• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

KiwiGuard <-- Güvenlik sistemi [Oto ban - saldırıya karşı ıpbanned]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu söylediğini başka yerde söyleme (yani bilenlerin arasında) cidden çok fazla dalga geçerler zaten yaşında 18'in üstü değildir büyük ihtimalle.

Ben sana pingleri nasıl sayarsın demedim. Sen her oyuna girenin ping atarak mı girdiğini sanıyorsun ? Daha doğrusu pingin ne oldugunda thickcount'un ne oldugundan haberin bile yok.

Bu programın çalışma mantığına "pingleri sayıyor" gibi saçma sapan bir cevap verebiliyorsan git çiftcilik falan yap.

Ama sana anlatıp burda seni rezil etmeyeceğim. Git araştır TCP neymiş UDP neymiş bunlar ne işe yararmış. Ondan sonra birazcık mantık yürütürsen program ne yaptığını bulabilirsiniz.

İşkembeden sallamak ile malesef bu işler yapılmıyor. Yukara arkadaşın birisi ne yazmış ve ne güzel yazmış; "Yazılımsal olarak DDOS koruması önlenemez" zaten önlenseydi adamlar 80.000$ veripde firewall almazlardı değil mi ?

Neyse bu sana son cevabım ezbere iş yapmayın. Thickcount içinde git 2-3 makale oku "Environment.TickCount Property (System)"

Güzel kardeşim bir önceki konunda seni desteklemiştim fakat bu mesajında anlaşılıyor ki burnun kafdağında bakıyorum.. Bu arada makale okumasını önermeden önce sen TickCount yazmayı öğrenmelisin. :) Bu arada o konuda ne yazmışsın CNAME ve DNS kayıtları bunlar seni asla korumaz seni koruyacak olan Silkroad Security'i yalayıp yutman ve Ollydbg + C#'de usta olmalısın başka hiç birşey değil laf dalaşınada girmeni tavsiye etmiyorum.. :'(

İyi Forumlar !

Kardeşim ? "ABİ" diyeceksin velet. Biyerde CNAME yazdım diye tüm konularımda CNAME'de bahsetti ya la :D

TickCount, ThickCount farketmez. Daha geçen gün VB'ye yeni başladım diyen adam bana bunları mı öğretiyor şimdi :D 16 yaşında veletsiniz ben boşuna okumuşum arkadaşım o zaman yazılım mühendisliğini. Ping ne pingin boyutunu ne amk. Silkroad Security ney lan :D

Neyse gençler siz kendi ***** ve küçük dünyanıza takılmaya devam edin. Yazık bu bilmeyen insanlarıda kandırın biliyoruz diye. Ama bir bok bildiğiniz yok ***** ***** konuşuyorsunuz biliyormuş gibi.

Yanına gelsem c# ile proje başlatamaz velet bana laf yapıyor ya

OllyDBG ile C# ve Silkroad arasında nasıl bağlantı kurdun la sen. OllyDBG ile Silkroad desen tamamda daha vB yazamadan C# nasıl çıkardın. Hayatında OllyDBG mi kullandın sen =)

:D Neyse siz takılın birdaha sizin gibi *****lara laf yetiştiremem. 14-15 yaşındaki mallar toplanmış artistlik diz boyu veletlerde. Yerimi bilen biliyor öptüm sizi =)

Son düzenleme:
Kardeşim ? "ABİ" diyeceksin velet. Biyerde CNAME yazdım diye tüm konularımda CNAME'de bahsetti ya la :D

TickCount, ThickCount farketmez. Daha geçen gün VB'ye yeni başladım diyen adam bana bunları mı öğretiyor şimdi :D 16 yaşında veletsiniz ben boşuna okumuşum arkadaşım o zaman yazılım mühendisliğini. Ping ne pingin boyutunu ne amk. Silkroad Security ney lan :D

Neyse gençler siz kendi ***** ve küçük dünyanıza takılmaya devam edin. Yazık bu bilmeyen insanlarıda kandırın biliyoruz diye. Ama bir bok bildiğiniz yok ***** ***** konuşuyorsunuz biliyormuş gibi.

