• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İşimi kaybetmekten korkuyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
Uzun bir zamandır yaptığım işlerde hata yapıyormuşum veya yapacakmışım gibi geliyor Bir işi en az 6, 7 kere yapmadan içim rahat etmiyor.

Örnek vermek gerekirse gece yatarken kapıyı kitliyorum ve yatağa geçtiğimde kapı sanki açıkmış gibi hissediyorum.

Gecede en az 6, 7 kere kalkıp kapının kilidini açıp kapıyı ya kapanmassa diye düşünüp sertçe çarpıp, kilitleyip tekrar yatıyorum.

Web geliştiriciliği yapıyorum. Son zamanlarda paranoyam git gide artmış durumda yazdığım kodlarda herhangi bir sorun olmamasına karşın bana kayma varmış, satırlarda hatalı karakterler varmış gibi geliyor ve silip, silip tekrar yazıyorum.

Son yaşadığım durum artık can sıkıcı bir hal aldı bilgisayarıma format atmam gerekiyor 3 gündür microsoft'un sitesinden windows 10 iso dosyası indireceğim ama her seferinde indirmeyi iptal ediyorum sebepse indirme dosyasında ya 64 bit seçmediysem, dil olarak türkçeyi seçmediysem yada indirdigim kurulum dosyası microsoftun resmi sitesimiydi ya sahte bir siteyse indirdiğim dosya yuzunden hacklenirsem vs derken %97 de indirmeyi iptal edip yeniden başlattım ve 3 günün sonunda indirmeyi bir türlü sonuçlandıramadım

Bana ne oluyor beyler korona yüzünden doktora da gitmeye korkuyorum işler kaldı ortada yapamıyorum bu nedir birşey sürekli vesvese veriyormuş gibi yaşayan var mi daha önce içimizde ?

Son düzenleme:
Uzun bir zamandır yaptığım işlerde hata yapıyormuşum veya yapacakmışım gibi geliyor Bir işi en az 6, 7 kere yapmadan içim rahat etmiyor.

Örnek vermek gerekirse gece yatarken kapıyı kitliyorum ve yatağa geçtiğimde kapı sanki açıkmış gibi hissediyorum.

Gecede en az 6, 7 kere kalkıp kapının kilidini açıp kapıyı ya kapanmassa diye düşünüp sertçe çarpıp, kilitleyip tekrar yatıyorum.

Web geliştiriciliği yapıyorum. Son zamanlarda paranoyam git gide artmış durumda yazdığım kodlarda herhangi bir sorun olmamasına karşın bana kayma varmış, satırlarda hatalı karakterler varmış gibi geliyor ve silip, silip tekrar yazıyorum.

Son yaşadığım durum artık can sıkıcı bir hal aldı bilgisayarıma format atmam gerekiyor 3 gündür microsoft'un sitesinden windows 10 iso dosyası indireceğim ama her seferinde indirmeyi iptal ediyorum sebepse indirme dosyasında ya 64 bit seçmediysem, dil olarak türkçeyi seçmediysem yada indirdigim kurulum dosyası microsoftun resmi sitesimiydi ya sahte bir siteyse indirdiğim dosya yuzunden hacklenirsem vs derken %97 de indirmeyi iptal edip yeniden başlattım ve 3 günün sonunda indirmeyi bir türlü sonuçlandıramadım

Bana ne oluyor beyler korona yüzünden doktora da gitmeye korkuyorum işler kaldı ortada yapamıyorum bu nedir birşey sürekli vesvese veriyormuş gibi yaşayan var mi daha önce içimizde ?

biraz dinlen, işi gücü bırak stressten uzak dur. eğer sorunların devam ediyorsa mutlaka psikolojik yardım al.

biraz dinlen, işi gücü bırak stressten uzak dur. eğer sorunların devam ediyorsa mutlaka psikolojik yardım al.

