• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

General Mobile Discovery Hakkında Bilgiler | Mükemmeli Keşfet !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gravity

Yönetici
Aktiflik
K.Tarihi
14 Nis 2009
Puanı
715

timthumb.jpg

Merhaba arkadaşlar.

Piyasada yeni olan General Mobile Discovery hakkındaki tanıtım konumuza hoşgeldiniz.

Telefonumuzda bir çok özellik mevcut Çizilmez ekran,Dört çekirdekli işlemci,7.59mm incelik gibi eşsiz özellikler ;

Ve En büyük özelliği olan telefonun satış fiyatı,buraya dikkat etmelisiniz ; telefonumuzun satış fiyatı sadece 600Tl'dir

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

yANYka.jpg

2YnLbv.png

rv2kg.png

TANITIM VİDEOSU

TELEFON KAMERASINDAN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ

Son düzenleme:
Telefonu bende takip ediyorum ve farklı kaynaklardan aynı sorunlar vardı bu sorunlardan önemli olan ise güç tasaruf modu acıkken sebekenin kesilmesiydi.
Alıcak arkadaşlara bildirmek isterim.600 Tl ye alınabilecek en iyi telefondur.

telefon parasına göre çok güzel fiyat fakat etrafta şunları gördüm samsung galaxy s3 le karşılaştırıyorlar ve hep discoveryi övüyorlar mesela geçen videoda gördüm parlaklığı en düşüğe getirmiş diyorki s3 de gördüğünüz gibi beyaz arkaplan sarı olarak gözüküyor fakat discoveryde öyle değil yanında parlaklığı bi seviye arttırıyo kat kat daha güzel oluyo discoveryden adam hemen geri çekiyo :D bi çakallık var bu işte ama çözemedim :D

telefon parasına göre çok güzel fiyat fakat etrafta şunları gördüm samsung galaxy s3 le karşılaştırıyorlar ve hep discoveryi övüyorlar mesela geçen videoda gördüm parlaklığı en düşüğe getirmiş diyorki s3 de gördüğünüz gibi beyaz arkaplan sarı olarak gözüküyor fakat discoveryde öyle değil yanında parlaklığı bi seviye arttırıyo kat kat daha güzel oluyo discoveryden adam hemen geri çekiyo :D bi çakallık var bu işte ama çözemedim :D

Samsunglarda gerçekten bir sararma söz konusu kardeşim parlaklığı arttırıncada değişmiyor her modelinde varmıdır bilmiyorum.

Bundan önceki telefonum samsungtu,hafıza kartımı aldığım bu telefona taktım şuan yüzüme bir nur geldi gayet beyazmış fotograflarım yan yana koyuyorum gerçekten belirli bir sarılık söz konusu o video tamamen doğru.

Ayrıca carmagedon oynuyorum şuan, diğer uygulamalarda açık en ufak bir kasma yok varsa yüksek özellikli bir oyun hemen test edebilirim.

6.25 den başla

[video=youtube;xSxoLhvbt9s]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xSxoLhvbt9s[/video]

6.25 den başla

[video=youtube;xSxoLhvbt9s]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xSxoLhvbt9s[/video]

Tamamen doğru kardeşim,arkadaş niye kısmış onu bilemiyicem ama samsungta o sarılık var,en azından benim kullandığımda vardı, ve parlaklığı açınca da gitmiyordu,şuan bu telefonda ben ayarlarımı kıssamda ekranım sararmıyor ki.

Akşama vaktim olursa bu karşılaştırma ile ilgili bir video çekebilirim.

Sarılıgın nedeni ekranda kullanılan paneller.S3 de kullanılan amoled panel beyaz rengi tam olarak vermez (sadece s3 değil amoled panel kullanan tüm telefonlar)

Sarılıgın nedeni ekranda kullanılan paneller.S3 de kullanılan amoled panel beyaz rengi tam olarak vermez (sadece s3 değil amoled panel kullanan tüm telefonlar)

Donanım veya yazımsal olarak bilmiyordum ama o sarılık kesinlikle var :)

Yalnız şöyle söyleyebilirim telefonun hızı s3ten yüksek s3te donarak oynadığım oyunu bunda herhangi bir takılma olmadan oynayabiliyorum.

Bir ara bende alacaktım bu yüzden çok araştırdım , o zamanlar yeni çıkmıştı sınırlı sayıda vardı , sadece ön sipariş verenler alabiliyordu.Sonra Xperia Z 'ye heves ettik , 1 ay içerisinde telefon alacağım ya bunu ya da sony xperia z . Bu arada sadece tek bir sorun var galiba o da oyunlardaki titreşim sensörü.

Bir ara bende alacaktım bu yüzden çok araştırdım , o zamanlar yeni çıkmıştı sınırlı sayıda vardı , sadece ön sipariş verenler alabiliyordu.Sonra Xperia Z 'ye heves ettik , 1 ay içerisinde telefon alacağım ya bunu ya da sony xperia z . Bu arada sadece tek bir sorun var galiba o da oyunlardaki titreşim sensörü.

Zafer'im hangi oyunsa söyle indiriyim deniyim. Gerekirse videoda çekebilirim dediğin hatayı tam anlıyamadım çünkü.

