• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İNTEL mi ? AMD mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSQL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
intel olanı tercih ederdim senin yerinde olsam.

AMD tarafında SSD ve hybird GPU var ( A10 ve 8970M )
8970 üst seviye bir gpu yaklaşık HD7870 ayarında ve GTX780M yetişen bir ekran kartı.A10 ile CF yapıldığında %15-20 kadar performansta oradan gelecek.Ben AMD olanı tercih ederdim.Oyunlarda işlem gücünü kullanan oyunlarda A10 biraz daha az performans verecek.(Crysis3 , GTA4 gibi.)

bende gx70 var cok memmunum ve kasası özellik olarak tam bir oyuncu laptopunu belli ediyor ekran kartından memnunum işlemci intele göre değil ama piyasadaki oyunları herşekilde oynuyabilirsin

AMD tarafında SSD ve hybird GPU var ( A10 ve 8970M )
8970 üst seviye bir gpu yaklaşık HD7870 ayarında ve GTX780M yetişen bir ekran kartı.A10 ile CF yapıldığında %15-20 kadar performansta oradan gelecek.Ben AMD olanı tercih ederdim.Oyunlarda işlem gücünü kullanan oyunlarda A10 biraz daha az performans verecek.(Crysis3 , GTA4 gibi.)

Biraz daha az performans mı vericek A10?

işlemci 2.5 ghz den turboyla 3.5 oluyor ama amd de 3.5 olmuyor o 3.3 te kalıyor bu

kasa ve ekran kartı bakimindan tartışmasız amd ekran kartı intele göre çok iyi performansı bence sen karar ver

Ya şimdi sen sadece işlemciye takılma.Bak mesela AMD olanda SSD var İntelde yok.Ben olsam AMD olanı seçerdim...

Bu bütçeye amd daha mantıklı ssd açısından bakmayın boşuna bu gamebook sonuçta. Ekran kartı performans vermezsken ssd sizin performansınızi iyileştirmez. Ekran ve işlemciye odaklan.

HD8970M bu ekran kartı var içinde ben direkt bunu alırdım farkındamısın bu ekran kartının kaçıncı sırada olduğunun :D diğer gtx ekran kartı 128 bit sakın alma o laptopu
HD8970M bu ekran kartının nasıl birşey olduğunu şu linkteki sağ üstteki sıralamadan görebilirsin ;)

Bu bütçeye amd daha mantıklı ssd açısından bakmayın boşuna bu gamebook sonuçta. Ekran kartı performans vermezsken ssd sizin performansınızi iyileştirmez. Ekran ve işlemciye odaklan.

Kelimeleri öylesine denk getirip cümle oluşturuyorsun ki söylediklerinden zerre birşey anlamıyorum.

----------

HD8970M bu ekran kartı var içinde ben direkt bunu alırdım farkındamısın bu ekran kartının kaçıncı sırada olduğunun :D diğer gtx ekran kartı 128 bit sakın alma o laptopu
HD8970M bu ekran kartının nasıl birşey olduğunu şu linkteki sağ üstteki sıralamadan görebilirsin ;)

Geforce serileri daha üstün görünüyor ama :)

Kelimeleri öylesine denk getirip cümle oluşturuyorsun ki söylediklerinden zerre birşey anlamıyorum.

----------

en iyi ekran kartlarında 4. sırada mı ne o ati olan.Dostum 3 bin liradan fazla para verip 128 bit ekran kartı mı alacaksın :D gtx 128 bit diyorum vallahi dalga geçerler adamla :D

----------

oyun oynamak için alıyorsan amdli sistemde daha fazla performans alırsın(ortalama %40-%55 daha fazla fps. sanıyorum battlefield mantle destekli olduğundan dolayı %90 daha fazla(ultra değerler için tabi.). Ancak ben render alırım diyorsan intel işlemciliyi tercih etmen lazım.

Ayrıca amdli sistemde SSD var.

Son düzenleme:
Kardeşim AMD ve SSD var diye 800 TL daha fazla verme bence mantıksız intel sisteme 64 yada 128 bi ssd alırsın 250 300 liraya işini fazlasıyla görür.

Kardeşim AMD ve SSD var diye 800 TL daha fazla verme bence mantıksız intel sisteme 64 yada 128 bi ssd alırsın 250 300 liraya işini fazlasıyla görür.
birinde 128 bit ekran kartı var diğerinde 256 bit ekran kartı var fiyat farkının asıl sebebi bu.Performansı direkt ve ne büyük etkileyecek şey o ekran kartıdır.Mentle muhabbeti de var 3.800 lükteki ekran kartında performans çok farklı olur amd li laptopta diğerine oranla

intel olanı tercih ederim az daha masraf yapar ssd hdd taktırmak daha mantıklı.
zaten amd de işlemci ısınmaya başladığında tam perfomans alamama gibi karın ağrısı çıkabilir.
zaten amd işlemciyi 2.5 ghz in üstüne çıkarmak gibi çılgınlık yapmayacağını düşünüyorum :)
sonuç olarak laptop (dizüstü) pc için intel tercih ederim.

Ek Bilgi :
masaüstünde amd işlemci tercih ederim.
amd lerin tam kapasitede ne kadar çok enerji sarfiyatı yaptığınında herkez farkındadır.
intel işlemci masaüstü için i7 değilde daha iyi performans veren i5 işlemciler var.
i7 masaüstü için sağlam bir soğutma şarttır.
işlemcinin kendi soğutması yeterli değildir.

----------

Alışırsın zamanla kardeşim usengec olduğumdan kısaitıp yazıyorum. Simdi şöyle fiyat sınırım yok dersen nvidia ekran kartı ve intel işlemci amd yi katlar. Daha ekonomik seçeneklerde amd ile nvidia kıyaslanırsa eşit fiyatta amd nin performansı daha iyidir ve işlemcide dd aynı şekilde. Çünkü intel ve nvidia yüksek performans isteyen ve ceplei dolu müşterileri daha cok sever. Gelelim ssd olayına eğer bu makineler piyasada bulumabilecek en iyi makineler olsaydı kesinlikle ssd ye ihtiyacın olurdu çünkü hard disk işlemci hızına yetişemeyebilir. Ama bu sistemlerde hard disk işini görür fazla paran varsa paranı ekran kartına yatır. Umarım biraz daha açıklayıcı oldu. Gece gece telefondan uğraştırdn :D

Alışırsın zamanla kardeşim usengec olduğumdan kısaitıp yazıyorum. Simdi şöyle fiyat sınırım yok dersen nvidia ekran kartı ve intel işlemci amd yi katlar. Daha ekonomik seçeneklerde amd ile nvidia kıyaslanırsa eşit fiyatta amd nin performansı daha iyidir ve işlemcide dd aynı şekilde. Çünkü intel ve nvidia yüksek performans isteyen ve ceplei dolu müşterileri daha cok sever. Gelelim ssd olayına eğer bu makineler piyasada bulumabilecek en iyi makineler olsaydı kesinlikle ssd ye ihtiyacın olurdu çünkü hard disk işlemci hızına yetişemeyebilir. Ama bu sistemlerde hard disk işini görür fazla paran varsa paranı ekran kartına yatır. Umarım biraz daha açıklayıcı oldu. Gece gece telefondan uğraştırdn :D
intel işte bu yüzden pahalı :)

Geri