• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

KiwiGuard <-- Güvenlik sistemi [Oto ban - saldırıya karşı ıpbanned]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Of of okadar hazırdan konusan varki ben paylaştıysam yarıyordur.. Yorum yapmıyorum dahada.

sadece d-guard kullanin yazilim calismiyor degil ama anca 90 yillarinin saldiri tekniklerinden koruyor yani son model bi saldirida hic bir ise yaramiyor :)
Yinede google den nsl basit dos saldirisi yapilir gibi anlatimlar icin ise yaraya bilir

S.a Kerdeşim ben Cok öncelerden Kurdum işe Yarıyor ama İnternet cafe id lerini de ßan lıyor Cözümü nedir ?

Bu programın zaten çalışma mantığı yanlış ve işe yaraması bir mucize olur. Saldırıyı neye göre belirliyor ? Banladığı IP'lerin saldırgan oldugunu anlaması pek mümkün görünmüyor kaldı ki saldırı yapıldıgında 4-5 IP'den yapılmadığına göre bu program hiçbir işe yaramıyor demektir.

Arkadaşların dediği gibi büyükbir internet cafede oyunclar oyuna girmeye kalksa IP'yi banlar ve boşuna oyuncu kaybedersiniz.

Bu programın zaten çalışma mantığı yanlış ve işe yaraması bir mucize olur. Saldırıyı neye göre belirliyor ? Banladığı IP'lerin saldırgan oldugunu anlaması pek mümkün görünmüyor kaldı ki saldırı yapıldıgında 4-5 IP'den yapılmadığına göre bu program hiçbir işe yaramıyor demektir.

Arkadaşların dediği gibi büyükbir internet cafede oyunclar oyuna girmeye kalksa IP'yi banlar ve boşuna oyuncu kaybedersiniz.
Programın çalışma mantığının ne olduğu nerden biliceksin ? saldırıyı pinge göre belirliyor

Bana saldırının pinge göre belirlenmesini yazılımsal olarak detaylı anlatırsan "büyüksun abi" diyeceğim.

Bana saldırının pinge göre belirlenmesini yazılımsal olarak detaylı anlatırsan "büyüksun abi" diyeceğim.
İlk önce değişken tanımlayıp tickcount değerini verirsin sonra pingin kaç defa geldiğini değişkende barındırırsın ping geldiğinde eventte tickcount belirlediğin zamandan azsa ve ping sayısı belirlediğinden fazlaysa saldırıyı tanır değilse pingin kaç defa geldiğini sıfırlar tickcountu yeniden değer verir, ping sistemiydi bu pinge göre belirlendiğinide deneyerek öğrendim.
Founder and Developer of HitSRO kardeş.

Son düzenleme:
Bu söylediğini başka yerde söyleme (yani bilenlerin arasında) cidden çok fazla dalga geçerler zaten yaşında 18'in üstü değildir büyük ihtimalle.

Ben sana pingleri nasıl sayarsın demedim. Sen her oyuna girenin ping atarak mı girdiğini sanıyorsun ? Daha doğrusu pingin ne oldugunda thickcount'un ne oldugundan haberin bile yok.

Bu programın çalışma mantığına "pingleri sayıyor" gibi saçma sapan bir cevap verebiliyorsan git çiftcilik falan yap.

Ama sana anlatıp burda seni rezil etmeyeceğim. Git araştır TCP neymiş UDP neymiş bunlar ne işe yararmış. Ondan sonra birazcık mantık yürütürsen program ne yaptığını bulabilirsiniz.

İşkembeden sallamak ile malesef bu işler yapılmıyor. Yukara arkadaşın birisi ne yazmış ve ne güzel yazmış; "Yazılımsal olarak DDOS koruması önlenemez" zaten önlenseydi adamlar 80.000$ veripde firewall almazlardı değil mi ?

Neyse bu sana son cevabım ezbere iş yapmayın. Thickcount içinde git 2-3 makale oku "Environment.TickCount Property (System)"

Bu söylediğini başka yerde söyleme (yani bilenlerin arasında) cidden çok fazla dalga geçerler zaten yaşında 18'in üstü değildir büyük ihtimalle.

Ben sana pingleri nasıl sayarsın demedim. Sen her oyuna girenin ping atarak mı girdiğini sanıyorsun ? Daha doğrusu pingin ne oldugunda thickcount'un ne oldugundan haberin bile yok.