Sony Experia Z gerçekten benimde çok hoşuma giden bir telefon hiç kullanma şansı olmadı bu yüzden bir fikrim yok birşey diyemiyicem.

Kullandığım telefon hakkında yorum yapabilirim ben kefilim kardeşim,şunuda düşün Sony Experia Z alıcağın fiyata tam 3 adet Discovery alabilirsin :)

Zafer'im hangi oyunsa söyle indiriyim deniyim. Gerekirse videoda çekebilirim dediğin hatayı tam anlıyamadım çünkü.

Sony Experia Z gerçekten benimde çok hoşuma giden bir telefon hiç kullanma şansı olmadı bu yüzden bir fikrim yok birşey diyemiyicem.

Kullandığım telefon hakkında yorum yapabilirim ben kefilim kardeşim,şunuda düşün Sony Experia Z alıcağın fiyata tam 3 adet Discovery alabilirsin :)

Belki ilk çıkanlarda vardır o sorun , diğer forum sitelerindeki kullanıcı yorumlarından okumuştum .Birde hangi renk güzel oluyor :) Bana beyaz daha iyi gibi geldi...

Mavi bana göre hiç güzel durmuyor beyaz yada siyah öneririm.

Ancak siyahını görme fırsatım olmadı internette gördüğüm kadarıyla konuşuyorum.

Samsungda biraz sarı görünmesinin sebebi yukarda bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi kullanılan ekran teknolojisidir.

Samsung telefonlarında Amoled ekran kullanılıyor ve bu ekranda pixellerin dizilimi farklıdır, General Mobile da ise IPS LCD ekran kullanılıyor. Her iki ekranın kendine göre avantajları ve dezavantajları var.

Samsung un Amoled Ekranları siyah renkleri çok iyi gösterir beyazlarda biraz sorunludur, ips lcd ise tam tersi beyazlarda iyidir siyah renklerde amoled kadar canlı sonuçlar vermez. Yine amoled ekranlar güç tasarrufu konusunda biraz daha iyidir.

Samsung bu sorunu galaxy S4 de biraz daha düzeltti, beyazlar sarıdan uzaklaşıp biraz daha net gözükmeye başladı ancak henüz beyaz konusunda ips lcd ekranlar kadar net değil.

Geçen hafta Cuma günü 20 gündür almak için uğraştığım Discovery'mi aldım ve çok memnunum. Antutu testinde 13300 küsur puan aldım. Oldukça hızlı ve oyunlarda kasma, takılma olmuyor. Ancak bazı sorunları var. Aşağıya Donanım Haber'de yazdığım yorumu koydum.

"Sonunda beyaz renk Discovery'le aranıza katıldım. Cihazı sevdim. İlk android cihazım ama alışmam pek zor olmadı. Artı özelliklerini çoğu kişi biliyor bu yüzden gözüme çarpan eksileri doğrudan yazacağım.

*1 tane beyaz renkli ölü pixel buldum ama rahatsız edecek gibi değil.
*Kamerada pembeleşme yok ama kumlanma mevcut. (Güncellemede çözerler umarım.)
*Parlaklığı otomatiğe aldığımda sensör bazen sapıtıyor.
*Batarya günlük kullanım için yeterli ama yoğun kullanımda günde 2 kere şarj etmek gerek. (Cihaz bataryası yeni olduğundan da olabilir)
*Aşırı yüklenme olduğunda kendi kendine reset atıyor. (2 kere oldu)
*Çok nadir olsa da hantallaşabiliyor.
*Ahize sesi biraz daha yüksek olabilirdi.
*Wifi çekim gücü Nokia 5800'a göre güçsüz gibi geldi ama aynı sayfayı açma hızı Discoveryde 2 kat hızlı.
*Hoparlörün ses netliği iyi ama biraz daha yüksek olsa iyi olurdu.
*Titreşimi zayıf.
*Dış kaplaması adi gibi duruyor. Arka kapağı açarken kırılacakmış gibi geliyor.
*Bildirim ışığı yok. LedBlinker ile çözülüyor ama bana tatmin edici gelmedi. Root ile home-back-more tuşlarının ışıkları kullanılıyormuş ama root işine de güncelleme gelince duruma göre karar vereceğim.
*Kutudan silikon ya da kapaklı kılıf çıkmıyor. Aliexpress'ten aldığım kapaklı kılıf gelene kadar S3 için olan çekmeli deri kılıfla idare ediyorum.
*Garantisinin Telpa tarafından sağlanması kötü. Gerçi al birini vur ötekine ama Telpa için yapılan yorumlar diğerlerine göre daha olumsuz.

Eğer aklıma başka eksi yorum gelirse yazarım.

Uzun lafın kısası çoğu eksinin telafisi mümkün ama olmaması daha iyi olurdu. Cihaz bence F/P ürünü olmanın hakkını veriyor. "

Bunlar da benim kameramdan ve ekranımdan yansıyanlar: (Boyutları fazla olduğu için link olarak koydum.)

