• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IPhone 6 Tanıtım [CANLI]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Apple, iphone'nin tasarımını bitirmiş. Gerçekten görsel olarak hiç hoşnut bulmadım. Bu sefer ki fiyasko. Benim için dış görünüş çok önemli.

Note ve S Serisi bitti artık samsung.

Sen öyle san :)

S serisini kullanan birisi olarak tasarım güzel olsaydı almayı düşünüyordum ama tasarımı görünce direk tereddütsüz vazgeçtim, ve eminim benim gibi düşünen birçok kişi vardır.

iPhone 6 Plus Note serisi ile kesinlikle boy ölçüşemez, ve S serisine gelince Samsung Alpha ile plastik ve kötü tasarımından uzaklaşmaya başladı Apple ise tam tersi istikamette gidiyor. Bence senin düşündüğünün tam tersi bir durum olacak. Apple kan kaybedecek ve Samsung Apple'ın bu hatasını iyi değerlendirirse yükselişe geçecektir. Zaten yakında gelecek Android L ile de Android iyiden iyiye oturacak ve stabilitesi artacak, Samsung'un tek yapması gereken Alpha serisine benzer modeller üretmeye devam etmek ve o tasarımı geliştirmek.

İphone ve 4 yani iphone 4 bu tek marka gibi birbirinden bir turlu ayrilamiyor, iphone demek o demek benim gozumun onune baska birsey bile gelmiyor..

İphone 4 ile basladi ve bitti.. Ne kasa ne ozellik ne menu steve jobsdan sonra uzerine tek birsey bile koyamadi, kendini hala ilk iphone ile kiyasliyor rezil :)

O zaman nokiada kiyaslasin samsungda kiyaslasin herhalde suanki nokia ilk nokidan 977987727151820171629292 kat daha iyidir :)

Eskiden iPhone'un tasarımını ve stabilitesini öne çıkarırlardı şimdi ellerinde 1 tek stabilite kaldı. Yanlış olabilirim ama Apple büyük bir müşteri kitlesi kaybedecek iPhone 6 ile. Her ne kadar sırf ismi için satın alan büyük bir kitle olsada sırf tasarımı için de iPhone satın alan büyük bir kitle vardı.

telefon işinden anlayan sensin tabiki fakat bende tam tersi bir düşüncedeyim şuanda görenler arasında çok beğenene rastladım şahsi fikrim bende beğendim artık her sene aynı telefonu basamazlar birşeyler yapmak zorundalardı bi telefon çıksın elimize bi alalım o zaman herkesin fikri dahada netleşir ama bana göre iphone iphone dur nasıl bir tasarım olabilir düşünüyorum 5-5s tasarımı hemen hemen aynı öncesi zaten aynı mevcut olan tasarıma birşeyler eklenmeliydi zaten iphone da hep bunu gördük ortaya bu tasarım çıkıyorki artıkda büyük telefonlar daha çok kullanılıyor 5s-5c döneminde nokiadan kopyalayıp renkli 6-6plus dönemindede samsungun büyüklüğünü kopyaladılar

Tasarım aynı kalsaydıda keşke ve bu şekilde bozmasalardı. iPhone'un güzelim tasarımının içine ettiler resmen. Sırf 1mm daha ince olsun diye kamera çıkıntılı bırakılmış, çünkü kamera sensörünün kalınlığı telefonun kalınlığını geçtiği için dışarda kalmış. 1mm daha kalın olsun ne olacak sanki. Kimse iPhone'un kalınlığından şikayetçi değildi ki ve zaten kalında değildi. 6.9 mm olacağına 7.9mm olsun bu değer de halen çok ince bir değer ve oldukçada hoş görünürdü.

Hadi kamera çıkıntısını anladık telefon ince olsun diye öyle olmuş, peki o kalın siyah şeritler ne öyle ? Daha kalın olunca telefon daha iyi sinyal mi alıyor sanki ? Hiç alakası bile yok, tasarımın içine eden ve direk göze batan saçma sapan gereksiz brieyler olmuş üstelik bir mazereti de yok.

