• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Güneş Hırsızları

Sperme benziyor.

----------

O değilde acaba güneşte yaşayabilir miyiz yada güneşe ayak basabilir miyiz ? Her zaman bunu yapmak isterim. Belki ölecek bile olsam şöyle bir ayak basayım 15-20 sn. dolaşım sonra öleyim yada geri döneyim.

Dostum anca cehennemde ayak basabilirsin güneşe :D

Son düzenleme:
Nasa ntv de uzaylılar var diyede açıklama yapmıştı gerçek hangisi :D

Belkide günes sadece yakıt sagliyordur etrafındaki bir katman sayesinde veya bir yörüngedeki gaz güneşden gelen yakıtla sagliyordur bu sıcaklığı belkide bu katman bir araçla aşılabilirse günesin üzerinde yürüyebilir kosabiliriz bize rüya gelen hersey ılerde gercek olabilir.

Belkide günes sadece yakıt sagliyordur etrafındaki bir katman sayesinde veya bir yörüngedeki gaz güneşden gelen yakıtla sagliyordur bu sıcaklığı belkide bu katman bir araçla aşılabilirse günesin üzerinde yürüyebilir kosabiliriz bize rüya gelen hersey ılerde gercek olabilir.

İşte bende tam olarak bundan bahsediyordum :)

----------

Nasa ntv de uzaylılar var diyede açıklama yapmıştı gerçek hangisi :D

sigpic897_23.gif

:D :D

1- Güneş'in sıcaklığını düşünürsek ordan yakıt toplamak yerine "nebula"lardan yakıt toplamak daha mantıklı değil midir?
2- Eğer bu bir gemiyse motoru nerde?
3- Eğer bu gemi uzaylılara aitse güneşin yer çekimine nasıl dayanıyorlar?
4- Eğer bu bir gemi ise neden düzgün bir şekle sahip değil?

İnsan ve Dünya üzerindeki tüm canlılar burdaki koşullarda yaşayabilmek için evrimleşmiştir. Eğer ki güneşe çok fazla yaklaşabilcek olsak ve ya üzerine bir şekilde çıkabilsek Güneş'in yerçekimi vücudunuzu parçalar ya da Dünya koşullarına göre evrimleşmiş olan kalp çekimden dolayı kanı asla yeterince dağıtamaz ve çok kısa bir sürede ölürsünüz. :)

uzay -200 lerde sıcaklığı, dünya 35-40 derece bunuda açıklayın hadi :D

Arkadaş onu bunu bırakın eğer böyle birşey varsa adamlar beleş yakıt bulmuş kullanıyorlar ne güzel gerisine ne takılıyorsunuz :D

hiçmi starwars izlemediniz: ısı kalkanlarını devreye sokmuşlar :D
edit: bencede sadece güneş patlaması

1- Güneş'in sıcaklığını düşünürsek ordan yakıt toplamak yerine "nebula"lardan yakıt toplamak daha mantıklı değil midir?

İnsan ve Dünya üzerindeki tüm canlılar burdaki koşullarda yaşayabilmek için evrimleşmiştir. Eğer ki güneşe çok fazla yaklaşabilcek olsak ve ya üzerine bir şekilde çıkabilsek Güneş'in yerçekimi vücudunuzu parçalar ya da Dünya koşullarına göre evrimleşmiş olan kalp çekimden dolayı kanı asla yeterince dağıtamaz ve çok kısa bir sürede ölürsünüz. :)

4 sorunun cevabıda teknoloji olabilir diye düşünüyorum.

Videoyu izlemedim de yorumları okudum yakıt filanmış :D hiç güleceğim yoktu güneşten yakıt alabilecek kadar kimse yaklaşamaz yaklaşırsa zaten ışığı görmeden ebesini görür :D
yok boyle bir şey arkadaşım düşünemiyormusun güneşin eritemediği element veya birleşiklerden yapılmış bir araç ayrıca bizim gibi bir yaratık oldugunu bile bilmiyoruz belki mikro organizma zeki canlılar ve suda var Güneşin 1000 katı büyüklüğünde yıldızlar varken neden daha demiri bile oluşturamayan güneşten yakıt alsın ki bence patlamarla oynarsalar cok rahat boyle bişi yapabilirler

----------

bu gemi illaki 1800 lü yıllarda çıkan motor veya bir kompresorlü aygıt olmasına gerek yok bu 1 zaten yaratıkların oraya gitmeleri için enerjiye donusmeleri gerek buda 2 (enerji derken mesela ışık hızı ile seyahat etmen için ışık enerjisine dönüşmeniz gerek.) ayriyetten enerji depolaya bilen negatif yüklü parçacıkları göndermiş olabilirler buda 3 şuan dünyadaki yerçekimi 0 lana biliyor ve fark edersen bir mıknatıs bile yer çekimini yene biliyor çok basit bir sekilde ve zaten yer çekimi denen olay uzayın bükülmesidir yani o soru çok mantıklı bir soru değil. dediğim gibi negatif yüklü parçacıkları göndererek enerji toplaya bilirler ve illada kendilerinin gitmesine gerek yok !

okumakta fayda var : http://tr.wikipedia.org/wiki/Uzayzaman

Son düzenleme:
bu gemi illaki 1800 lü yıllarda çıkan motor veya bir kompresorlü aygıt olmasına gerek yok bu 1 zaten yaratıkların oraya gitmeleri için enerjiye donusmeleri gerek buda 2 (enerji derken mesela ışık hızı ile seyahat etmen için ışık enerjisine dönüşmeniz gerek.) ayriyetten enerji depolaya bilen negatif yüklü parçacıkları göndermiş olabilirler buda 3 şuan dünyadaki yerçekimi 0 lana biliyor ve fark edersen bir mıknatıs bile yer çekimini yene biliyor çok basit bir sekilde ve zaten yer çekimi denen olay uzayın bükülmesidir yani o soru çok mantıklı bir soru değil. dediğim gibi negatif yüklü parçacıkları göndererek enerji toplaya bilirler ve illada kendilerinin gitmesine gerek yok !

Roketler 1800'lü yıllarda mı çıkmıştır..? (Örneğin: Saturn V - Vikipedi) Uzay gemisinin, yıldızın yerçekime dayanmasından değil uzay gemisinin içindeki "canlı"ların çekime nasıl dayandığını sordum orada, eğer ki kalp-damar sistemine alternatif bir sistem varsa duymak isterim... :) Ki yıldıza bu kadar yaklaşan bir aracın tek sorunu yer çekimi değildir, hadi ısıya da dayandılar diyelim. Peki ya radyasyon?

"Negatif Yüklü Parçacıkla Enerji Toplama"yla ilgili pek bilgim yok o yüzden yorum yapmıyorum bu konuda, araştırmalıyım.. ^.^ Uzay-Zaman hakkında da verdiğin linkten çok daha fazla belgesel izledim. Bilim kurgu film ve dizilerini de izledim, eğer düşündüğün şey hiper-uzay'da ilerleyebilen bir gemiyse bile yine de motorlara ihtiyaç var. (ki 1800lü yıl motorlarından bahsetmiyorum.. -.-) Ayrıca haklısın ki kompresörlü günümüz roketleri olmak zorunda değil belki nükleer enerji ile çalışan bir araç olabilir, aksini de iddia etmedim. :)

benimde kalp damarlarıyla bir lakam yok ve orda neden bahsettiğini anlamış değilim

Geri