Flaşlı foto deneme:

http://imageshack.us/a/img138/8720/hdla.jpg

http://imageshack.us/a/img849/2894/qpun.jpg

Flaşsız dışarısı:

http://imageshack.us/a/img17/8873/fxxn.jpg

HDR ile aynı konumdan çekim:

http://imageshack.us/a/img694/1742/mw5u.jpg

Ekran görüntüleri:

dxf0.png

1vra.png

aw5s.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geçen hafta Cuma günü 20 gündür almak için uğraştığım Discovery'mi aldım ve çok memnunum. Antutu testinde 13300 küsur puan aldım. Oldukça hızlı ve oyunlarda kasma, takılma olmuyor. Ancak bazı sorunları var. Aşağıya Donanım Haber'de yazdığım yorumu koydum.

"Sonunda beyaz renk Discovery'le aranıza katıldım. Cihazı sevdim. İlk android cihazım ama alışmam pek zor olmadı. Artı özelliklerini çoğu kişi biliyor bu yüzden gözüme çarpan eksileri doğrudan yazacağım.

*1 tane beyaz renkli ölü pixel buldum ama rahatsız edecek gibi değil.
*Kamerada pembeleşme yok ama kumlanma mevcut. (Güncellemede çözerler umarım.)
*Parlaklığı otomatiğe aldığımda sensör bazen sapıtıyor.
*Batarya günlük kullanım için yeterli ama yoğun kullanımda günde 2 kere şarj etmek gerek. (Cihaz bataryası yeni olduğundan da olabilir)
*Aşırı yüklenme olduğunda kendi kendine reset atıyor. (2 kere oldu)
*Çok nadir olsa da hantallaşabiliyor.
*Ahize sesi biraz daha yüksek olabilirdi.
*Wifi çekim gücü Nokia 5800'a göre güçsüz gibi geldi ama aynı sayfayı açma hızı Discoveryde 2 kat hızlı.
*Hoparlörün ses netliği iyi ama biraz daha yüksek olsa iyi olurdu.
*Titreşimi zayıf.
*Dış kaplaması adi gibi duruyor. Arka kapağı açarken kırılacakmış gibi geliyor.
*Bildirim ışığı yok. LedBlinker ile çözülüyor ama bana tatmin edici gelmedi. Root ile home-back-more tuşlarının ışıkları kullanılıyormuş ama root işine de güncelleme gelince duruma göre karar vereceğim.
*Kutudan silikon ya da kapaklı kılıf çıkmıyor. Aliexpress'ten aldığım kapaklı kılıf gelene kadar S3 için olan çekmeli deri kılıfla idare ediyorum.
*Garantisinin Telpa tarafından sağlanması kötü. Gerçi al birini vur ötekine ama Telpa için yapılan yorumlar diğerlerine göre daha olumsuz.

Eğer aklıma başka eksi yorum gelirse yazarım.

Uzun lafın kısası çoğu eksinin telafisi mümkün ama olmaması daha iyi olurdu. Cihaz bence F/P ürünü olmanın hakkını veriyor. "

Bunlar da benim kameramdan ve ekranımdan yansıyanlar: (Boyutları fazla olduğu için link olarak koydum.)

Flaşlı foto deneme:

http://imageshack.us/a/img138/8720/hdla.jpg

http://imageshack.us/a/img849/2894/qpun.jpg

Flaşsız dışarısı:

http://imageshack.us/a/img17/8873/fxxn.jpg

HDR ile aynı konumdan çekim:

http://imageshack.us/a/img694/1742/mw5u.jpg

Ekran görüntüleri:

dxf0.png

1vra.png

aw5s.png

Teşekkürler kardeşim gerçekten yararlı oldu birde birşey sorucaktım Aliexpressden ürün alınca türkiyeye gelmede sorun oluyormu , herhangi ek ücret ödüyormuyuz gümrükde falan ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Teşekkürler kardeşim gerçekten yararlı oldu birde birşey sorucaktım Aliexpressden ürün alınca türkiyeye gelmede sorun oluyormu , herhangi ek ücret ödüyormuyuz gümrükde falan ?

100 tl ye kadar sorun yokmus diyordu mesut çevik.

Önemli değil. :D Yurt dışından alışverişlerde benim bildiğim sınır 100$-¤. Gümrüğe takılırsa ya vergisini ödeyip geçiriyorsun ya da izin verilmeyen ürünse (telefon gibi) satıcıya geri gönderiliyor. Ha birde çok nadir olsa da kargonun kaybolma ihtimali varmış ama belki 1000de 1 dir. Birde alışverişi güvenilir kişilerden yapman yararlı olacaktır. Bende ilk defa yurt dışından alışveriş yaptım. Daha kargom elime ulaşmadı ama Türkiye'ye ulaştı. Birkaç güne bana gelir.

Aldığım ürün ve fikir vermesi açısından takip numarası:

rb564518202cn (Ptt yurt dışı takipten bakabilirsiniz)
Gionee Elife E3 Wallet Flip Case Flip Cover-in Phone Bags & Cases from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com

Bayilerdende temin edebilirsin kardeşim şahsen ben avea bayisinden aldım garantide veriyorlar herhangi bir sorun yaşamıyorsun.

Geri