• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İNTEL mi ? AMD mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSQL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@AraNeL hatırlayayım mevzu benim hangi laptopu tercih edeceğim konuyu dağıtmayalım :D + senden öneri istemiştim cevap bile vermedin :S

@HeLLoNeLy

'' 8970M üst düzey ( çoklu gpu dışında.) bir grafik birimidir.765M performansı 8970M göre çok düşük kalacaktır. ''

Demiştin çoklu gpu nedir performasımı etkiliyor ?

@AraNeL hatırlayayım mevzu benim hangi laptopu tercih edeceğim konuyu dağıtmayalım :D + senden öneri istemiştim cevap bile vermedin :S

@HeLLoNeLy

'' 8970M üst düzey ( çoklu gpu dışında.) bir grafik birimidir.765M performansı 8970M göre çok düşük kalacaktır. ''

monsterdan topla demiştim bende sana en başta 256 bitli ekran kartlı laptop alabilirsin orada arkadaşımın arkadaşı topladı sorun yaşamadı

ayrıca i7 nin ekran kartı da fena değilmiş bak BF 4 performansına ultra high karışık ayarlarda buyur

Son düzenleme:
@AraNeL 128bit'in önemsiz olduğunu bana söyleyen sendin :)

HD8970M bu ekran kartı var içinde ben direkt bunu alırdım farkındamısın bu ekran kartının kaçıncı sırada olduğunun :D diğer gtx ekran kartı 128 bit sakın alma o laptopu
HD8970M bu ekran kartının nasıl birşey olduğunu şu linkteki sağ üstteki sıralamadan görebilirsin ;)

en iyi ekran kartlarında 4. sırada mı ne o ati olan.Dostum 3 bin liradan fazla para verip 128 bit ekran kartı mı alacaksın :D gtx 128 bit diyorum vallahi dalga geçerler adamla :D

@erturkalp

Turbo Boost u neye göre çalıştırıyor yükseldiği ghz i pcnin yanında gelen uygulama mı var onu kurarak mı takip edebiliriz ve gaming mouse ile sırt çantası hediye ettiler dimi?

bana söyle bakalım o zaman yeni masaüstümde i7-4770 işlemci var 3.4 normal boost la 3.9 a çıkıyor nasıl iyi midir ? ve birde ben ileride şöyle bin liralık bir ekran kartı alacağım onun benim şuanki anakartıma olup olmadığını hangi slottan anlıyorduk şu pcı ex x16 pcı slot muhabeti varya hangisinin olması gerekiyor anakartta pcı express 2.0 3.0 muhabbeti var bide anakart değiştirmek zorunda kalmıyım ileride

4770 şuan alınabilecek en iyi işlemcilerden , ben olsam 4670K alıp hız aşırtma yapardım.
PCI3.0 yüksek çözünürlükler dışında 2.0 aralarında hiçbir fark yok.2K-4K gibi çözünürlüklerde maksimum %3 fark oluşturuyordu.4770 yerine az daha ekleyip 4770K alın , daha değerlidir.Şuan ki AMD-Nvidia PCI3.0 desteği veriyor.Z87 çipsetli anakartlar PCI3.0 destekli herhangi bir sorun olmaz.

----------

@HeLLoNeLy

Çoklu GPU aynı grafik biriminin(GPU) birden fazla kullanılmasıdır.AMD için Crossfire , Nvidia için SLİ.Oyun ve sürücülerin bu çoklu gpu başarımı ne kadar yüksekse o kadar iyi performans alıyoruz ancak %100 başarım söz konusu değil.100fps alınan yerde çift gpu 200fps yerine 180-190fps alacaktır.

4770 şuan alınabilecek en iyi işlemcilerden , ben olsam 4670K alıp hız aşırtma yapardım.
PCI3.0 yüksek çözünürlükler dışında 2.0 aralarında hiçbir fark yok.2K-4K gibi çözünürlüklerde maksimum %3 fark oluşturuyordu.4770 yerine az daha ekleyip 4770K alın , daha değerlidir.Şuan ki AMD-Nvidia PCI3.0 desteği veriyor.Z87 çipsetli anakartlar PCI3.0 destekli herhangi bir sorun olmaz.

----------

Çoklu GPU aynı grafik biriminin(GPU) birden fazla kullanılmasıdır.AMD için Crossfire , Nvidia için SLİ.Oyun ve sürücülerin bu çoklu gpu başarımı ne kadar yüksekse o kadar iyi performans alıyoruz ancak %100 başarım söz konusu değil.100fps alınan yerde çift gpu 200fps yerine 180-190fps alacaktır.
o.c yimi diyorsun onu kesinlikle düşünmüyorum ben o kadar üst düzey kullanmayacağım + riskli bir işlem o şöyle diyeyim bios falan hiç kurcalamam ben 4770 alacağım kesinleşti pişman etme diye düşünüyorum işlemci sıralamasına baktım çok beğendim

I7 4. nesile oc yaomaya kalkma sogutmaya paran yetmez. Ama dehset islemci saglam sogutsan 5ghz görür

----------

180-190da fena değil mi? 8970M çoklu gpu olması avantaj diye düşünüyorum

180-190da fena değil mi? 8970M çoklu gpu olması avantaj diye düşünüyorum

Onu ben örnek olarak söyledim çoklu gpu %100 başarımı yok onu anlatmaya çalışıyorum.Yazılım desteği olmazsa ( grafik sürücülerin geçikmesi gibi ) çoklu gpu değil tek gpu performansı alacaksın.8970M tek gpu'dur.

Geri