Elbette ben çok farklı bir tasarım beklemiyordum, bekleyemem de. Telefon dediğin ya Sony Xperia serisi gibi keskin sert köşelere sahip diktörtgen olur veya Galaxy S3 gibi yuvarlatılmış hatlara yumurta tasarımına sahip olur. Bu konuda pek fazla bir seçenek yok, kimse altıgen telefon beklemiyordu elbette ama madem elinde yıllardır herkes tarafından beğenilen köşeli bir tasarımın var sen neden bunu bozup yumurta tasarımına geçersin ki. iPod touch gibi olmuş aynen. İnsanlar iPod kullanmak isteseler giderler iPod alırlar, iPhone'un ne farkı kaldı ki şimdi.

Kenar çerçeveleri anladık, kabul edilebilir boşluklar var ama ya altta ve üstteki boşluklar ? O kadar boşluğa ne gerek var Allah aşkına ? Madem ekranı büyüyorsun bari çerçeveleri de biraz ince tutki ergonomik olsun elde tutması kolay olsun. 4.7 inçlik iPhone'un ebatları bazı 5 ve 5.2 inçlik telefonların ebatlarından daha büyük.

Kamera, ram ve batarya konusuna hiç girmeyeceğim bile... Tek kelime ile rezalet...

Iphone kullananlardan çok kullanmayanlar çamur atıyor telefona onu fark ettim :D Beyler mantıklı olalım zaten çoğumuz bu telefona ilk çıktığında sahip olamayız.Olsak bile 24-48 taksitle bağlarsın olayı sen taksiti bitirince adamlar uçan telefon yapacak.Sözün özü zaten iphone kullanıcıları genelde ünlüler,işadamları,maaşı 5000 üstü olan aileler.Gelecek garantisi olmayan insan bir kerede 3500 tl vermez bir telefona.Diyeceklerim bu kadar iyi forumlar.

Kim çamur atmış ? Olan fakat kimsenin görmek istemediği, üzerini örtüp geçiştirdiği noktalara vurgu yapıyoruz. Söylediklerimin hangisi yanlış ? Hangisi yokta ben kafamdan uydurup çamur atıyorum ? gösterin lütfen.

Kim çamur atmış ? Olan fakat kimsenin görmek istemediği, üzerini örtüp geçiştirdiği noktalara vurgu yapıyoruz. Söylediklerimin hangisi yanlış ? Hangisi yokta ben kafamdan uydurup çamur atıyorum ? gösterin lütfen.

Konuda yorum yazanlara değil sözüm twitter i falan araştırdım biraz o yüzden yazdım sizden tamamiyle bağımsız. Elbette vurgu yapılacak demek istediğim vurgu yapılsın ama off berbat param olsada almam falan diyenlere sözüm.

Konuda yorum yazanlara değil sözüm twitter i falan araştırdım biraz o yüzden yazdım sizden tamamiyle bağımsız. Elbette vurgu yapılacak demek istediğim vurgu yapılsın ama off berbat param olsada almam falan diyenlere sözüm.

Haksız da değiller. Bak samimi bir şekilde sölüyorum, param olsa almam ki param var ve almayacağım. Hatta bedava verseler şöyle bir iki gün kurcalamak için belki alırım fakat kullanmayı asla düşünmüyorum :)) Söylediklerimde son derece samimiyim.

Haksız da değiller. Bak samimi bir şekilde sölüyorum, param olsa almam ki param var ve almayacağım. Hatta bedava verseler şöyle bir iki gün kurcalamak için belki alırım fakat kullanmayı asla düşünmüyorum :)) Söylediklerimde son derece samimiyim.

