile ASUS'tan refurbish cihaz gönderdiler yani :) Mesele bize olan/yapılan değil genel durumdur. Tabi bu ASUS Türkiye için geçerlidir. Bana kalırsa ORIGIN alınır ama kafan karışmasın diye fazla bulanıklaştırmıyorum :)

Ayrıca büyük olmasının avantajları var, çünkü üzerinde slotlu ekran kartı bulunur gerektiğinde upgrade edebilirsin bile. Bunun yanısıra soğutma sisteminden kaynaklıdır büyüklükleri, sorun yaşamak istemiyorsan bence buna çok fazla takılma gaming notebook üreticileride bunu ister fakat o ısınma sorunu o chipsetin arızalanması kaçınılmaz oluyor. Gaming Notebooklarda soğutma sistemi en önemli faktörlerden biridir. Bunuda göz önünde bulundur.

Düzenleme: Asus un serviste Türkiye'de 1 numara olmasını katiyen kabul edemem :D

Bana özgü 1 seferlik birşey olduğunu düşünmüyorum. Yine bu senenin başında Asus monitör aldım 1 ay kullandım ve sonradan 1 ölü pixel farkettim, bunu da geri gönderim yine iade sağladılar.

Eksiklikleri yoktur demiyorum ama Türkiyede alabileceğin en iyi hizmet Asus'ta diyorum.

Şikayetlerde yazılanların çoğu alakasız şeyler sarkolata güzel bikaç örnek koymuş zaten.

Ben ASUSu masüstünde kullandim (ekran karti, motherboard) ve sorun yasamadim ama asus ile laptop konusunda tecrübem 0 nasil olur bilemiyorum, sogutma konusunda haklisin laptoplarin en onemli sorunu sogutma zaten. mesela alienwareim vardi hos guzel ama o da hayvan gibi cok kalindi , msi kullandim ama memnun kalmamistim. piyasada anladigim kadariyla da cok secenek yok , yeni modellerin cikma durumu da cok belirsiz duruyor :)

Oyun bilgisayarı isteyip eğer hem hafif hemde ekran boyutu küçük istiyorsan aradığını monster-msi da bulamazsın bence

msi stealth serisi yine ince guzel duruyor ama bilemiyorum , ben yine razer veya zephyrus arasinda gidip geliyorum ince olduklari icin :)

Ben ASUSu masüstünde kullandim (ekran karti, motherboard) ve sorun yasamadim ama asus ile laptop konusunda tecrübem 0 nasil olur bilemiyorum, sogutma konusunda haklisin laptoplarin en onemli sorunu sogutma zaten. mesela alienwareim vardi hos guzel ama o da hayvan gibi cok kalindi , msi kullandim ama memnun kalmamistim. piyasada anladigim kadariyla da cok secenek yok , yeni modellerin cikma durumu da cok belirsiz duruyor :)

Evet, arz talep meselesi olduğu için gaming ürünlerinde kendini kanıtlamış ya da piyasada PR ını iyi yapmış firmalar varken pazara yeni girmek çok riskli bu yüzden pek fazla seçenek yok :)
--------------- [MENTION=1]Deepblue[/MENTION], [MENTION=11381]sarkolata[/MENTION] gelin bunu başka bir yerde tartışalım :) Keza arkadaş Almanya da çok yanlış değerlendirme yapıyormuşuz gibi geliyor bana :)

Geri