Yanına gelsem c# ile proje başlatamaz velet bana laf yapıyor ya

OllyDBG ile C# ve Silkroad arasında nasıl bağlantı kurdun la sen. OllyDBG ile Silkroad desen tamamda daha vB yazamadan C# nasıl çıkardın. Hayatında OllyDBG mi kullandın sen =)

:D Neyse siz takılın birdaha sizin gibi *****lara laf yetiştiremem. 14-15 yaşındaki mallar toplanmış artistlik diz boyu veletlerde. Yerimi bilen biliyor öptüm sizi =)
evet boşa okumuşsun birşey bildiğini sanıyorsun bildiğin kadar konuş sende

Dostum senden rica ediyorum git ve pingin ne olduğunu öğren. Google'ye yazdığında ping nedir diye çıkar birazcık araştır.

Pingin ne oldugunu öğrendikten sonra pingin bir boyutunun olmadığını, aslında sizin ping ping dediğiniz olayın tamamen farklı birşey olduğunu anlayacaksınız. Acıdığım için söylüyorum bunları valla çok geride ve cahilsiniz.

Lütfen gidin birşeyler öğrenin yada öğrenmeye çalışın rica ediyorum.

Hatta ve hatta;

Ping programı, 1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılmış bir programdır. Bir makineye genelde 32 baytlık bir ICMP pakedi gönderir ve aynı pakedin geri gelmesini bekler.

Dostum senden rica ediyorum git ve pingin ne olduğunu öğren. Google'ye yazdığında ping nedir diye çıkar birazcık araştır.

Pingin ne oldugunu öğrendikten sonra pingin bir boyutunun olmadığını, aslında sizin ping ping dediğiniz olayın tamamen farklı birşey olduğunu anlayacaksınız. Acıdığım için söylüyorum bunları valla çok geride ve cahilsiniz.

Lütfen gidin birşeyler öğrenin yada öğrenmeye çalışın rica ediyorum.

Hatta ve hatta;

Ping programı, 1983 yılında Mike Muuss tarafından yazılmış bir programdır. Bir makineye genelde 32 baytlık bir ICMP pakedi gönderir ve aynı pakedin geri gelmesini bekler.
sen sorunlu musun ben yukarda programın pingi nasıl kontrol ettiğini söyledim sen ping nedir diyorsun :D "ayrıca oyundayken ping atar sürekli oyunda olduğunu belli etmek için" şu dediğimi anlayacak kadar kapasiten olmadığı için ne diyorsun

Bak güzel kardeşim. Oyunda olduğunu belirtmek için ping atılmaz. Zaten mantıkende öyle *****ça şey olmaz. Ping senin sunucuyla arandaki gecikme süresini veriyor. Şu mantıkla ne kadar gerizekalıca konuştugunu 3-5 sene sonra göreceksin.

Sen oyunda otururken, kalkarken, yürürken, dururken v.s sürekli sunucuyla aranda paket alışverişi olur. Bunuda yukarda söylediğim gibi TCP/IP protokolleri ile yapılır.

Hayır bunu eğer üniversitedeki profesorden daha iyi bildiğini iddaa ediyorsan senin gibi adama laf söylemek bundan sonrası için haram bana gerçekten.

Bir bok bildiğini sandığını düşündüğüm için arayıp hususi adama sordum kendime çelişerek ama tabiki sonuç tahmin ettiğim gibi. Birazcık araştır ondan sonra gel benimle aşık at lütfen. Dediğim gibi hala kafanın dikine gidip cahilce konuşacaksan sana laf anlatmak haram bana

Bak güzel kardeşim. Oyunda olduğunu belirtmek için ping atılmaz. Zaten mantıkende öyle *****ça şey olmaz. Ping senin sunucuyla arandaki gecikme süresini veriyor. Şu mantıkla ne kadar gerizekalıca konuştugunu 3-5 sene sonra göreceksin.

