• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hem Body Hemde Boksa Gidilirmi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rhydon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kick boxun temelini öğrenip kendi ekipmanlarımla çalışamazmıyım kum torbası vs ?
çalışırsın ama bi salonda çalışmış gibi olmassın salonda daha çok geliştirirsin kendini spanik yapman gerek yani karşılıklı maç yapman lazım kum torbası alıp eve yada başka yere çalışırsın ama bi salonda çalışmış kadar bence olmaz kendimden biliyorum

Dediğine Göre Zayıf Birisin Kilo Olarak Bu Yüzden Bünyen Kaldıramayabilir.Ağır Gelebilir Diye Düşünüyorum.

Tabikide vücut yaparken sürekli besin alman lazım protein tozu bence allahın emri senin için karbonhidratta almalısın tabi salonda hocalar tavsiye etçek sana ama bolbol tavuk yumurta beyazı gibi besin değerli almalısın çalışırken ^^

İş yemeği çıktı bir anda :) Biraz geçte olsa yazayım :)

Öncelikle 1 ay hareketleri öğrendikten sonra kum torbasında yapabilirsin.Vucudun yine gelişir fakat gerçek antreman ile asla bir olmaz,kendini daha iyi koruyabilmek adına o hareketleri karşında hareket eden canlı bir varlığa yapman ve savunman gerek.Kum torbasında bunu kaybedersın tamamen.Ayrıca hocanın gördüğü eksiklikleri sen göremeyebilirsin eksik yanın kalır.

Mantıklı olan önce body'ye başlaman ama birkaç ayda fazla birşey bekleme.Zaten daha önce hiç spor yapmadıysan ve kötü beslendiysen kasların erimiştir.Tekrar kazanman süre alır.

Spor yaparken yemene-uyumana ve tabiki çalışmana önem vermen gerekir.Nekadar çalışırsan çalış yemeğini düzgün yemedikten sonra çalıştığının büyük kısmını kaybedersin/etkisi olmaz.

Sabahları haşlanmış yumurta beyazı yersen protein takviyesi olur.Yanında salatalık,1 ince dilim çavdar ekmeği olabilir.
Öğlen ve akşam saatlerinde protein veya karbonhidrat ağırlıklı beslemen gerekiyor fakat tavsiyem 1 günde sadece proteın veya karbonhıdrat al.Tek tek alınca yararı oluyor fakat birlikte alınması durumunda yağ dönüşebiliyor.

Kan sayımıda yaptırmanı öneririm kolestrolün varsa et yemen sorun olabilir.Kolestrol fazla yok ama sınırda ise et yiyebilir fakat günde 2 defa ceviz içi yemen gerekir.

Yağ yakıcı olarak L-carnetine ler mevcut birde termonojik yağ yakıcılar mevcut onlar daha pro'lar için.Yağ yakıcı kullanacak isen kullandığında spora iyice asılman gerekir.Çünkü sen aldığın yağ yakıcıyı yakamaz isen onlarda sana yağ olarak geri dönüyor :( Aynı şey protein tozu içinde geçerli hakkını veremezsen sana kilo aldırır ve bunu yağ olarak alırsın.Umarım yardımım dokunmuştur.Sorunun olursa bilgim dahilinde cevaplayabilirim.Ama en mantıklı cevapları sana spor hocaları verecektir.Spor hocalarına sadece proteın ve yağ yakıcı konusunda pek güvenmem(samimi olduklarına inanırsam farklı) çünkü o maddelerden güzel kar elde ediyorlar bazen gereksizde olsa yöneltebiliyorlar....

sana tavsiyem wing tsun öğrenmen :)

kasa fln ihtiyacın yok kıcbox yada bady baslayıp bıraktıktan sonra hıc yapmamıssın gıbı olucak teknik sporlar herzaman iyidir

İlk önce body hocasıyla konuştuktan sonra karar vericem ne sporu yapacagım ile ilgili kararı ama en iyisi kickboks gözüküyor :)

8 ayda bakalım ne olacak hayırlısı :)

Sadece protein alıcam şuanlık aminoasit onları pek tavsiye etmıyorlar ama protenin zararı yok.

Zamanında bende düşünmüştüm ama sana önerim ; 3Ay Fitness'a git ondan sonra yazılırsan 2sini birden yürütürsün. Ama Fitness gitmeden gidersen hem sakatlanma riskin var hemde Vücut şekil almadan gitmeni önermem. 3 Ay sık dişini, sıkarsan daha iyi olur çünkü.

Zamanında bende düşünmüştüm ama sana önerim ; 3Ay Fitness'a git ondan sonra yazılırsan 2sini birden yürütürsün. Ama Fitness gitmeden gidersen hem sakatlanma riskin var hemde Vücut şekil almadan gitmeni önermem. 3 Ay sık dişini, sıkarsan daha iyi olur çünkü.
2 sini nasıl yürütüyon haftada 3 gün body 3 gün box olsa vücut ne zaman dinlenecek acaba ?

bazıları öyle arkadaşlar ben zayıflamak istyorm :SS:.s sabah body öğlen fitness akşamda kardiyo ypcm sizce kç güne zyflarım :S xd

Bi insan vücut geliştirmeye başlıcaksa herşeyi ayrıntısına kadar öğrenmesi lazım yani kasın gelişmesi için antreman yapılır antremanda kaslar yırtılır zarar görür aldığın besinlerle ve dinlenme aşamasında kaslar iyileşir ve genişlediği için büyür :d

Bi insan vücut geliştirmeye başlıcaksa herşeyi ayrıntısına kadar öğrenmesi lazım yani kasın gelişmesi için antreman yapılır antremanda kaslar yırtılır zarar görür aldığın besinlerle ve dinlenme aşamasında kaslar iyileşir ve genişlediği için büyür :d
ooo sen biliyon yakışıklı atsana kaslı vücudundan bi resim :D

1.83 boyun var 67 kiloymussun göbegin yaglı olamaz senin ayrıca eğer fitness a baslarsan büyük ihtimalle ordaki hocan sana protein falan vermez karbonhidrat verir cünkü kilo alman gerek bence bi kac ay git hem 3-5 kilo al zaten kilo alırken aynı zamanda calısıcagın icin o kilolar yag olarak degilde kas olarak dönücektir sana ondan sonrada boksa baslarsın

1.83 boyun var 67 kiloymussun göbegin yaglı olamaz senin ayrıca eğer fitness a baslarsan büyük ihtimalle ordaki hocan sana protein falan vermez karbonhidrat verir cünkü kilo alman gerek bence bi kac ay git hem 3-5 kilo al zaten kilo alırken aynı zamanda calısıcagın icin o kilolar yag olarak degilde kas olarak dönücektir sana ondan sonrada boksa baslarsın

Göbek yağlı hafiften ya :D kollarım 32 cm ince ama bu bana yetecekdir diye umuyorum karbonhidrata gerek yok gibi.hocama sorararım gerekırse alırım 8ay sıkı çalışıcam :)

----------

Gidersin ama ağır olur kendine güveniyosan git bence :)

Kendime güvenmiyorum , hayatımda ne spor yaptım ne bişi yıllardır yatıyorum :D ama 5 ay body 3 ay kickboxa karar verdim.

Kendime güvenmiyorum , hayatımda ne spor yaptım ne bişi yıllardır yatıyorum :D ama 5 ay body 3 ay kickboxa karar verdim.[/QUOTE]

Güven güven gidince bırakamazsın :D

Geri