• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[DUYURU] Laptop değerlendirmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan OrioN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Alma dedikçe alacağım diyor. Git Casper al, sakın başka marka alayım deme. Casper 1 numara :D

öncelikle şunu söyleyim elimden belki 150 laptop geçmiştir casper vestel yok hp yok grunding bunlar neya beş para etmez hp soba gibi ısınır performans verir fakat ısınır kapanır senin i7 dediğin olay i7 100$ olan i7ler varken son seriler 2000$ kadar çıkıyor yani tüm i7ler aynı değil çoğu i5 i7lerden enaz 2 kat üstün olanları var üstelik işlemci sonunda 4500U 3200U fealan varsa o u ultrabook için üretilmiştir ve elektirik az tüketir performansı düşüktür sıf i7 diye laptop son seri sanma i6 4 nesil laptop işlemcisi 4200U ondan 1 yıl önce çıkan i3le aynı performansı veriyor testlerde hatta fps daha düşük oyunlarda üretim amacı az enerji tüketmek ofis kullanımı ultrabookların öyle kötü i7ler varki i3 den düşüktür performansı sana tavsiyem testlere bak sitelerde fps hangi oyunda nekadar vermiş ben 1 hafta önce lenova aldım 1760tl memnun kaldım gayette iyi istersene özelden link atarım

Pek heves bırakmadınız lakin casperı az önce sipariş verdim zaten oyun oynamak için almıyorum 3d çalışmaları için kullanıcam, fiyat parça bakımından baktım ve casperi doğru buldum sağlam bide soğutucu alıp mümkün olduğunca sıcaklığı pasifize etmeye çalışıcam, yardımlarınız için çok sağolun arkadaşlar.

İşlemci modelleri değişir laptop işlemcisinde ise haswell olan en önde gelir mod olarak

Ozana en iyi Soğutuculari onerelim hatta 2 3 tane alsin o laptopa Soğutucu dayanmaz altina ekmek koysan kizarir :D

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Adam siparişi vermiş şimdiden biz de ona ekmek siparisi verelim laptopun altinda isitip yollar artik :)

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

öncelikle şunu söyleyim elimden belki 150 laptop geçmiştir casper vestel yok hp yok grunding bunlar neya beş para etmez hp soba gibi ısınır performans verir fakat ısınır kapanır senin i7 dediğin olay i7 100$ olan i7ler varken son seriler 2000$ kadar çıkıyor yani tüm i7ler aynı değil çoğu i5 i7lerden enaz 2 kat üstün olanları var üstelik işlemci sonunda 4500U 3200U fealan varsa o u ultrabook için üretilmiştir ve elektirik az tüketir performansı düşüktür sıf i7 diye laptop son seri sanma i6 4 nesil laptop işlemcisi 4200U ondan 1 yıl önce çıkan i3le aynı performansı veriyor testlerde hatta fps daha düşük oyunlarda üretim amacı az enerji tüketmek ofis kullanımı ultrabookların öyle kötü i7ler varki i3 den düşüktür performansı sana tavsiyem testlere bak sitelerde fps hangi oyunda nekadar vermiş ben 1 hafta önce lenova aldım 1760tl memnun kaldım gayette iyi istersene özelden link atarım
bukadar yorumam rağmen inatla aldınızya helal olsun bendahada forumda laptop önermem 3 yıldır elimden geçmeyen bilinen marka kalmadı arkadaşım gelmiş bendeki i5 ondaki i7 daha iyi sanıyordu bi fps testi yaptık aynı oyunda aynı ekran kartı vardı ama çok daha iyi akıcı oynuyordum evimde 2 laptop var hp (pişmanlığım alınalı 3 yıl oldu)lenova (F/P ürünü) en basitinden işlemci u olarak gelcek elektrik az tüketcek performansı %40 düşük olacak ekran kartı veriyolu çok küçük olacak kolay ısınıcak hatta onbord bile olabilir böyle gidicek neyse hayırlı olsun dahada öneri isteyipde dinlemeyecek kimseye öneride bulunmam bundan ders çıkardım

Pek heves bırakmadınız lakin casperı az önce sipariş verdim zaten oyun oynamak için almıyorum 3d çalışmaları için kullanıcam, fiyat parça bakımından baktım ve casperi doğru buldum sağlam bide soğutucu alıp mümkün olduğunca sıcaklığı pasifize etmeye çalışıcam, yardımlarınız için çok sağolun arkadaşlar.
sen en iyisini yapmışsın yorumlara baktımda
yıllardır bu sektörün içindeyim doğru casperin notebooklarında cok fazla fabrikasyon hatası cıkıyor buda problem teşkil ediyor ama şuna katılmıyorum servisleri dell kadar iyi olmayabilir ama geçerlidir
acer ve lenova gibi notebooklar sanırım fiyatları ucuz diye adi mal olarak nitelendiriliyor lakin öyle değil acer sağlam notebook üretir ısınma problemi olabilir belki ama bir kaç serisinde onun dışında diğer notebooklar gibi kırılgan değiller tavsiyem acer ve lenovadır
şu gelmesin aklınıza dell-asus-toshiba gibi markalar tabi ki cok iyi ama acer ve lenova candır

Geri