Ben ne samsung alırım ne iphone o kadar parayı Türkiyede devlete kazandırmam.Ha yurtdışında hepsini al kullan ama Türkiye'de halkına bakmayan devlete vergi için 2000 lira daha fazla veremem o telefonlara. Alırım 0-1000 tl arası geri kalanını ailem için birşeyler yaparım :)

Bu telefon amerika da 437 TL burda 2.349 TL mi yani ?

Tasarım aynı kalsaydıda keşke ve bu şekilde bozmasalardı. iPhone'un güzelim tasarımının içine ettiler resmen. Sırf 1mm daha ince olsun diye kamera çıkıntılı bırakılmış, çünkü kamera sensörünün kalınlığı telefonun kalınlığını geçtiği için dışarda kalmış. 1mm daha kalın olsun ne olacak sanki. Kimse iPhone'un kalınlığından şikayetçi değildi ki ve zaten kalında değildi. 6.9 mm olacağına 7.9mm olsun bu değer de halen çok ince bir değer ve oldukçada hoş görünürdü.

Hadi kamera çıkıntısını anladık telefon ince olsun diye öyle olmuş, peki o kalın siyah şeritler ne öyle ? Daha kalın olunca telefon daha iyi sinyal mi alıyor sanki ? Hiç alakası bile yok, tasarımın içine eden ve direk göze batan saçma sapan gereksiz brieyler olmuş üstelik bir mazereti de yok.

Elbette ben çok farklı bir tasarım beklemiyordum, bekleyemem de. Telefon dediğin ya Sony Xperia serisi gibi keskin sert köşelere sahip diktörtgen olur veya Galaxy S3 gibi yuvarlatılmış hatlara yumurta tasarımına sahip olur. Bu konuda pek fazla bir seçenek yok, kimse altıgen telefon beklemiyordu elbette ama madem elinde yıllardır herkes tarafından beğenilen köşeli bir tasarımın var sen neden bunu bozup yumurta tasarımına geçersin ki. iPod touch gibi olmuş aynen. İnsanlar iPod kullanmak isteseler giderler iPod alırlar, iPhone'un ne farkı kaldı ki şimdi.

Kenar çerçeveleri anladık, kabul edilebilir boşluklar var ama ya altta ve üstteki boşluklar ? O kadar boşluğa ne gerek var Allah aşkına ? Madem ekranı büyüyorsun bari çerçeveleri de biraz ince tutki ergonomik olsun elde tutması kolay olsun. 4.7 inçlik iPhone'un ebatları bazı 5 ve 5.2 inçlik telefonların ebatlarından daha büyük.

Kamera, ram ve batarya konusuna hiç girmeyeceğim bile... Tek kelime ile rezalet...
R
Resimden bakarak kamera çıkıntısını abartmışsın eline alınca aynı açıdan bakınca çok farkedilmez bile.Adamlar ios sistem kullanıyor stabilitesini 1 gb ram karşılıyor ki adamlar 1 gb ram koymuşlar.4 gb ram koyuyorsunda noluyor 2.5-3 gb ni android sistem yiyor saten(dedigim gibi sistem ios).Ayrıca batarya kullanımını %45 arttırmışlar mesala 1 gün sarjı gidiyorsa 1.5 gün gidicek.S3 içinde aynısını düşünmüştüm nasıl bi telefon demiştim ama ele alınca şık duruyordu.Eline alıp bakmadan telefona bu kadar yorum saçma.

Son düzenleme:
5s , 6 geldikten sonra çöp olur dedım ama donanımsal olarak pek farkı yok gibi abi yorumun nedir [MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

R
Resimden bakarak kamera çıkıntısını abartmışsın eline alınca aynı açıdan bakınca çok farkedilmez bile.Adamlar ios sistem kullanıyor stabilitesini 1 gb ram karşılıyor ki adamlar 1 gb ram koymuşlar.4 gb ram koyuyorsunda noluyor 2.5-3 gb ni android sistem yiyor saten(dedigim gibi sistem ios).Ayrıca batarya kullanımını %45 arttırmışlar mesala 1 gün sarjı gidiyorsa 1.5 gün gidicek.S3 içinde aynısını düşünmüştüm nasıl bi telefon demiştim ama ele alınca şık duruyordu.Eline alıp bakmadan telefona bu kadar yorum saçma.

