• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hem Body Hemde Boksa Gidilirmi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rhydon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rhydon

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
16 May 2014
Puanı
7
S.a arkadaşlar ben 1.83 boyunda 67 kilo biriyim.Vucüdum pek sağlam değil , kışın geliştirmek istiyorum 8 ay kendimi bu 8 aylık süreçte hem body hitmek hem boks yapmak ıstıyorum sizce mümkünmüdür ?

Bodye giderken protein,ne varsa kullanmak ıstıyorum zararı ne olursa olsun.

Yardımlarınızı beklıyorum :)

İkisinide farklı zamanlarda yapmış biri olarak,aynı anda gitmenin bir anlamı yok parana yazık olur.Boks antremanları yeterince ağır oluyor vucudun şekil alır + olarak boks salonlarındada senin gelişmene yardımcı olan aletler oluyor bunlarıda kullandırtıyorlar.

ağır olur bence hiç gerek yok bro

Boksdan vazgeçtim kickboksa yazılıcam. İlk 2-3 ay body'e gidicem vucüdum yağlı az toplarsın sonra kickboks 5 ay yetermı onu düşünüyorum.

----------

İkisinide farklı zamanlarda yapmış biri olarak,aynı anda gitmenin bir anlamı yok parana yazık olur.Boks antremanları yeterince ağır oluyor vucudun şekil alır + olarak boks salonlarındada senin gelişmene yardımcı olan aletler oluyor bunlarıda kullandırtıyorlar.

Kickboksa gitsem farkı olurmu çünkü vucüd yetersiz kickboks için body yapmam lazım ama body'de 2 saat çalışınca çok yoruluyorsun tavsiye gerekli :)

Benim 8 ayda toparlanmam lazım.

Boksdan vazgeçtim kickboksa yazılıcam. İlk 2-3 ay body'e gidicem vucüdum yağlı az toplarsın sonra kickboks 5 ay yetermı onu düşünüyorum.

----------

Kickboksa gitsem farkı olurmu çünkü vucüd yetersiz kickboks için body yapmam lazım ama body'de 2 saat çalışınca çok yoruluyorsun tavsiye gerekli :)

Benim 8 ayda toparlanmam lazım.
yağ için kardiyo yapman şart bunu biliyorsun değilmi

Yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorum yağlar için kardiyo ne oluyordu

Bisiklet,koşu vs... Yağ yakıcı olarak ne düşünüyorsun ve ölçüm yaptırdın mı? Belkide yağ yakıcıya ihtiyacın yoktur bile.Boyuna göre kilon az geldi bana.Boks&Kickboks antremanları ağır ilk başlarda tamamlayamayabilirsin ama alışırsın bir süre sonra hem kendını koruma açısından hemde vucut olarak gelişirsin.Fit vucudun olur

Bisiklet,koşu vs... Yağ yakıcı olarak ne düşünüyorsun ve ölçüm yaptırdın mı? Belkide yağ yakıcıya ihtiyacın yoktur bile.Boyuna göre kilon az geldi bana.Boks&Kickboks antremanları ağır ilk başlarda tamamlayamayabilirsin ama alışırsın bir süre sonra hem kendını koruma açısından hemde vucut olarak gelişirsin.Fit vucudun olur

Kendimin yağlı oldugunu bılıyorum çünkü yıllardan berı yatıyorum ne spor asosyal durumdayım yani kollarım felen ince olsada göbekte yağ var az birşey. Ben vucüt sağlam yapmadan kickboksta birşey yapabileceğimi sanmıyorum . 2sini bir çalışamazsam en azından 4-5 ay Bodyde fit olsam 3-4 ayda kickboks'ta çalışsam , kickboks kaç ayda öğrenebilirim acaba?