Sen oyunda otururken, kalkarken, yürürken, dururken v.s sürekli sunucuyla aranda paket alışverişi olur. Bunuda yukarda söylediğim gibi TCP/IP protokolleri ile yapılır.

Hayır bunu eğer üniversitedeki profesorden daha iyi bildiğini iddaa ediyorsan senin gibi adama laf söylemek bundan sonrası için haram bana gerçekten.

Bir bok bildiğini sandığını düşündüğüm için arayıp hususi adama sordum kendime çelişerek ama tabiki sonuç tahmin ettiğim gibi. Birazcık araştır ondan sonra gel benimle aşık at lütfen. Dediğim gibi hala kafanın dikine gidip cahilce konuşacaksan sana laf anlatmak haram bana
sen hiç silkroadın paketlerine bakmamışsın her 5 saniyede bir kere 2002 atar atmazsan dc verir, bana paket öğreteceğine git silkroadın paketlerine bak üniversite profesörü bey zeka taşkınlığı var sanırım sende

2002 operation code yani ping onuda anlamazsın ekliyim dedim

Son düzenleme:
Lan gerizekalı ben hocama sordum diyorum adam üni profesoru diyor.

Hah bak şimdi buradan yola çıkarsak. Client her 5sn'de 2002 paketi gönderiyor ve oyunda olduğunu belirtiyor sunucuya doğru mudur ?

Bu mantıkla be gerizekalı bunun ping neresinde söyleyebilir misin? OpCode 0x2002 paketini gönderiyor sürekli bağlantı kopmasın diye. Bak araştırmışın doğru yola girmeyi başarıyorsun yavaş yavaş
Oyunda olduğunu belirtmek için ping atılmaz.
Client her 5sn'de 2002 paketi gönderiyor ve oyunda olduğunu belirtiyor sunucuya doğru mudur ?
kendinle çelişiyorsun, attığın makaleye baksaydın bir buna da ping deniyor.

Kendimle çelişmiyorum. Oyunda olduğunu belirtmek için ping atılmaz paket gönderilir. Senin ilk başta bahsettiğin ping ile şu paketi gönderirken dedikleri ping olayı bambaşka. Bu program üzerinden gidersek tekrar , gelen paketi okuyamaz çünkü herhangi bir port ile çalışmıyor yada gameserver ile entegreli çalışmıyor.

bu bağlamda senin söylediğin pingi ölçmesi yada onun bir boyutu olması çok mantıksız geliyor.

Bu şekilde artistlenmeden güzel güzel tartışsak iyi oluyor değil mi?

Kendimle çelişmiyorum. Oyunda olduğunu belirtmek için ping atılmaz paket gönderilir. Senin ilk başta bahsettiğin ping ile şu paketi gönderirken dedikleri ping olayı bambaşka. Bu program üzerinden gidersek tekrar , gelen paketi okuyamaz çünkü herhangi bir port ile çalışmıyor yada gameserver ile entegreli çalışmıyor.

bu bağlamda senin söylediğin pingi ölçmesi yada onun bir boyutu olması çok mantıksız geliyor.

Bu şekilde artistlenmeden güzel güzel tartışsak iyi oluyor değil mi?
Buna da ping deniyor, tekrar ediyorum bana gönderdiğin makaleyi kendin okursan anlarsın program üzerinden gidersek sniffer diye icat var her türlü paketi okursun başta da demiştim yorumlarımı okumadan cevap atıyosun ayrıca ping ölçme boyutu vs. bunu ben demedim yorum yapan ben değildim yorum atan kişinin kim olduğunada baksaydın

Bana saldırının pinge göre belirlenmesini yazılımsal olarak detaylı anlatırsan "büyüksun abi" diyeceğim.
kim artistleniyor ? bu mesajın küçümseyici

Geri