Abarttığım bişey yok, kamera çıkıntısı çakma çin telefonları gibi olmuş aynen. Kamera çıkıntısını beğenmediğimi hoş durmadığını belirttim, bunda abartı olan nedir ? Abartı görmemişsiniz anlaşılan. Ha bu arada kesinlikle abatarmadım ama istersemde abartırım kimsenin birşey demeye hakkı yok, bu benim düşüncem ve benim görüşüm olur! Sen istersen beğen, istersen tüm ailene herkese birer tane al beni alakadar etmez kesinlikle, senin ne zevkine ne görüşüne karışmam ve birşey demem. Ben kendi düşüncelerimi ve görüşlerimi belirttim;)

iOS kullandıklarını bilmiyordum hatırlattığın için teşekkür ederim ;) Emin olabilirsin ki iOS un ne olduğunu nerede kullanıldığını, özelliklerinin ne olduğunu senden çok ama çok daha iyi biliyorum. Burada amacım çok bilmişlik yapmak değil, sadece kendisi birşey biliyormuşta karşısındaki hiç birşey bilmiyormuş gibi iOS kullanıyorlar demenden ötürü bunu söyleme gereği duyuyorum. Ben hem Android hem de iOS üzerine bildiğiniz ve bilmediğiniz bikaç farklı yerde makaleler yazıyorum bikaç senedir ;) Ha her makale yazan herşeyi bilir gibi birşey imaa etmiyorum ancak şunuda söylemem gerekir ki o makaleleri yazmak için ne kadar teknoloji sitesi ve bilgi kaynağı varsa didik didik araştırıp okuyorum ve bu kaynakların tamamı yabancı kaynaklardır. Herşeyi bildiğimi de imaa etmiyorum, sadece bu konuda sizden ders almayacak ve bana hatırlatma yapmanızı gerektirmeyecek kadar bilgim olduğunu söylemeye çalışıyorum kısaca.

1 gb ram stabiliteye yetmez demedim multitasking için yetersiz dedim. 4 GB ram koysunlarda demedim en azından 1.5 gb koysalardı dedim. Batarya kullanımını %45 arttırmışlarmış, isterse %100 arttırsınlar 1810 mAh kesinlikle yarım günlük fark yaratmayacak belki 1-2 saat fark yaratır.

Ha bu arada resimlere bakarak yorum yaptığımı kim söyledi ? O kamera çıkıntısı aylardan beridir sızan iphone videolarında vardı zaten ama herhalde öyle olmaz diye düşünüyordum. Sızıntılara itibar etmeyip Apple böyle vasat bir tasarım çıkarmaz diye umut ediyordum. O çıkıntıyı aylardan beridir biliyorum ve takip ediyorum. O çıkıntı hakkında hem resimler, hem videolar hemde hakkında yazılan bütün bilgileri araştırdım okudum ve biliyorum. Sadece resme bakıp kafasına göre saçma sapan yorum yapacak boş birisi değilim ben.

Birşeyleri tam olarak bilmeden ve söylenilenleri anlamadan kafanıza göre bişeyler uydurup ben söylemişim gibi konuşmazsanız sevirinirim.

İlerde de %99 Kredi kart bilgilerini çalıcaklar bu işin içinden nasıl kalkıcaklar merak konusu
güvenilir bir markaydı fakat şimdi dünyada değeri düştü güvensizlik de cabası, Ailemin hepsine Nokia Lumia Son telefonlarından aldım 4 tane , nokiadan şaşmıyoruz bakalım sonumuz hayrola kendimde 1020 var ablamdada öyle babamdada 1520 var ufaklıkdada aynı şekil memnunuz yani herhangi bir problem yok kamerasıda bunlara 1000 basar emin olun aparatsız .

Geri