Açıkcası ikisinide önerebilirim.Dediğim gibi boks ve kickboksta başlarda zorlanırsın sonradan alışırsın ama dediğin gibi bir altyapın yoksa önce body yapman daha mantıklı yağların erimesi ve kas kütlesi kazanman açısından.Kickboks kaç ayda öğrenebilirim derken tam olarak neyi ima ettiğini anlamadım.Önce body yapıp sonra kickboksa geçersen doğrusu o olur.Hareketleri ve komboları 1 ayda ezberlersin ama devamında seriliğin, hangi hareketi nerede yapacağını ve soğuk kanlılığını geliştirirsin.Mike tyson'ın zirve döneminde bile gölge boksu yapmaya devam ettiğini düşünürsek öğrenmek hiç bitmez diyebilirim :D Başlarsan bol bol ip atlamaya hazırlıklı ol :)

Açıkcası ikisinide önerebilirim.Dediğim gibi boks ve kickboksta başlarda zorlanırsın sonradan alışırsın ama dediğin gibi bir altyapın yoksa önce body yapman daha mantıklı yağların erimesi ve kas kütlesi kazanman açısından.Kickboks kaç ayda öğrenebilirim derken tam olarak neyi ima ettiğini anlamadım.Önce body yapıp sonra kickboksa geçersen doğrusu o olur.Hareketleri ve komboları 1 ayda ezberlersin ama devamında seriliğin, hangi hareketi nerede yapacağını ve soğuk kanlılığını geliştirirsin.Mike tyson'ın zirve döneminde bile gölge boksu yapmaya devam ettiğini düşünürsek öğrenmek hiç bitmez diyebilirim :D Başlarsan bol bol ip atlamaya hazırlıklı ol :)

eyvallah aga 5 ay güzel sağlıklı beslenerek body peşine 3-4 ay kick box yaparsam güzel olur :)

Sigara içiyorsan sigarayı, alkol içiyorsan alkolü bırakmalısın. İlla da alkol istiyorsan (köpek öldüren olmayanından) günde maksimum 1 bardak kırmızı şarap içebilirsin. Kan yapar.

ben 4 senedir kickboks-muay thai yaptım 4-5 aydır da boks yapıyorum boy 1.84 kilo 72 body de yaptım sana tavsiyem 3-4 ay body yap belini kuvvetlendirmeni tavsiye ederim o 3-4 aylık süreçte kilo almaya çalış kick boks yada boks hangisini yaparsın bilmiyorum ama antremanlar ilk başta ağır gelir 1-2 haftaya alışırsın başlayınca 1-2 aya vücudunun şekillendiğinide fark ediceksin ama yerine görede değişir tabi ben edirne de çalışıyorum antreman bittiğinde sırtımdan dumanlar çıkıyo kick boks yada boks u ne kadarda öğrenirim soruna yumruk yada tekme tekniklerini kabiliyetine göre 1 aya çözersin ama onu geliştirmek hiç bitmez ne kadar çalışırsan o kadar gelişir ben 4 senedir her gün gölge boksu yapıyorum.Vücunun daha hızlı gelişmesini istiyosan şeker-yağ-sigara-içki-asitli içecek-abur cuburdan uzak durucaksın.

Sigara içiyorsan sigarayı, alkol içiyorsan alkolü bırakmalısın. İlla da alkol istiyorsan (köpek öldüren olmayanından) günde maksimum 1 bardak kırmızı şarap içebilirsin. Kan yapar.

Sigara içmiyorum.Alkol içiyorum ama bırakıcam sıkı bir 8 ay geçirmek istiyorum.Şaraptan nefret ederim :) tavsiyen için sağolasın

----------

ben 4 senedir kickboks-muay thai yaptım 4-5 aydır da boks yapıyorum boy 1.84 kilo 72 body de yaptım sana tavsiyem 3-4 ay body yap belini kuvvetlendirmeni tavsiye ederim o 3-4 aylık süreçte kilo almaya çalış kick boks yada boks hangisini yaparsın bilmiyorum ama antremanlar ilk başta ağır gelir 1-2 haftaya alışırsın başlayınca 1-2 aya vücudunun şekillendiğinide fark ediceksin ama yerine görede değişir tabi ben edirne de çalışıyorum antreman bittiğinde sırtımdan dumanlar çıkıyo kick boks yada boks u ne kadarda öğrenirim soruna yumruk yada tekme tekniklerini kabiliyetine göre 1 aya çözersin ama onu geliştirmek hiç bitmez ne kadar çalışırsan o kadar gelişir ben 4 senedir her gün gölge boksu yapıyorum.Vücunun daha hızlı gelişmesini istiyosan şeker-yağ-sigara-içki-asitli içecek-abur cuburdan uzak durucaksın.

hocam bende protein takviyesi ile 4-5 ay çalışıp kilo alıp kickboksa yönelmek ıstıyorum.Direk böyle başlarsam tıfıll bir faydası olmaz :)
Beslenmeme ve uykuma dikkat edicem sıkı bir 8 ay geçirmek ıstıyorum.sağolasınnn

İkisini ayrı ayrı yapmalısın.Yoksa fayda yerine zararı olacaktır.