Sağolasın dostum gece gece üşenmemiş cevap yazmışsın bir süredir ciddi halde bu durum sosyal hayatıma da sıçradığı için zaten işi gücü bıraktım yaklaşık 1, 1.5 haftadır sakin bir sekilde kafamı dinliyorum sevdiğim başka şeylere zaman ayırıyorum dizi izliyorum oyun oynuyorum vs ama artık yaptığım bu boş işlerde bile nüks etmeye başladı silkroad oynuyorum mesela karakter wizzard ya str verdiysem aha karakter mındarnoldu falan diye kendi kendime karalar bağlıyorum resmen sıyırmama az kaldı

(Bu arada forum silkroad ağırlıklı bir forum oldugu için bileceğini düşünerekten oradan örnek verdim oyunla ilgin yoksa kusura bakma uzattim biraz)

Kardeşim bence bi hava al. Evin içinde sürekli aynı şeyleri yapmaktan paranoyak olmuşsun baksana. Bende atlattım öyle şeyler iyi anlıyorum seni. En temizinden git bi hava al.

Ben de aynı şeyi yaşıyorum ama yıllardır. Seninkinin boyutu bilemem tabi ki ama. Kapıyı kitlemiş miyim, çayın altını kapadım mı, doğru dosyayı yükledim mi vs... Bendekinin gelip geçici bir şey olduğunu düşünmüyorum huy gibi bir şey herhalde. Böyle yaşamaya alıştım.

bir psikiyatri doktoruna görünsen iyi olur. yaygın ve bilinen bir bozukluk. aşırı sağlamcılık ta buna benzetile bilir ama senin ki kaygı bozukluğuna da benziyor.

Ben de aynı şeyi yaşıyorum ama yıllardır. Seninkinin boyutu bilemem tabi ki ama. Kapıyı kitlemiş miyim, çayın altını kapadım mı, doğru dosyayı yükledim mi vs... Bendekinin gelip geçici bir şey olduğunu düşünmüyorum huy gibi bir şey herhalde. Böyle yaşamaya alıştım.

Aynen dostum tam olarak senin de anlattığın gibi baskalarında da gordugume sevinsem mi bilemedim uzun zamandır var diyorsun akli dengeni yitirmedigini goz onune alirsak ki insallah oyle oldugunu dusunuyorum :'( iyiyiz bence

- - - Güncellendi - - -

bir psikiyatri doktoruna görünsen iyi olur. yaygın ve bilinen bir bozukluk. aşırı sağlamcılık ta buna benzetile bilir ama senin ki kaygı bozukluğuna da benziyor.

Dostum koronadan dolayı o is biraz uzar gibi o zamana kadar ne yapsam bilemedim ilerleyen zamanlsra bakacagiz artik

Aynen dostum tam olarak senin de anlattığın gibi baskalarında da gordugume sevinsem mi bilemedim uzun zamandır var diyorsun akli dengeni yitirmedigini goz onune alirsak ki insallah oyle oldugunu dusunuyorum :'( iyiyiz bence

- - - Güncellendi - - -

Dostum koronadan dolayı o is biraz uzar gibi o zamana kadar ne yapsam bilemedim ilerleyen zamanlsra bakacagiz artik

Özel muayenesi olan bir psikiyatri ile görüş kafaya takmamaya özen göster

Kesinlikle ama kesinlikle psikolojik destek almanı öneririm. Bu yaşamış olduğun durum, geçici veya "aman ya ne olacak ki" denecek bir durum değil; Allah göstermesin, ilerleyebilir. Acil şifalar diliyorum, iyi geceler.

Psikoloji ile alakası yok bunun. Psikiyatrist senin paranı alır sadece, bir kaç nasihatte bulunur o kadar. Rahatladığını zannedersin. Sürekli bilgisayar karşısında olmaktan kaynaklanıyor. Bunlar sadece takıntı. Bilgisayar aslında bizi öldürüyor ama farkında değiliz. Bazen banada oluyor, ekran başında donup kalıyorum. Kafa duruyor. :D Takıntılar başlıyor. 1 ay kadar bilgisayardan uzak dur. Rahatlarsın. Paranda cebinde kalır kardeş.

Geri