• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Herkes Dikkatli Olsun !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Merhaba arkadaşlar,

Bu günlerde facebook'da gezen yeni bir virüs var.

Virüsün ismi ''Bu videoyu hazırlamak için günlerdir uğraşıyorum lütfen izlermisiniz arkadaşlar.''

Bu virüs kişilerin bilgisayarına Facebook'ta bir arkadaşına bulaşmış olan bu virüsün paylaştığı bağlantıya tıkladıktan sonra videoyu oynatmaya çalışırken sanki flash player güncel değilmiş gibi bir uyarı çıkartıyor ve Flash Player’ı Güncellemek İçin Tıklayınız yazısı çıkartıyor ve siz bu çıkan görsele bakın görsel diyorum video falan değil bu tıklayınca Flash Player.exe dosyasını indiriyor siz de kurduğunuzda tarayıcıya bir eklenti yerleştiriyor bu program ve bu program vasıtası ile sizin facebook, twitter vs id’leriniz toplanıyor id’lerin toplanmasıyla kalmıyor şifrelerinizi vs de topluyor bu virüs daha sonra işte sizin adınıza hem duvarınızda birşeyler paylaşıyor hem de sizin adınıza başka sayfaları beğendiriyor. Bu virüsü yedikten sonra beğendiğiniz sayfalar arasında saçma sapan bir sürü facebook sayfası görmeniz muhtemeldir.
Bu virüsün çalıştığını da Chrome için browser üzerinde sağ üstte 3 tane çizik olan özelleştirme butonuna tıkladıktan sonra açılan listede Arka Plandaki Sayfaları Görüntüle‘ye tıklayarak açılan pencerede çalışan işlemleri görebilirsiniz burada Flash.exe ya da FlashPlayer.exe gibi bir isimle çalışıyor olması lazım.

Herneyse, gelelim bu virüsün nasıl kaldırılacağına,
öncelikle başlata regedit yazdıktan sonra çıkan kayıt defteri pencerede sırasıyla şu aşağıdaki yola gidiniz.
HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE
Policies
Google
Chrome
ExtenstionsInstallForceList

dizinine geliniz bu dizine tıkladığınızda sağ tarafta kayıtlar çıkacak bunlardan Veri kısmında abuk bir değer olan kayıtı siliniz. 123asfdpşlasf falan gibi değişik bir kayıt olacak bunu yaptıktan sonra garanti olması açısından bir de tarayıcıyı kaldırıp tekrar kurarsanız yükske ihtimal bu virüsten kurtulmuş olursunuz.

Sadece o link'e tıklamak bir zarar vermez dimi ? Buda neyin nesidir diye bir kez tıklamıştımda,Youtube bağlantılı yazıyor diye.

Sende virüse yakalanmışsın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Chorome'nin içinde 1256ashsafg157asdghas643 isimli kayıt vardı,sildim.Linke tıklamak bile zarar vermiş.

Evet bende virüse yakalandım, sizi uyarayım dedim.

----------

Sildim her şeyi ama devam ediyor :S

Profilimde hiç öyle acayip paylaşımlar,beğeniler görmedim aslında ama tedbirimi alayım.Teşekkürler.

Rica ederim, kayıt defterinde bulunan asdasdkhadasdj şeklinde oluşmuş klasörleri silin otomatik temizleniyor. :) Virüsten kurtulduk.

Bizim arkadaşlara da bulaşmış, habire paylaşıyorlar. Dikkatli olmakta fayda var.

Ben tıkladığımı hatırlamıyorum ama giriyim bakıyım dedim bende de vardı sildim.Teşekkürler.

nvzml4.png

Galiba banada bulaşmış? Bunlar o virüsden mi? Bunları siliyim mi?

Windows 8 de bunu nasıl yapacam onu anlayamadım :D

Geri