Neyi nasıl yaptığına bağlı. Fitnessta zaten vücudun şekil alması en az 2 ay sürecek. Bu sürede kuvvet kazanicaksin. Fitnessi hafif tutup kick boxa ağırlık vererek ilerleyebilirsin. Ikiside hem kuvvet hem fizik kazandıracak zaten sana. Yağ yakıcı kullanmanida tavsiye etmem. Zaten yoğun şekilde çalışacaksın tehlikeli o tür şeyler. O yağı enerji olarak kullanman önemli. O yüzden dogal şekilde yap sporunu. Tabii bunlar benim izlenim ve görüşüm bu işin profesyonelleri var onlara danışman daha yararlı olur.

8aydan sonra devam ettiremiceksen kickboksa falan başlama çünkü çok kısa bi sürec bide 2ay body yapıp bırakcam diyosun buda hiç bi işine yaramaz şuana kadar hiç spor yapmamışssın bilgin yok body 2 ayla olcak iş değil protein tozu ilaç falan alınmaz ilk bi iki ay hiç bi bilgin yokken kafana göre başlama yapıcaksan ikisinden birini seç ve ona odaklan. ama 8 ay yaptıktan sonra bırakcam diyosan yine hiç bi işine yaramaz yani bu iş yaş belli zor gelicek yapamıcaksın hele kickboks baya zor. bodybuilding desen bu işin beslenmesi var antremanı var uykusu var kilo alma kilo verme hiç bilgin var mı bu konularda dambılı alıp kaldırmakla vücud şekle girmez

8aydan sonra devam ettiremiceksen kickboksa falan başlama çünkü çok kısa bi sürec bide 2ay body yapıp bırakcam diyosun buda hiç bi işine yaramaz şuana kadar hiç spor yapmamışssın bilgin yok body 2 ayla olcak iş değil protein tozu ilaç falan alınmaz ilk bi iki ay hiç bi bilgin yokken kafana göre başlama yapıcaksan ikisinden birini seç ve ona odaklan. ama 8 ay yaptıktan sonra bırakcam diyosan yine hiç bi işine yaramaz yani bu iş yaş belli zor gelicek yapamıcaksın hele kickboks baya zor. bodybuilding desen bu işin beslenmesi var antremanı var uykusu var kilo alma kilo verme hiç bilgin var mı bu konularda dambılı alıp kaldırmakla vücud şekle girmez

Çok şey istemıyorum ben 5 ay Body 3 ay kickboks yapıp vucüt fitlensın savunma yapabileyim yoksa büyük bir sporcu olmak degıl hedefım.8 Ay sonunda devamda ettirebilirim bırakmam.Beslenmeme uykuma dikkat edicem programım hazır sayılır kesinlikle alkol ve vucüta zararlı olan şeyler kullanmıcam çok arzuluyum :D.Aşırı kiloluda değilim hatta zayıfım yağları eritmek okadar zor olmucak diye umuyorum.

Öyle yapmış olmak için yapmıcam.Uyku düzenim beslenmem tam bir sporcu gibi olacak emeğimin karşılığını alıcam umarım :)

----------

Sporla uğraşanlardan tavsiye bekliyorum nelerden kaçınmalıyım neler yapmalıyım :)

Son düzenleme:
Bende çok gittim spora ilk olarak body'ye git bece 1 yıl falan protein tozu falanda alırsan çalışırsan sağlam güzel vücut yaparsın zaten. Daha sonra teknik ve güçlenme adına kickboks mantıklı ama bence ilk body

Direk body yüklen derim. Hani hiç kavga etmem çelimsiz kimseye sataşmayan tiplerdenim dersen kick boxa git. Ama unutma 2 işi aynı anda yapamazsın çok zor olur. Sadece birine ağırlık ver senin için çok daha iyi olur. Hangisini seçersen seç pes etme ikisinide iyi yaptıgında istediğin sonucu verecektir.

kick boxun temelini öğrenip kendi ekipmanlarımla çalışamazmıyım kum torbası vs ?

Geri