Bu programın çalışma mantığına "pingleri sayıyor" gibi saçma sapan bir cevap verebiliyorsan git çiftcilik falan yap.

Ama sana anlatıp burda seni rezil etmeyeceğim. Git araştır TCP neymiş UDP neymiş bunlar ne işe yararmış. Ondan sonra birazcık mantık yürütürsen program ne yaptığını bulabilirsiniz.

İşkembeden sallamak ile malesef bu işler yapılmıyor. Yukara arkadaşın birisi ne yazmış ve ne güzel yazmış; "Yazılımsal olarak DDOS koruması önlenemez" zaten önlenseydi adamlar 80.000$ veripde firewall almazlardı değil mi ?

Neyse bu sana son cevabım ezbere iş yapmayın. Thickcount içinde git 2-3 makale oku "Environment.TickCount Property (System)"
thickcount :D ben saymayı anlatmadım zaten bu programın nasıl çalıştığını anlattım bilmediğin ne dediğinden anlaşılıyor ayrıca oyundayken ping atar sürekli oyunda olduğunu belli etmek için kendi kendini rezil etme boşuna ben yazılımsal olarak engellenir demedim saçmalığına cevap verdim.

Hıhım peki kardeşim. İşte şu beyninize çok yüklendiğiniz için bizim ülkeden bir bok olmuyor malesef. Adam gibi artistlenmeyip birşeyler dinleseniz öğrenip birşeyler yapacaksınızda burnunuzdan kıl aldırmadığınız için böyle oluyor.

Ulan saf çocuk pingin anlamını sorsam kekelersin gelmiş ***** ***** konuşuyorsun. Her oyuna girerken ve oyunda işlem yaparken clientın gameserver'a yada hangi işlemi yapıyorsan o programa bir paket gönderir TCP kullanarak. Sunucu buna cevap verir ve client ona göre işlem yapar.

Bu ***** amatör programın yaptığı olayda TCP isteklerini kontrol ederek belli bir sayıda IP'yi gördüğünde yasaklı listesine ekliyor. Buda ne demek ? Aynı anda 15-20 kişi cafeden beraber oyun oynamak istese IP'yi banlayacak demek.

TCP nedir UDP nedir bilmeden ***** ***** etrafa artistlik yapıyorsunuz. Cahilsiniz bari bilmeden etmeden saçma ***** konuşmayın.

Size birşeyler öğretmeye çalışanda kabahat. Hata bende arkadaşım buda son mesajımdır. Siz kendi dünyanızda eğlenmeye devam edin. Onun için hayatınız boyunca hiçbir baltaya sap olamayacaksınız.

Hadi eyvallah

Son düzenleme:
Hıhım peki kardeşim. İşte şu beyninize çok yüklendiğiniz için bizim ülkeden bir bok olmuyor malesef. Adam gibi artistlenmeyip birşeyler dinleseniz öğrenip birşeyler yapacaksınızda burnunuzdan kıl aldırmadığınız için böyle oluyor.

Ulan saf çocuk pingin anlamını sorsam kekelersin gelmiş ***** ***** konuşuyorsun. Her oyuna girerken ve oyunda işlem yaparken clientın gameserver'a yada hangi işlemi yapıyorsan o programa bir paket gönderir TCP kullanarak. Sunucu buna cevap verir ve client ona göre işlem yapar.

Bu ***** amatör programın yaptığı olayda TCP isteklerini kontrol ederek belli bir sayıda IP'yi gördüğünde yasaklı listesine ekliyor. Buda ne demek ? Aynı anda 15-20 kişi cafeden beraber oyun oynamak istese IP'yi banlayacak demek.

TCP nedir UDP nedir bilmeden ***** ***** etrafa artistlik yapıyorsunuz. Cahilsiniz bari bilmeden etmeden saçma ***** konuşmayın.
Sizin gibi çok bilmişlerden olmasın o :D ben onun aksini söylemedim senin ne konuştuğun belli değil tcp isteklerini kontrol etmiyor sniffer kullanıyor bildiğin yok.
Ben diyorum ping sen diyorsun tcp udp nedir gülünç durumuna sokma kendini :D
edit
programın nasıl çalıştığını bilmeden yalan yanlış bilgiler yazıp atarlanıyorsun Yaşı büyük bey.

Son düzenleme:
Geri